دکاپاژ ابرو چیست و چگونه انجام میشود؛ انتخاب رنگ و عوارض دکاپاژ

دکاپاژ ابرو چیست و چگونه انجام میشود؛ انتخاب رنگ و عوارض دکاپاژ دکاپاژ ابرو چیست و روش انجام آن چگونه است؛ با چگونگی انتخاب رنگ برای دکاپاژ، فواید، عوارض و روش های مراقبت از دکاپاژ، هزینه و فرق آن با ریمو در سلام دنیا آشنا شوید.

دکاپاژ از هنرهای آرایشی است که برای مو و ابرو بکار می رود، در این مطلب از سلام دنیا درباره دکاپاژ ابرو، انتخاب رنگ برای دکاپاژ، روش انجام آن، فواید و عوارض، هزینه انجام دکاپاژ، نحوه مراقبت از آن بعد از انجام و فرق آن را با ریمو ابرو صحبت کرده ایم. با ما همراه باشید.

دکاپاژ تاتو ابرو چیست

تغییر رنگ ابرو بوسیله تزریق جدید رنگ به داخل پوست را دکاپاژ ابرو می گویند که این روش شباهت هایی با تتو ابرو دارد و دقیقا از تمامی وسایلی که در انجام تتو ابرو وجود دارد استفاده می شود و تنها بخاطر رنگ و عمقی که رنگدانه ها در زیر پوست تزریق می کنند، متفاوت می باشد. از این روش هنگامی استفاده می شود که فرد پیش از این ابروی خود را تتو یا میکروپیگمنتیشن کرده و رنگ آن به سبز یا دودی می زند و بد رنگ شده است در این زمان بوسیله دکاپاژ می تواند این مشکل را برطرف کند.

انتخاب رنگ برای دکاپاژ (روشن کردن ابروهای تیره)

در انتخاب رنگ برای انجام دکاپاژ باید دقت داشته باشید که از رنگ های مکملی استفاده کنید که طبیعی باشد و نتیجه کار خنثی در بیاید. پس حتما قبل از انجام کار از رنگ ها شناخت کافی پیدا کنید، بعنوان مثال:


حتما بخوانید: میکروبلیدینگ ابرو چیست


  • در دکاپاژ دودی با تناژ آبی بالا از رنگ خنثی کننده نارنجی استفاده می شود.
  • در دکاپاژ دودی با تناژ سبز بالا از خنثی کننده قرمز استفاده می شود.
  • اگر رنگ دکاپاژ به بنفش بزند خنثی کننده آن زرد می باشد.
  • اگر رنگ دکاپاژ به قرمزی بزند خنثی کننده آن رنگ زیتونی می باشد.

انتخاب رنگ برای دکاپاژ

روش انجام دکاپاژ ابرو (آموزش دکاپاز ابرو)

برای انجام دکوپاژ ابتدا پوست را بی حس کرده و سپس سوزن را انتخاب می کنید، سوزن 3 سر برای ابروهای باریک و سوزن 5 سر برای ابروهای پهن سپس نوع بد رنگی ابرو را انتخاب کرده و سپس بوسیله گردونه رنگ ها که به همین منظور تهیه می شود خنثی کننده آن را که درست در مقابلش قرار می گیرد را مشخص می کنیم؛ با ترکیب این دو رنگ رنگ بدست آمده به خاکستری می زند.

در مرحله بعد نوع سوزن را بسته به توپر بودن مشتری انتخاب می کنید. سوزن با عمق 0/8 میلی برای پوست های نازک و حساس می باشد، اما افراد با پوست معمولی سوزنی با عمق یک میلی آماده می کنید. سرعت دستگاه بالا و با حرکات آهسته و درجه های 75 تا 90 درجه روی ابروی مشتری می کشیم.

این روش در سه الی چهار مرحله با فاصله 20 روز انجام می شود. برای بردن رنگ های قدیمی حتما به انجام مراحل بیشتر احتیاج می باشد.

فواید دکاپاژ ابرو

از فواید دکاپاژ کردن می توان به این مورد اشاره کرد که شما بدون اینکه تتوی قدیمی خود را ریمو و پاک کنید با رنگ های پردوام تر و خنثی تر ابروهای دلخواهتان را بدست می آورید.

عوارض دکاپاژ ابرو

تا بحال عوارضی از انجام دکاپاژ ابرو گزارش نشده است اما شما سعی کنید تا حد توان نزد یک فرد خبره این کار را انجام دهید و در تمامی لحظات بهداشت و نکات ایمنی را رعایت کنید.

عوارض دکاپاژ ابرو

روش مراقبت از دکاپاژ تاتو ابرو

در این روش نیز مراقبت از ابرو همچون مراقبت بعد از تتو می باشد، بعد از انجام کار از پماد چشمی استفاده کنید.


حتما بخوانید: آموزش کشیدن ابروی زیبا و پر با مداد


 هزینه دکاپاژ ابرو

این گونه کارها هزینه ثابت و مشخصی ندارند و تماما به نوع رنگ استفاده شده، قیمت وسایل مصرفی تاتوکار، منطقه انجام کار و وضع اقتصادی مشتری بستگی دارد.

فرق دکاپاژ ابرو با ریمور ابرو چیست

با انجام دکاپاژ بر روی ابروها کار اصلاح رنگ انجام می شود و شما رنگ تتوی قدیمی خود را نیز دارید و با رنگ هایی جدید ابروی خود را اصلاح می کنید، در روزهای اولیه به خاطر پررنگی آن ممکن است ابروهایتان بسیار به چشم بیاید اما به مرور رنگ آن کمتر می شود به همین دلیل برای تکمیل نهایی رنگ بعد از 20 روز مجدد این عمل را باید انجام دهید تا به رنگ ثابت و خنثی برسید اما در ریمو ابرو آرایشگر با مواد ریمو رنگ های ابروی شما را پاک می کند و به حالت اولیه در می آورد.

سخن آخر

پیش از هر چیز برای انجام هرگونه کارهای آرایشی برای پوست و مو تحمل خود را بسنجید و سپس نزد افراد خبره و تمیز این کار را انجام دهید، برای انتخاب مدل و رنگ نیز هرگز عجله نکنید زیرا که برای از بین بردن اثر آن متقبل هزینه و صرف زمان زیادی خواهید شد. 


مقالات مرتبط:

فواید روغن کرچک برای رشد ابرو و مژه ها

درمان خانگی شوره ابرو با 6 روش طبیعی و گیاهی
 

از
8
رای