ایده برای نظم دهی به اسباب بازی + چیدن و مرتب کردن اتاق کودک

ایده برای نظم دهی به اسباب بازی + چیدن و مرتب کردن اتاق کودک چگونه اتاق کودک را بچینیم؛ ایده برای نظم دهی به اسباب بازی؛ چیدن و مرتب کردن اتاق کودک دختر و پسر؛ ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان در سلام دنیا بخوانید.

 هر پدر و مادری می داند که خیلی آسان است که  کل خانه شما به یک اتاق بازی تبدیل شود . گاهی اوقات احساس می‌شود که اسباب‌بازی‌ها یک شبه زیاد می‌شوند. ایجاد یک جای ذخیره‌سازی ک نه تنها برای شما بلکه برای بچه‌هایتان نیز مفید است، دشوار است.چه  یک اتاق بازی اختصاصی کامل دارید یا از گوشه ای از اتاق نشیمن یا مهد کودک برای نگهداری اسباب بازی ها استفاده می کنید، این ایده های شیک و هوشمندانه برای نگهداری اسباب بازی ها را بررسی کنید تا به شما در جلوگیری از شلوغی اسباب بازی کمک کند. در این مطلب از سلام دنیا درباره ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان، برای نظم دادن اتاق کودک و اینکه چگونه اتاق کودک را بچینیم؟ صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان

1. برای مرتب سازی اتاق کودک: یک کمد روی دیوار نصب کنید.

این اتاق بازی  از Bow in the Sky دارای یک کمد چوبی طبیعی است که روی دیوار نصب شده است تا فضای مخفی را برای انواع اسباب بازی ها اضافه کند. این کار فضای بیشتری را در زیر برای وسایل بزرگتر فراهم می کند که در کمد جا نمی شوند و به زیبا و مرتب نگه داشتن اتاق کمک می کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان1

2. برای مرتب سازی اتاق کودک: یک میز کار اضافه کنید

این اتاق بازی از Escape Home دارای میز بزرگی برای کودکان است که برای کاردستی و تکالیف بسیار مناسب است، اما همچنین دارای فضای ذخیره سازی اضافی برای کتاب، کاغذ یا حتی اسباب بازی است. قفسه‌های دیواری آویزان برای چند کتاب مورد علاقه، فضای ذخیره‌سازی را در همان دیوار به حداکثر می‌رسانند و فضای کف را در بقیه اتاق برای بازی آزاد می‌کنند.


حتما بخوانید: تمیز و مرتب کردن خانه کوچک و بزرگ با 50 ایده خانه داری ساده


ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان2

3. برای مرتب سازی اتاق کودک: توکارها را اضافه کنید

این فضای بازی از Brittany L Schmitt دارای قفسه‌های دوقلو داخلی است که با سبدهای ذخیره‌سازی پر شده‌اند که اسباب‌بازی‌ها را به‌طور مرتب نگه می دارند و در عین حال در دسترس هستند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان3

4. برای مرتب سازی اتاق کودک: اضافه کردن قفسه های کتاب

اگر اتاق بازی شما در یک فضای نشیمن است، به دنبال چیزهایی باشید که خیلی کودکانه نیستند، اما با این حال مطابق با نیازهای فرزندان شما هستند. این یک گزینه عالی برای اتاق نشیمن است که به عنوان اتاق بازی دوبله می شود. یک واحد کوچک  مانند این نیز برای بزرگسالان هم عالی به نظر می رسد و فضای زیادی برای کتاب و اسباب بازی اضافه می کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان4

5. برای مرتب سازی اتاق کودک: یک قفسه آویزان کنید

یک قفسه آویز ساده می تواند افزودنی عالی برای هر اتاق بازی باشد. در اینجا، Final Family Home نشان می دهد که چگونه یک قفسه چوبی کوچک می تواند استایل زیادی به اتاق و حتی کمی فضای ذخیره سازی اضافه کند. به دنبال قطعه ای با گیره برای ذخیره سازی آویزان اضافی باشید ، یا تعدادی قفسه  شناور را برای فضای قابل استفاده بیشتر آویزان کنید.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان5

ایده برای نظم دادن به اتاق کودک

6. برای مرتب سازی اتاق کودک: از سطل های کشویی استفاده کنید

این اتاق بازی از Home Interior By Lara دارای قطعات ذخیره سازی چوبی است که با سطل های پلاستیکی مات مجهز شده اند که می توانند به راحتی داخل و خارج شوند و سیستمی سازمان یافته ایجاد کنند که می تواند حتی بزرگترین مجموعه اسباب بازی ها و صنایع دستی را مدیریت کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان6

