ترفندهای آرایشی: چگونه آرایش کنیم تا چشم ها درشت تر و لب ها بزرگ تر به نظر برسند

ترفندهای آرایشی: چگونه آرایش کنیم تا چشم ها درشت تر و لب ها بزرگ تر به نظر برسند آیا شما هم تمایل به داشتن چشمان درشت و لب های برجسته بدون استفاده از جراحی یا تزریق دارید؟ در اینجا ما ترفندهای ساده ای را بیان کرده ایم که با آرایش می توانید چشمان و لب هایی بزرگ داشته باشید.

نکات و ترفندهای بسیار خوبی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از یک روش جراحی پزشکی یا تزریق، هم چشم و هم لب های خود را بزرگ تر نشان دهید! از دستان حرفه ای برای اعمال آرایش استفاده کنید تا این جلوه ها هر چه بیشتر طبیعی به نظر برسند. هنگامی که متوجه شدید که چیزی برای شما بهتر است، می توانید با سهولت این تکنیک ها را به کارهای روزمره خود اضافه کنید.

ترفندهای ساده آرایشی برای داشتن چشمان درشت و لب های برجسته

الف: بزرگتر کردن چشم ها

1. تیرگی های اطراف چشم را با استفاده از کانسیلر بپوشانید تا چشمان شما روشن شوند

هنگامی که می خواهید چشمان بزرگتر به نظر برسند، «ساده تر و واضح تر» فکر کنید. وجود گودی های تیره باعث کوچک تر به نظر رسیدن چشمان شما می شود. بعد از اینکه زیر سازی پوستی سایر قسمت ها را انجام دادید، از کانسیلر در اطراف چشمان خود استفاده کنید تا کاملا تیرگی ها را بپوشاند.

 • برای حصول بهترین نتیجه، از کانسیلری استفاده کنید که سایه های روشن تری نسبت به سایر قسمت های زیر سازی پوستی شما دارد.

ترفندهای داشتن چشمان درشت با آرابش

2. خط ابرو بکشید تا مرز مشخص تری برای چشمان شما ایجاد شود

خط های تیره تر و ضخیم تر می توانند طرح کلی برای آرایش بقیه چشم شما فراهم کنند و مشخص کنند که چشمان شما جلوه بهتری داشته باشند. ریمل های ابرویی که سایه ای مشابه یا کمی تیره تر از رنگ طبیعی مو شما دارند را برای هر چه طبیعی تر به نظر رسیدن، انتخاب کنید.

 • فراموش نکنید که قبل از آرایش کردن ابرو، هر گونه مو ابرو اضافی را با موچین بردارید.

نکات آرایشی برای بزرگ نشان دادن چشمان و لب ها

3. با استفاده از سایه چشم، به پلک های خود جلوه بدهید

سایه ای از رنگ سایه های چشم را انتخاب کنید که کمی تیره تر از تناژ رنگ پوست شما باشد و با برس آرایشی، آن را بر روی چین و چروک های پلک های خود بکشید. سایه چشم را تا قسمت بالای ابرو و به سمت انتهای ابرو بکشید تا چشمان شما دودی و بزرگتر به نظر برسد. از سایه های روشن تر از رنگ خود پلک ها استفاده کنید.

 • همچنین می توانید سایه چشم را در قسمت خط مژه های پایین چشم از وسط چشم تا گوشه چشم اعمال کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سایه چشم را با رنگ پوست ترکیب می کنید تا خطوط قابل تشخیص نباشند.
 • سایه های ابرو روشن تر و بی رنگ تر را انتخاب کنید تا چشمان شما بزرگ تر به نظر برسند. رنگ های بژ، قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای و برنزه مناسب هستند.

چگونه از سایه چشم برای درشت کردن چشمان استفاده کنیم

4. با استفاده از خط چشم به رنگ پوست بر روی قسمت های زیرین واترلاین (ناحیه ای نزدیک به کره چشم که معمولا مرطوب است)، چشمان خود را برجسته کنید

ممکن است تلاش کنید تا خطوطی به رنگ مشکی یا قهوه ای در قسمت بالا و پایین چشم خود بکشید، اما این کار در واقع باعث می شود تا چشمان شما کوچک تر به نظر برسند. از خط چشم های هم رنگ پوست استفاده کنید تا چشمان در قسمت واترلاین، روشن تر و درخشان تر به نظر برسند.

 • هر چه سریع تر خط چشم را بکشید، در غیر این صورت در چشمان اشک جمع می شوند و خط چشم خراب می شود.

ترفندهای ساده آرایشی برای بزرگ نشان دادن چشم ها

5. خط چشم های تیره تر را تا حد امکان نزدیک به خط مژه بالایی خود بکشید

برای مشخص شدن، از خط چشم های مشکی یا قهوه ای برای مژه های بالایی خود استفاده کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا خط نازکی بکشید تا یک خط باریک و نزدیک به خط طبیعی پلک ها باشد. کشیدن خط چشم های تیره و ضخیم، باعث می شود تا چشمان شما کوچک تر به نظر برسند، اما خط های نازک، چشمان شما را درشت تر می کنند.

