8 تا از بهترین نرم افزار دانلود از یوتیوب برای اندروید رایگان و طرز کار با آنها

8 تا از بهترین نرم افزار دانلود از یوتیوب برای اندروید رایگان و طرز کار با آنها بهترین برنامه دانلود از یوتیوب برای اندروید که رایگان باشد و سرعت و کیفیت بالا داشته باشد ؛ مانند نرم افزار دانلود فیلم از یوتیوب اسنپ تیوب SnapTube و TubeMate و طرز کار با آنها را در سلام دنیا ببینید.

چطور می توان ویدئوهای یوتیوب روی تلفن اندروید دانلود کرد؟ بهترین نرم افزار دانلود از یوتیوب برای اندروید چیست؟ آیا می توان ویدئوهای یوتیوب را روی کارت SD ذخیره کرد؟ چطور می توان ویدئوهای یوتیوب را روی گالری گوشی ذخیره کرد؟ اغلب سوالاتی از این قبیل را از کاربران اندروید می شنویم. اگر کاربر ویندوز باشید، ممکن است ابزار مختلفی برای دانلود ویدئوهای یوتیوب روی کامپیوترتان وجود داشته باشید مانند Gihosoft TubeGet.

با این حال، بیشتر و بیشتر مردم از تلفن های اندروید و تبلت ها استفاده می کنند، بنابراین تمایل به نصب نرم افزار دانلود کننده از یوتیوب روی دستگاه اندروید خود دارند. نگران نباشید، در این مقاله سلام دنیا ، 8 تا از بهترین برنامه دانلود از یوتیوب رایگان با سرعت و کیفیت بالا برای گوشی اندروید و طرز کار با آنها را به شما معرفی کرده و آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

8 تا از بهترین نرم افزارهای دانلود ویدئو از یوتیوب روی اندروید

1. نرم افزار دانلود از یوتیوب: TubeMate

TubeMate یکی از نرم افزارهای محبوب اندروید برای دانلود ویدئو از یوتیوب است، یکی از برنامه هایی که بیشتر از بقیه در App stores جستجو شده است. این نرم افزار به کاربر اجازه می دهد ویدئوهای یوتیوب را به طور مستقیم، با سرعت و کیفیت بالا روی دستگاه موبایل دانلود کنید. علاوه بر گرفتن ویدئو از یوتیوب، TubeMate  ذخیره ویدئوهای Facebook ،Vimeo ،MetaCafe ،DailyMotion و YouKu را نیز پشتیبانی می کند.

از طرف دیگر، اگر بیشتر از ویدئو، طرفدار فایل های صوتی هستید، این برنامه یک انتخاب خوب برای دانلود ویدئو به طور مستقیم به شکل فایل MP3 است. در حالی که این برنامه اندروید دانلود ویدئو از یوتیوب را روی تلفن خود نصب می کنید، باید روی گزینه هایی که اجازه دسترسی آن برنامه به تلفن شما را می دهد دقت بیشتری داشته باشید، زیرا امنیت شما مهمترین اولویت  است.

نحوه ذخیره ویدئوهای یوتیوب روی تلفن اندروید یا کارت SD

مرحله 1: TubeMate را دانلود و نصب کنید

وقتی می خواهید نرم افزار را دانلود کنید، باید دقت زیادی داشته باشید چون TubeMate روی Google Play نیست، و بسیاری از نرم افزارهای کاذب با این نام روی Google Play و اینترنت وجود دارد که می تواند تلفن شما را آلوده کند، بنابراین باید آ نرا تنها از وب سایت رسمی معتبر دانلود کنید. بعد از دانلود، فایل APK آن را روی تلفن خود نصب کنید.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب TubeMate

مرحله 2: ویدئوهای مورد علاقه خود را جستجو کنید

از آنجایی که TubeMate دارای نوار جستجو است، پس می توانید هر کلمه کلیدی که می خواهید را برای پیدا کردن ویدئوی مورد نظرتان در آن وارد کنید، یا می توانید لینک ویدئوی یوتیوب را به طور مستقیم در آن وارد کنید. وقتی ویدئو انتخاب شد، می توانید آن را دانلود یا تماشا کنید. اگر ویدئو را دوست داشتید، پیکان سبز رنگ دانلود را بزنید تا ویدئو در گوشی ذخیره بشود. در این لحظه پنجره جدیدی باز می شود که می توانید کیفیت ویدئویی که دانلود می کنید را انتخاب کنید. TubeMate به کاربران اجازه می دهد ویدئوهایی تا حداکثر اندازه 2K را دانلود کنند، بنابراین در انتخاب هر رزولوشنی که مناسبتان است آزاد هستید.

