آموزش کشیدن ابروی زیبا و پر با مداد؛ آرایش ابرو با مداد برای مبتدی ها

آموزش کشیدن ابروی زیبا و پر با مداد؛ آرایش ابرو با مداد برای مبتدی ها آموزش تصویری کشیدن مداد ابرو ؛ کشیدن ابرو با مداد و طرز صحیح کشیدن ابرو با مداد و آرایش ابرو با مداد برای مبتدی ها و نکات کشیدن ابرو و و روش پر کردن ابرو با مداد و ابروهای پر و پهن در سلام دنیا.

احتمالا در گذشته برای کشیدن ابرو در آرایش روزانه تان دچار دردسر شده اید. متأسفانه، ابروها در چند سال گذشته تغییرات زیادی داشته اند. اگر عجله دارید می توانید از کشیدن خط چشم، ریمل و سایه چشم خودداری کنید، اما یادتان باشد که هرگز بدون کشیدن ابرو از خانه خارج نشوید.

البته، آرایش ابرو برای مبتدیان می تواند بسیار کار سختی باشد. شما تا حدی ابروهای پر می خواهید که به چهره شما جذابیت بیشتری بدهد، اما در عین حال هم نمی خواهید شبیه یک شخصیت کارتونی شوید. اینجا جایی است که ما وارد عمل می‌شویم و در این مطلب سلام دنیا، به شما نشان می‌دهیم که چطور خیلی راحت ابروهای تان را آرایش کنید، خب با این راهنمای ما می‌توانید در سال 2022 همیشه ابروهایی بدون عیبی داشته باشید.

فرم ابرو خود را انتخاب کنید

این مهم ترین مرحله و اگر صادقانه بخواهیم بگوییم سخت ترین مرحله برای آرایش ابرو است. انتخاب فرم ابرویی که می خواهید، مشابه انتخاب غذای مورد علاقه تان نیست. این کار را در الویت قرار دهید، آن را به عنوان خرید لباس مناسب در نظر بگیرید. درست مثل اینکه چطور لباس شما باید به اندام شما بیاید، فرم ایده آل ابرو هم باید متناسب با فرم صورت شما خوب به نظر برسد.


حتما بخوانید: انواع مدل ابرو برای صورت های مختلف


ابروهایتان را اصلاح کنید

ممکن است ابروهای ضخیم‌ و پر مد باشند، اما این بدان معنا نیست که باید ابروهایتان را همینطوری نامرتب رها کنید. اگر موهای ابرو نامرتب رشد کرده باشند، مشاهده فرم ابرو و یادگیری نحوه آرایش ابروهای تان بسیار دشوارتر است. به همین دلیل است که اصلاح ابروها قبل از آرایش کردن ابروها انجام می شود، اگر ابروها مرتب نباشد، نمی توانید آنها را به درستی پر کنید.

 • اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ما توصیه می کنیم که ابروهای خود را توسط یک متخصص حرفه ای آموزش دیده اصلاح کنید. اما انتخاب نحوه اصلاح ابرو با موچین، بند یا اپیلاسیون کردن به شما بستگی دارد!
 • زمانی که آرایشگر فرم اولیه ابروهای تان را شخص کرد، تنها کاری که بعدا باید انجام دهید این است که موهایی که رشد کرده اند را کوتاه کنید تا ابروهای خود را مرتب نگه دارید.

اصول کشیدن ابرو با مداد

خرید لوازم آرایش ابرو با رنگ مناسب

اکثر آسیایی ها موهای مشکی دارند، اما این به معنی نیست که شما باید به سراغ سایه ابروهای مشکی بروید. معمولا، زمانی که از سایه ها برای پر کردن کل ابروی خود استفاده می‌کنید، سایه‌های سیاه می‌توانند خیلی زننده به نظر برسند. حتی اگر تسلط خوبی هم برای آرایش کردن ابروهای خود داشته باشید، باز هم ممکن است استفاده از رنگ سایه سیاه برای رنگ پوست ما خیلی تیره باشد.