 • خط چشم مایع یا مدادی که می توانید آن را تیز کنید، بهترین ابرازها در این کار هستند. آنها امکان کنترل بیشتری برای ایجاد ضخامت خط چشم به شما می دهند.

روش داشتن چشمان درشت با آرایش

6. خط چشم را به بیرون از چشم و به سمت بالا در گوشه چشم ها بکشید تا آنها را درازتر نشان دهید

این در واقع همان کاری است که وقتی می خواهید چشمانی مانند چشمان گربه ایجاد کنید، انجام می دهید، تنها کافی است تا تمرکز کنید که خط را کمی نازک تر از روش معمول بکشید. هنگامی که نوک مانند بال آن را می کشید، این قسمت را کمی ضخیم تر از خط روی پلک خود بکشید و انتهای آن را، به جای اینکه از چشم شما به بیرون بیاید، به سمت بالا به شکل بال بکشید.

 • اگر چشمان شبیه به چشم گربه شما هنگامی که لبخند می زنید، دچار خارش شده و سیاه می شود، سعی کنید از اسپری های ثابت نگه دارنده آرایش استفاده کنید تا زمان بیشتری بر روی صورت شما باقی بمانند.

چگونه با آرایش چشمان بزرگ و درشت داشته باشیم

7. چشمان خود را با «پالت های سایه رنگارنگ تناژ پوست» در قسمت مجاری اشک خود عریض تر کنید

به جای استفاده از سایه چشم روشن، رنگ های تناژ پوست مانند: بژ، قهوه ای متمایل به زرد، برنز یا قهوه ای را انتخاب کنید. به سادگی یک برس چشم را وارد سایه چشم کرده و بر روی تمام قسمت های بالایی مجاری اشک خود (گوشه داخلی چشم) بکشید. می توانید برای این منظور از گوش پاک کن نیز استفاده کنید.

 • برای ایجاد تضاد ملایم، سعی کنید از سایه های چشمی که کمی روشن تر از پوست شما است، استفاده کنید. اگر یک تضاد زیاد با رنگ پوست می خواهید، از سایه سفید رنگ استفاده کنید.

چطور چشمانی روشن تر و درشت تر داشته باشیم

8. از ریمل بلندکننده مژه استفاده کنید تا چشمان شما بزرگتر به نظر برسند

هنگامی که آرایش سایر قسمت های صورت شما به اتمام رسید، یک لایه ریمل را بر روی تمام مژه های بالایی خود اعمال کنید. سپس برای لایه پوششی مجدد، لایه ای ضخیم تر را فقط بر روی مژه های وسط چشم خود اعمال کنید. در مورد مژه های پایین، تنها یک لایه ریمل می تواند چشمان شما را برجسته کند. از ریمل هایی استفاده کنید که مژه ها را به جای ضخیم تر کردن، بلند می کنند؛ زیرا هر چه مژه های شما بلندتر باشد، چشمان شما بزرگ تر به نظر می رسد.

 • اگر نمی خواهید حجم زیادی از ریمل را بر روی مژه های خود اعمال کنید، خرید مژه مصنوعی را در نظر داشته باشید.
 • نکته: برای اینکه مژه های شما حتی پرتر از قبل به نظر برسند، و به این ترتیب چشم های شما را حتی بزرگتر نشان دهند، از فرمژه استفاده کنید.

از ریمل بلندکننده مژه استفاده کنید تا چشمان شما بزرگتر به نظر برسند

ب: برجسته کردن لب ها

1. از یک رژ حجم دهنده لب برای برجسته تر کردن بیشتر لب ها و آبرسانی بیشتر به آن استفاده کنید

محصولات حجم دهنده لب بسیاری وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، پس انتخاب یکی واقعا بر اساس ترجیح شما است. به دنبال محصولاتی باشید که دارای ترکیباتی مانند دارچین، نعناع و زنجبیل باشند.

 • حتی اگر قصد ندارید که هیچ گونه رژ لبی بر روی لب خود اعمال کنید، تنها کافی است که کمی حجم دهنده خوش بو را بر روی لب های خود اعمال کنید و آنها را پرتر نشان دهید.
 • قبل از استفاده از رژ حجم دهنده لب، از این ترفند استفاده کنید: قبل از اعمال هر گونه رژ لب یا رژ مایع، لب های خود را لایه برداری کنید (قسمت های پوسته پوسته لب را جدا کنید). لب های خشک و پوسته پوسته، خسته کننده و کوچک تر به نظر می رسند. سپس می توانید حجم دهنده لب را بر روی آن اعمال کنید.

تکنیک های برجسته کردن لب ها

2. رژ لب هایی با رنگ روشن تر را انتخاب کنید تا لب های شما را بزرگ تر نشان دهند

رژ لب بی رنگ و صورتی و سایه هایی که شبیه به رنگ پوست شما هستند، در واقع باعث می شوند که لب شما بزرگ تر به نظر برسد. رنگ های تیره تر می تواند لب های شما را صاف و کوچک تر نشان دهد.

