چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؛ آموزش کسب درآمد از یوتیوب

چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؛ آموزش کسب درآمد از یوتیوب قبل از اینکه روش های کسب درآمد از یوتیوب را یاد بگیرید؛ باید درک درستی از موقعیت و مخاطبان خود داشته باشید. از روش های مختلف پول درآوردن از یوتیوب: تبلیغات، اسپانسر و...

می خواهید از یوتیوب پول دربیاورید؟ یوتیوب اخیراً گزارش داده است که شمار کاربرانی که بیش از 100 هزار دلار در سال درآمد داشته اند 40 درصد افزایش یافته است. با این وجود، چطور می توان از یوتیوب پول درآورد؟ این مقاله 9 راه موثر برای کسب درآمد از یوتیوب را معرفی می کند.

کسب درآمد از یوتیوب

با وجود اینکه برنامه های مختلفی برای این کار وجود دارد، اما من فکر می کنم در حال حاضر یوتیوب سودآورترین ابزار موجود است. با تهیه ویدیوهای پر بیننده و موفق یوتیوب به شما فرصت پول درآوردن می دهد. طبق گفته یوتیوب، کانال هایی که درآمدهای شش رقمی بدست می آورند، تا 40 درصد افزایش یافته اند و تعداد کانال هایی با درآمد 5 رقمی یا بیشتر از ژوئیه 2017 تا ژوئیه 2018 حدود 50 درصد افزایش یافته است. در مقایسه با سال گذشته 75 درصد کانال ها بیش از یک میلیون مشترک دارند.

در یوتیوب به هر سمتی که نگاه ها حرکت کنند، پول نیز همان سمت می رود. مردم حالا کمتر تلویزیون نگاه می کنند و محتوای ویدیویی را بیشتر از طریق تلفن های همراه خود دنبال می کنند و این به میلیون ها نفر این فرصت را می دهد که از طریق یوتیوب کسب درآمد کنند. با این حال، چطور می شود از یوتیوب پول درآورد؟

کسب درآمد در یوتیوب تنها به این معنی نیست که باید روی یوتیوب ویدیو آپلود کنید. اگر بخواهید از یوتیوب درآمد کسب کنید، باید به طور مداوم محتوای با کیفیت بالا روی کانال خود آپلود کنید و گروه بزرگی از دنبال کننده ها و طرفداران را داشته باشید. در اینجا، قبل از اینکه درباره نحوه کسب درآمد از یوتیوب بگوییم، به شما توصیه می کنیم ابتدا درک درستی از موقعیت خود در یوتیوب پیدا کنید.


حتما بخوانید : نحوه دانلود فیلم از یوتیوب


درک جمعیت شناسی مخاطبانتان

باید موقعیت خود را به عنوان ایجاد کننده محتوا با استفاده از فرهنگ و ارتباطات خاص درک کنید. زو مارانز معاون یک شرکت بازاریابی می گوید: " اگر همه جا باشید، انواع محتوا را آماده کنید، برندها متوجه نخواهند شد که مخاطب شما کیست." کارشناسان می گویند، دریابید که چه مخاطبانی، شما را برای تبلیغات، اسپانسری و همکاری بیرون از حوزه یوتیوب جذاب می کند. اگر شما ساختار مخاطبان خود را بدانید، قادر خواهید بود تا حداکثر استفاده را از فرصت هایی که دارید بکنید تا مخاطبان خود را ایجاد کنید و به راه های مختلف کسب درآمد کنید.

برای مشاهده اطلاعات جمعیت شناسی مخاطبان خود، می توانید اینجا کلیک کنید.