7. برای مرتب سازی اتاق کودک: اجازه دهید اسباب بازی ها به عنوان تزئین عمل کنند

اگر فضای ذخیره سازی ندارید، چرا اجازه ندهید برخی از اسباب بازی های بچه هایتان به عنوان هنر عمل کنند؟ در اینجا، Where Learning Meets Play نشان می‌دهد که چقدر اسباب‌بازی‌های خلاقانه و رنگارنگ وقتی به این زیبایی هستند، نیازی به پنهان کردن ندارند. برای نشان دادن برخی از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه فرزندانتان از قفسه‌های آشکار یا بالای کمد استفاده کنید.


حتما بخوانید: روش انتخاب اسباب بازی هایی برای باهوش تر شدن کودکان


ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان7

8. برای مرتب سازی اتاق کودک: از سبدهای بزرگ استفاده کنید

سبدها یکی از پرکاربردترین وسایلی هستند که می توانید در خانه خود داشته باشید. آنها نه تنها شیک  به نظر می رسند، بلکه برای دور نگه داشتن هر چیزی کاملاً مناسب هستند. در اینجا، This Mummy Story از تعدادی از سطل های پلاستیکی کشویی و سبدهای بافته شده به عنوان فضای ذخیره سازی نهایی برای هر نوع اسباب بازی استفاده کرد.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان8

9. برای مرتب سازی اتاق کودک: گذاشتن کتاب ها در قفسه

مجموعه کتاب های کودک خود را با این قفسه های چوبی مدرن از Kid of the Village به چالش بکشید. این واحدها برای نگه داشتن تعداد انگشت شماری کتاب برای دسترسی آسان مناسب هستند، در حالی که قفسه های بزرگتر بقیه مجموعه شما را در خود جای می دهند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان9

ایده مرتب کرده اتاق کودک

10. برای مرتب سازی اتاق کودک: از قفسه های دیواری معلق استفاده کنید

بهترین فضای ذخیره‌سازی اتاق بازی در دسترس است و نگهداری آن آسان است (و باید امکان نگهداری از آن به تنهایی برای کودک شما نیز وجود داشته باشد). Kenzie Salomon از یک میله فلزی و سه سطل فلزی آویزان استفاده می‌کند تا مکان مناسبی را برای انداختن لوازم صنایع دستی درست در کنار محل استفاده از آنها ایجاد کند. نگه داشتن فضای ذخیره‌سازی در دسترس، تمیز کردن  را پس از زمان بازی بسیار آسان‌تر می‌کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان10

11. برای مرتب سازی اتاق کودک: آن را پایین نگه دارید

هنگام انتخاب فضای ذخیره سازی برای اتاق بازی کودکان، حتماً به دنبال قفسه های باز که کودکان خودشان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، مانند اتاق بازی صورتی و سفید طراحی امیلی هندرسون باشید .

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان11

12. برای مرتب سازی اتاق کودک: از کمدهایی به شکل خانه استفاده کنید

Sissy + Marley Interior Design یک دیوار از این اتاق بازی نیویورک را با کمدهای بلند و عجیب و غریب خانه‌ای شکل برای اسباب‌بازی‌ها پوشانده است و به بزرگسالان اجازه می‌دهد تا وقتی بچه‌ها در رختخواب هستند، از فضای چند منظوره استفاده کنند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان12

13. برای مرتب سازی اتاق کودک: از سبدهای شماره دار استفاده کنید

به‌جای برچسب، سبدهای ذخیره‌سازی را شماره‌گذاری کنید تا به بچه‌ها سیستم سازمانی قابل فهمی بدهید، مانند این اتاق بازی سبک و روشن از طراح داخلی Rosanna Bassford از Eggshell Home .

