از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس و کفش با 5 ترفند خانگی

از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس و کفش با 5 ترفند خانگی اگر روی کفش یا لباس سفید یا رنگی شما لکه زنگ زدگی ایجاد شده، نگران نباشید، کافی است تا یکی از ترفندهای از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس که در سلام دنیا، آموزش دادیم به کار ببرید، تا در کمترین زمان لکه زنگ زدگی محو شود.

اتفاق پیش می آید. اگر لباس یا کفش خیس خود را روی قفسه زنگ زده قرار دهید، مطمئناً لکه قرمز مایل به قهوه ای ایجاد می شود. برای بلوز یا چکمه های جیر شما ناجور است. خوشبختانه، چند راه برای از بین بردن لکه های زنگ زدگی از کفش و لباس شما وجود دارد. این پنج نکته که در این مطلب از سلام دنیا آموزش دادیم، باعث می شود که لکه ها مانند برف زیر نور خورشید محو شوند.

زنگ زدگی روی لباس با چی پاک میشه

چگونه لکه زنگ زدگی روی لباس سفید را پاک کنیم

1. پاک کردن لکه زنگ زدگی روی لباس سفید با لیمو و نمک

اوه، لکه زنگ روی دکمه سفید شما؟ نترسید، یک لیمو و کمی نمک می توانند به راحتی از شر لکه خلاص شوید. آب نصف یک لیمو را روی لکه بمالید و مقداری نمک روی آن بریزید و بگذارید کمی بماند. بعد، زمان آبکشی لباس ها است. می توانید این کار را در سینک یا سطل انجام دهید و سپس آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید. وقتی ماشین لباسشویی تمام شد، این احتمال وجود دارد که حتی نتوانید ببینید کجا بوده است!

توجه کنید: این نکته روی مواد رنگ روشن یا سفید بهترین کار را دارد. برای لباس های رنگی یا کفش های چرمی باید یکی از نکات زیر را امتحان کنید.


حتما بخوانید: 6 کاربرد باورنکردنی لیموترش در خانه داری


چگونه لکه زنگ زدگی روی لباس سفید را پاک کنیم

2. از بین بردن لکه های زنگ روی لباس ها و کفش های رنگ روشن با سرکه

اگر در خانه لیمو ندارید اما سرکه دارید، این می تواند برای لکه های زنگ روی لباس ها و کفش های رنگ روشن نیز معجزه کند. کمی نمک و چند قاشق غذاخوری سرکه را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی لکه قرار دهید. آن را با یک مسواک قدیمی خوب بشویید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس لباس یا کفش را در ماشین لباسشویی قرار دهید. این ترفند برای لباس‌ها و کفش‌های کم رنگ نیز بهترین کار را دارد.

3. از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس رنگی با شیر ترش

آیا روی لباس یا کفش رنگی خود لکه زنگ زده اید؟ شیر ترش قرار است بهترین دوست شما شود. باکتری های موجود در شیر ترش می توانند لکه های زنگ را بشکنند. یک سطل یا وان را با شیر ترش پر کنید و بگذارید لباس یا کفشتان در آن خیس بخورد. یک شب آن را در آن نگه دارید، آن را بشویید و سپس آن را در شستشو قرار دهید. هنگامی که لباس یا کفش خود را از ماشین لباسشویی بیرون می آورید، لکه به احتمال زیاد به طور کامل از بین خواهد رفت.

از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس رنگی

4. از بین بردن لکه زنگ زدگی روی کفش های چرمی با لیمو و آب جوش

لکه زنگ زدگی روی کفش های چرمی شما؟ پس احتمالاً بهتر است از نکات ذکر شده اجتناب کنید. اما کاری که می توانید انجام دهید این است که آب لیمو را روی لکه بمالید و سپس کفش خود را روی یک کتری با آب جوش نگه دارید. ترکیب بخار آب در حال جوش و آب لیمو به آرامی لکه را از بین می برد.


حتما بخوانید: پاک کردن لکه مبل چرمی و پارچه ای با جوش شیرین


5. از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس با کرم تارتار

کرم تارتار اغلب برای پخت به خصوص در آمریکا استفاده می شود. اما آیا می دانستید که برای تمیز کردن نیز خوب است؟ آن را با مواد مناسب ترکیب کنید و در کمترین زمان یک پاک کننده خانگی خواهید داشت.

با استفاده از یک قاشق چایخوری کرم تارتار، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و چند قطره پراکسید هیدروژن خمیری درست کنید. ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از لباس تست کنید ،زیرا این پاک کننده می تواند منجر به لکه شود. اگر به نظر می رسد اینطور نیست، آن را روی لکه پخش کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. آن را کاملاً بشویید. اجازه دهید لباس خشک شود و این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.

سخن آخر

اگر لباس یا کفش خیس خود را روی قفسه زنگ زده قرار دهید، مطمئناً لکه قرمز مایل به قهوه ای ایجاد می شود. اگر روی کفش یا لباس سفید یا رنگی شما لکه زنگ آهن ایجاد شده، نگران نباشید، کافی است تا یکی از ترفندهای از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس که در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا، یاد گرفتید، به کار ببرید تا در کمترین زمان لکه زنگ زدگی محو شود. اگر شما هم ترفندی برای پاک کردن لکه زنگ زدگی از روی لباس و کفش را دارید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

برای پاک کردن لکه های غذا و زنگ زدگی از روی سطوح استیل

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلی با 2 روش

از
19
رای