ایده های خلاقانه، ارزان و پولساز کشاورزی در منزل و فضای کوچک

ایده های خلاقانه، ارزان و پولساز کشاورزی در منزل و فضای کوچک ایده های کشاورزی با سرمایه کم و بیشترین سود - اگر کمبود دارید، ایده های تجاری کم هزینه ای وجود دارد که راه اندازی آنها آسان است. 20 ایده خلاقانه، ارزان قیمت و پولساز کشاورزی در خانه را در سلام دنیا بخوانید.

پیشرفت تکنولوژیکی فرصت های بیشتری را برای کشاورزان برای توسعه یک تجارت سودآور ایجاد کرده است. مزارع کوچک اکنون به عنوان فرصتهای تجاری روستایی و شهری به طور بالقوه پردرآمد تلقی می شوند. کارآفرینان هنگام انتخاب از بین مشاغل سودآور، باید ایده هایی مانند مزارع زنبور عسل، باغهای پشت بامی و گلخانه های خرد را در نظر بگیرند. در این مقاله از بخش مهارت های زندگی سلام دنیا به برخی از بهترین ایده های خلاقانه کشاورزی و روش راه اندازی آن می پردازیم. 

20 ایده کشاورزی خلاقانه، پولساز با کمترین سرمایه در منزل و فضای کوچک

ایده های کشاورزی و دامداری در مزرعه کوچک

مزارع روستایی در مناطق دورافتاده کشور واقع شده‌اند. منطقه وسیع زمین برای کشت محصولات غذایی، پرورش دام و شکار مناسب است. با این حال، فعالیت‌های کشاورزی بستگی زیادی به فصول و شرایط طبیعی آب و هوا دارد.

1. ایده راه اندازی نهال فروشی

یک نهالستان وقتی درست انجام شود می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. اکثر کشاورزان با 10 تا 20 نهال در یک هکتار کوچک شروع می کنند و با استراتژی بازاریابی مناسب، آنها درختان را قبل از بلوغ پیش فروش می کنند. شما می توانید درختان کوچک را با قیمت حدود 20 دلار خریداری کنید یا آنها را از ابتدا پرورش دهید.

مدتی را صرف تحقیق در مورد چگونگی تامین منابع طبیعی درختان مورد نظر خود کنید. به عنوان مثال، تکثیر درختان میوه را می توان با پیوند یا جوانه زدن (اتصال قطعات از چندین گیاه) انجام داد، و این شانس شما را برای تولید انواع مختلف درختان در مقایسه با بذر افزایش می دهد. شما همچنین می توانید این چرخش را در ایده نهالستان در نظر بگیرید:

"با برنامه از یک درخت را شروع کنید. این به کشاورزان اجازه می‌دهد که بهترین کار را انجام دهند. برای شروع، باید یک وب سایت ساده داشته باشید. اما به هر حال اول از همه باید مزرعه داشته باشی. مورد بعدی که نیاز دارید درختان واقعی و ابزار کاشت آنها است. روی یک دوربین با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید تا از درختان عکس بگیرید. هنگام کاشت و رشد آنها عکس بگیرید تا به عنوان مدرک کاشت درختان در سایت استفاده کنید. سرانجام، گواهی‌هایی را برای نشان دادن کیفیت درختان و آنهایی که باید به عنوان هدیه یا یادبود اهدا شوند در سایت خود منتشر کنید. "

2. ایده پرورش ماهی 

پرورش ماهی یک ایده تجاری ایده آل برای سرمایه گذاران با زمین در دسترس است و همیشه نیازی به آب ندارد. شما می توانید با ایجاد حوضچه های ماهی یا سرمایه گذاری در مخازن ماهی، مزرعه پرورش ماهی راه اندازی کنید. این یک ایده تجاری بسیار سودآور است. هنگامی که اطلاعات کافی در مورد پرورش ماهی دارید، می توانید نوع ماهی را برای پرورش تعیین کنید.

ماهی‌هایی مانند ماهی تیلاپیا، ماهی کاد و گربه ماهی بسیار محبوب هستند، زیرا پرورش آنها بسیار آسان است و به طور کلی تقاضای زیادی دارند. مزارع در مقیاس کوچک، تامین کننده معمولی ماهی در سوپر مارکت ها و رستوران های محلی خود هستند. سایر انواع محبوب ماهی که به صورت تجاری پرورش داده می شوند عبارتند از:

 • مارماهی
 • کپور 
 • قزل آلای رنگین کمان و نقره ای
 • ماهی تن
 • ماهی سالمون

حتما بخوانید: 32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع


تصمیم در مورد اینکه کدام ماهی را می خواهید پرورش دهید در نهایت به مهارت، ظرفیت مالی، تقاضای بازار و شرایط آب و هوایی شما بستگی دارد. همچنین به نوع خاک، میزان بارندگی، دما و در دسترس بودن آب که بر نوع پوشش گیاهی منطقه تأثیر می گذارد.