مرحله 3: دانلود ویدئوها

وقتی رزولوشن مورد نظرتان را انتخاب کردید، تنها روی دکمه Download کلیک کنید و دانلود ویدئو شروع می شود. باید توجه کنید که ویدئوهای دانلود شده به طور پیش فرض روی کارت SD شما ذخیره می شود، البته می توانید محل ذخیره را طبق دلخواه خودتان تغییر بدهید.

بهترین برنامه رایگان دانلود ویدئو از یوتیوب روی اندروید

2. نرم افزار دانلود از یوتیوب: Videoder

Videoder یکی از ساده ترین نرم افزارها برای دانلود ویدئو از یوتیوب است و رابط کاربری بسیار ساده ای هم دارد که همه بخش های آن به طور خلاصه ردیف شده اند. این نرم افزار با وجود تبلیغاتی که دارد، کارایی خوبی برای کاربران دارد. همه کارهایی که می توان با آن انجام به قدری آسان است که خیلی زود کار کردن با آن را یاد می گیرید و از دانلود ویدئوهای با رزولوشن ها و فرمت های مختلف توسط آن لذت خواهید برد.

با این نرم افزار رایگان، امن، سبک و سریع برای دانلود ویدئوهای یوتیوب روی موبایل اندروید، می توان چندین ویدئو با رزولوشن های مختلف را به طور همزمان روی تلفن هوشمند ذخیره کرد. حالا بیایید نحوه کار آن را ببینیم.

مرحله 1: Videoder را دانلود و نصب کنید

شما می توانید فایل APK نرم افزار Videoder را از App store دانلود کنید.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب Videoder

مرحله 2: جستجو به دنبال ویدئوهای مورد علاقه

یکی از نقاط قوت Videoder این است که دارای مرورگر است که به شما اجازه می دهد ویدئوها را مستقیم از سایت های مورد نظر مانند: YouTube ،DailyMotion Facebook ،Twitter و غیره دانلود کنید. این برنامه میانبری از محبوب ترین ویدئوهای ماه را هم در دسترس می گذارد. همچنین شما می توانید به طور مستقیم یک ویدئو یوتیوب را از نوار آدرس کپی کنید و در کادر جستجو وارد کنید تا آن را دانلود کنید.

مرحله 3: دانلود ویدئو

بعد از اینکه تصمیم گرفتید می خواهید کدام ویدئو را دانلود کنید، فقط روی پیکان سفید در بالای صفحه کلیک کنید، پنجره دانلود باز می شود. در این منو، شما دو گزینه دارید، دانلود ویدئو و فایل صوتی. هر دو ویدئو و فایل صوتی با کیفیت های مختلف وجود دارند و شما می توانید از بین فرمت های MP4 ،FLV و 3GP انتخاب کنید. وقتی کیفیت مورد نظرتان را انتخاب کردید، یک منو جدید باز می شود و از شما می خواهد محل ذخیره را مشخص کنید. بعد از انتخاب آن، فقط روی " START DOWNLOAD" کلیک کنید و دانلود شروع می شود.

برنامه دانلود از یوتیوب برای گوشی

3. نرم افزار دانلود از یوتیوب: VidMate

وقتی صحبت از دانلود ویدئوهای یوتیوب روی موبایل می شود، VidMate ابزاری است که نمی تواند نادیده گرفته شود زیرا به کاربر دسترسی رایگان به دانلود ویدئوها از یوتیوب در بالاترین کیفیت را می دهد. همچنین برای اینکه کار را برای کاربر آسانتر کند، محتوای ویدئوها را در لیست های "به زودی، تازه ها و پربیننده ها" طبقه بندی می کند.

قابلیت های دیگری هم دارد، این برنامه دانلود کننده ویدئو از یوتیوب به کاربران امکان انجام ادامه دانلود، توقف موقت دانلود، شروع مجدد دانلود و قطع دانلود را می دهد. از آنجایی که پروسه دانلود در پس زمینه انجام می شود به آسانی می توانید از سایر برنامه های موبایلتان به طور همزمان استفاده کنید. در اینجا راهنمای مرحله به مرحله دانلود ویدئو از یوتیوب روی کارت حافظه یا تلفن اندروید، با این نرم افزار را ارائه می دهیم.