 • در عوض، به سراغ رنگی بروید که روشن تر از موهای مشکی طبیعی شما باشد، مانند رنگ های زغالی، خاکستری ، خاکستری تیره یا حتی قهوه ای تیره. البته، رنگی را انتخاب کنید که ته زمینه مشکی داشته باشد تا همچنان با موهای سر شما مطابقت داشته باشد.
 • اگر موهایتان رنگ شده اند، ممکن است مجبور شوید رنگ ابروی خود را هم تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر موهای شما بلوند است، حتی ممکن است لازم باشد که ابروهای خود را  هم روشن کنید تا رنگ ابروها  با رنگ موهای سر هماهنگ تر به نظر برسد.
 • قانون کلی این است که سایه ابرو را انتخاب کنید که تا حدودی حداقل با رنگ موهای شما مطابقت داشته باشد، اگر این طور نشد با رنگ واقعی این هماهنگی را ایجاد کنید.

یک راهنما برای خود تهیه کنید

انتخاب آزادانه برای آرایش ابرو برای مبتدی ها می تواند بسیار مشکل و ترسناک باشد، بنابراین ما به مبتدیان توصیه نمی کنیم که این کار را انجام دهند، به خصوص صبح هایی که برای رفتن به سر کار عجله هم دارید. در عوض، برای اینکه به درستی نحوه آرایش کردن ابرو را یاد بگیرید، کار را  با یک راهنمای آرایش ابرو شروع کنید.


حتما بخوانید: میکروبلیدینگ ابرو چیست


توجه داشته باشید که این راهنما فقط مربوط به کسانی است که قصد کشیدن ابروی با فرم کمانی یا خمیده دارند. اگر می خواهید ابروی صاف داشته باشید، این راهنمابری شما کاربردی نخواهد بود.

راهنمای نحوه کشیدن ابرو (برای ابروهای کمانی و خمیده):

با استفاده از یک خط کش، یک نخ، هر چیزی که لبه بلند و صافی دارد برای اندازه گیری از قسمت بینی تا اینکه تاج ابروی شما باید کجا شروع شود، قوس ابرو و انتهای دم ابروی شما کجا باید باشد، استفاده کنید.

در حالی که خط کش به صورت عمودی در امتداد گوشه بینی شما قرار گرفته است، یک خط صاف را مشخص کنید، این جایی است که تاج (سر) ابروی شما باید شروع شود.

 • با استفاده از همان خط کش، گوشه بینی خود و مرکز چشم خود را تراز کنید، این بالاترین نقطه ابروی شما یا جایی است که نقطه قوس ابرو شما باید باشد.
 • در نهایت، از گوشه بینی و امتداد لبه بیرونی پلک پایین خود را اندازه بگیرید. این نشان می دهد که دم ابروی شما باید کجا باشد.
 • مطمئن شوید که دم ابروی شما بالاتر از جایی که تاج ابروهای شما شروع می شود نیست، زیرا ممکن است چشمان شما افتاده و پایین تر به نظر برسد.
 • می‌توانید یک راهنما با کمک خطوط از لبه‌های مستقیم در امتداد شکل ابروی خود بکشید، اما توجه داشته باشید که این کار باعث می‌شود ابروهای شما خشن‌تر به نظر برسند، و فقط در صورتی  که از این ظاهر خوشتان می آید باید این روش را امتحان کنید.
 • در غیر این صورت، می توانید به سادگی از نقاط برای قسمت های برجسته تر به عنوان راهنمای برای آرایش ابرو استفاده کنید و لبه های ابروی خود را طبیعی تر جلوه دهید.

نحوه کشیدن ابرو ، برای ابروهای کمانی و خمیده

کشیدن ابرو را از وسط شروع کنید

اکثر افراد مبتدی، وقتی برای اولین بار یاد می گیرند که چطور ابروهای خود را آرایش کنند، معمولاً سایه زدن را از گوشه داخلی ابروهای خود شروع می کنند و از آنجا به سمت قسمت بیرون حرکت می کنند.