3. ایده کشاورزی دوگانه 

کشت دو محصول یا کشت چند محصول می‌تواند به صورت مخلوط یا کشت مخلوط باشد. کشت مختلط به پرورش دو یا چند نوع محصول در یک منطقه اشاره می‌کند در حالی که کشت مخلوط باعث افزایش محصولات مختلف در مجاورت هم می شود. کشاورزی دو محصول در بین کشاورزان بسیار محبوب است زیرا استفاده از تجهیزات، خاک و آب و همچنین منابع کشاورزی را بهینه می کند. همچنین تولید مزرعه کوچک در تمام طول سال را به حداکثر می رساند.

کشاورزان دوست دارند که خطر از دست دادن کامل محصولات در مواجه با بلایا، خشکسالی، آفات و بیماریها را کاهش دهد. برخی از نمونه های خوب چند محصول کشت توت فرنگی و هندوانه در فلوریدا است، در حالی که گندم و سویا را علاوه بر ذرت و کلزا در کارولینا پرورش می دهند.

4. ایده برای تولید محصولات لبنی

به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، دامداری های محلی بیش از 80 درصد شیر را در بازار تأمین می کنند. با این حال، تعداد مزارع لبنی دارای مجوز روبه کاهش اند. که این فرصت را برای کارآفرینان جدید با زمین در دسترس در مناطق روستایی باقی می گذارد. توجه داشته باشید که مزارع لبنی با کمتر از 100 گاو، کوچک در نظر گرفته می شوند اما همچنان به سرمایه گذاری قابل توجهی احتیاج دارند، ناگفته نماند، قوانین متعددی وجود دارد که قبل از اعطای مجوز فعالیت باید رعایت کنند.

کسانی که مایل به انجام این نوع مشاغل کشاورزی هستند نیز باید یاد بگیرند که چگونه میزان تولید شیر را افزایش دهند تا بتوانند موفق شوند.

مانند هر کاری، هنگام راه اندازی مزرعه، خطرات خاصی را باید در نظر گرفت. مزارع روستایی، به ویژه، می توانند به طور جدی تحت تأثیر بلایای طبیعی قرار گیرند که هم محصولات و هم دامها را تهدید می کند. بنابراین، مهم است که با دانستن گزینه هایی مانند لزوم درخواست وام بلایا آماده باشید.

ایده های پولساز کشاورزی

ایده های کشاورزی با سرمایه کم و بیشترین سود

اگر کمبود سرمایه دارید، ایده های تجاری کم هزینه ای وجود دارد که راه اندازی آنها آسان است. در حالی که این نوع مشاغل مزرعه معمولاً درآمد کمتری نسبت به سایر مزارع سرمایه گذاری در زمین و تجهیزات دارند، اما به دلیل وجود بازار، همچنان به درآمد ثابت خود ادامه می دهند.

فارغ از کسب و کار، شما نیاز به راهی برای پذیرش پرداخت ها دارید. چه به صورت حضوری در بازار باشید و چه در حال فروش آنلاین هستید، نقطه فروش رایگان Square مکانی عالی برای شروع است. راه اندازی سریع و آسان است و هیچ تعهد بلند مدتی نخواهید داشت. حتی هنگام آفلاین پرداخت ها را بپذیرید. از امروز با POS Square شروع کنید.


حتما بخوانید: مزایا و دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی


5. طرح تولید گیاهان دارویی 

مردم اکنون بیشتر از آنچه در غذای خود می گذارند آگاه هستند و می دانند که چگونه این گیاهان به تجربه بهتر غذا خوردن کمک می‌کنند. هنگام راه اندازی باغ گیاهان خود، مطمئن شوید که بر تنوع تأکید کرده و آنهایی را که تقاضا دارند انتخاب کنید تا به راحتی به فروش برسند. شما می‌توانید با فروش کوچک کنار جاده از حیاط خلوت خود، با فروش گیاهانی که بریده اید، گیاهان، دانه‌ها، یک تجارت گیاهی را شروع کنید. همچنین می توانید گیاهان و دانه ها را به صورت آنلاین بفروشید.

اگر ترجیح می دهید گیاهان خود را بصورت آنلاین بفروشید، باید یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید، بنابراین از خدمات میزبانی وب یک شرکت معتبر دیدن کنید تا مطمئن شوید وب سایت شما همیشه آنلاین است. همچنین ثبت دامنه و آدرس ایمیل تجاری، همه را فقط با هزینه ناچیزی در ماه ارائه می دهد. برای میزبانی فروشگاه آنلاین خود همین امروز ثبت نام کنید.

6. ایده کسب درآمد با زنبورداری

زنبورداری یا پرورش زنبور اغلب به عنوان یک سرگرمی شروع می شود و سرمایه مورد نیاز برای شروع آن بسیار کم است. زنبورداران مبتدی می توانند کار خود را در مزرعه زنبور عسل با 500 تا 1000 دلار شروع کنند. با این مقدار سرمایه اولیه، آنها می توانند محصولات جانبی زنبور عسل مانند موم زنبور عسل، گرده زنبور عسل، ژل رویال و البته عسل را بفروشند که در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب است.

