14 ساندویچ گیاهی خوشمزه و متنوع برای انواع سلیقه ها

14 ساندویچ گیاهی خوشمزه و متنوع برای انواع سلیقه ها اگر شما غذاهای بدون گوشت می خورید و غذاهای شما تکراری و بدون تنوع است یا به دنبال افزایش غذاهایی با سبزیجات هستید. این مقاله را بخوانید تا با 14 ایده برای تهیه ساندویچ های گیاهی خوشمزه و متنوع آشنا شوید.

ساندویچ ها غذاهای فوری و آماده هستند، غذایی که بین دو تکه نان یا در نان ترتیلا یا پیتا پیچیده شده باشد. آنها با انتخاب بیشماری برای گوشت خوارها، گیاهخواراها و وگن ها (زیرمجموعه گیاه خواری) طرفدارهای زیادی دارند. اگر شما غذاهای بدون گوشت می خورید و غذاهای شما تکراری و بدون تنوع است یا به دنبال افزایش غذاهایی با سبزیجات هستید. در اینجا 14 ایده برای ساندویچ های خوشمزه وجود دارد.

14 ساندویچ گیاهی خوشمزه مخصوص گیاهخواران

1. ساندویچ گیاهی نان پیتا خاورمیانه ای

این ساندویچ از سبزیجات، گیاهان تازه، تابولی خانگی و سس زاتزیکی (ماست خیار یونانی) خانگی تهیه می شود، تهیه آن کاری ندارد ولی خسته کننده است. برای دریافت پروتئین بیشتر کمی نخود به آن اضافه کنید و اگر زمان کمی دارید تابولی و زاتزیکی از قبل آماده شده را بخرید.

ساندویچ گیاهی نان پیتا خاورمیانه ای

2. ساندویچ با پنیر فتا یونانی

سبزیجات دریایی، زیتون سیاه و پنیر فتا نمکی برای ناهار ساده اما رضایت بخش داخل نان ترتیلا پیچیده می شوند. داخل نان ترتیلا گندم را برای پر کردن با گوجه فرنگی های متنوع یا اسفناج های مختلف برای رنگ و طعم دادن کاملا خالی کنید.

ساندویچ با پنیر فتا یونانی

3. ساندویچ گیاهی پنینی سیب با پنیر چدار

یک تکه پنیر چدار، سیب تازه برش زده، خردل عسل و نان گندم خالص برابر با طعم های زیادی است. شیرینی سیب ترد کاملا با شوری پنیر جور می شود. نان گندم با پوست سفت و خشن به ویژه موقع تهیه این پنینی خیلی خوب می شود.

 ساندویچ گیاهی پنینی سیب با پنیر چدار

4. ساندویچ گیاهی توفو سالاد "تخم مرغ"

با دستور تهیه این غذا همه طعم ها حتی بافت سالاد تخم مرغ را بدست می آورید. می توانید آن را به صورت ساندویچ درست کنید یا آنها را با مایونز گیاهی، گوجه فرنگی و کاهو بپیچید. به سالاد تخم مرغ کمی پودر کاری اضافه کنید.

ساندویچ گیاهی توفو سالاد

5. ساندویچ گیاهی (حمص) نخود و ترشی سبزیجات

نخود، سبزیجات تازه و ترشی سبزیجات مانند چغندر، کلم برگ (کیمچی) برای طعم و مزه.ا ین ساندویچ سریع آماده می شود و با رنگ های زیادش ظاهر خیلی خوبی دارد. برای تزئین بیشتر می توانید یک تکه پنیر هالومی (کبابی) به آن اضافه کنید.

ساندویچ گیاهی (حمص) نخود و ترشی سبزیجات

6. ساندویچ گیاهی فلافل الن با ترشی سبزیجات و ماست لیمو نعنایی

همه مواد از ترشی سبزیجات خانگی و فلافل تزئین شده با سس ماست نیروبخش تهیه می شوند. از قبل ترشی سبزیجات را آماده کنید و از هر غذای باقی مانده در سالاد یا به عنوان خوراکی تند مزه از آنها استفاده کنید. به دنبال ترکیب فلافل با کیفیت بالا باشید، این کار ارزشش را دارد.

