چگونه به عروس هلندی حرف زدن بیاموزیم؛ (روش های آموزش صحبت کردن به عروس هلندی یا کاکاتیل)

چگونه به عروس هلندی حرف زدن بیاموزیم؛ (روش های آموزش صحبت کردن به عروس هلندی یا کاکاتیل) آموزش سخن گفتن به عروس هلندی و تبدیل کردن آن به حیوان خانگی بی نظیر می تواند کار جالبی باشد. روش ها و نکاتی برای آموزش حرف زدن به عروس هلندی وجود دارد، یکی از این نکات توجه و تشویق عروس هلندی است.

عروس هلندی یا کاکاتیل می تواند به حیوان خانگی بی نظیری تبدیل شود و همچنین آموزش سخن گفتن به عروس هلندی و آرام کردن آن می تواند کار جالبی باشد. عروس هلندی مانند ربات بخش به بخش کلماتی که به او می گویید را تکرار می کند. این پرنده هیچوقت به وضوح مثل طوطی صحبت نخواهد کرد، اما با کمی تمرین باید قادر به فهمیدن کلماتی که او می گوید باشید به منظور آموزش صحبت کردن به عروس هلندی تان در ابتدا باید با او حرف بزنید بعد از آن با پرنده برای تقویت و افزایش دایره لغات کار کنید.

روش های آموزش حرف زدن به عروس هلندی

روش اول

کاری کنید که عروس هلندی احساس راحتی کند

1. ابتدا پرنده را آرام کنید

کشش و جذابیت انسان عامل کلیدی تحریک کردن عروس هلندی به صحبت کردن می باشد. برخی مردم اعتقاد دارند که در یک زمان هم می توان پرنده را آرام کرد و هم به او آموزش داد، اما این اعتقاد کاملا اشتباه است. در عوض، شما نیاز دارید که اول پرنده را آرام کنید و قبل از شروع آموزش صحبت کردن اجازه دهید که پرنده به خانه جدید خود عادت کند.

  • اگر برای آرام کردن پرنده به کمک نیاز دارید، دامپزشک محلی و صاحب فروشگاه حیوانات خانگی یا دوست باتجربه تان می توانند به شما کمک کنند.

آموزش عروس هلندی

2. از سلامت پرنده تان اطمینان حاصل کنید

مطمئن شوید که پرنده به اندازه کافی آب و غذا و قفس با ابعاد مناسب در اختیار دارد. همچنین از طریق معاینات منظم توسط دامپزشک از سلامت فیزیکی پرنده خود اطمینان حاصل کنید. اگر عروس هلندی تان سرحال نیست یعنی احتمالا او تمایل کمی برای حرف زدن با شما دارد.

آموزش حرف زدن به عروس هلندی

3. مطمئن شوید که پرنده تان خوشحال است

به عروس هلندی توجه و تشویق روانی زیادی بدهید. آموزش سخن گفتن به عروس هلندی هم جزئی از این توجه است، اما چه او صحبت کند یا نکند شما می توانید اسباب بازی برای بازی کردن و توجه و مهربانی به او بدهید. ذهن عروس هلندی برای شاد بودن به تشویق نیاز دارد. مطمئن شوید که پرنده محیطی که در آن زندگی می کند را دوست دارد. به همین دلیل احساس راحتی زیادی در زمان یادگیری لغات خواهد داشت.

آموزش سخن گفتن به عروس هلندی

روش دوم

آموزش تکرار کلمات به عروس هلندی

1. در محیط آرام آموزش را انجام دهید

این کار باعث می شود که پرنده بر روی شما و لغات تان متمرکز شود. اگر باز هم حواسش به شما نبود، می توانید در حالی که روی قفس را با پارچه ای پوشانده اید به او آموزش بدهید. این کار تمام بازی گوشی های عوامل دیداری پرنده را به خوبی رفع خواهد کرد.

