29 مورد از بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار

29 مورد از بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار مجموعه ای بهترین مهارت های پولساز مناسب افراد در سنین مختلف در این مقاله سلام دنیا ارائه شده است، اگر می‌خواهید با کمترین سرمایه پولساز باشید، یادگیری این مهارت های درآمدزا را جدی بگیرید.

یادگیری یک مهارت پولساز و کاری جدید یک راه عالی و پرسود برای ورود به صنعت کسب و کار است. اما در بین کار، خانواده و زندگی، تصور گذراندن و بودن در کلاس درس اون هم سالهای سال می تواند امری بسیار طاقت فرسا باشد. ولی خوشبختانه شما مجبور به این کار نیستید، امروزه این امکان به وجود آمده است که بسیاری از مهارت های درآمدزا را مدت خیلی کوتاه یاد بگیرید. در ادامه با بخش موفقیت سلام دنیا همراه باشید تا این مهارت های پولساز برای کسب درآمد را به شما معرفی کنیم. 

29 مورد از مهارت‌های پولساز که می توانید در کمتر از یک سال یاد بگیرید

مهارت های کامپیوتری پولساز

1. مهارت‌های پولساز: تایپ ده انگشتی یا Touch-Typing 

یادگیری تایپ لمسی یا 10 انگشتی می تواند دقت و درستی کار شما را در هنگام تهیه اسناد و تولید آن، افزایش دهد. هر دوی اینها مهارتهای پولسازی هستند که بسیاری از کارفرمایان آن را مهارتی اصلی می دانند. تایپ کردن برای وارد کردن اطلاعات، در مشاغل اداری و نوشتاری امری ضروری است. هزینه کردن برای بهتر کردن مهارت های تایپ از تمریناتی که می توانید بصورت رایگان به تنهایی انجام دهید تا دوره هایی که چند صد دلار هزینه دارد کاملا متغیر میباشند. به عنوان مثال، بازار یادگیری آنلاین Udemy، چندین دوره تایپ از 10.99 دلار تا 199 دلار را ارائه می دهد تا به شما کمک کند سرعت تایپ خود را در چند روز افزایش دهید.

علاوه بر مشاغلی که با وارد کردن اطلاعات سروکار دارند، مشاغل صندوقداری و شغل های مشابه معمولاً به مهارتهای 10 کلیدی نیاز دارند. اگر می خواهید در خرده فروشی کار کنید یا شغلی داشته باشید که نیاز به وارد کردن داده های عددی دارد، می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان، مانند Typing.com یا با گذراندن یک دوره آنلاین از طریق سایتی مانند Lynda.com مهارت های تایپ 10 کلید را یاد بگیرید. اشتراک سایت Lynda.com برای دسترسی به هزاران دوره از 29.99 دلار در ماه شروع می شود.

2. مهارت‌های پولساز: برنامه نویسی کامپیوتر 

برای یادگیری برنامه نویسی اولیه کامپیوتر و کسب مشاغل ابتدایی در زمینه فناوری اطلاعات یا شغل های مرتبط با توسعه وب سایت یا نرم افزار و مدیریت پایگاه داده، نیازی به مدرک چهار ساله علوم کامپیوتر ندارید. برنامه گواهینامه زبانهای برنامه نویسی رایانه آنلاین Penn Foster Career School را در چهار ماه کامل کنید و مهارت های برنامه نویسی و همچنینJavaScript ، Microsoft Visual Basic و Access را بیاموزید و کسب درآمد بالا مشغول شوید. 

3. مهارت‌های پولساز: سخنرانی کردن برای عموم (سخنرانی عمومی)

گذراندن یک دوره سخنرانی عمومی و یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثر می تواند شغل شما را بسیار غنی، به خصوص اگر به دنبال نقش های رهبری یا سخنرانی انگیزشی هستید، کند. کلاس های سخنرانی عمومی به صورت آنلاین، در کالج های محلی و مراکز آموزش بزرگسالان برگزار می شود. به عنوان مثال، شرکت آموزشی آنلاین بسیاری، یک دوره پنج کلاسه از سخنرانی عمومی آنلاین را با قیمت نه چندان بالایی را ارائه می دهد تا بتوانید درآمدزایی کنید. 


