مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست؛ روش شروع سبک زندگی مینی مال

مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست؛ روش شروع سبک زندگی مینی مال زندگی مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست؛ ویژگی های سبک زندگی مینیمالیستی (minimalist) چیست؛ لوازم ضروری، روش شروع سبک زندگی مینیمال و مینیمالیست شدن در سلام دنیا بخوانید.

اگر به صورت خیلی قابل هضم و راحت بخواهیم درباره زندگی مینیمالیستی بگوییم این نوع زندگی ساده زیستی خواهد بود، برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید این مطلب از سلام دنیا را که درباره سبک زندگی مینیمالیستی یا ساده زیستی چیست؛ مزایا و ویژگی های سبک مینیمال و راه های آغاز زندگی مینیمالیستی، لوازم ضروری برای مینیمالیست شدن می باشد؛ لطفا با ما همراه باشید.

سبک زندگی مینیمالیستی یا ساده زیستی چیست

کارشناسان مزایای بالقوه را به اشتراک می گذارند: تمرکز بیشتر روی  خلاص شدن از شر چیزهای قدیمی است. زندگی مینیمالیستی یا ساده زیستی  چیز جدیدی نیست. این مفهوم، که شامل رهایی خود از درهم و برهمی است، مدتی است که وجود داشته است. در واقع، شما می توانید در طول تاریخ به مینیمالیسم اشاره کنید. (برای مثال بودایی ها تمایل دارند از دارایی های مادی اجتناب کنند و هزاران سال است که دارند.)


حتما بخوانید: سبک مینیمالیسم در لباس


با این حال، این عمل تا قرن بیستم به جریان اصلی تبدیل نشد، زمانی که نویسندگان، عکاسان، معماران، و مهمتر از همه هنرمندان این ایده را پذیرفتند. به گزارش نیویورک تایمز ، جنبش مینیمالیسم در دنیای هنر آغاز شد. گفته می‌شود، مانند همه جنبش‌ها، مینیمالیسم در طول زمان تغییر کرده است، اما به لطف ماری کوندو و ظهور خانه‌های کوچک، این عمل شاهد تجدید حیات است. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد سبک زندگی مینیمالیستی بدانید، از جمله مزایای بالقوه ایجاد نظم بیشتر در خانه خود آورده شده است.

سبک زندگی مینیمالیستی

سبک زندگی مینیمال چیست؟

تعریف سبک زندگی مینیمالیستی کاملاً قابل توضیح است. در حالی که معنای مینیمالیسم از فردی به فرد دیگر متفاوت است، Caleb Backe - یک متخصص  سلامت تایید شده برای Maple Holistics - معتقد است که همه مینیمالیست ها یک هدف مشترک دارند. «یک مینیمالیست عمداً بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز می کند. برای برخی، این به معنای حذف «مواردی» است که شما را خوشحال نمی‌کند.

استفانی سفریان، مجری پادکست مینیمالیست‌های پایدار ، توضیح می‌دهد: «مینیمالیسم انتخاب عمدی برای زندگی با کمتر است». به عنوان مثال، در حالی که من خانه و زندگی خود را دور از شلوغی نگه می‌دارم، مینیمالیسم را در تقویم اجتماعی خود نیز اعمال می‌کنم زیرا از انجام کارهای کمتر لذت می‌برم. نتیجه این است که وقت آزاد بیشتری برای انجام کارهایی که واقعاً دوستشان دارم با افرادی که دوستشان دارم انجام دهم.»

سبک زندگی مینیمالیستی چیست؟

مزایا و ویژگی های سبک مینیمال در خانه

یکی از مزایای اصلی مینیمالیسم زمان است

زندگی مینیمالیستی چندین مزیت دارد. شلوغی کمتر به معنای صرف زمان کمتر برای تمیز کردن یا سازماندهی و ساعات بیشتری در روز برای خانواده و دوستان است. مینیمالیسم به ما اجازه می دهد تا روی اولویت های خود تمرکز کنیم. بک می‌گوید: «با حفظ محیطی عاری از به هم ریختگی، می‌توانید تمرکز و بهره‌وری را افزایش دهید و در نتیجه استرس را کاهش دهید.» و این افزایش فقط روان‌شناختی نیست. مطالعه‌ای در سال 2009 توسط داربی ساکسبه و رنا رپتی نشان داد که بهم ریختگی در واقع می‌تواند کورتیزول یا همان هورمون استرس  را افزایش دهد . بنابراین، آزاد کردن خانه از شلوغی  به شما کمک می کند ذهن خود را آزاد کنید.

  • چگونه در نهایت آرامش داشته باشیم
  • این برنامه های سازمانی زندگی شما را ساده می کند
  • و البته پول.

حتما بخوانید: چگونه پول پس انداز کنیم


مینیمالیسم نیز تأثیر مثبتی بر امور مالی شما دارد. سفریان می‌گوید: «من پول بیشتری در حساب بانکی‌ام دارم، زیرا نسبت به خریدهایم انتقاد بیشتری کرده‌ام. "به طور خاص آنچه می خواهم در مقابل آنچه که نیاز دارم ." همانطور که سوزه اورمن، گورو مالی در تور چشم انداز 2020 اپرا گفت ، "تندرستی زمانی ایجاد می شود که از پس انداز به همان اندازه که از خرج کردن لذت می برید، لذت ببرید."

