نکات آرایشی فوق العاده برای خانم هایی که پوست تیره دارند

نکات آرایشی فوق العاده برای خانم هایی که پوست تیره دارند نیازهای آرایشی هر فرد متناسب با رنگ پوست او متفاوت است؛ بنابراین افرادی که دارای رنگ پوست تیره هستند باید لوازم آرایشی خود را با دقت انتخاب کنند.

افراد مختلف، رنگ پوست های متفاوتی دارند. بنابراین، نیازهای آرایشی آن ها نیز منحصر به فرد است. شکل و خطوط صورت شخص تعیین می کنند که چگونه و چه نوع آرایشی باید داشته باشد. در هنگام خرید محصولات آرایشی، اشخاصی با رنگ پوست تیره تر باید لوازم آرایشی را با دقت انتخاب کنند، زیرا تفاوت زیادی در ظاهر آن ها ایجاد می کند. آرایش مناسب می تواند دختری با تناژ پوست گرم را مانند یک الهه زیبا کند.

نکات آرایشی برای زیبایی پوست های تیره

1. مرطوب کننده

افرادی با رنگ پوست تیره و به ویژه افرادی که مشکل خشکی پوست دارند، اگر از مرطوب کننده به طور منظم استفاده نکنند، رنگ پریده به نظر می رسند. بعد از استحمام روزانه، حتما از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید تا صورت و بدن خود را مرطوب نگه دارید. این کار، ظاهری شفاف و درخشان به شما می بخشد.

2. ضد آفتاب

آرایش پوست سبزه روشن

چون رنگ پوست تیره تری دارید، این به این معنا نیست که پوست شما تحت تاثیر اشعه ماورآء بنفش دچار آسیب نمی شود. این یک اشتباه شایع است که بسیاری از زنان زیبا با پوست های تیره مرتکب می شوند. کرم های ضد آفتاب را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید.

3. کرم پودرهای مناسب

کرم پودر به عنوان اساس آرایش عمل می کند. همیشه اطمینان حاصل کنید که کرم پودر، با تناژ طبیعی پوست شما سازگار باشد. همچنین می توانید از ترکیب دو سایه رنگ کرم پودر استفاده کنید؛ رنگ روشن تر در قسمت مرکزی صورت و تناژ طبیعی برای سایر قسمت های صورت. این کار می تواند ظاهر پوست شما را درخشان تر کند. به دنبال سایه های رنگی باشید که دقیقا مناسب پوست شماست و از استفاده از پودرهای روشن اجتناب کنید؛ این کار می تواند پوست شما را بی رنگ (رنگ پریده) کند.

4. کانسیلر

کانسیلر برای پوست سبزه

برای پوشاندن لکه های زیر چشم، یک کانسیلر را از قسمت بالای گونه های خود تا نوک ابروهای خود بمالید. حالت آن کم و بیش مانند ترسیم یک مثلث است. استفاده از کانسیلر نه تنها گودی های تیره زیر چشم را پنهان می کند، بلکه با آوردن گرمی به این ناحیه، نور را جذب می کند.

5. هایلایتر

هیچ چیز نمی تواند به اندازه یک هایلاتر کرمی که پوست را با یک لایه براق می پوشاند، جذاب باشد. برای اینکه چشم های خود را بزرگ تر نشان دهید، در زیر استخوان ابرو خود هایلایتر را اعمال کنید، که کمی بالاتر از چین پلک های چشم است. هنگامی که این کار را انجام دادید، به اندازه یک نقطه کوچک از آن را بر روی برآمدگی گونه خود اعمال کنید، سپس هایلایتر را بر روی پیشانی و پس از آن قسمت های بالای صورت و چانه اعمال کنید.

6. برنزه کننده

میکاپ پوست تیره

یک نکته اصلی برای همه دوست داران زیبایی، استفاده از برنزه کننده است که می تواند پوست شما را تازه، براق و آفتاب خورده نشان دهد، حتی اگر درجه حرارت زیاد باشد. برای داشتن بهترین ظاهر با پوست برنزه، ما توصیه می کنیم که کرم پودری حدود دو درجه تیره تر از رنگ پوستتان را انتخاب کنید، و اطمینان حاصل کنید که کرم برنزه کردن را در سرتاسر صورت خود پخش نمی کنید. برای ایجاد یک ظاهر مرتب، برنزه کننده را با استفاده از یک قلمو و به شکل حرف C بر روی صورت خود بمالید. این بدان معنا است که ابتدا از قسمت گیج گاه شروع کنید و به آرامی آن را در امتداد طرفین صورت، پیشانی، بینی، و چانه برای ایجاد ظاهر بهتر بکشید.

7. آرایش چشم

آرایش چشم چیزی است که ظاهر شما را زیبا تر جلوه می دهد. برای این کار بهتر است که از رنگ های روشن و درخشان اجتناب کنید و سایه های چشم ملایم مانند رنگ قهوه ای، صورتی و خاکستری را انتخاب کنید، که همراه با میزان زیادی ریمل باشد. برای یک رویداد که در شب برگزار می شود یا یک مناسبت رسمی، سایه هایی به رنگ آبی، بنفش، و سبز را امتحان کنید و همچنین سایه هایی به رنگ شرابی، قرمز مایل به آبی ارغوانی، مسی و قهوه ای را امتحان کنید. این رنگ ها برای پوست های تیره فوق العاده هستند.

8. رژ لب ها

بهترین آرایش برای پوست سبزه

انتخاب رنگ ها برای پوست تیره یک کار بزرگ است. از رنگ هایی مانند رنگ بژ، قهوه ای، شکلاتی، صورتی ملایم، قرمز مایل به آبی، رنگ توت، شرابی، و رنگ طلایی استفاده کنید. از استفاده از رنگ رژ لب هایی که شما را رنگ پریده نشان می دهند یا بیش از حد براق هستند، اجتناب کنید.

9. رژ گونه

سایه هایی مانند رنگ هلویی تیره، برنز، نارنجی تیره، مرجانی، شرابی، سرخ و طلایی و یا هر سایه تیره دیگری، به بهترین شکل پوست شما را زیبا می کند.

10. امتحان کردن آرایش

از انتخاب رنگ های پر رنگ (بولد) نترسید! تنها به این علت که رنگ پوست تیره ای دارید، به این معنی نیست که نمی توانید لب قرمز یا سایه ابرو آبی داشته باشید. فقط آن ها را با هم به کار نبرید!

آرایش صورت با پوست گندمی

نکات بیشتر
  • از رژ گونه ای استفاده کنید که که گونه ی شما را قرمز کند. برای این کار می توانید از رنگ های گرم مانند برنزی یا صورتی تیره استفاده کنید.
  • پوست های تیره، چرب تر هستند، بنابراین از محصولات پودری استفاده کنید. سعی کنید که آرایش شما، ملایم باشد و به سادگی تناژ طبیعی شما را بهبود ببخشد به این معنا که پوست سالم و درخشان تر به نظر برسد.
  • خط چشم های رنگی را با سایه های آبی، سبز، بنفش و قهوه ای تیره برای بیرون رفتن در هنگام شب انتخاب کنید. این کار به طرز قابل توجهی چشمان شما را برجسته تر خواهد کرد.

منبع: stylecraze

از
4
رای