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان13

14. برای مرتب سازی اتاق کودک: یک دیوار ذخیره سازی ایجاد کنید

این اتاق بازی از Becca Interiors دارای دیواری از قفسه‌های باز برای اسباب‌بازی‌ها و بازی‌ها است که پیدا کردن وسایل را آسان می‌کند. قلاب‌های دیواری برای لباس‌ها با ارتفاع مناسب برای بچه‌ها آویزان شده‌اند و فضای ذخیره‌سازی اضافی زیر صندلی پنجره کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌های سرریز را در خود جای می‌دهد.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان14

چگونه اتاق کودک را بچینیم؟

15. برای مرتب سازی اتاق کودک: خانه بساز

این اتاق بازی متعلق به طراح داخلی Maite Granda ، دارای یک کمد عجیب و غریب به شکل سفارشی با کیفیت کتاب داستان است که شامل قفسه‌های داخلی برای نگهداری کتاب می‌شود.


حتما بخوانید: چگونه داروها را مرتب کنیم


ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان15

16‌. برای مرتب سازی اتاق کودک: سبدهای ذخیره سازی سرپوشیده را اضافه کنید.

این  اتاق زیر شیروانی مطبوع از Mel Bean Interiors دارای سه سبد تزئینی سرپوشیده روی زمین است که نگهداری اسباب‌بازی‌ها را راحت می‌کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان16

17. برای مرتب سازی اتاق کودک: آن را مینیمالیستی نگه دارید

هنگام انتخاب فضای ذخیره سازی برای اتاق بازی، به دنبال مبلمان و دکوراسیون مینیمالیست باشید که می تواند در کنار فرزندان شما رشد کند. این اتاق بازی از Calimia Home دارای یک واحد ذخیره‌سازی باز سفید و چوبی است که برای بچه‌های بزرگ‌تری که می‌خواهند در اطراف حرکت کنند و سر و صدا ایجاد کنند، عالی است و می‌توان به راحتی پس از بزرگ شدن و خارج شدن از خانه دوباره آن‌ها را تصاحب کرد.


حتما بخوانید: مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست


ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان17

18. برای مرتب سازی اتاق کودک: اضافه کردن فضای ذخیره سازی دیواری برای هنر

یکی از بزرگترین منابع شلوغی اتاق بازی، چگونگی ذخیره و نمایش همه آن نقاشی ها و نقاشی های کودکان است. به جای اینکه آنها را در یک قفسه یا کشو رها کنید، چرا از این اتاق بازی از شرکت Mindy Gayer Design استفاده نکنید. در عوض یک مکان مشخص برای نشان دادن آنها ایجاد کنید؟ شش تخته چوب پنبه‌دار قاب‌دار که به‌طور مرتب روی دیوار آویزان شده‌اند، ویترینی را برای نمایش هنر بچه‌ها فراهم می‌کنند که دکور هم می‌شود.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان18

19. برای مرتب سازی اتاق کودک: درست کردن جاهایی برای نگهداری از وسایل

یکی از نکات کلیدی برای سازماندهی اتاق بازی، ایجاد مناطقی با فضای ذخیره سازی اختصاصی برای کمک به نگه داشتن وسایل در جای خود است. در این اتاق بازی طبقه پایین از امیلی هندرسون دیزاین ، طاقچه راه پله ای که به گوشه کتابخوانی کودکان تبدیل شده است با بالش ، یک پتوی نرم و قفسه های باز برای کتاب ها مجهز شده است تا همه چیزهایی که بچه ها برای استراحت و خواندن نیاز دارند آماده باشد.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان19

مرتب سازی اتاق کودک

20. برای مرتب سازی اتاق کودک: از پالت سیاه و سفید استفاده کنید

این اتاق بازی پیچیده از Maison Ellie دارای حس آرامش بخش و اسکاندیناویایی است که برای بچه ها و والدین به طور یکسان جذاب است، با پالت سیاه و سفید و گزینه های ذخیره سازی  فراوان برای جلوگیری از بهم ریختگی فضایی عالی را برای کودکان درست کنید.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان20

21. برای مرتب سازی اتاق کودک: فضای دیوار را به حداکثر برسانید.