با استفاده از این اطلاعات جمعیت شناسی (جنسیت، سن، محل جغرافیایی و زمان تماشا)، درک بهتری از مخاطبان خواهید داشت و سپس بهتر می توانید با برندها کار کنید. در اینجا، اگر بخواهید کانال خود را دیگران مقایسه کنید، می توانید از Social Blade استفاده کنید. بعد از درک جمعیت شناسی مخاطبانتان، زمان آن است که درباره روش های مختلف پول درآوردن از یوتیوب بحث کنیم. اکنون، می توانید این روش ها را امتحان کنید تا از کانال خود درآمد کسب کنید.

چگونه از یوتیوب درآمد داشته باشیم؟

چطور از یوتیوب پول بدست بیاورم

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از یوتیوب درآمد داشته باشید. به طور کلی گفته می شود، کاربران یوتیوب بسته به تبلیغات، اسپانسرها، بازاریابی وابسته و چیزهای دیگر درآمد کسب می کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک داشته باشیم.

راه حل 1: کسب درآمد از یوتیوب از طریق تبلیغات

یکی از ساده ترین راه های بدست آوردن پول از یوتیوب، قرار گرفتن تبلیغات روی ویدیوهای شما است. در گذشته، هر کسی می توانست از یوتیوب کسب درآمد کند. با این حال، این روال در ژانویه 2018 تغییر کرد. گوگل استانداردهای لازم برای قرار دادن آگهی در کانال ها را ارتقاء داد. حالا قبل از اینکه از آگهی ها سود ببرید، باید بخشی از (YouTube Partner Program (YPP باشید. با این حال، اگر بخواهید عضو YPP شوید، باید در 12 ماه گذشته ویدیوهای شما 4000 ساعت تماشا شده باشد و 1000 مشترک داشته باشید.

اگر می خواهید زمان تماشا شدن محتوای خود را افزایش دهید و مشترکین بیشتری داشته باشد، باید محتوای فوق العاده ای داشته باشید. با این حال، چطور می تواند ویدیوهای شگفت انگیزی داشت؟ MiniTool Movie Maker یک نرم افزار ویرایش رایگان و آسان است که به شما توصیه می کنیم. این نرم افزار رایگان می تواند به شما کمک کند ویدیوهای جذاب را به آسانی و به سرعت ایجاد کنید. وقتی به رقم 1000 مشترک و 4 هزار ساعت بازدید رسیدید، می تواند مراحل زیر را امتحان کنید تا عضو YPP شوید و تبلیغات دریافت کنید.

کانال خود را راه اندازی کنید تا از یوتیوب درآمد کسب کنید

در اینجا، ویدیوی شما باید از دستورالعمل های خاص تبلیغ کننده (advertiser-friendly guidelines) پیروی کند تا برای گرفتن تبلیغات واجد شرایط باشد. پس مراحل زیر را دنبال کنید تا کانال خود را برای کسب درآمد آماده کنید.

 • مرحله 1: کانال خود را از Creator Studio برای کسب درآمد فعال  کنید.

آموزش روش های کسب درآمد از یوتیوب

آموزش ساخت کانال در یوتیوب

 • مرحله 3: انواع ویدیوها و فرمت های تبلیغاتی مختلف که می توانید از آنها کسب درآمد کنید را پیدا کنید، سپس " monetize with ads" را به ویدیوهای خود اضافه کنید.

آموزش 9 روش عالی کسب درآمد از یوتیوب در سال 2019

 • مرحله 4: فرمت هایی از تبلیغات و ویدیوها را که می خواهید از برنامه YouTube Studio و در مدیر ویدیو انتخاب کنید.
 • مرحله 5: ویدیویی که به دستور العمل تبلیغ یوتیوب پیوست شده است را آپلود کنید و برای تایید سیاست ها داخل چک باکس را تیک بزنید.   

بعد از اینکه کسب درآمد را فعال کردید، تبلیغات می توانند روی ویدیوهای شما اجرا شوند. توصیه می شود روی ساختن یک آرشیو از فیلم های عالی تمرکز کنید تا تعداد مشترکان خود را بالا ببرید. سپس یوتیوب کانال شما را به پرداخت آگهی دهنده متصل می کند.

