سبک مینیمالیسم در لباس؛ چگونه یک استایل مینیمال داشته باشیم

سبک مینیمالیسم در لباس؛ چگونه یک استایل مینیمال داشته باشیم سبک مینیمالیسم در لباس؛ چگونه میتوانم استایل مینیمال داشته و به سبک مینیمال لباس بپوشم، 20 آیتم ضروری که باید در کمد لباستان برای داشتن یک ظاهر مینیمال داشته باشید در سلام دنیا بخوانید.

پسرم وسایل زیادی دارد. در حقیقت من فکر می کنم او لباس های بیشتری نسبت به من دارد، چون من واقعاً لباس زیادی ندارم. من او را به خاطر این موضوع کمی اذیت کردم و او بعضی از لباس هایش را دور ریخت، اما در حقیقت من کمد لباس مینیمالیستی و خیلی خلوتی داشتم و حتی متوجه آن نمی شدم. به شما می گویم که چگونه مثل من کمد لباسی بدون وسایل اضافی داشته باشید. با سلام دنیا همراه باشید  تا به شما بگوییم که سبک مینیمالیسم در لباس؛ چگونه یک استایل مینیمال داشته باشیم و چگونه شروع به داشتن یک کمد لباس مرتب و مینیمال کنیم

چگونه شروع به داشتن یک کمد لباس مرتب و مینیمال کنیم

1. همه چیز را از کمد خارج کنید

کفش، کت، کاپشن بارانی، چتر، دمپایی، جوراب، لباس خواب، همه چیز را بیرون بیاورید و آن را روی تخت بگذارید. اگر روی تخت جای کافی ندارید، اشکالی ندارد و این کار را به صورت مرحله ای انجام دهید. ممکن است مدتی طول بکشد، اما ارزشش را دارد.

همه چوب لباسی های خود را هماهنگ کنید

شاید به نظر احمقانه برسید. اما چند چوب لباسی مطابق با هم نگه دارید و بقیه را از کمد خارج کنید. با این حال خرید چوب لباسی زیاد = تعداد لباس هایی که مجازید داشته باشید.


حتما بخوانید: سبک زندگی مینیمالیستی یا ساده زیستی چیست


مرحله 2: از انتخاب های آسان شروع کنید

فوراً خواهید دید که چیزهایی وجود دارد که می توانید از شر آنها خلاص شوید. هر چیزی که روی آن گرد و خاک نشسته باشد به این معنی است که مدت زیادی پوشیده نشده است. این لباس ها را در کیف یا جعبه هایی قرار دهید و آنها را از اتاق خواب بیرون کنید. حتی می توانید آنها را از طریق اینترنت به فروش برسانید یا آنها را هدیه دهید. اگر این جعبه ها را در گوشه ای از اتاق بگذارید، باز هم بی استفاده می مانند.

چگونه شروع به داشتن یک کمد لباس مرتب و مینیمال کنیم

مرحله 3: احساساتی نشوید

می دانید که چه می خواهم بگویم. شاید لباسی دارید که با آن خاطره های شادی را تجربه کرده اید. درک می کنم، اما باید از آنها خلاص شوید. عکس هایی که با آن لباس در مراسم های مختلف داشته اید را نگه دارید، اما لباس ها را نگه ندارید. زیرا هرگز دیگر آنها را نخواهید پوشید. در واقع من شرط می بندم که شما فقط یک بار در زندگی خود آنها را پوشیده اید. وقت آن رسیده که آن لباس ها را از خانه بیرون ببرید. لباس عروس خود را به یک خیریه هدیه بدهید. موسسه های غیر دولتی هستند که می توانند این لباس ها را به افرادی بدهند که به آن احتیاج دارند.

مرحله 4: اکنون، لباس های زیبا

این کت شبیه به لباس آدری هپبورن (Audrey Hepburn) بود. این یکی از زیباترین لباس هایی بود که من داشتم. این یکی کت بلندی است، ولی من را زیبا نشان نمی دهد؛ اما آن را در کمد لباسم نگه داشتم چون دوست داشتم آن را نگاه کنم. حالا شلوار جین من کجاست؟ آن را به کسی بخشیدم که آن را خیلی دوست داشت و استفاده زیادی از آن کرد. من آن لباس را به او هدیه دادم و هیچ مشکلی هم بابت آن ندارم.