ذخیره ویدئوهای یوتیوب روی گوشی اندروید با VidMate

مرحله 1: دانلود و نصب فایل اپلیکیشن VidMate

از آنجایی که یوتیوب تلاش می کند اجازه دانلود شدن ویدئوهایش را ندهد، بنابراین هر نرم افزاری که دارای امکان دانلود از یوتیوب است از Google Play حذف می شود. می توانید VidMate را تنها از وب سایت رسمی آن یا دیگر فروشگاه های ثالث معتبر دانلود کنید.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب برای اندروید VidMate

مرحله 2: ویدئوی مورد نظر را پیدا کنید و پارامترها را تنظیم کنید

نرم افزار دانلود ویدئو را بعد از نصب باز کنید، سپس روی آیکون YouTube در رابط اصلی کلیک کنید تا یوتیوب را باز کند. کلمه کلیدیتان را در محل جستجو وارد کنید تا ویدئو، موزیک، سریال تلویزیونی یا مستند مورد نظرتان را پیدا کنید و آن را دانلود کنید. ویدئو را باز کنید، می بینید که دکمه Download در گوشه سمت راست پایین قرار گرفته است. روی دکمه Download کلیک کنید، سپس می پرسد با چه رزولوشنی ویدئو را ذخیره کند. رزولوشن ویدئومورد نظرتان را انتخاب کنید، همچنین می تواند موزیک ها را در فرمت های MP3 یا M4A ذخیره کنید.

مرحله 3: دانلود ویدئو

روی دکمه Download کلیک کنید سپس نرم افزار به طور خودکار شروع به دانلود می کند. اگر می خواهید کارت SD را برای محل ذخیره انتخاب کنید، فقط به بخش Download بروید و گزینه محل ذخیره را در زیر پنجره انتخاب کنید.

نرم افزار دانلود از یوتیوب برای اندروید

4. نرم افزار دانلود از یوتیوب: InsTube

وقتی بیرون از خانه هستیم، تلفن همراهمان را با خود حمل می کنیم نه کامپیوتر. بنابراین برای افرادی که به یوتیوب عادت کرده اند، مهم است که ویدئوها را مستقیماً روی تلفن همراهشان دانلود کنند و بتوانند آن را زمانی که آفلاین هستید تماشا کنند. اما اینکار ممکن است سخت باشد چون یوتیوب هیچ نرم افزاری برای اینکار تدارک ندیده است. با وجود این، برخی از برنامه های اندروید این قابلیت را ایجاد می کنند، InsTube یکی از بهترین، سبک ترین و کاربر پسندترین این نرم افزارها است.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب 

این اپلیکیشن دانلود ویدئو از یوتیوب و دانلود ویدئو و موزیک از هر سایت به اشتراک گذاری آنلاین مثل YouTube ،SoundCloud ،Twitter ،Vevo و غیره را پشتیبانی می کند. با این برنامه دانلود کننده ویدئو، می توانید به آسانی ویدئوهایی با رزولوشن های HD و UHD را با بالاترین سرعت روی گوشی اندروید خود دانلود کنید، حتی اگر سرعت اینترنت بسیار کند باشد. نحوه کار آن بسیار شبیه به سه نرم افزار دیگر است با اختلافات جزئی، بنابراین توضیح مراحل آن را حذف می کنم.

بهترین برنامه دانلود از یوتیوب با سرعت بالا

5. نرم افزار دانلود از یوتیوب: SnapTube

از آنجایی که یوتیوب همیشه در زمینه تکنولوژی ویدئو جلودار است، می تواند ویدئوهای 4K ،8K ،360 درجه، VR و 60FPS را ارائه دهد. علاوه بر آن منبعی عالی برای اطلاعات، سرگرمی، ورزش، موزیک و بازی است. با وجود تعداد زیادی ویدئو با محتوای شگفت انگیز در یوتیوب، مطمئناً حداقل یک ویدئو وجود دارد که شما از آن خوشتان بیاید و بخواهید آن را روی تلفن خود داشته باشید تا به صورت آفلاین تماشا کنید.

