چگونه پول پس انداز کنیم؛ بهترین راه پس انداز ماهانه با درآمد کم

چگونه پول پس انداز کنیم؛ بهترین راه پس انداز ماهانه با درآمد کم بهترین راه پس انداز ماهانه ؛ چگونه پس انداز کنیم تا پولدار شویم ؛ راه های پس انداز کردن پول ؛ روش پس انداز زن خانه دار چگونه می تواند باشد؛ تکنیک های پس انداز با درآمد کم در سلام دنیا بیاموزید.

گاهی اوقات سخت ترین چیز درباره پس انداز کردن پول خود، شروع کردن به انجام پس انداز است. این مطلب سلام دنیا، یک راهنمای گام به گام درباره چگونگی پس انداز کردن پول شما است که می تواند به شما برای داشتن یک نوع استراتژی ساده و واقع بینانه برای پس انداز کردن تمام هدف های کوتاه مدت و بلندمدت شما کمک کند.

چگونه پول پس انداز کنیم (بهترین راه پس انداز ماهانه)

1. هزینه های خود را یادداشت کنید

اولین قدم برای شروع پس انداز این است که بفهمید چقدر از پول خود را خرج می کنید. پیگیر تمام هزینه‌های خود باشید — این ها شامل هزینه هر قهوه، کالا های خانگی و انعام نقدی میشود. هنگامی که داده‌های خود را به دست آوردید، اعداد را بر اساس دسته‌هایی مانند بنزین، مواد غذایی و وام مسکن سازمان‌دهی و دسته بندی کنید و مجموع هر مبلغ را در بیارید. از کارت اعتباری و صورتحساب های بانکی خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که در این کار دقیق هستید. هیچ کدام را فراموش نکنید.


حتما بخوانید: چگونه ثروتمند شویم


نکته: به دنبال یک برنامه پیگیر برای هزینه های خود به صورت رایگان باشید تا به شما در شروع کار کمک کند. انتخاب یک نوع برنامه یا یک برنامه دیجیتال می تواند به خودکارسازی برخی از این کارها کمک کند. مشتریان بانک آمریکا می توانند از Spending & Budgeting استفاده کنند. این برنامه به طور خودکار تراکنش های شما را برای بودجه بندی آسان تر در برنامه تلفن همراه و یا نیز به صورت آنلاین دسته بندی می کند.

2. بودجه (حساب درآمد و خرج) برای پس انداز

وقتی که ایده ای در مورد هزینه هایی که در یک ماه می کنید دارید، می توانید شروع به سازماندهی هزینه های ثبت شده خود در یک بودجه قابل اجرا کنید. بودجه شما باید نشان دهد که چگونه هزینه های شما با درآمد شما مطابقت دارد. شما می توانید هزینه های خود را برنامه ریزی کنید و هزینه های اضافی خود را محدودتر کنید. مطمئن شوید هزینه هایی را که به طور منظم ولی نه در هر ماه مانند تعمیر و نگهداری خودرو رخ میدهد را در نظر بگیرید.

نکته: یک بخش برای پس انداز داشته باشید—هدف از این کار این باشه که 10 تا 15 درصد از درآمد خود را پس انداز کنید.

بهترین راه پس انداز ماهانه

3. راه هایی را پیدا کنید که بتوانید هزینه های خود را کاهش دهید

گاهی هزینه‌های شما آنقدر زیاد است که نمی‌توانید آنقدر که می‌خواهید آن را پس‌انداز کنید. پس اکنون زمان آن رسیده است که این هزینه های خود را کم کنید .چیزهایی غیر ضروری که میتوانید روی آن ها تمرکز لازم برای کم کردن خرج را داشته باشید همانند خرج کردن برای سرگرمی و غذا خریدن را در نظر بگیرید. به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های ثابت ماهانه خود مانند تلویزیون و تلفن همراه خود نیز باشید.