روش های رام کردن و صحبت کردن عروس هلندی

2. یک کلمه را در هر زمان به او آموزش بدهید

یک کلمه آسان، کوتاه که مکررا از آن استفاده می کنید را انتخاب کنید، برای مثال نام پرنده را تکرار کنید. اگر بخواهید کلمه ای به غیر از نام پرنده را به او آموزش دهید، به خاطر داشته باشید که این کلمه باید ساده باشد و 1 یا 2 کلمه ای که تقریبا آهنگ بالایی دارند.

  • چون عروس های هلندی صدایی با آهنگ بالا دارند. شما نمی توانید کلماتی که آهنگ پایینی دارند را به آنها آموزش دهید.
  • سعی کنید از کلمات در زمان مناسب استفاده کنید، مثلا کلمه "صبح بخیر" را در شب زمانی که تقریبا خواب هستید به او آموزش ندهید و برعکس.

نکات مهم در آموزش حرف زدن به عروس هلندی

3. بر روی کلماتی که پرنده تان دوست دارد تمرکز کنید

به چشم های پرنده نگاه کنید. آیا در زمان گفتن کلمه خاصی مردمک چشم های او بزرگ تر می شوند؟ آیا تاج پرنده برای نشان دادن هیجان و علاقه به سمت بالا می رود؟ اگر هیچکدام از این موارد را مشاهده نکردید احتمالا شما کلمه ای که پرنده دوست داشته باشد را به او آموزش نداده اید. 

  • شاید پرنده بنا به دلایل دیگری کلمات شما را تکرار نکند. برای مثال شاید پرنده به دلیل شرایط فیزیکی قادر به گفتن کلمات نباشد.

آموزش تصویری حرف زدن به عروس هلندی

4. با جایزه دادن پرنده را تشویق کنید

هر زمان که عروس هلندی کلمه ای را درست بیان کرد، تشویق و توجه زیادی به او بدهید. بسته به ترجیح پرنده تان تشویق "دقیقی" برای انجام دادن وجود ندارد. بعضی از پرنده ها غذاهای انسان ها را بیشتر دوست دارند، ولی بعضی دیگر فقط غذاهای مخصوص پرنده را می پسندند. به هر حال هر کاری که شما برای تشویق آنها انجام می دهید، یادگیری را مثبت می کند.

آموزش حرف زدن به کاکاتیل (عروس هلندی)

5. در تکرار کلمات اغلب باید صبور باشید

مهم نیست که چقدر پرنده شما باهوش است، به هرحال او آلبرت انیشتین نخواهد بود. باید صبور باشید، در غیر این صورت پرنده تان وحشت زده خواهد شد و شما تمامی پیشرفت هایی که در آموزش بدست آورده بوده اید را از دست خواهید داد. یک حرکت تند دست شما می تواند باعث وحشت آنها شود، پس مراقب باشید.

چگونه به عروس هلندی حرف زدن یاد دهیم

6. کلماتی که می خواهید به پرنده آموزش دهید را سخت و بیشتر کنید

وقتی که پرنده تان یک لغت را یاد گرفت بعد از آن کلمات بیشتری را به او یاد بدهید. روی هم رفته، شما که نمی خواهید در طول روز از پرنده تان فقط یک کلمه بشنوید.

  • سعی کنید کلمات محاوره ای را به او آموزش بدهید. وقتی که به او سیب می دهید، بگویید: "جایزه می خواهی" اگر این کار را به حد کافی تکرار کنید و پرنده تان هم صحبت کردن را دوست داشته باشد، ممکن است با دیدن جایزه شروع به گفتن جمله کند.
  • سعی کنید با سوت زدن با او صحبت کنید. اگر مجموعه ای از نت های ساده را به طور مکرر برای او ادا کنید. احتمالا با تکرار همان نت ها، آنها را به شما بر می گرداند. ولی مراقب باشید، چون زمانی که عروس هلندی سوت زدن را یاد می گیرد سوت زدن را به جای صحبت کردن انتخاب می کند. برای اینکه سوت زدن برای پرنده ها آسان تر می باشد.

آموزش صحبت کردن و سوت زدن عروس هلندی

منبع: wikihow

از
34
رای