انواع مدل ابرو برای صورت های مختلف و نحوه انتخاب مدل ابرو مناسب چهره

انواع مدل ابرو برای صورت های مختلف و نحوه انتخاب مدل ابرو مناسب چهره انتخاب مدل ابرو مناسب چهره ، یک ویژگی مهم است ، انواع مدل ابرو برای صورت کشیده، صورت بیضی گرد، دخترانه و زنانه وجود دارد که به زیبایی چهره و چشمان درشت می افزاید؛ انواع مدل ابرو مناسب فرم صورت را در ادامه ببینید.

ابرو یکی از ویژگی های مهم زیبایی صورت محسوب می شود. مدل ابرو می تواند در زیبایی فرد اثر مثبت یا منفی داشته باشد. هرچند در برخی مواقع نوع استخوان بندی صورت، مدل چشم و رنگ پوست نیز در زیبایی فرد موثر است. ابروهای نازک باعث می شوند که زیبایی چشم کمتر دیده شود؛ و ابروهای پهن باعث اخمو یا خشن دیده شده چهره می شود. باتوجه به این مسائل بهتر است در موقع آرایش ابروها به این نکات توجه کرده و مدل ابرویی که مناسب چهره شما است را انتخاب نمایید. زیرا مدل ابرو باعث ایجاد تناسب بین اجزای چهره شما می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با چندین مدل ابرو آشنا کنیم و مدل های که مناسب چهره شماست را به شما آموزش دهیم.

انواع مدل ابرو برای صورت های مختلف و نحوه انتخاب فرم ابرو مناسب چهره

1. مدل ابروی مناسب صورت های گرد

به خاطر اینکه در این چهره ها کمی از گردی صورت کم کنیم و به آن حالت کشیده تر بدهیم، باید قوس کمان ابرو را بلندتر و به حالت هشتی برداریم. دقت کنید که اگر کمان ابرو در این نوع چهره ها به حالت نیم دایره باشد، باعث می شود گردی صورت بیشتر شود.

مدل ابروی مناسب صورت گرد

مدل ابروی صورت

2. مدل ابروی مناسب صورت مثلثی

صورتهای مثلثی، صورت هایی هستند که پیشانی باریکی دارند؛ پس برای اینکه در این صورت ها پیشانی بلندتر دیده شود، بهتر است در انتهای ابرو، کمان ایجاد کرده و قوس کمان ابرو را کوتاه بگیریم.

3. مدل ابروی مناسب صورت های مربع

در این صورت ها باید ابرو را طوری برداریم که صورت حالت بیضی داشته باشد. برای این کار کافی است که در انتهای ابرو، کمان بلندی به وجود آوریم.

مدل ابرو برای صورت مربعی

4. مدل ابروی برای صورت های کشیده

در صورت های کشیده بهتر است کمان ابرو را کم کنیم تا ابرو به شکل یک خط صاف درآید. مدل ابروی خط صاف باعث می شود که کشیدگی صورت کمتر دیده شود.

مدل ابروی صورت کشیده

5. مدل ابروی مناسب چشم های درشت

اگر شما نیز جز افرادی هستید که دارای چشمان درشت هستند و تمایل ندارید که بزرگتر از آن دیده شوند. مدل ابروی گرد مناسب شماست به دلیل اینکه این مدل ابرو علاوه بر اینکه چشم های شما را زیباتر نشان می دهند، می توانند مدل چشم های شما را تکمیل کرده و یک تناسب خوب بین چشم و ابروی شما ایجاد نماید. ولی اگر مدل ابروی گرد را دوست ندارید و یا تصور می کنید که این مدل ابرو با صورت شما سازگار نیست، می توانید از مدل ابروی گرد که قوس آن رو به بالا است استفاده نمایید. قوس بالا به چشم ها حالت طبیعی می بخشد.

نکته مهمی که درباره مدل ابروی مناسب چشم های درشت باید عنوان کنیم این است که نباید از ضخامت ابروی خود کم کرده و آنها را نازک کنید. هرچه ابرو کلفت تر باشد، چهره زیباتری خواهید داشت. همچنین انتهای ابرو را نباید بیش از حد نوک تیز کنید به دلیل اینکه این مدل باعث خشن دیده شدن چهره شما می شود.

مدل ابروی چشمان کشیده

مدل ابروی چشمان درشت

6. مدل ابروی شمشیری

مدل ابروی شمشیری که به آن ابروی مورب نیز می گویند، مدلی است که از مدل هلالی یا کمانی و زاویه ابروی هشتی ایجاد می شود. اگر دوست دارید تا مدل ابروی شما به صورت شمشیری باشد کافی است به این شیوه عمل کنید: اول سر ابرو را کمی پهن و تاج ابرو را نازکتر بردارید، دنباله ابرو را نگه داشته و بقیه ابرو را تمیز کنید.

مدل ابروی شمشیری

مدل ابروی پهن و صاف

7. مدل ابروی پهن و صاف

امروزه بیشتر خانم ها طرفدار مدل ابروی پهن هستند. مدل ابروی پهن باعث طبیعی تر دیده شدن چهره و ابرو می شود و صورت نیز آراسته تر دیده می شود. همان طور که قبلا گفتیم، ابرو یکی از ارکان مهم زیبایی صورت است و پهنای ابرو، حالت و پرپشتی آن می تواند تاثیر زیادی در صورت و زیبایی داشته باشد. انتخاب مدل ابروی مناسب باعث متفاوت نشان داده شدن چهره شما باشد. مدل ابروی پهن دو مدل است.