اما از آنجایی که یوتیوب این امکان را به کاربران نمی دهد که ویدئوها را به صورت مستقیم دانلود کنند، باید فکر دیگری برای آن کرد. خوشبختانه، برنامه های ثالثی وجود دارند که می توانند ویدئو/ فایل صوتی را به طور مستقیم از یوتیوب روی حافظه تلفن اندروید شما ذخیره کنند و SnapTube در میان آنها یکی از بهترین ها است.

دانلود برنامه اسنپ تیوب snaptube با لینک مستقیم

SnapTube ظاهر مرتب و کاربرد آسانی دارد. این برنامه اندروید، دانلود ویدئو از وب سایت هایی مثل یوتیوب، فیسبوک، توییتر، IGTV و غیره را پشتیبانی می کند. بهترین چیز درباره این ابزار این است که در خودش جای مشخصی برای جستجو دارد که می توان حتی بدون باز کردن یوتیوب و تنها با وارد کردن کلمه کلیدی در کادر مربوطه، ویدئو را جستجو کرد. برای دانلود ویدئوهای یوتیوب روی گالری یا کارت حافظه گوشی، تنها لازم است لینک ویدئو را کپی و پیست کنید، سپس SnapTube بقیه کار را برایتان انجام می دهد.

دانلود برنامه اسنپ تیوب snaptube با لینک مستقیم

6. نرم افزار دانلود از یوتیوب: NewPipeS

این روزها با وجود تلفن های هوشمند و اتصال اینترنت، دسترسی به ویدئوهای آنلاین کار سختی نیست، اما هنوز هم در برخی موقعیت ها اتصال به اینترنت در دسترس نیست. در این وضعیت اگر ابزاری وجود داشته باشد که بتواند ویدئوهای آنلاین یوتیوب را ذخیره کند و در حالت آفلاین نمایش بدهد فوق العاده خواهد بود، به این ترتیب می توانید ویدئوهای مورد نظرتان را دانلود کنید و زمانی که دور از وای فای هستید و قادر به اتصال به اینترنت نیستید، آنها را تماشا کنید.

نرم افزارهای دانلود بسیاری وجود دارند که می توانند ویدئوها را از یوتیوب روی ویندوز، مک، iOS، و اندروید ذخیره کنند و در اینجا می خواهیم یکی از بهترین ها برای اینکار را معرفی کنیم. NewPipe یکی برنامه های اندروید منبع باز است که می تواند ویدئوها را از یوتیوب روی تلفن شما ذخیره کند، فرقی نمی کند ذخیره روی حافظه داخلی یا کارت حافظه را انتخاب کنید.

ممکن است NewPipe  برنامه سبکی باشد، اما کارایی آن کامل است و تجربه فوق العاده ای از دانلود ویدئو یوتیوب به کاربر می دهد. این برنامه بدون هیچ مزاحمت یا تبلیغات است. کاربران می توانند به راحتی به تماشای ویدئوها مشغول شوند، آنها را به راحتی دانلود کنند. برخلاف بسیاری از برنامه های اندروید NewPipe  داده های کاربر را جمع آوری نمی کند و کاملاً امن است.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب رایگان NewPipe

توجه کنید: نمی توانید NewPipe را روی Google Play Store پیدا کنید، همه نرم افزارهای دانلود از یوتیوب توسط گوگل مسدود شده اند، بنابراین گول هیچ تبلیغاتی را نخورید. توصیه می شود این برنامه ها را از سایت های معتبر آنها دانلود کنید. سپس آن را روی دستگاه تلفن تان نصب و اجرا کنید. در این مورد محتاط باشد زیرا باید مطمئن باشید نرم افزار را از جای امن و قابل اعتمادی دانلود می کنید.

نحوه دانلود ویدئو از یوتیوب با استفاده از NewPipe

1. NewPipe را دانلود کنید و روی تلفن خود نصب کنید.

2. برنامه را باز کنید و به دنبال ویدئوی مورد در یوتیوب بگردید، تا وقتی چیزی که می خواهید ذخیره کنید را پیدا کنید.

3. زمانی که آن را پیدا کردید برای کلیک روی آن مردد نباشید.

4. روی دکمه Download کلیک کنید و لیستی از فرمت ها و کیفیت ها را می بینید، کیفیت و فرمت فایل مورد نظر را انتخاب کنید. اگر گوشی اندروید پیشرفته ای دارید، پس می توانید با کیفیت ترین حالت فایل را انتخاب کنید، اما به خاطر داشته باشید که فایل های با کیفیت بالاتر، حجم بالاتری هم دارند. اگر فضای خالی تلفن شما محدود باشد، ممکن است به سرعت از ویدئوهای یوتیوب پر شود.