نکته مرتبط: برای ایجاد یک ویدیوی جذاب، می توانید MiniTool Movie Maker را امتحان کنید. 

چطور می توانید از تبلیغات درآمد کسب کنید

در بیشتر موارد، هنگامی که بازدید کنندگان تبلیغات را تماشا می کنند، شما هزینه را دریافت می کنید. حدس می زنم حالا می خواهید بدانید هر کاربر یوتیوب برای هر ویدیو چقدر دریافت می کند و چند بازدید لازم است تا از یوتیوب درآمد بدست آید؟ سازندگان یوتیوب بر اساس دو معیار پرداخت می کنند: تعداد بازدیدهای تبلیغ و تعداد کلیک های تبلیغ.

اگر می خواهید پولی دریافت کنید، مجبورید مطمئن شوید مخاطبان شما روی آگهی ها کلیک کرده اند یا حداقل سی ثانیه از آن را تماشا کرده اند. در حدود 15 درصد از بازدیدکنندگان تبدیل به درآمد تبلیغاتی می شوند. بنابراین، می توانید محاسبه کنید که ویدیو شما چقدر ارزش دارد. به طور متوسط، بیشتر آگهی دهندگان در حدود 7.6 دلار به ازای هر 1000 اثر (تماشا یا کلیک کاربر) پرداخت می کنند. با این حال انتظار نداشته باشید که همه آن 7.6 دلار به شما برسد، چون یوتیوب هم باید پول دربیاورد.

درآمد حاصل از تبلیغات در یوتیوب بین گوگل و شما تقسیم می شود. گوگل/یوتیوب 45 درصد از درآمد تبلیغات را نگه می دارد. بنابراین، شما 55 درصد باقی مانده را خواهید گرفت. اگر درآمد شما به طور متوسط 7.60 دلار باشد، برای هر 1000 نمایش درآمد واقعی شما 4.18 دلار خواهد بود. اگر تازه شروع به کار کردن با یوتیوب کرده اید، باید موقعیت خود را پیدا کنید. با گذشت زمان، یک پایگاه مخاطبان بسیار هدفمند خواهید داشت. در نتیجه تبلیغ کنندگان حاضر به پرداخت پول خوب برای استفاده از آن هستند. و سپس، می توانید از یوتیوب پول دربیاورید. اگر در حال حاضر از تبلیغات روی ویدیوهای خود پول درمی آورید و مخاطبین ثابتی دارید، می توانید راه های دیگر برای کسب درآمد از یوتیوب را امتحان کنید.

راه حل 2: کار کردن با برندها

در حال حاضر، بازاریابی شخصیتی یک کسب و کار بزرگ است. برندها و آژانس های تبلیغاتی در سراسر جهان محصولات و خدمات خود را با سرمایه گذاری روی افرادی که اعتماد و وفاداری مردم را به خود جلب کرده اند، ترویج می کنند. 

راه حل 3: فروش محصولات یا کالاها

یوتیوب دومین موتور جستجو جهان در پشت گوگل است. بنابراین ما نباید این منبع عظیم را نادیده بگیریم. فروش محصولاتی مثل تی شرت، ماگ، کیسه های خرید، کلاه آفتابی و غیره، می تواند برند آنلاین را در دنیای آفلاین هم منتشر کند، شهرت شما را افزایش دهد و ارتباط بین شما و طرفدارانتان را عمیق تر کند.  

برای مثال، اگر در حال حاضر محصولی برای فروش دارید، می توانید با استفاده از یک منبع مانند Shopify یک ویترین فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. در مرحله بعد، سعی کنید از نرم افزارهای ویرایش ویدیو مانند MiniTool Movie Maker استفاده کنید تا ویدیوهایی ایجاد کنید که مناسب محصول شما باشد. سپس در پایان این ویدیو، از کارت های تعاملی استفاده کنید تا بازدیدکنندگان را به صفحه محصولات خود هدایت کنید. از سوی دیگر، می توانید با یک شبکه فروش که در حال حاضر کار می کند برای ایجاد ویدیو همکاری کنید.