گرده زنبور عسل و ژل رویال جزو غذاهای فوق العاده محسوب می شوند و با قیمت بالایی به فروش می رسند. شما فقط به یک منطقه کوچک در حیاط خلوت خود نیاز دارید اما هنوز باید ابتدا با واحد دولتی محلی خود مشورت کنید تا ببینید آیا آنها به زنبورداری در منطقه شما اجازه می دهند یا خیر. راه های زیادی برای به دست آوردن اولین مجموعه زنبورها وجود دارد:

 • گرفتن گله: اگر در مکانی زندگی می کنید که زنبورها اغلب در آن یافت می شوند، می توانید دسته خود را به صورت رایگان بگیرید.
 • خرید بسته زنبور عسل: این بسته شامل حدود 3 پوند زنبور عسل با ملکه ای جوان و جفت خورده است. مزارع بزرگ زنبور عسل به طور مرتب بسته های زنبور عسل را در حدود آوریل به قیمت هر کدام 120 دلار می فروشند.
 • کندوی هسته: معمولاً شامل یک جعبه با پنج قاب زنبور عسل، بچه، گرده ، شهد و یک زنبور ملکه بارور و تخمگذار است. آنها بین آوریل تا ژوئن به قیمت حدود 150 دلار فروخته می شوند.
 • کندوی کامل: این به معنی کل مجموعه کندو است که زنبورداران بزرگ به هرکدام حدود 300 دلار به پرورش دهندگان زنبور تازه کار می فروشند.
 • کندو شکاف: کندوهای شکاف زمانی ایجاد می شوند که چندین قاب موجود به جعبه جدیدی منتقل شود که ملکه جدید معرفی می شود. آنها اغلب هر کدام حدود 200 دلار فروخته می شوند.

زنبورداران مبتدی به خرید کندو تشویق می شوند زیرا به آنها کمک می کند تا اصول زنبورداری را بیاموزند و پرورش دهند. شما همچنین به تجهیزات دیگر مانند وسایل محافظ ، ابزار کندو ، برس استخراج عسل احتیاج خواهید داشت.

کانال ایده های کشاورزی

7. ایده کشت آکواپونیک

آکواپونیک یک روش برای  کشاورزیست، که می آید آبزی پروری (پرورش آبزیان) را با هیدروپونیک (کشت گیاهان در آب) ترکیب می کند. انجام  این کار به این معنی است که کشاورزان بدون نیاز به آب فراوان یا مساحتی زیاد میتوانند محصولات خود را تولید می‌کنند. کارشناسان و متخصصان به مبتدیان و کسانی که میخواهند تازه وارد این حرفه بشوند توصیه می کنند که با کم شروع به کار کنند و آن را گسترش دهند زیرا با گذر زمان آن ها یاد می گیرند که چگونه تولید خود را به حداکثر برسانند.

در این حرفه مشاورانی هستند که می توانند شما را در راه اندازی سیستم تجاری آکواپونیک در گلخانه ای به مساحت 1200 فوت مربع با قیمت 1000 دلار کمک کنند. وقتی که این کار به درستی انجام شود، کشاورزان می توانند 25000 دلار از محصول خود را در سال بفروشند.

8. کشاورزی میکروگرین ها

میکروگرین ها سبزیجاتی نهال مانند یا گیاهانی کوچک هستند که حدود 10تا 14 روز سن و یک تا 3 اینچ طول (قد) دارند. این سبزیجات کوچک، خوراکی هستند که رستوران‌ها به عنوان تزیین برای ظرف غذا و غذا یا در سرو سالاد از آن استفاده می‌کنند. این گیاهان برای مصرف تقاضای زیادی دارند؛ و مشتریان جذابیت بصری و مزایای سلامتی آنها را بسیار دوست دارند. کشاورزان مبتدی باید این تجارت را در نظر بگیرند که رشد میکروگرین ها آسان است، فرآیند آماده‌سازی و تولید آن ها سریع است و برای شروع به سرمایه گذاری کمی نیاز دارند.

میکروگرین ها یک سرمایه گذاری بسیار سودآور محسوب می شوند چرا که می توان میکروگرین ها را در یک فضای کوچک حتی در داخل خانه پرورش داد و بسته به تنوعشان به ازای هر پوند(مقیاس وزن) 50 دلار به رستوران ها فروخت.


حتما بخوانید: آموزش کسب درآمد از یوتیوب


به طور کلی باید بگیم که هرچه زمین بیشتری برای شروع یک کار کشاورزی مورد نیاز باشد، هزینه سرمایه گذاری نیز بیشتر می شود. از آنجا که هزینه یک هکتار زمین کشاورزی به طور متوسط ​​حدود 3140 دلار در هکتار در سراسر کشور است، پس حداکثر استفاده از یک زمین کوچک می تواند به کاهش هزینه راه اندازی یک کسب و کار کشاورزی کمک کند.