روی دکمه OK کلیک کنید و ویدئو به طور خودکار روی گالری تلفن یا کارت SD شما ذخیره می شود.

دانلود نرم افزار دانلود از یوتیوب با کیفیت بالا

7.نرم افزار دانلود از یوتیوب : YouTube Downloader for Android

دلایل بسیاری وجود دارد که کاربران بخواهند ویدئوهای یوتیوب را دانلود و ذخیره کنند و در حالت آفلاین روی تلفن هوشمند خود تماشا کنند. برخی کاربران ممکن است بخواهند برخی ویدئوهای آموزشی را چندین مرتبه تماشا کرد. فرقی ندارد دلیل شما از ذخیره ویدئو چه چیزی باشد، برای دانلود و ذخیره ویدئوهای یوتیوب نیاز به یک نرم افزار دارید. YouTube Downloader for Android یکی از این نرم افزارها است.

YouTube Downloader for Android نرم افزار کاملی است که می تواند کارایی مورد نظرتان را به شما بدهد. می توانید با استفاده از آن به سرعت و به آسانی ویدئویی که می خواهید را از یوتیوب دانلود کنید، همچنین امکان انتخاب فرمت و رزولوشن ویدئو هم وجود دارد. با به روز رسانی مرتب آن می توانید اشکالات احتمالی را هم برطرف کنید.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب YouTube Downloader for Android

کار با این برنامه بسیار آسان است. تنها باید لینک ویدئو را کپی کنید و گزینه دانلود ویدئو را کلیک کنید، این برنامه، ویدئوی مورد علاقه شما را دانلود و مستقیماً روی تلفن تان ذخیره می کند. در حالی که ویدئویی را تماشا می کنید، می توانید آن را دانلود کنید و برای دوستانتان هم به اشتراک بگذارید.

برنامه دانلود از یوتیوب برای گوشی

8. نرم افزار دانلود از یوتیوب: YTD Video Downloader for Android

هر دقیقه 300 ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود می شوند و هر روز تقریبا 5 میلیون ویدئو آن تماشا می شود، به این شکل یوتیوب به سرعت بزرگتر می شود و هر کسی می خواهد آن را دنبال کند و طرفداران زیادی دارد. متاسفانه ممکن است اینترنت همه جا قابل دسترس نباشد، پس افرادی که به تماشای ویدئوهای یوتیوب عادت کرده اند باید قادر به دانلود ویدئوهای مورد نظرشان باشند تا بعداً بتوانند آنها را در حالت آفلاین تماشا کنند. به همین خاطر ما نرم افزار YTD Video Downloader for Android را به شما پیشنهاد می کنیم.

دانلود برنامه دانلود از یوتیوب YTD Video Downloader for Android

YTD یک برنامه سبک برای دانلود ویدئو و فایل صوتی روی اندروید است. با این نرم افزار شما می تواند بی نهایت دانلود از سایت های مختلف به اشتراک گذاری ویدئو داشته باشید. باید این برنامه را روی دستگاه اندروید خود دانلود و نصب کنید، رابط کاربری آن را باز کنید و روی تب دانلود کلیک کنید. بعد، یوتیوب را روی مرورگر خودتان باز کنید و به دنبال فایل ویدئویی مورد نظرتان بگردید. روی آن کلیک کنید تا پخش شود و لینک آن را انتخاب کنید. برای کپی کردن لینک راست کلیک کنید و سپس روی نوار جستجو رابط YTD Video Downloader  پیست کنید. به محض اینکه روی دانلود کلیک کنید، ویدئوی  به شکل فایل MP4 یا فایل صوتی  MP3 ذخیره می شود.

بهترین برنامه دانلود از یوتیوب رایگان برای موبایل

سخن آخر

اگر می خواهید فیلم هایی که در یوتیوب میبینید، در گوشی خود ذخیره کنید و به دنبال نرم افزارهای دانلود از یوتیوب برای گوشی اندروید هستید که سرعت و کیفیت بالا داشته باشد. می توانید از 8 مورد از بهترین برنامه دانلود از یوتیوب برای اندروید که رایگان و طرز کار با آنها ساده است و ما در این مطلب سلام دنیا به شما معرفی کردیم.استفاده کنید. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

آموزش دانلود از یوتیوب به 16 روش مختلف

از
74
رای