کسب و کار در یوتیوب

راه حل 4: تامین مالی جمعی یا کراود فاندینگ

اگر یک ایده شگفت انگیز خلاقانه دارید اما بودجه ندارد، می توانید تامین مالی جمعی را امتحان کنید تا ایده تان را عملی کنید. تامین مالی جمعی زمانی اتفاق می افتد که جمعی از طرفداران برای تامین هزینه های پروژه شما همکاری می کنند. اگر نیاز به کمک دارید تا تجهیزات بهتری خریداری کنید یا هزینه های دیگر را پوشش بدهید، می توانید یک ویدیو تهیه کنید و پروژه خود را توضیح بدهید یا قسمتی از نتیجه نهایی را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید این ویدیو باعث جلب توجه مردمی می شود که به خاطر هدف شما حاضرند کمک کنند! می توانید از کارت های تعاملی استفاده کنید تا بیننده ها را به سایت های کراود فاندینگ خود هدایت کند.

راه حل 5: رویدادها

می توانید شخصاً بروید و مخاطبان خود را ببینید و یک جامعه قوی تر از مخاطبان خود بسازید. سپس، جایی که مخاطبان شما بیشتر فعال و مشغول هستند برای اجرای زنده برنامه ریزی کنید. در همین حال، می توانید کلاها یا بلیط رویداد خود را بفروشید.

راه حل 6: اتصال مستقیم به لینک های وابسته

بازاریابی وابسته، یک فرصت آنلاین بسیار محبوب برای پول درآوردن است. لینک های اتحاد می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. یکی از رایج ترین آنها لینک اتحاد Amazon است. برای مثال، باید در Amazon ثبت نام کنید، سپس بازدید کنندگان را به محصولی که می خواهید از طریق لینک های خاص پیشنهاد دهید متصل کنید، و در نهایت شما از فروش نهایی قسمتی را دریافت می کنید.

راه حل 7: جذب اسپانسر

کاربران موفق یوتیوب در ضبط ویدیو خود روی اسپانسرها و تبلیغات تمرکز دارند. با وجود اسپانسرها، مجبور نیستید از یوتیوب تبلیغات بگیرید و می توانید با اسپانسر مذاکره کنید و بر اساس بازدیدها و اندازه مخاطبانتان خود با آنها قرارداد ببندید.  

راه حل 8: اجاره دادن ویدیوهایتان

مانند دریافت پول برای هر بازدید از محتوا، می توانید فیلم های شخصی را برای کسب درآمد اجاره بدهید. در Creator Studio، نه تنها مبلغی که می خواهید را برای اجاره تعیین می کنید، بلکه می توانید یک تریلر جذاب جهت تشویق مردم به خرید نیز ایجاد کنید.

راه حل 9: مجوز محتوا به رسانه های شما

اگر یک وایرال ویدیو یا ویدیو ویروسی ایجاد کردید که به سرعت مخاطبان زیادی پیدا کرد می توانید با مجوز دادن جهت پخش در رسانه های گسترده تر، پول زیادی از آن بدست بیاورید. خبرگزاری های تلویزیونی، نمایش های صبحگاهی، سایت های خبری آنلاین و سایر سازندگان مایلند تا پول خوبی برای استفاده از کلیپ های شگفت انگیز این چنینی بدهند. در همین حال، می توانید فیلم های خود را در Juken Media لیست کنید، جایی که دیگران به راحتی می توانند محتوای شما را پیدا کنند و آن را مستقیماً خریداری کنند.