طرح کسب و کار کشاورزی

ایده های کشاورزی شهری برای فضای کوچک

کشاورزی شهری یک نوع کار کشاورزی است که در مناطق پرجمعیت مانند شهرها واقع شده است. این کار بیشتر به کشت، پردازش و توزیع محصولات غذایی اشاره دارد، اما می تواند دامداری و ماهیگیری را نیز شامل شود. فضا و آلودگی چالش های اصلی برای کشاورزان شهری هستند. از آنجا که آنها نزدیک به رستوران‌ها و سوپر مارکت های محلی واقع شده اند، کشاورزان شهری می توانند محصولات تازه را سریعتر و راحت تر برای آن ها تامین کنند.

9.  محوطه سازی با سبزیجات

شروع به راه اندازی کسب و کار محوطه سازی می‌تواند گران قیمت باشد، اما کشاورزانی که می‌خواهند راهی سبزتر را انتخاب کنند باید وارد دنیای محوطه سازی خوراکی‌ها شوند. این گزینه برای آن‌ها فرصت های انعطاف پذیرتری را ایجاد می کند، بنابراین سرمایه اولیه مورد نیاز شما برای راه اندازی یک کسب و کار به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد. هنگام استفاده از گلدان، به یاد داشته باشید که گلدان‌هایی را تهیه کنید که عمق و طول آنها بین 8 تا 12 اینچ باشد، همچنین، آنها رابه طرز یکسان و مساوی از هم قرار دهید، تا بتوانید بازده و تولید خود را به حداکثر برسانید.

مناطق شهری دارای مکانهایی هستند که هیچ محصول با کیفیتی برای ساکنان در آن موجود و در دسترس نیست. با راه اندازی محوطه سازی سبزیجات شهری، می توانید به چمنزارهایی دسترسی پیدا کنید که صاحبان خانه نمی خواهند دیگر آنرا نگه دارند. آنها هزینه کار (و کارگران) را به شما می پردازند و تنها کاری که باید انجام دهید تا آنها را راضی نگه دارید این است که در ازای آن هر هفته چند نوع از سبزیجات خود را برای آن ها تامین و به آنها بدهید. محصول مازاد و اضافه را برداشت کنید و در صورت مجاز بودن این کار آن را در بازار کشاورزان محلی یا گوشه خیابان بفروشید.

10. ایده کشاورزی هیدروپونیک

هیدروپونیک فرآیند رشد محصولات با آب غنی از مواد مغذی است که به جای استفاده از خاک با آب غنی از مواد مغذی در تماس با ریشه های گیاه نگه داشته می شود. این فرآیند به طور قابل توجهی خطر هدر رفت و آلودگی را  که می تواند به محصول آسیب برساند و باعث بیماری شود کاهش می دهد که این خود سبب بر محبوبیت آن بین مصرف کنندگان آگاه به سلامتی است. سیستم های هیدروپونیک مختلفی وجود دارد که کشاورزان می توانند آن هار را یاد بگیرند و آن را امتحان کنند:

 • استاتیک: گیاهان در وان (لگن) یا سطل پلاستیکی رشد می کنند. آب ممکن است که هوادهی نشده باشد و یا فقط به آرامی هوادهی شده باشد(آب با گاز تزریق می شود).
 • جریان مداوم: محلول آب غنی از مواد مغذی و پروتئینی به طور مداوم از ریشه عبور می کند، که این امر خود باعث میشود که گیاهان بتوانند اکسیژن را بهتر جذب کنند.
 • ایروپونیک: ریشه های گیاه فقط به جای اینکه در مایع غوطه ور و در آن پوشیده شوند، با محلول غذایی نیز مخلوط میشوند.
 • جزر و مد: گیاهان مملو از آب شده و سپس چندین بار در روز آب آنها تخلیه و خالی می‌شوند.

هیدروپونیک همه چیز مورد نیاز شما در مورد مدیریت دقیق محیط برای گیاهان شما است. در حالیکه این عمل برای شما به عنوان یک کشاورز مبتدی، تجارتی ساده به نظر میرسد، اما تلاش کنید که  قبل از شروع کار خود، وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل گزینه های خود و یادگیری هیدروپونیک از متخصصان کنید.


حتما بخوانید: بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار


ایده های کشاورزی

11. ایده کشاورزی در منزل با پرورش چای در پشت بام 

در شهرها، به حداکثر رساندن فضا امری مهم تلاقی می‌شود که این کار شامل توانایی ایجاد تعادل در کیفیت هوا با ایجاد فضای بیشتر برای کاشت چمن می شود. در حالی که وجود باغچه بر روی پشت بام در مناطق شهری بسیار رایج است، با این حال بازهم تعدادی ایده وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کرده و آن ها را به یک شغل تجاری تبدیل کنید. یکی از آنها ایجاد باغچه چای خود بر روی پشت بام است. شما می توانید انواع گیاهان معطر و دارویی و سبزیجات را برای فروش مستقیم به مصرف کنندگان پرورش دهید.