مرحله 5: از خود بپرسید آیا این لباس مناسب من است؟

من در این مورد احساس گناه می کنم. دو شلوار جین در کمد لباسم دارم که مناسب من نیستند. آنها بسیار خوب و زیبا به نظر می رسند، من هم آنها را نگه می دارم. می توانم بعداً با اهدا کردن آن، کسی را خوشحال کنم. حرف من این است، تمام لباس هایی که مناسب شما نیست را نگه ندارید. می توانید یکی دو تکه ارزشمند را نگه دارید، اما بیشتر نه.


حتما بخوانید: 21 راه اساسی برای زندگی ساده و راحت


مرحله 6: آیا اخیراً آن را پوشیده اید؟

اگر فصل ژاکت پوشیدن است، بنابراین ابتدا از آنها شروع کنید. ژاکت هایی که تا به حال در این فصل نپوشیده اید را جدا کنید. حتی آن یکی که عمه شما برایتان خریده است که باعث می شود با او احساس ارتباط کنید؛ ولی با خلاص شدن از لباسی که نمی پوشید، کمد لباستان را خلوت کنید.

اکنون همه چیز را در کمد بگذارید

ببینید چقدر فضای کمدتان باز می شود؟ آیا با دیدن وضعیت تازه کمد لباسهایتان خوشحالتر نیستید؟ من وقتی کمد مرتبم را می بینیم احساس راحتی بیشتری دارم. به ندرت پیش می آید که آرزو کنم یکی از لباس هایی که بخشیده ام را دوباره داشته باشم.

طی سه مرحله کل پروسه را تکرار کنید

حتی بدون اینکه متوجه بشوید، لباس های زیادی را جمع می کنید. هر چند ماه یکبار این کار را انجام دهید. گاهی می توانید برنامه ای ترتیب دهید و لباس هایتان را با دیگران تعویض کنید. شما با یک فرآیند ساده می توانید کمد خود را خلوت و مینیمالیستی کنید. چیزهایی که دوست دارید را نگه دارید و از بقیه خلاص شوید. به نظر آسان می رسد، اما آسان نیست.

20 آیتم ضروری که باید در کمد لباستان برای داشتن یک ظاهر مینیمال داشته باشید

سبک مینیمالیسم در لباس

20 آیتم ضروری که باید در کمد لباستان برای داشتن یک ظاهر مینیمال داشته باشید

 • لباس آستین بلند. سه یا چهار عدد.
 • ژاکت. آنهایی را نگه دارید که می توانید با یک تاپ در زیرشان بپوشید. بیشتر از چهار ژاکت نگه ندارید.
 • دو یا سه دامن. این برای خانم ها است.
 • یک یا دو لباس مناسب برای کسب و کار. از یک کت پشمی یا اسپرت بر روی لباس معمولی خود استفاده کنید.
 • یک لباس مشکی.

حتما بخوانید: مدل لباس مشکلی دخترانه و زنانه مناسب برای سنین مختلف


 • دو لگ ورزشی.
 • دو شلوارک برای دویدن.
 • یک جفت کفش برای پیاده روی.
 • یک جفت کفش پاشنه دار که بتوانید با آن راه بروید.     
 • دو جفت کفش بدون پاشنه.
 • دو جفت صندل.
 • سه یا چهار شال با جنس های مختلف.
 • سه سوتین خوب.
 • یک حوله تن پوش.
 • یک دست لباس راحتی (پیژامه)
 • دو لباس شنا. زیرا مجبور نباشید یک مایو خیس را بپوشید.
 • دو یا سه شلوار جین. فقط آنهایی را نگه دارید که باعث می شود زیباتر دیده شوید.
 • سه تا چهار تاپ. برای پوشیدن زیر لباس و هنگامیکه هوا خوب است. همچنین برای وقتی که تنها هستید.
 • پیراهن آستین کوتاه. با پنج لباس آستین کوتاه شروع کنید و سپس آن را کم کنید.

با این حال، از وقتی تعداد لباس هایم را کم کرده ام، مجبور شدم مرتباً به شستن لباس هایی که می خواهم بپوشم مشغول باشم.

سخن آخر

شما با یک فرآیند ساده می توانید کمد لباس خود را خلوت و مینیمالیستی کنید. چیزهایی که دوست دارید را نگه دارید و از شر بقیه خلاص شوید. این کار به نظر آسان می رسد، اما واقعا آسان نیست.

منبع: livingonthecheap


مطالب مرتبط:

سبک زندگی سالم چیست

چگونه دخترانه باشیم

از
5
رای