حتما بخوانید: چگونه به یک سخنران فوق العاده تبدیل شویم؟


راه های کسب درآمد

4. مهارت‌های پولساز: گواهینامه مایکروسافت آفیس (Microsoft Office Suite) 

اخذ گواهینامه Microsoft Office Suite نشان دهنده مهارت داشتن شما در زمینه هایWord ، Excel ، PowerPoint و Outlook است. اگر به دنبال مشاغلی هستید که شامل تهیه اسناد و مقالات، مانند مشاغل اداری و مشاغل تحقیقاتی هستند، این مهارت بسیار عالی خواهد بود. آموزشهای آنلاین رایگان را با سرعت دلخواه ای که میخواهید کامل کنید یا در دوره هایی در مرکز آموزش بزرگسالان ثبت نام کنید. به عنوان مثال، در مدارس دولتی Cesapeake در Cesapeake، ویرجینیا، کلاسهای چهار هفته ای Microsoft Word و Excel با قیمت 71 دلار برای ساکنان محلی و 137 دلار برای افراد غیر مقیم در آن محله برگزار میشود.

5. مهارت‌های پولساز: گواهینامه گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

اگر در جستجوی موقعیت هایی ابتدایی در بازاریابی دیجیتال یا تبلیغات هستید، یا اگر در صنعتی مشغول به کار هستید و باید مهارت های جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های خود را ارتقا دهید آکادمی Google Analytics for Beginners یک گزینه هوشمند برای شما به شمار می آید. اگر از یک شغلی غیر دیجیتالی مانند بازاریابی ای چاپی به شغلی دیجیتال، مانند بازاریابی وب سایت تغییر موضع داده اید، این مهارت پولساز برای شما بسیار مفید واقع میشود. آموزش آنلاین از طریق آکادمی Google Analytics رایگان است. دوره های آموزشی (که می توانند در حدود چهار تا شش ساعت به پایان برسند) به آمادگی شما برای آزمون گواهینامه تجزیه و تحلیل Analytics Individual Qualification کمک می کنند، که شرکت در آن هم نیز رایگان است.

6. مهارت‌های پولساز: گواهینامه Google Ads

اخذ گواهینامه در Google Ads یکی دیگر از ابزارهای مفید برای متخصصان دیجیتال، به خصوص اگر به بازاریابی موتورهای جستجوگر و بازاریابی وب یا شغل های تبلیغاتی مرتبط علاقه دارید است. اگر به دنبال مهارت پولساز تضمین شده هستید، از طریق آکادمی تبلیغات Google ثبت نام کنید و هر یک از صدها ویدیوی آموزشی رایگان، از پنج دقیقه تا بیش از یک ساعت را، با سرعت دلخواه خود، تماشا کنید. کلاسها شامل گواهینامه Google Ads، بازاریابی، جستجوی پویا و گواهی نمایش تبلیغات است.

7. مهارت‌های درآمدزایی: CPR یا گواهینامه کمک های اولیه

گرفتن گواهینامه CPR یا کمک های اولیه، مهارت های نجات دهنده زندگی هستند که می‌توانید از این مهارت در مشاغل مختلف از جمله مراقبت از کودکان و کار نجات غریق گرفته تا شغل مهماندار هواپیما یا ساخت و ساز از آن استفاده کنید. به طور معمول، آموزش CPR حدود یک تا سه ساعت طول می کشد و هزینه آن بین 25 دلار از طریق ارائه دهندگان کلاس محلی تا 65 دلار الی 115 دلار از طریق دوره های صلیب سرخ آمریکایی (هلال احمر  امریکا) در لس آنجلس متغیر است.

8. مهارت‌های درآمدزایی: رانندگی برای خدمات سواری، تاکسی یا خدمات تحویل

تبدیل شدن به یک راننده غیر تجاری معمولاً شامل آموزش خاصی نمی شود، زیرا بسیاری از شرکت ها فقط به گواهینامه رانندگی معتبر دولتی و سوابق رانندگی خوب شما نیاز دارند. این فرصت های شغلی شامل رانندگی کردن برای شرکت هایی مانند Uber یا Lyft یا تبدیل شدن به یک شخص تحویل دهنده (دلیوری) یا راننده استخدامی به صورت خصوصی می شوند.


حتما بخوانید: 32 ایده پولساز اثبات شده برای کسب درآمد سریع


اگر می خواهید که راننده تاکسی شوید، برخی از شرکت ها برای استخدام کردن شما نیاز به گذراندن یک دوره آموزشی یک روزه دارند. هزینه مرکز آموزش رانندگان کابین NYC در منهتن 175 دلار است، که قیمت دوره های محلی ممکن است برای شما متفاوت باشد.