یکی دیگر از گزینه ها این است که برای کار خود شریکی را پیدا کنید که به شما کمک کند یک قهوه و چای فروشی روستایی را مستقیماً بر روی پشت بام خود راه اندازی کنید. شرکا می توانند کسانی باشند که دارای ملکی با پشت بام باشند و یا نیز کسی باشد که در راه اندازی کافی شاپ اطلاعات کافی را داشته باشد، اینگونه با این کار شما می توانید پول کمتری را سرمایه گذاری کنید. قبل از طراحی باغچه پشت بامی به چند نکته مهم توجه کنید:

 • مرور قانون‌های ساختمانی: با دولت محلی خود مشورت کنید تا ببینید که آیا قوانینی مربوط به افتتاح یک باغچه در پشت بام در منطقه شما وجود دارد یا خیر.همچنین در مورد محدودیت های احتمالی که می تواند بر نوع شغلی که می خواهید ایجاد و تولید کنید تأثیر بگذارد، سوال کنید.
 • توجه داشته باشید که سقف شما چقدر در معرض عناصر دیگر قرار دارد: اگر می خواهید که باغچه چای خود را به درستی پرورش دهید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و باد بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما به اندازه کافی از نور خورشید و سایه برخوردار و در برابر وزش شدید باد محافظت می شوند. ایده بسیارخوبی است اگر که راه حل های این مسائل را در برنامه تجاری خود قرار دهید.
 • ظرفیت اندازه و جایگیری پشت بام خود را تعیین کنید: سقف‌ها حداکثر محدودیتی را برای وزن خود دارند و مهم است که هنگام طراحی باغچه خود این داده ها را بدانید و آن ها را در نظر بگیرید. با یک مهندس سازه که بتواند این اطلاعات را دقیقاً تعیین کند و ساختمان و تجارت شما را ایمن و سالم نگه داردمشورت کنید. مبتدیان باید برای ایده تجاری منحصر به فرد خود، تحقیقاتی را برای خود انجام دهند و از صاحبان فعلی باغچه های چای (یا باغ های دیگر) الهام بگیرند.

مشاغل کشاورزی کم هزینه می توانند سودآور بوده و پتانسیل زیادی را برای رشد شما داشته باشند. بهترین کار برای شروع یک کسب و کار کوچک این است که فرصت ها را پیدا کنید و در زمینه انتخابی خود متخصص و ماهر شوید و در کنار برنامه های خود برای توسعه، نام تجاری‌ای را برای خود بسازید.

درآمد کشاورزی

ایده های سودآور کشاورزی B2B برای مزرعه کوچک

کشاورزی با ایده B2B (یا Business-to-business) یک روش تجاری است که کشاورزان هنگام تولید محصولات کشاورزی برای تامین مشتریان خود از آن استفاده می کنند. 
بازاریاب ها ترجیح می دهند برای هزینه کمتر و کیفیت کار با خود کشاورزان تعامل داشته باشند و مستقیماً محصول را از مزرعه تهیه کنند. نمونه‌های این بازاریاب ها، مغازه های خواربار فروشی و رستوران ها هستند که این محصولات را به شکل اصلی یا فرآوری شده مجدداً به مشتریان می‌فروشند.

13. ایده های پولساز در روستا با پرورش حلزون 

پرورش حلزون می تواند یکی از مشاغل بسیار سودآور باشد. بیشتر حلزون‌های بزرگ خوراکی هستند و می توان آنها را با قیمت زیادی در بازار فروخت، اما خب بعضی از انواع خاص آنها برای مصرف ترجیح داده می شوند. این موضوع بیشتر به موقعیت مکانی شما بستگی دارد، بنابراین یادگیری اصول اولیه پرورش حلزون نکته بسیار مهمی است. این اصول شامل شناسایی محل نگهداری مناسب برای حلزون‌هایی که قصد استفاده از آنها را دارید، اطلاع از منبع غذایی آنها، آشنایی با روند جفت گیری و مدیریت محیط  زندگی آنها، است.