در اینجا چند ایده برای کاهش هزینه های روزمره شما آورده شده است که آن ها عبارتند از:

 • از منابعی مانند فهرست رویدادهای جامعه برای یافتن رویدادهای رایگان یا کم هزینه برای کاهش هزینه های سرگرمی استفاده کنید.
 • اشتراک‌ها و عضویت‌هایی را که از آن ها استفاده نمی‌کنید لغو کنید - به‌ویژه اگر به‌طور خودکار تمدید شوند.
 • به خود قول دهید و متعهد شوید که فقط یک بار در ماه غذا بخورید و مکان‌هایی را امتحان کنید که در دسته غذاهای ارزان قرار می‌گیرند.
 • به خود یک دوره ی زمانی بدهید: هنگامی که برای یک خرید غیر ضروری وسوسه می شوید، چند روز صبر کنید.

حتما بخوانید: ایده های خلاقانه، ارزان و پولساز کشاورزی در منزل


4. برای پس انداز کردن خود هدف تعیین کنید

یکی از بهترین راه ها برای پس انداز، تعیین هدف است. با فکر کردن به اینکه ممکن است بخواهید برای چه چیزی اصلا پس انداز کنید، شروع کنید - شاید در حال ازدواج، برنامه ریزی برای تعطیلات یا پس انداز برای بازنشستگی خود باشید. اینجوری می فهمید که به چه مقدار پول نیاز دارید و چه مدت ممکن است طول بکشد تا آن را پس انداز کنید.

در اینجا چند نمونه از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای شما آورده شده است که این اهداف عبارتند از:

کوتاه مدت (1 تا 3 سال)

 • صندوق اضطراری (3 تا 9 ماه هزینه زندگی، فقط در این مورد)
 • تعطیلات
 • پیش پرداخت برای یک ماشین

بلند مدت (4+ سال)

 • پیش پرداخت برای یک پروژه خانه یا مدل سازی
 • تحصیلات فرزند شما
 • بازنشستگی

اگر برای بازنشستگی یا تحصیل فرزندتان پس‌انداز می‌کنید، این پول را در یک حساب سرمایه‌گذاری مانند طرح IRA یا 529 قرار دهید. سرمایه‌گذاری‌ها با خطراتی همراه هستند. شما در این مواقع می‌توانید پول خود را از دست بدهید. آنها همچنین نیز فرصتی برای رشد کردن در هنگام رشد بازار را ایجاد می‌کنند که اگر از قبل برای یک رویداد برنامه‌ریزی کنید، می‌توانند مناسب باشند. برای جزئیات بیشتر به مرحله شماره 6 مراجعه کنید.

نکته: یک هدف کوتاه مدت کوچک و دست یافتنی برای چیزی سرگرم کننده و به اندازه کافی بزرگ را تعیین کنید که به احتمال زیاد پول نقدی را برای پرداخت آن نداشته باشید، مانند یک گوشی هوشمند جدید یا هدایایی برای تعطیلات. رسیدن به اهداف کوچکتر - و لذت بردن از پاداش سرگرم کننده ای که برای آن پس انداز کرده اید - می تواند به شما یک تقویت روحی و روانی بدهد که این امر خود نتیجه پس انداز را برای شما فوری تر و این عادت را تقویت می کند.

چگونه پس انداز کنیم

5. در مورد اولویت های خود تصمیم بگیرید

پس از مخارج و درآمد، اهداف شما احتمالاً بیشترین تأثیر را بر نحوه تخصیص و اختصاص پس انداز شما خواهند داشت. حتماً اهداف بلندمدت را به خاطر بسپارید. مهم است که برنامه ریزی برای بازنشستگی جای نیازهای کوتاه مدت را نگیرد. این به این معنی است که نقش کمرنگی تری را برای ما نداشته باشد.