1. مدل ابروی پهن و صاف

همانطور که از اسم آن مشخص است این مدل ابرو به شکل یک خط صاف پرپشت است و حالت خاصی ندارد، و به همین دلیل برای صورت های کشیده مناسب است. اگر شما مدل ابروی پهن را دوست داری قبل از هر چیزی باید به فاصله ی بین 2 چشم، فاصله ابروها از چشم و همچنین استخوان زیر ابرو توجه کنید.

نکته دوم کوتاه یا بلند بودن مدل ابروی پهن و صاف است، درست است که انتخاب ابروی کوتاه یا بلند سلیقه ای است و با توجه به فرم صورت متفاوت می باشد. اما بهتر است توجه کنید که ابرو هرچه بلندتر و کشیده تر باشد باعث می شود که چشم ها درشت تر دیده شوند، این مسئله به خصوص برای کسانی که چشمان ریزی دارند مناسب می باشد.

اگر شما جز کسانی هستید که پشت چشم بلند دارید، یا فاصله ی چشمانتان از هم زیاد است و یا اینکه مدل چشم هایتان رو به پایین و افتاده است، مدل ابروی پهن و کوتاه می تواند مناسب شما باشد به دلیل اینکه این مدل ابرو باعث برجسته نشان دادن چشم ها و جوان تر دیده شدن چهره می شود.

مدل ابروی اسپرت

2. مدل ابروی پهن و اسپرت

یکی دیگر از مدل های ابروی پهن، مدل ابروی اسپرت است که امروزه طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. در این مدل ابروها دیگر به شکل خط صاف نیست و ابرو در قسمت کمان کاملا شکسته و حالت دار می شود.

از این مدل ابرو همه می توانند استفاده کنند ولی برای افرادی که صورت گرد دارند بسیار مناسب است زیرا باعث ایجاد تعادل در صورت آنها می شود.

مدل ابروی پهن

ابروی پهن و جدید

8. مدل ابروی دخترانه

دخترهای جوان باید به این نکته توجه کنید که مدل ابروی پهن برای اینکه چهره شما حالت طبیعی و دخترانه تر داشته باشد برای شما مناسب است؛ چون مدل ابروی نازک سن را بالاتر نشان می دهد و برای دختران جوان مناسب نیست. مدل ابروی نازک بیشتر برای خانم ها متاهل مناسب و ایده آل می باشد.

مدل ابروی دخترانه

مدل ابروی 2019

مدل ابروی سال

9. مدل ابروی هاشور

هاشور ابرو یکی از روش های فرم و حالت دادن به ابروها می باشد که می توان از آن برای ترمیم ابرو و پرکردن ابروهای توخالی استفاده کرد. هاشور ابرو می تواند پهن یا باریک و از نظر اندازه کوتاه یا بلند باشد که با توجه به مدل ابروها و صورت می توان یکی از این مدل ها را انتخاب کرد. علاوه بر هاشور ابرو روشهای مثل سایه ابرو و تاتو ابرو نیز وجود دارد که برای داشتن ابروهای زیبا و خوش حالت می توانید از آنها استفاده نمایید. هاشور ابرو انواع مختلفی دارد.

انواع مختلف هاشور ابرو

1. هاشور خطی 

در این مدل از هاشور ابرو، بین خط هایی از ابرو که هاشور شده است دوباره خط های دیگری ایجاد می کنند.

هاشور خطی

2. هاشور هایلات

در این مدل از هاشور، برای هاشور زدن به ابروها از رنگ های روشن و تیره استفاده می کنند.

هاشور ابرو

3. هاشور سه بعدی

در این مدل از هاشور، ابروها را به صورت برجسته هاشور می زنند که این کار باعث طبیعی دیده شدن ابروها می شود.

مدل ابروی هاشور

هاشور و سایه ابرو

10. مدل ابروی مردانه

امروزه آقایان تمایل دارند با برداشتن ابروی خود، تغییری در چهره خود ایجاد کنند. ذکر این نکته  ضروری است که بهتر است آقایان فقط کمی ابروهای خود را مرتب کنند و فرم اصلی آنها را تغییر ندهند و از نازک کردن ابروها و استفاده از مدل های زنانه خودداری نمایند تا چهره مردانه و جذابیت خود را از دست ندهند.

مدل ابروی مردانه

مدل ابروی مردانه و پهن

مدل ابروی مردانه 2019

مدل ابروی مناسب مردان

11. چند مدل دیگر ابروی شیک و جدید

مدل ابروی شیک

12. مدل ابروی شیطانی 

مدل ابروی شیطانی

ابروی شیطانی کلفت
مدل ابروی شیطانی پهن

مدل ابروی جدید شیطانی

13 مدل های ابروی 2019

مدل ابروی 2019

مدل ابروی سال

آخرین مدل های ابرو

14. مدل ابروهای عجیب و غریب

مدل ابروی عجیب و غریب

مدل ابروی عجیب

ابروی عجیب و غریب

مدل عجیب و غریب ابرو

مدل ابروی عجیب و غریب و جدید

مدل ابروی عجیب و غریب

از
34
رای