حتما بخوانید: روش پرورش حلزون در خانه


حلزون ها در مناطقی مانند کالیفرنیا که آب و هوا و خاک ان برای رشد آنها مناسب است  پرورش پیدا می کنند و از آنجا که آنها آفات کشاورزی محسوب می شوند، می توانید به راحتی از مالکان مزرعه های ارگانیک بخواهید که به شما اجازه دهند تا آنها را جمع آوری کنید.
بعضی از مواردی که زمان راه اندازی مزرعه حلزون باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • کنترل دما: دمای ایده آل برای رشد حلزون بین 16 تا 24 درجه سانتی گراد است ، بنابراین باید آبپاش ها و دستگاه های رطوبت ساز را در تجهیزات خود قرار دهید.
 • خاک مورد نیاز: حلزون ها در خاک و باغ های که به خوبی آماده شده اند به دلیل کیفیت مواد مغذی در ان رشد می کنند. کلسیم موجود در خاک برای صدف حلزون مهم است. همچنین خاک برای تخمگذاری باید حداقل 2 اینچ عمق داشته باشد.
 • سیستم پرورش: ​​منظور مکانی برای محافظ از حلزون  است چه در در داخل ساختمان، یا خانه های تونلی پلاستیکی یا گلخانه‌ها، که همه آنها بر نیاز به یک محیط کنترل شده تأکید می کنند.
 • منبع تغذیه: حلزونها هم آب می خورند و بیشتر انواع مختلف خوراک را می خورند، اما آنها می توانند با خوردن مواد غذایی طبیعی از جمله سبزیجاتی مانند کلم، گل‌ها، میوه ها ، بیشتر برگهای سبز و جلبکهای میکروسکوپی هم رشد کنند.
 • مقررات ایالتی: جابه‌جایی بین المللی و انتقال حلزون ها به شدت توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده کنترل می شود زیرا این موجودات از آفات مهاجم گیاهان محسوب می‌شوند. قوانین و الزامات ایالت خود را در مورد پرورش مزرعه حلزون بررسی کنید تا بتوانید مجوزهای لازم را برای فعالیت بدست بیاورید.
  با این وجود پرورش حلزون هنوز هم در ایالات متحده یک بازار امن محسوب می شود، بنابراین فرصت بیشتری برای کشاورزان وجود دارد که با عرضه حلزون تازه به رستوران داران و دیگر علاقمندان به حلزون سود کسب کنند. تقاضای روزافزونی برای بزاق حلزون در صنعت لوازم آرایشی وجود دارد، بنابراین کمی تحقیق کنید و متوجه شوید که چطور می‌توانید به طور بالقوه به یک تامین کننده تبدیل شوید.

ایده های پولساز در روستا

14. کسب درآمد از پرورش قارچ 

با توجه به اینکه قارچ ها می توانند در طبیعت حتی در سخت‌ترین شرایط هم رشد کنند، پس پرورش قارچ کار  نسبتاً آسانی است. راه اندازی یک کسب و کار سودآور از طریق پرورش قارچ به این موضوع بستگی دارد که بدانید کدام نوع قارچ را پرورش دهید و چگونه تولید خود را به حداکثر برسانید، به اندازه‌ای که به یک تامین کننده ثابت برای تجارت با سایر مشاغل تبدیل شوید.
قارچ‌های لذیذ مانند صدف و شیتاکه برخی از محبوب ترین انواع قارچ در بازار هستند. آنها را می توان در داخل خانه و در محیطی کنترل شده برای برداشت خیلی بیشتر کشت کرد. رشد و برداشت قارچ‌هایی که آماده فروش باشند به طور متوسط ​​فقط شش هفته طول می‌کشد. پرورش دهندگان قارچ هر سال به طور متوسط ​​25 پوند محصول در هر متر مربع برداشت می‌کنند و آنها را به ازای هر پوند حداقل 12 دلار می فروشند.


حتما بخوانید: نحوه کاشت و پرورش قارچ گانودرما


15. ایده های خلاقانه کشاورزی ارگانیک 

به طور کلی، کشاورزی ارگانیک روشی برای پرورش محصولات زراعی و دامی است ، اما به لطف بازار رو به رشد و  مصرف کنندگان هوشیار ، این روش یک بازار امن برای خود ایجاد کرده است. امروزه  رستوران ها و سوپر مارکت هایی را پیدا خواهید کرد که به طور خاص محصولات ارگانیک به بازار عرضه می کنند.این کسب و کارها به کشاورزان ارگانیک متکی هستند تا میوه و سبزیجات ارگانیک و دامهای که بصورت ارگانیک پرورش یافته را به آنها عرضه کنند. گفته می شود که کشاورزی ارگانیک 22 تا 35 درصد سودآورتر از محصولات متداول غیر ارگانیک است.
برخی از مزارع ارگانیک محبوبی که باید به ان توجه داشته باشید عبارتند از:

 • رستوران های که مستقیما از مزرعه ارگانیک محصولات خود را تهیه می کنند
 • عمده فروشی مواد غذایی ارگانیک
 • مزرعه لبنیاتی ارگانیک
 • مزرعه تولیدی ارگانیک
 • مزرعه دامداری ارگانیک
 • مزرعه پرورش ماهی

انجمن تجارت ارگانیک (OTA) از افزایش مداوم تقاضا برای محصولات ارگانیک خبر داده و در سال 2018 بیش از 50 میلیارد دلار فروش ثبت کرده است. این ثابت می‌کند که پتانسیل کشاورزی ارگانیک حتی برای کشاورزان جدید هم یک تجارت سودآور محسوب می‌شود.