نکته: یاد بگیرید که چگونه اهداف پس انداز خود را اولویت بندی کنید تا ایده روشنی در مورد شروع پس انداز خود داشته باشید. به عنوان مثال، اگر می‌دانید که در آینده نزدیک باید ماشین خود را تعویض کنید، می‌توانید از همین الان شروع به کنار گذاشتن پول برای آن بکنید.

6. ابزار مناسب را انتخاب کنید

اگر برای اهداف کوتاه مدت پس انداز می کنید، از این حساب های سپرده بیمه شده FDIC استفاده کنید:

 • حساب پس انداز
 • گواهی سپرده (CD) که پول شما را برای مدت معینی با نرخی که معمولاً بالاتر از حساب های پس انداز است نگه میدارد.

حتما بخوانید: 32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع 


برای اهداف بلند مدت در نظر بگیرید:
 • حساب‌های بازنشستگی انفرادی بیمه‌شده FDIC (IRA) که حساب‌های پس‌انداز مالیاتی کارآمد هستند.
 • اوراق بهادار، مانند سهام یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک. این محصولات سرمایه‌گذاری از طریق حساب‌های سرمایه‌گذاری با یک کارگزار-نماینده در دسترس هستند. به یاد داشته باشید که اوراق بهادار توسط FDIC بیمه نمی شود، سپرده یا سایر تعهدات یک بانک نیستند و توسط بانک تضمین نمی شوند.
 • آنها در معرض خطرات سرمایه گذاری، از جمله از دست دادن احتمالی اصل سرمایه شما نیز هستند.

نکته: شما مجبور نیستید فقط یک حساب را انتخاب کنید. به همه گزینه های خود با دقت نگاه کنید و مواردی مانند حداقل های موجود، کارمزدها و نرخ های بهره را در نظر بگیرید تا بتوانید ترکیبی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند تا برای اهداف خود پس انداز کنید.

7. صرفه جویی را به صورت خودکار انجام دهید

تقریباً همه بانک ها انتقال خودکار بین حساب های چک و پس انداز شما را ارائه می دهند. شما می توانید انتخاب کنید که چه زمانی، چه مقدار و کجا پول را منتقل کنید و یا حتی سپرده مستقیم خود را تقسیم کنید.

نکته: تقسیم سپرده مستقیم و تنظیم نقل و انتقالات خودکار راه‌های ساده‌ای برای پس‌انداز پول هستند. این کار نیازی به فکر کردن ندارد و به طور کلی وسوسه خرج کردن پول را برای شما کاهش می‌دهد. با موبایل و بانکداری آنلاین، مشتریان بانک می توانند به راحتی نقل و انتقالات خودکار را بین حساب ها تنظیم کنند.

تکنیک پس انداز با درآمد کم

8. مراقب رشد پس انداز خود باشید

بودجه خود را مرور کنید و پیشرفت خود را در هر ماه بررسی کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا به برنامه پس انداز شخصی خود پایبند باشید، بلکه به شما همچنین نیز کمک می کند تا مشکلات را به سرعت شناسایی و آن ها را برطرف کنید. درک کردن نحوه چگونگی پس انداز کردن پول حتی ممکن است به شما انگیزه دهد که راه های بیشتر و سریع تری را برای پس انداز و رسیدن به اهداف خود پیدا کنید.

سخن آخر

گاهی اوقات سخت ترین چیز درباره پس انداز کردن پول خود، شروع کردن به انجام پس انداز است. اولین قدم برای شروع پس انداز این است که بفهمید چقدر از پول خود را خرج می کنید. ما در این مطلب به شما 8 روش ساده برای شروع پس انداز کردن پول ، آموزش دادیم. امیدوارم از این شیوه ها ایده بگیرید و برای آینده و اهداف کوتاه و بلند مدت خود، پول پس انداز کنید.


مقالات مرتبط:

50 مکان مخفی در خانه برای پنهان کردن اشیای با ارزش و پول از دید سارقین

از
9
رای