آموزش تصویری رنگرزی پارچه با پوست پیاز به روش تای دای در خانه

آموزش تصویری رنگرزی پارچه با پوست پیاز به روش تای دای در خانه تکنیک تای دای یکی از روش های رنگ کردن لباس و پارچه است. اگر به دنبال روش رنگرزی لباس یا پارچه با مواد طبیعی و خانگی هستید، ما به شما تکنیک رنگ کردن لباس با پوست پیاز به روش تای دای در سلام دنیا آموزش دادیم.

تای دای یا tie dye (شیوه ای برای رنگ کردن لباس است، در این تکنیک در پارچه موانعی ایجاد میشود که باعث میشود رنگ به آن نقاط نفوذ نکند. (این یک روش ارگانیک سازگار با محیط زیست برای رنگ کردن پارچه ها با استفاده از پوست پیازهایی است که در خانه دارید یا به راحتی می توانید آن را در فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید. ما در این مطلب سلام دنیا، به شما روش رنگرزی پارچه با پوست پیاز با تکنیک تای دای را آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

وسایلی که برای انجام این کار نیاز خواهید داشت پوست پیاز ، سرکه (زرد یا قرمز) ، نوارهای لاستیکی، قابلمه، آبکش، یک چیز سفید مانند یک تی شرت (جنس پنبه ای بهتر است)، کاسه، دستکش های لاستیکی و کیسه های پلاستیکی است.

آموزش رنگ کردن پارچه با پوست پیاز به روش تای دای مرحله به مرحله

1. پوست های بیرونی پیاز را بردارید

فقط قسمت خشک و بیرونی پوست پیاز را با مشخص ترین رنگ زرد یا قرمز پوست بگیرید.

2. پوست پیاز را در قابلمه بزرگ بریزید


حتما بخوانید: روش درمان ریزش مو با آب پیاز


آموزش رنگ کردن لباس با مواد طبیعی

3. روی پوست ها آب بریزید

برای اینکه بطور کامل لایه ها را تا حدود 1 یا 2 اینچ بپوشانید به اندازه کافی در قابلمه آب بریزید.

4. قابلمه را روی اجاق گاز قرار داده و حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید

بعد حرارت اجاق گاز را روی میزان کم تا متوسط بگذارید و آب و پوست پیاز را به مدت 1 ساعت بجوشانید.

آموزش تصویری رنگرزی پارچه

5. آبکش را روی یک کاسه بزرگ بگذارید. قابلمه را با آب و پوست پیاز درون آبکش خالی کنید. پوست پیاز را دور بریزید. از یک کاسه شیشه ای برای این کار استفاده کنید. چون رنگ پیاز ممکن است ظروف پلاستیکی را لکه دار کند.

6. کاسه را کنار بگذارید و اجازه دهید آب به مدت نیم ساعت خنک شود.

7. تی شرت را بردارید و آن را با آب سرد نمدار کنید. آب بکشید و پیراهن را صاف روی میز قرار دهید.


حتما بخوانید: فواید گذاشتن پیاز در کف پا در هنگام خوابیدن


رنگ کردن پارچه با پوست پیاز

8. طرحی که می خواهید روی لباس ایجاد کنید را مشخص کنید. برای الگوی مارپیچ مرحله بعدی را ببینید. در صورت استفاده از الگوی دیگر، دستورالعمل نوار لاستیکی را دنبال کنید و سپس مرحله 11 را حذف کنید.

تکنیک رنگ کردن لباس با پوست پیاز

9. مرکز تی شرت و ناحیه دقیقاً زیر آستین را مشخص کنید. پارچه را در این قسمت از وسط جمع کنید و به صورت مارپیچ بپیچید. پارچه پیچیده شده را تا زمانی که تی شرت به شکل مارپیچ بزرگ دربیاد، محکم نگه دارید.

10. برای محکم شدن گره پارچه از 3 نوار لاستیکی استفاده کنید. از 3 نوار لاستیکی برای محکم نگه داشتن گره تی شرت استفاده کنید و نوارهای لاستیکی را بصورت ضربدر رد کنید.

11. پیراهن را بردارید و آن را درون یک کاسه بیاندازید. مطمئن شوید که همه قسمتها پوشیده شده است، روی پیراهن رنگ بزنید. برای رنگ تیره تر، پیراهن را تا یک ساعت مستقیم در رنگ بگذارید.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس


روش تبدیل تی شرت ساده به تای دای با پوست پیاز

12. پیراهن را درون کیسه بگذارید و اجازه دهید 6 تا 8 ساعت در آنجا بماند.

13. پیراهن را از کیسه بیرون آورده و با نصف تا یک فنجان سرکه آن را بشویید. پیراهن را به مدت 30 دقیقه دوباره در کیسه قرار دهید.

14. نوارهای لاستیکی را برداشته و لباس را آب سرد و 1 قاشق چای خوری مواد شوینده یا مایع ظرف شویی بشویید. شستشو را تا زمانی که تمام رنگ از پیراهن خارج شود؛ ادامه دهید. ممکن است رنگدانه هایی روی لباس باقی مانده باشد و اگر خیلی خوب شسته نشود، می تواند قسمت های دیگر را هم رنگی کند.

رنگ کردن لباس با پوست پیاز

15. پیراهن را به تنهایی درون خشک کن قرار دهید تا خشک شود یا روی بند رخت خشک شود.

ترفندها:

هنگام خرید پیاز در فروشگاه های مواد غذایی ، به دنبال پوست هایی که در جایگاه محصول که از قبل افتاده است بروید و آنها را به همراه پیاز خریداری شده خود در کیسه قرار دهید. هنگام کار با رنگ، استفاده از دستکش را فراموش نکنید تا باعث لکه شدن پوست تان نشود. ما در این مطلب به شما روش رنگ کردن پارچه با پوست پیاز با تکنیک تای دای در خانه را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش دادیم. امیدوارم دوست داشته باشید و آن را با دوستان  خود از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

آموزش تصویری رشد و رویاندن پیاز در آب

تمیز کردن مبل پارچه ای با روش کاربردی و مواد طبیعی در خانه

از
7
رای