16. ایده کسب و کار در پرورش پرورش طیور

پرورش طیور  به شما این امکان را می دهد که محصولات مرغ را به سایر مشاغل عرضه کنید. از آنجا که تقاضای مداوم برای محصولات طیور وجود دارد، همچنان این یک گزینه سرمایه گذاری جذاب برای صاحبان مزرعه باقی می ماند. نکته منفی که  وجود دارد این است که برای اطمینان از ایمنی و سلامت افراد جامعه برای پرورش طیور نظارت شدیدی اعمال می‌شود. تا آنجا که ممکن است درباره این شغل از جمله پیدا کردن مکان مناسب و آماده سازی شرایط لازم برای شروع کار اطلاعات کسب کنید.
 
از آنجا که اداره یک مرغداری می تواند یک کار خسته کننده باشد، استفاده از ابزارهای خودکار برای مدیریت موجودی و فروش خیلی مفید است. QuickBooks Desktop Pro یک نرم افزار  دسکتاپ حسابداری برای مشاغل کوچک است. ویژگی های آن شامل صورتحساب، نظارت بر موجودی و پیگیری هزینه است که برای پیگیری فروش نقدی و هزینه های مزرعه مناسب است. 

راه اندازی یک کسب و کار کوچک کشاورزی با هدف عرضه حجم زیادی از محصولات به بازار محلی‌تان می تواند کار پرهزینه ای باشد. هنگام ایجاد طرح کسب و کار خود، از دریافت فرصت هایی کمک های بلاعوض به مشاغل کوچک برای کمک به سرمایه گذاری در پروژه جدیدتان مطمئن شوید.

پرسودترین محصول کشاورزی

گردشگری کشاورزی، ایده ای سودآور برای مزرعه کوچک

گردشگری کشاورزی یا مزرعه یک مدل کسب و کاری است که بیشتر درآمد خود را از جذب بازدیدکنندگان برای کسب تجربه و یادگیری در مورد مزرعه داری به دست می آورد. فعالیت های گردشگری کشاورزی شامل بازدید از کار مزرعه  و فروش محصولات تازه، ارگانیک یا حتی خانگی است. هر دو مزارع شهری و روستایی از این روش کسب و کار  سود می‌برند، اما صاحبان مشاغل مجبورند سرمایه گذاری بیشتری برای استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی بپردازند.

17. ایده های پولساز کشاورزی با پرورش گل برای جاذبه گردشگری

مزارع گل مقصدی محبوب برای گردشگران هستند ، اما به غیر از این ، این نوع کسب و کار متنوع و چندسوگر است. این کسب و کار می تواند راههای دیگری را برای کسب درآمد ایجاد کند ، مانند تامین کردن گل برای گل فروشی ها و ارتباط با برگزارکنندگان رویداد برای تزئین و طراحی فضا با گل. شما حتی می توانید یک مزرعه گل کم هزینه در حیاط خلوت خود با قیمتی در حدود 2000 دلار راه اندازی کنید و از همین طریق پیشرفت کنید. مانند سایر مشاغل، تحقیق برای راه اندازی مزرعه گل نیز موضوع کلیدی است.


حتما بخوانید: روش کاشت آفتابگردان در خانه 


"یک مثال برای ایده کسب و کار کشاورزی مزارع گل آفتابگردان است. یک صاحب کسب و کار می تواند صدها گل آفتابگردان بکارد و از بازدیدکنندگان که هر تابستان در مزارع زیبای گل قدم می زنند مبلغ کمی را دریافت کنند. بعد می توانند دسته گلهای آفتابگردان و دیگر اقلام تزئینی آفتابگردان را در ورودی مزرعه بفروشند. همچنین، عکاسان و عروس‌های محلی هزینه ای را برای عکاسی ها خاص در مزرعه پرداخت خواهند کرد. هزینه های راه اندازی مزرعه کم است – فقط بذر، نیروی کار و هزینه اجاره مناسب برای یک زمین استفاده نشده در کنار جاده می باشد. "

18. ایده پرورش ماهی برای گردشگری

ماهیگیری یکی از فعالیت تفریحی بسیار محبوب در ایالات متحده است، بنابراین اگر شما ماهیگیر هستید، می توانید پذیرای بازدیدکنندگان برای ماهیگیری در آبگیر ها یا دریاچه هایتان باشید. مزارع پرورش ماهی بسیار بزرگ حتی می توانند میزبان انواع مختلف ورزش های ماهیگیری باشند و افراد بیشتری را جذب کنند. می توانید از بازدیدکنندگان به صورت روزانه یا به ازای هر پوند ماهی که صید می کنند هزینه دریافت کنید. یک استراتژی بازاریابی خوب برای کمک به افزایش فروش، به ویژه اگر به ازای هر پوند ماهی هزینه دریافت می کنید، ایجاد منطقه ای برای کباب کردن یا رستورانی با سبک روستایی است که در آن بازدیدکنندگان می توانند ماهی تازه صید شده خود رادر انجا بپزند.