 ساندویچ گیاهی فلافل الن با ترشی سبزیجات و ماست لیمو نعنایی

7. ساندویچ توفو باربیکیو

توفو پخته شده با سس تند، خوشمزه باربیکیو یک انتخاب مطبوع برای ساندویچ گیاهخواران است. رول بزرگی از آن را با سالاد کلم و سس زیاد روی آن پر کنید. مطمئنا گیاه خوارها و همانطور گوشتخوارها هم از خوردن این ساندویچ لذت می برند.

جدیدترین ساندویچ های گیاهی

8. ساندویچ گیاهی پنیر سرخ شده

برای تهیه ساندویچ پنیر سرخ شده عالی شما به نان و پنیر خوب نیاز دارید. برای مدل گیاهی این ساندویچ هم استثنایی وجود ندارد، به دنبال تهیه نان گیاهی خمیر ترش با کیفیت و بهترین پنیر گیاهی که می توانید پیدا کنید، باشید. مواد ساندویچ را با افزودن سبزیجات، سیب یا گوجه فرنگی مخلوط کنید.

ساندویچ گیاهی خوشمزه مخصوص گیاهخواران

9. ساندویچ گیاهی (حمص) نخود و آووکادو

از نخود رسیده و مورد علاقه تان و آووکادو کرمی تان برای تهیه این ساندویچ استفاده کنید. خیار برش زده و جوانه های تازه و ترد را به آن اضافه کنید. پیچیدن مواد در نان ترتیلا آن را محکم نگه می  دارد. اگر مایل بودید سس تند به آن اضافه کنید و آن را با سالاد یا چیپس در کنارش سرو کنید.

ساندویچ گیاهی (حمص) نخود و آووکادو

10. ساندویچ گیاهی ارزن پهن شده خانگی

ارزن یک جو غنی شده کامل است و زمانی که پخته می شود بافت مناسبی برای برگرشدن (پهن شدن) مانند گرداله های سبزیجات دارند. برای طعم بیشتر به گرداله سبزیجات ادویه اضافه کنید و روی آن سس انتخابی خودتان را بریزید. برای مصرف افراد در مناطق جنوب شرقی از زیره سبز و پودر فلفل و سس سالسا استفاده می شود.

ساندویچ گیاهی ارزن پهن شده خانگی

11. ساندویچ پنیر خامه ای با سبزیجات

توفوتی یا دیگر پنیر خامه ای غیر لبنی، زمینه خامه ای خوبی را برای سبزیجات تردی مانند خیار و جوانه ها ایجاد می کنند. ساندویچ را با سبزیجات مورد علاقه تان مانند: گوجه فرنگی، فلفل قرمز شیرین یا فلفل مرغی (نوعی فلفل بومی افریقایی)، آووکادو، پیاز قرمز یا سبز، برگ های سبز و هویچ پر کرده و بپیچید.

متنوع ترین ساندویچ های گیاهی

12. ساندویچ کاپریس با گوجه پنیر موزارلا و ریحان 

کاپریس یک نوع سالاد سبزیجات کلاسیک ایتالیایی است و حتی بهتر است آن را به عنوان زیر مجموعه ساندویچ بدانیم. با پنیر موزارلا تازه، گوجه فرنگی آبدار، برگ های ریحان و بالزامیک شفاف ساندویچ تان خوش طعم و تازه می شود. بهترین گوجه فرنگی را پیدا و از آن استفاده کنید.

ساندویچ کاپریس با گوجه پنیر موزارلا و ریحان 

13. ساندویچ گیاهی (حمص) نخود با هویج تند

نخود خانگی با هویج، نخودها، سیر، کنجد کوبیده و ادویه جات تفت داده شده و آب لیمو تازه همان چیزی است که این ساندویچ را خاص می کند. ساندویچ را با سبزیجات زیادی پر کنید و می توانید برای پروتئین بیشتر کمی تمپه (سویا گیاهی) یا ستیان (گوشت گندم) به آن اضافه کنید. باقی مانده حمص را به عنوان چاشنی خوشمزه استفاده کنید. و آن را با چیپس سبزیجات سرو کنید.

ساندویچ گیاهی (حمص) نخود با هویج تند

14. ساندویچ گیاهی فیلی چیز استیک با تمپه

تمپه با طعم گوشت با قارچ، پیاز و فلفل با موفقیت جای چیز استیک را در این ساندویچ گیاهی پر کرده است. پنیر آب شده و سس استیک هنوز هم این ساندویچ را مضرر اما سالم تر از مصرف نوع کلاسیک آن کرده است.

ساندویچ گیاهی فیلی چیز استیک با تمپه

از
0
رای