9. مهارت‌های درآمدزایی: یادگیری زبان دوم

یادگیری زبان دوم نه تنها می تواند به شما در برقراری روابط با مشتریانی که به انگلیسی صحبت نمی کنند کمک کند، بلکه می تواند شما را به مهره ای مناسب برای مشاغلی که نیاز به سفرهای بین المللی دارند (از فروش و توسعه کسب و کار گرفته تا آموزش و هدایت دیگران در تورها)  تبدیل کند. همچنین می توانید از این مهارت برای مشاغلی همچون مرکز تماس، مشاغل فروش تلفنی یا آنلاین و مشاغل خدمات مشتری با کارفرمایانی که به کارمندان دو زبانه نیاز دارند استفاده کنید.

10. مهارت‌های درآمدزایی: کارآفرینی

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید، پس گواهی کارآفرینی، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

11. مهارت‌های درآمدزایی: مدیریت منابع انسانی

 اگر شما در یک گروهی از منابع انسانی کار می کنید و به دنبال این هستید که جایگاه مدیریت را تصاحب کنید برنامه گواهینامه مدیریت منابع انسانی یک ابزار قدرتمند برای این مواقع برای شما به حساب می آید. شما مهارت های مختلفی را مانند استعدادیابی و مدیریت نیروی کار را در این دوره ها خواهید آموخت. ارائه دهنده برنامه آنلاین گواهینامه Villanova University یک مدرک آنلاین 12 هفته ای در دوره مدیریت منابع انسانی را ارائه می دهد که هزینه آن حدودا 2،495 دلار است.

12. مهارت‌های درآمدزایی: بازاریابی آنلاین

شرکت هایی که دارای وب سایت هستند اغلب برای افزایش بازدید از سایت های خود به افراد مسلط به بازاریابی آنلاین نیاز دارند. یادگیری مهارت های بازاریابی آنلاین می تواند به شما در دستیابی به شغل بازاریابی دیجیتال و کسب درآمد بالا کمک کند. مهارت های بازاریابی آنلاین هنگام راه اندازی کسب و کار شخصی شما نیز برای شما مفید واقع میشود.

مهارت های پولساز برای زنان

13. مهارت‌های درآمدزایی: فروش املاک 

اگر به دنبال تغییر شغلی هستید که شامل رفتن یا نیز بازگشت به دانشگاه نمی شود، فروش املاک می تواند ایده خوب و ایده الی برای شما باشد. از این مهارت درآمدزا برای کار به عنوان دلال املاک مسکونی یا تجاری، مدیر املاک یا مشاور املاک بودن استفاده میشود. برای گرفتن این گواهی این امکان وجود دارد که آموزش را فقط در چند هفته یا چند ماه به پایان برسانید. الزامات ساعت های دوره در هر ایالت متفاوت و بین 60 تا 135 ساعت نیز متغیر است .

14. مهارت‌های درآمدزایی: فروش بیمه

فرصت های شغلی فروش بیمه شامل کار در شرکت های بیمه خودرو، زندگی، سلامت و خانه میشود، اما مهارت های فروش بیمه همچنین می تواند برای نقش در بیمه نامه، املاک، مشاوره امور مالی شخصی و سایر مشاغل مفید باشد. بسیاری از آژانس های بیمه آموزش های حین کار را ارائه می دهند. در بیشتر موارد، شما باید از ایالت خود مجوز و گواهی ای را دریافت کنید. به عنوان مثال، در ویرجینیا، دوره پیش مجوز A.D. Banker و Company برای بیمه اموال و تلفات می تواند 129.95 دلار تا 226.85.15 دلار هزینه داشته باشد.

15. مهارت‌های درآمدزایی: آموزش یوگا 

کسب مهارت به عنوان یک مربی یوگا می تواند به شما در یافتن کاری مناسب همانند مربی بودن در استودیوهای یوگا و مراکز تناسب اندام به عنوان یک مربی تناسب اندام خصوصی کمک کند. طبق اعلام YogaFit Yoga Alliance و شورای ورزش آمریکا، صدور گواهی نامه بین سه تا شش ماه و حدود 200 تا 500 ساعت طول می کشد. آموزش از 500 تا 5000 دلار متغیر است که این خود بستگی به این دارد که در یک برنامه یادگیری از راه دور ثبت نام و یا در مدرسه ای شرکت کرده باشید.