19. مزرعه گردشگری با حیوانات اهلی 

اکثر کشاورزان برای افزایش درآمد خود از فروش تخم مرغ، لبنیات و دام وارد کسب و کار مزرعه داری حیوانات اهلی می شوند. مزارع پرورش حیوانات فقط برای سفرهای دانشجویی نیستند. خانواده ها هم آنها را دوست دارند، زیرا آنها تجربه تعاملی بیشتری را برای فرزندان خود فراهم می‌کنند. برخی از مشاغل از آنها به عنوان فرصتی برای برگزاری رویدادهای تیمی استفاده می‌کنند. مشتریانی که هزینه ورودی را پرداخت می کنند، انتظار یک تجربه آموزشی را دارند، بنابراین از آنها بخواهید در حالی که تحت نظارت کارکنان شما هستند با حیوانات ارتباط برقرار کنند.

نمونه ای از محصولات مزرعه (تخم مرغ ، لبنیات) از هر حیوان را در اختیار مشتریان بگذارید. برای راه اندازی یک فروشگاه کوچک تردید نکنید، چون این فروشگاه جایی است که آنها می توانند محصولات غذایی بیشتری برای خانه خود بخرند. هنگام سرمایه گذاری در مزرعه حیوانات خانگی، ایمنی اولویت اول شما خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما برای آموزش و نظارت به خوبی آموزش دیده اند. آنها همچنین باید با نحوه انجام کمکهای اولیه هم آشنایی داشته باشند.

20. گردشگری کشاورزی با چیدن میوه

چیدن میوه یک فعالیت محبوب برای آخر هفته خانواده ها است و مزارع کوچک این کار را سودآور می دانند. اکثر کشاورزان کارآفرینی که پیشنهاد چیدن میوه را می دهند  مدتی مزرعه داشته اند و به دنبال گسترش روش درآمد خود هستند. همچنین کسانی که مبتدی هستند و به انجام این کار علاقه دارند هم انجام می شود ، اما تمرکز آنها بیشتر بر ایجاد درآمد از جنبه گردشگری مزرعه است.

یکی از مزایای داشتن مدل "انتخاب مزرعه خودتان" این است که می توانید افراد کمتری را برای برداشت محصولات خود استخدام کنید ، که هزینه های کلی را کاهش می دهد. علاوه بر این ، خریداران به شما مراجعه می کنند ، بنابراین هزینه حمل محصولات تان را هم کاهش می دهید. مزارع چیدن میوه مستقیماً با مشتریان ارتباط برقرار می کند ، بنابراین موارد دیگری را نیز باید در نظر گرفته شود:

 • در صورت امکان کاشت بیش از یک نوع محصول را در نظر بگیرید. چیدن توت نیز محبوب است و می تواند مشتریان بیشتری را به خود جلب کند. پارکینگ کافی برای بازدیدکنندگان فراهم کنید.
 • آفت کش هایی را که برای محصولات خود استفاده می کنید در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید که اگر به درستی مدیریت نشوند ممکن است مشتریان در معرض انها قرار بگیرند.برای آموزش خدمات به مشتریان به کارکنان خود سرمایه گذاری کنید.
 • فرصت های ارائه محصولات تان به سایر کسب و کارها را نادیده نگیرید.

گردشگری کشاورزی

کسب و کار شما تا حد زیادی به بازخورد مشتریان بستگی خواهد داشت.مطمئن شوید که مزرعه خود را امن و تمیز کرده و از کارآمدی و مفید بودن کارکنان خود اطمینان حاصل کنید. به محض ورود به صنعت کشاورزی، کسب و کار شما به استراتژی بازاریابی عمیق تری مانند ایجاد وب سایت ، طراحی برنامه های وفاداری مشتریان و مدیریت حضور شما در رسانه های اجتماعی نیاز دارد.

اما به جای استخدام تمام وقت متخصصان، می توانید استخدام فریلنسرهایی را مد نظر داشته باشید که با کسری از هزینه می توانند نتایج یکسانی را برای شما کسب کنند. Upwork نام یک وب سایت ساده برای استفاده است که همه نوع فریلنسرهایی را فراهم می کند. پایگاه داده آن دارای لیستی از بیش از 10 میلیون متخصص مستقل تأیید شده است که می توانید از بین آنها به راحتی فردی را انتخاب کنید که بتواند مطابق با نیازهای شما باشد. همین امروز به صورت رایگان در Upwork ثبت نام کنید.

سخن پایانی

کشاورزی همچنان یک صنعت مهم در ایالات متحده است زیرا این کشور به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان شناخته شده است. با توجه به افزایش جمعیت انسانی به 9.7 میلیارد نفر تا سال 2050 ، قطعاً تقاضای بیشتری برای کشاورزی در آینده وجود خواهد داشت. اگر به طور جدی به دنبال فعالیت در زمینه کشاورزی هستید، لیست ایده های کسب و کار کشاورزی ما می تواند برای شروع به شما کمک کند. آیا می خواهید موارد بیشتری را به لیست ایده های سودآور مزرعه کوچک اضافه کنید؟ آنها را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

پولدار شدن با بیت کوین؛ کسب درآمد میلیونی با ارز دیجیتال

16 نکته آموزشی برای کسب مهارت های ارتباطی و برقراری ارتباط موثر و موفق

از
23
رای