 • در صورت امکان، رژ لب های براقی را انتخاب کنید که حاوی «مرطوب کننده» هستند. مرطوب و پرآب نگه داشتن لب ها، بخش مهمی از بزرگ تر به نظر رسیدن آنها محسوب می شود. لب های خشک و چروکیده، کوچک تر به نظر می رسند.

رژ لب هایی که لب ها را بزرگ تر نشان می دهند

3. با استفاده از کانسیلر و خط لب، لب های خود را بزرگ تر کنید

یک لایه روشن تر از کانسیلر را بر روی لب های خود اعمال کنید و آن را کمی در قسمت بالا و پایین لب های خود پخش کنید. از خط لب برای کشیدن خط بزرگتر از خط حقیقی لب استفاده کنید، سپس از رژ لب هم رنگ با همان رژ استفاده کنید.

 • هنگام انجام این کار و ترکیب کانسیلر با سایر قسمت های آرایش خود، مراقب باشید.

طبق گفته متخصصان: ابتدا از کانسیلر برای پنهان کردن گوشه های لب خود استفاده کنید. سپس، از یک خط لب برای کشیدن خطوط دیگر استفاده کنید تا آنها بزرگ تر به نظر برسند. ترفندهای دیگر برای بزرگ تر کردن لب هایتان، شامل برجسته کردن کمان کوپید (قوس قسمت بالایی لب)، استفاده از رژ لب هایی با رنگ روشن تر، و اعمال رژ مایع تنها در قسمت های مرکزی لب است.

 با استفاده از کانسیلر و خط لب، لب های خود را بزرگ تر کنید

4. در مورد لب های خود از رژ لب ترکیبی استفاده کنید تا لب های شما بزرگتر به نظر برسند

برای این منظور، به دو سایه رژ لب و یک خط لب که هم رنگ سایه تیره تر باشد، نیاز دارید. خط لب را همانطور که قبلا اعمال می کردید، بر روی لب خود اعمال کنید، سپس از برس رژ لب برای اعمال سایه روشن تر رژ بر روی لب خود استفاده کنید، اما مراقب باشید تا این رژ به بیرون قسمت خط لب نرسد. در کناره های لب ها از سایه لب تیره تر استفاده کنید، سپس از برس برای ترکیب سایه تیره تر و روشن تر استفاده کنید تا این ترکیبات یک تغییر رنگ طبیعی داشته باشند.

 • مراقب باشید که بر روی لب ها لکه ایجاد نشود یا لب ها را بر روی هم نمالید، در این صورت حالت رژ ترکیبی به هم می خورد.

ترفندهای آرایشی برای داشتن لب های برجسته

5. با اعمال برق لب بر روی مرکز لب های خود، آن را برجسته کنید

بعد از اعمال رژ لب، یک رژ لب مایع بی رنگ یا یک رژ مایع را که با رنگ رژ شما مطابقت دارد را در مرکز لب بالایی و لب پایینی خود اعمال کنید. از مالیدن لب های خود بر روی همدیگر اجتناب کنید تا لکه ایجاد نشود.

 • اگر بیش از حد براق کننده از رژ مایع بر روی لب شما ریخت، سعی کنید کمی از رژ مایع را بر روی انگشت خود بگذارید و به این صورت بر روی لب اعمال کنید.

چگونه با آرایش لب های بزرگ تر داشته باشیم

6. با استفاده از هایلات کننده، کمان کوپید را برجسته تر کنید تا لب های شما را بزرگ تر نشان دهد

کمان کوپید، قسمتی از بالای لب است که در مرکز لب، دو قوس میانی به هم می رسند. مقدار کمی از این هایلایتر را درست در قسمت کمان کوپید در جایی که رژ لب شروع می شود، اعمال کنید. فقط کمی هماهنگ سازی بین رژ لب و پوست خود انجام دهید و ظاهر لب های شما بزرگ تر شود.

 • تمام تلاش خود را بکنید تا هایلاتر را بر روی لب واقعی خود نکشید یا آن را با رژ لب خود ترکیب نکنید.

روش برجسته کردن لب ها بدون تزریق

7. برنزه کننده را در قسمت پایین لب خود اعمال کنید تا یک «سایه» ایجاد کند

برنزه کننده را از ابتدا تا انتهای لب خود نکشید. به جای آن، تنها یک تکه به مقدار کم را در مرکز لب پایین خود اعمال کنید. اطمینان حاصل کنید که به خوبی ترکیب می شود تا طبیعی به نظر برسد .

 • همچنین می توانید از خط چشم نیز برای ایجاد همین اثرات استفاده کنید، تنها کافی است که اطمینان حاصل کنید که به جای رنگ سیاه، یک رنگ قهوه ای ملایم را انتخاب می کنید.

چطور با آرایش لب ها را بزرگ کنیم

منبع: wikihow

از
7
رای