حتما بخوانید: حرکات تعادلی یوگا برای افزایش تعادل و انعطاف


راه های درآمدزایی

16. مهارت‌های افزایش درآمد: آشپزی کردن

اگر به عنوان آشپزی تازه کار یا مسئول تهیه غذا در جایی کار می کنید پس بهبود دادن مهارت های خود می تواند به شما در یافتن مشاغل پردرآمدتر کمک کرده و یا راه را برای شروع آشپزی کردن یا راه اندازی یک کسب و کار هموار کند. خوشبختانه، به پایان رساندن یک دوره از کلاس های آشپزی زمان و هزینه زیادی را نمی برد. به عنوان مثال، برنامه مدرک و گواهی آشپزی Gourmet Penn Foster از 639 دلار شروع می شود که می توانید دوره های آن را در سه ماه تکمیل کنید.

17. مهارت‌های افزایش درآمد: آموزش/ تدریس

اگر در تاریخ، زبان انگلیسی، علوم یا ریاضی مهارت کافی را دارید، دریافت مدرک تدریس می تواند حرفه شغلی شما را به سطح و تراز بعدی برساند. برخی از کالج ها و دانشگاه ها به برنامه‌ها و دوره‌های صدور گواهینامه معلم خود برای کسانی که از قبل لیسانسشان را گرفته اند سرعت بخشیده است. به عنوان مثال، دانشگاه Old Dominion برنامه آموزشی Career Switcher خود را که به مدت هفت هفته در تابستان و 15 هفته در پاییز و بهار ادامه دارد ارائه می دهد.هزینه تحصیل از 500 دلار تا 4600 دلار متغیر است.

18. مهارت‌های افزایش درآمد: جوشکاری

جوشکارها در صنعت ساختمان، زیرساخت ها، حمل و نقل و صنایع دریایی فعالیت می کنند.جوشکار شدن نیازی به آموزش دانشگاه یا کالج ندارد، اما باید در یک مدرسه جوشکاری یا مدرسه فنی و حرفه‌ای (هنرستان) شرکت کنید. شما می توانید آموزش جوشکاری را در هشت تا 12 ماه به پایان برسانید که هزینه های آن از 150 دلار در هر کلاس تا 2275 دلار در هر دوره متغیر است.

19. مهارت‌های افزایش درآمد: عملیات تجهیزات سنگین

اگر شما یک کارگر ماهر و حرفه ای هستید، توانایی کار با تجهیزات سنگین می تواند آینده کاری شما را تغییر دهد. به عنوان مثال، مرکز آموزش AIS ،برای شش تا 10 هفته برنامه های گواهینامه اپراتور و عملیات آموزش و تحقیقات ساختمانی را ارائه می دهد که هزینه آن از 6000 دلار تا 10.000 دلار است. آموزش شامل کلاس درس و آموزش عملی است.

یادگیری ویرایش و تولید محتوایی ویدئو می تواند راه را برای شما برای ورود به شرکت های بازاریابی و تبلیغاتی باز کند، یا به شما کمک کند که در سطحی ابتدایی کارهایی را در زمینه تدوین تلویزیونی و ویدئوئی انجام دهید. هزینه های آموزش و مدت زمان برنامه ها متفاوت است.

20. مهارت‌های افزایش درآمد: نگارش و نویسندگی پایه و حرفه ای

چه در مراقبت های بهداشتی مشغول به کار باشید و یا چه در کارهای اداری یا تجاری، مهارت های نوشتاری عالی برای نوشتن ایمیل و یادداشت ها برای شما امری ضروری میباشد. دوره های آنلاین نوشتن به شما کمک می کند این مهارت ها را بدون هیچ هزینه ای ارتقا دهید و آن ها را تقویت کنید.

مهارت های پولساز بی سرمایه

21. مهارت‌های افزایش درآمد: آواز خواندن

چه خواننده آماتور باشید یا چه خواننده ای متوسط، درس ها می توانند صدای نواک و تنفس شما را بهبود بخشند و به شما کمک کنندتا بهتر بخوانید و از طرفی دیگر کمک کنند تا به صورت پاره وقت به اجرای اجراهای زنده غیر رسمی بپردازید. برنامه های درسی خصوصی آواز را با سرعت دلخواه خود تنظیم کنید - هزینه ها بین 25 تا 60 دلار در ساعت برای کلاس ها متغیر است.