در این اتاق بازی سبک و مطبوع از Calimia Home ، توکارها از کف تا سقف با قفسه‌های باز و بسته، هر اینچ از فضای دیوار را به حداکثر می‌رسانند و فضای ذخیره‌سازی زیادی برای اسباب‌بازی‌ها فراهم می‌کنند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان21

22. برای مرتب سازی اتاق کودک: یک صندوقچه  اضافه کنید

این اتاق بازی آرامش‌بخش با تم حیوانات سبز از House 9 Interiors دارای ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی دیواری و کفی از جمله صندوق گنجینه چوبی به اندازه کودک برای سازماندهی اسباب‌بازی‌ها است.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان22

23. برای مرتب سازی اتاق کودک: قفسه های کتاب را اضافه کنید

قفسه های دیواری در امتداد تمام دیوار این اتاق بازی چند منظوره بزرگ Maison Ellie یک مکان اختصاصی برای لوازم در منطقه هنر و صنایع دستی ایجاد می کند که با طرح کلی تک رنگ فضا مطابقت دارد. سبدهای ذخیره‌سازی بوم تزئین جلوه‌ای عجیب و غریب می‌افزایند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان23

اتاق مرتب کودک

24. برای مرتب سازی اتاق کودک: کمد را اضافه کنید

اگر اتاق بازی شما گوشه‌ای از اتاق نشیمن است، پس از تاریکی با اضافه کردن فضای ذخیره‌سازی مخفی، آن را از شلوغی دور نگه دارید، مانند این بوفه مدرن از Cathie Hong Interiors که باعث می‌شود فضای چند منظوره برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان کار کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان24

25. برای مرتب سازی اتاق کودک: روی یک کمد بزرگ سرمایه گذاری کنید

در حالی که فضای ذخیره سازی داخلی می تواند در یک اتاق بازی به خوبی کار کند، در یک فضای چند منظوره، یک کمد مستقل بزرگ می تواند فضای بازی را کوچک کند، و اکنون فضای ذخیره سازی برای اسباب بازی ها فراهم می کند که می توانند بعداً به راحتی تغییر کاربری دهند، مانند این اتاق بازی از استودیوی طراحی Twelve 15 .

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان25

26. برای مرتب سازی اتاق کودک: جاهایی مخفی را اضافه کنید‌

در این اتاق بازی آرام از طراحی داخلی Gray Space ، صندلی های روکش‌دار با فضای مخفی برای اسباب‌بازی‌ها تمیز کردن آن را پس از پایان زمان بازی آسان می‌کند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان26

27. برای مرتب سازی اتاق کودک: ویو را در نظر بگیرید

در این اتاق بازی سبک و مطبوع از Maison Ellie ، یک پالت رنگی سرد، سبز و آبی کمرنگ و قفسه‌های باز و بسته کم آویزان که پنجره‌ها را مسدود نمی‌کند، همگی برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی فراوان برای اسباب‌بازی‌ها در عین حفظ و نگهداری طراحی شده‌اند. چشم انداز رودخانه و ترکیب هماهنگ با فضای اصلی عالی است.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان27

28. برای مرتب سازی اتاق کودک: آن را بدون در نگه دارید

در این اتاق بازی پیچیده از Design by Sissy + Marley Interiors ، یک دیوار کامل از فضای ذخیره سازی توکار بدون درز، از شلوغی ها جلوگیری می کند، در حالی که دیوارهای باقی مانده با کاغذ دیواری ستاره دار با رنگ عجیب و غریب از Marley + Malek Kids پوشانده شده اند .

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان28

29. برای مرتب سازی اتاق کودک: کشوها را اضافه کنید

در این اتاق بازی رنگارنگ و با الهام از دهه 1970 از Chango & Co ، کشوهای تعبیه شده در زیر صندلی پنجره، فضای ذخیره‌سازی اضافی را اضافه می‌کنند که به راحتی برای کودکان در هر سنی قابل دسترسی است.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان29

30. برای مرتب سازی اتاق کودک: از چیزی بزرگتر استفاده کنید

در این اتاق بازی تبدیل شده به اتاق غذاخوری از Maison Ellie که از قسمت نشیمن اصلی قابل مشاهده است، پالت ملایم آبی، خاکستری و سفید با طرح رنگ خانه هماهنگ است. یک نقاشی دیواری ابری به سبک قدیمی، یک نقطه کانونی ایجاد می‌کند، و یک بوفه به طول 8 فوت، فضای کافی برای ذخیره‌سازی اسباب‌بازی‌ها فراهم می‌کند تا به‌هم ریختگی از دید دور بماند.

ایده هایی برای مرتب نگه داشتن اتاق بازی کودکان30

سخن آخر

در اینجا با کلی ایده برای مرتب کردن و نظم دادن اتاق کودک آشنا شدید، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

سبک اسکاندیناوی چیست؛ ویژگی ها دکوراسیون سبک اسکاندیناوی مینیمال

20 ایده خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون حمام های کوچکاز
1
رای