تعرفه درآمد از یوتیوب چقدر است؟

با نرخ متوسط پرداخت یوتیوب برای نمایش آگهی بین 0.01 تا 0.03 دلار متغیر است، یوتیوبر ممکن است حدود 18 دلار در هر 1000 بازدید آگهی درآمد ایجاد کند که از 3 تا 5 دلار در هر بازدید را بدست می آورد. فوربس تخمین می زند که سازندگان برتر می توانند برای هر 1000 بازدید فیلم حدود 5 دلار درآمد کسب کنند.

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟

با وجود مطالب گفته شده، مبلغی که یک کاربر یوتیوب می تواند به ازای هر ویدیو بدست آورد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد بازدیدهای و تعداد تبلیغاتی که در کل فیلم نمایش داده می شود. با در نظر گرفتن نرخ پرداختی 5 دلار در هر 1000 بازدید، یک ویدیو با 1 میلیون بازدید می تواند 5000 دلار درآمد داشته باشد که می تواند به یک شغل پردرآمد برای شما تبدیل شود. با این حال این تخمینی است و ممکن است نرخ بعضی از یوتیوب ها بسته به کیفیت آگهی، نرخ کلیک و سایر عوامل بیشتر یا کمتر محاسبه شود.

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟

یوتیوب چگونه پول میدهد؟

شاید برای شما هم سوال باشد که یوتیوب چطور درآمد کسب شده را به یوتیوبر می دهد. برای این کار باید ابتدا اکانت اد سنس (AdSense) باز کنید. برای ساخت اکانت باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با کلیک بر روی آدرس https://www.google.com/adsense/start وب سایت AdSense را باز کنید.
 • روی Sign up کلیک کنید.
 • لینک سایتی را که می خواهید در آن تبلیغات نشان دهید را وارد کنید.
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • برای اعلان ها و پیشنهادهای AdSense یکی از گزینه های Yes یا No را انتخاب کنید.
 • روی Save کلیک کنید.
 • وارد Google Account شوید.
 • کشور خود را انتخاب کنید.
 • شرایط و ضوابط AdSense را بپذیرید.
 • روی Create account کلیک کنید.

حالا به AdSense account جدید خود وارد شوید. برخی از گزینه ها خاکستری هستند، به این دلیل که برای فعال سازی کامل حساب خود باید برخی از قسمت ها را تکمیل کنید.

یوتیوب چگونه پول میدهد؟

یوتیوب برای فیلم ها و تبلیغاتی که در کانال خود ارسال می کنید، در حساب اد سنس شما مبلغی را واریز می کند. وقتی که با استفاده از حساب ادسنس خود که با گوگل مرتبط است 10 دلار کسب درآمد کردید، گوگل برای تایید آدرس شما کارت پستالی با کد تایید ارسال می کند. بعد از این مرحله از شما خواسته می شود تا حساب بانکی خود را وارد کنید. این حساب بانکی باید با نام و آدرس ایمیل اولیه شما یکی باشد. بعد از وارد کردن شماره حساب، یوتیوب ایمیلی برای شما ارسال می کند که اعلام پرداخت مبلغی در آن ذکر شده است. بعد از اینکه این چند سنت به حساب بانکی شما رسید، مبلغ را در حساب ادسنس وارد می کنید و تاییدیه می گیرید. کار تمام است.

نتیجه گیری 

به طور خلاصه، کسب درآمد در یوتیوب قطعاً کار ساده ای نیست، اما غیر ممکن هم نیست. پول در آوردن در یوتیوب نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد، اما راه خوبی برای گسترش فرصت های کسب و کار و رشد آن است. اکنون می توانید راه های بالا را امتحان کنید تا از یوتیوب پول دربیاورید. قبل از همه چیز ببینید در حال حاضر در کجای دنیای یوتیوب قرار دارید. سپس یک طرح برای کسب درآمد ایجاد کنید که برای شما و مخاطبانتان بهترین کارایی را داشته باشد.


مقالات مرتبط:

نحوه دانلود ویدیو از یوتیوب با کیفیت بالا

نرم افزارهای دانلود رایگان از یوتیوب برای اندروید

از
22
رای