حتما بخوانید: 16 روش فوق العاده برای تقویت مهارت حل مساله


22. مهارت‌های افزایش درآمد: نجاری و مهارتهای اولیه ساختمانی

اگر پیش زمینه ساخت و ساز را دارید، یادگیری مهارت های نجاری می تواند به شما در بازسازی خانه یا کارهای دستی کمک کند. با بازسازی حمام و آشپزخانه، کفپوش و سایر مهارت‌های نجاری مورد نیاز آشنا شوید. پن فاستر یک برنامه آموزش آنلاین نجاری را ارائه می دهد که از 599 دلار شروع می شود که می تواند آن را در پنج ماه تکمیل و به اتمام برسانید.

23. مهارت‌های افزایش درآمد: نقشه خوانی ساختمان

یادگیری نحوه خواندن نقشه ها در صورت داشتن سابقه ساخت و ساز و یا در فکر ورود به رشته مهندسی می تواند به فرصت های بیشتری برای شما منجر شود. شرکت در کارگاه‌های نقشه خوانی ساختمان می تواند مهارت های شما را تقویت کرده و شما را یک قدم جلوتر از رقابت با دیگران ببرد.

مهارت های پولساز

24. مهارت‌های افزایش درآمد: آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

گواهینامه ESL می تواند به شما امکان آموزش به افرادی را که انگلیسی را به عنوان زبان اول خود صحبت نمی کنند بدهد. این فرصت های شغلی شامل آموزش زبان انگلیسی و ارائه خدمات آموزشی آنلاین از طریق مدارس دولتی و خصوصی و مراکز آموزشی میباشد.

25. مهارت‌های افزایش درآمد: ترجمه کردن

مترجمان در مدارس خصوصی و دولتی، دادگاه ها، بیمارستان ها و مراکز کنفرانس کار می‌کنند. تبدیل شدن به یک مترجم ممکن است یک فرصت عالی را برای شما اگر از قبل توانسته باشید که به زبان دیگری صحبت کنید و بنویسید به ارمغان بیاورد.

26. مهارت‌های افزایش درآمد: رونویسی

مهارت های رونویسی - گوش دادن به صدای ضبط شده و تایپ آنچه که می شنوید - می تواند به شما در یافتن مشاغل بیمارستانی، مالی، روزنامه نگاری و قانونی کمک کند.

27. مهارت‌های افزایش درآمد: مهارتهای کامپیوتر Mac یا PC

توانایی استفاده از سیستم عامل های رایانه ای صرف نظر از این که در کجا کار می کنید میتواند امری مفید به شمار بیاید. دانستن نحوه چگونگی استفاده از رایانه و Mac یک مزیت به حساب میاید- تقریباً همه صنایع و کسب و کار ها از صفحات گسترده، اسناد، اینترنت، ایمیل و سایر برنامه ها به طور روزانه استفاده می کنند. Lynda.com هزاران دوره، از جمله آموزش برای رایانه های Windows و Mac را ارائه می دهد.

28. مهارت‌های افزایش درآمد: بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی

تسلط بر بهینه سازی و بازاریابی موتورهای جستجو به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد حرفه ای در زمینه بازاریابی سرآمد باشید و درهای بازاریابی دیجیتال و توسعه وب سایت رابرای خود باز می کند. با داشتن دانش سئو، می توانید کمپین های بازاریابی اینترنتی موفق را ایجاد کرده و صنایع مختلف را با محتوای وب سایت ارائه دهید.

29. طراحی گرافیک

گذراندن دوره های طراحی گرافیک به شما این امکان را می دهد که خلاقیت خود را بیان کرده و به نوعی آن را توضیح دهید و پیام ها را به صورت تصویری منتقل کنید. از مهارت های خود به عنوان یک فرد پیمانکار خوب استفاده کنید یا در شرکت های طراحی وب، شرکت بازاریابی اینترنتی یا شرکت طراحی داخلی کار کنید.

مهارت های کامپیوتری پولساز

سخن آخر

در این مقاله شما را با تعدادی از مهارتهای پولساز آشنا کردیم. مهارت هایی که با افزودن آنها به رزومه‌ی خود در آمد احتمالی شما نیز افزایش می یابد، هرچه مهارت بیشتری برای کارفرما به ارمغان بیاورید، مزیت شما نسبت به سایر نامزدهای احتمالی بهتر خواهد شد و هرچه ارزش شما در صنعت کاری شما بیشتر شود به همان اندازه نیز قدرت مذاکره و گفتگوی شما بر سر دستمزد یا حقوق خود بیشتر می شود. پس یادگیری تعدادی از این مهارت ها را در برنامه کاری خود بگنجانید.


مطالب مرتبط:

پولدار شدن با بیت کوین؛ کسب درآمد میلیونی با ارز دیجیتال

چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم

از
83
رای