از مزایای اصلی مینیمالیسم زمان است

راه های آغاز زندگی مینیمالیستی

در اینجا نحوه شروع زندگی مینیمالیستی آمده است.
ساده ترین راه برای شروع یک سبک زندگی مینیمالیستی این است که هم افراد و هم چیزهای اطراف خود را ارزیابی کنید. مونت توضیح می‌دهد: «در مورد اشیا، باید سه سؤال از خود بپرسید. «آیا از آن استفاده میکنم؟ آیا من آن را دوست دارم؟ و آیا به آن نیاز دارم؟» اگر موردی فاقد هدف یا اشتیاق است، احتمالاً جایی در زندگی شما  ندارد. 

از کوچک شروع کنید. در صورت لزوم، فهرست‌های مثبت و منفی تهیه کنید و اگر تصمیم ندارید که یک مورد را نگه دارید آن را کنار بگذارید. بی نظمی (Decluttering) یا KonMaring (به روش KonMari برای مرتب کردن و تا کردن لباس‌ها اشاره دارد که توسط بانوی ژاپنی Marie Kondo محبوبیت یافته است) با گذشت زمان آسان تر می شود.

در مورد مردم، شما باید اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را تشویق می کنند، شما را به چالش می کشند، از شما حمایت می کنند و شما را شاد می کنند. لیزا جاکوبز - طراح داخلی و وبلاگ نویس پایدار - توضیح می دهد : «مینیمالیسم لزوماً داشتن تعداد کمی چیز نیست.

البته دست کشیدن از بعضی چیزها راحت تر از بقیه است. برای مثال، اگر یکی از اعضای خانواده سمی دارید، ممکن است جدا شدن از آن دشوار باشد، اما مرزهای کلیدی و مهم زندگی شما هستند. شانون توماس، درمانگر تروما و نویسنده کتاب شفا از سوء استفاده پنهان، توضیح می دهد : «تماس جدا بر توانایی ما برای حضور فیزیکی متمرکز است، اما از نظر عاطفی توسط اقدامات یکی از اعضای خانواده زخمی نمی شود. "سعی کنید تمام تلاش ها برای درگیر شدن در یک بحث یا درام را منحرف کنید."

راه های آغاز زندگی مینیمالیستی

لوازم ضروری برای زندگی مینیمالیستی

آیا یک "چک لیست" مینیمالیستی برای خانه وجود دارد؟

در حالی که چیزهایی وجود دارد که همه مینیمالیست ها (و مردم) باید داشته باشند - مثلاً ملافه، مانند لباس و غذا، ضروری است - محتویات خانه یک مینیمالیست از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سفریان می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های مینیمالیسم این است که برای همه متفاوت به نظر می‌رسد. برای مثال، اقلام ضروری برای یک عکاس، بسیار متفاوت از اقلام ضروری برای یک معلم است.

لوازم ضروری برای زندگی مینیمالیستی

مینیمالیست شدن در 30 روز

مواردی را که معنا و هدف دارند نگه دارید

در حالی که مینیمالیسم یک اندازه مناسب برای همه سبک زندگی نیست، هدف همه این است که اقلامی را که از قبل دارید نگه دارید که هم معنا و هم هدف داشته باشند، و بک موافق است. اما آیا من به آن نیاز دارم؟»

وقتی زندگی مینیمالیستی را شروع می کنید، می خواهید مینیمالیسم را به صورت روزانه تمرین کنید. به هر حال، چرا وقت خود را برای پاکسازی افراد و چیزها از زندگی خود تلف کنید، اگر فقط می خواهید آن را با درهم و برهمی و آشغال پر کنید؟ Backe یادداشت روزانه و ایجاد یک روال را پیشنهاد می کند.

  • مجلاتی که شما را برای نوشتن بیشتر ترغیب می کند
  • جملات قدردانی از افراد مشهور مورد علاقه شما

حتما بخوانید: 100 جمله عالی برای تعریف و قدردانی از همسر، مردان و پسر


او می گوید: «مینیمالیست شدن یک فرآیند درونی و بیرونی است. یک دفترچه قدردانی بردارید یا فهرستی از چیزهایی که می خواهید به دست آورید تهیه کنید و شروع به بررسی چیزها از آن فهرست کنید. شما همچنین باید روتین روزانه خود را مرور کنید و دریابید که چه بخش هایی از زندگی روزانه خود را می توانید تغییر دهید تا بار خود را سبک تر کنید.» 

  • مهم است که برنامه خود را ساده کنید و به تعهداتی که می توان از آنها اجتناب کرد، بله نگویید فقط به این دلیل که احساس گناه می کنید بله نگویید. فقط اگر واقعاً می خواهید، بله بگویید» یا، البته، واقعاً مجبور هستید.
  • به طور طبیعی، برخی از وظایف باید تکمیل شوند و برخی از جلسات را نمی توان به تعویق انداخت، به این معنی که نمی توانید دقیقاً از رئیس خود صرفاً به این دلیل که دوست دارید، بخواهید آن را لغو کند. با این حال، شما می توانید (و باید) رفاه خود را در اولویت قرار دهید.
  • بک می‌گوید: «صبحانه تان را نصف کنید یا به‌جای چک کردن گوشی‌تان، کتاب بخوانید، مشخص کنید چه بخش‌هایی از برنامه روزانه‌تان را می‌توان ساده کرد و برنامه‌تان را بر این اساس تنظیم کنید».
سخن آخر

برای داشتن یک زندکی مینیمالیستی راه سختی در پیش نخواهید داشت فقط کافیست سبک زندگی خود را تغییر دهید.


مطالب مرتبط:

چگونه زندگی را آسان کنیم

لذت بردن از زندگی با 20 راه ساده

از
4
رای