 • در حقیقت این روش خوبی برای کشیدن ابروهای شما نیست، زیرا ظاهری خشن تر به شما می دهد و ابروهای شما را صاف تر نشان می دهد.
 • اگر از یک پالت ابرو با چندین سایه مختلف رنگ قهوه ای استفاده می کنید، برای کشیدن قسمت مرکزی ابرو از تیره ترین رنگ ها استفاده کنید، چون به طور کلی موهای بیشتری در این قسمت ابرو وجود دارد.
 • با حرکت از قسمت مرکز به سمت دو لبه بیرونی ابرو، رنگ سایه باید روشن و روشن تر شود. لبه های داخلی و خارجی ابرو ما معمولا جایی است که موهای شما به طور طبیعی نازک تر می شوند، بنابراین در کشیدن ابروها باید این نکته رعایت شود.
 • اگر از مداد ابرو استفاده می‌کنید و چند رنگ سایه برای انتخاب ندارید، با فشار ملایم بروی مداد، رنگ انتها ابرو را روشن بکشید. در صورت نیاز، از یک شانه یا براش تمیز برای کمک به ترکیب کردن رنگ ها استفاده کنید.

کشیدن ابرو با ضربه های ملایم

به جای رنگ کردن ابروهای خود، از ضربه کوتاه و ملایم با لوازم آرایش ابرو استفاده کنید تا ظاهر طبیعی تک به تک تارهای مو را در ابروهای خود را رعایت کنید.

 • برخی از راهنماهای ابرو حتی توصیه می‌کنند که از «مداد تاتو» استفاده کنید، بنابراین برای این مرحله از یادگیری نحوه کشیدن ابروها باید کمی صبور باشید.
 • به جای اینکه سعی کنید تیرگی مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورید، به آرامی به ابروها رنگ ها بدهید. به ما اعتماد کنید، نتیجه بسیار طبیعی تر خواهد بود.
 • قبل از اینکه ابروهای خود را پر کنید، توصیه می‌کنیم که ابتدا موهای ابرو را با برس به سمت پایین شانه بزنید تا تصور واضح‌تری ازنواحی خالی و قسمت‌های کم‌ موتر داشته باشید. تا وقتی ابروهایتان را پر می کنید، روی آن نواحی تمرکز کنید.

آموزش تصویری کشیدن مداد ابرو

ترکیب کنید، ترکیب کنید، ترکیب کنید

ما برای ترکیب کردن قسمت های دیگر آرایش این اندازه تاکید نمی کنیم، فقط این تاکید برای افرادی است که می خواهند نحوه کشیدن ابرو را یاد بگیرند. شما باید از ایجاد خطوط مرزی پرررنگ در رنگ ابرو خودداری کنید، بنابراین مطمئن شوید که سایه ها را به خوبی پخش می کنید، چون اینکار به خوب بودن بقیه آرایش شما کمک می‌کند.

می‌توانید از براشی استفاده کنید که به راحتی خطوط را با هم ترکیب کنید تا به ظاهر دلخواه خود برسید.

 طرز صحیح کشیدن ابرو با مداد

تمرین کردن نتیجه عالی به شما می دهد

در نهایت، به خاطر داشته باشید که کشیدن ابروها یکی از چالش برانگیزترین تکنیک های آرایشی است، و ممکن است در چند بار اول به عنوان یک مبتدی، این کار را درست انجام ندهید. اما خبر خوب این است که تمرین کردن قطعاً نتیجه عالی به شما می دهد، بنابراین با تمرین کردن بهتر می شوید،پس تسلیم نشوید!

ترفند: زمانی که عجله ندارید ابروهای خود را بکشید تا بتوانید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید. و اگر واقعاً برای تکمیل مهارت کشیدن ابروهای خود جدی هستید، 30 دقیقه در روز را برای این کار اختصاص دهید، حتی اگر جایی هم نمی‌روید. شما با این کار می توانید مسلط شوید و در کوتاه ترین زمان نحوه کشیدن ابرویی که که مناسب  ظاهر شما است را یاد می گیرید.


مطالب مرتبط:

درمان خانگی شوره ابرو با 6 روش طبیعی و گیاهی
 

از
9
رای