روغن کرچک برای رشد ابرو و مژه ها؛ آیا روغن کرچک باعث رشد مژه ها می شود؟

روغن کرچک برای رشد ابرو و مژه ها؛ آیا روغن کرچک باعث رشد مژه ها می شود؟ روغن کرچک دارای مزایای زیادی برای سلامتی می باشد از جمله: درمان جوش و آکنه، درمان یبوست و... یکی دیگر از خواص عالی روغن کرچک تقویت و رشد ابرو و مژه ها می باشد. بهترین زمان برای تقویت مژه ها قبل از به رختخواب رفتن است.

روغن کرچک روغن گیاهی است که از استخراج گیاه کوچک کرچک بدست می آید. آنها معتقدند اسیدهای چربی که روغن کرچک را به وجود آورده اند فوق العاده برای پوست مغذی هستند. افراد زیادی گزارش دادند که استفاده منظم از روغن کرچک به رشد مژه ها و ابروهای ضخیم تر و بلندتر آنها کمک کرده است. واقعا تاثیر دارد؟

روغن کرچک چه مزیت هایی برای سلامتی دارد؟

روغن کرچک به عنوان ماده ضد یبوست خوراکی به خوبی شناخته شده است. اما افراد زیادی در سراسر دنیا برای سالیان طولانی از این ماده برای اهداف مختلفی از جمله: درمان جوش و التهاب و کاهش چین و چروک و لک های صورت مرتبط با سن استفاده کرده اند. این ماده به عنوان یک جزء معمول در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می شود؛ چون می تواند اثر آبرسانی را بدون بستن منافذ یا حساسیت های پوستی به محصولات آرایشی اضافه کند.

چگونه از روغن کرچک برای مژه ها استفاده کنید

قبل از اینکه هر نوع روغن کرچک بخرید، برای تایید این که روغن کرچک خالص است برچسب روی آن را بخوانید. روغن کرچکی که با روغن ها یا ترکیبات دیگری ترکیب می شود، شاید باعث حساسیت شود یا آن نتیجه ای که می خواهید را به شما ندهد. دو نوع روغن کرچک وجود دارد که در محصولات آرایشی از آنها استفاده می شود.

  • اولین نوع آن روغن کرچک فشره سرد است که رنگ آن شفاف می باشد.
  • نوع دوم روغن کرچک سیاه جامائیکایی است که رنگ آن قهوه ای تیر می باشد. روغن کرچک سیاه جامائیکایی به دلیل انتخاب بسیاری از درمان های زیبایی شهرت زیادی پیدا کرده است. اما هر دو نوع روغن کرچک خاصیت مشابه ای دارند که آنها را به ماده ای موثر برای رشد مژه تبدیل کرده است.

چگونه از روغن کرچک برای مژه ها استفاده نمایید

یک روز قبل از اینکه برای اولین بار شروع به تقویت مژه هایتان کنید، مقدار کمی از روغن را به قسمت دیگر پوست تان مثل بازو بمالید. اگر هیچ حساسیت پوستی نشان نداد یعنی اینکه روغن برای استفاده مژه ها سالم است. بهترین زمان برای تقویت مژه ها قبل از به رختخواب رفتن است.

تقویت مژه ها با روغن کرچک

  • مطمئن شوید که مژه هایتان تمیز و کاملا بدون آرایش هستند.
  • مقدار کمی روغن کرچک را به آرامی با فرو بردن گوش پاک کن کتانی در آن بردارید.
  • با ظرافت گوش پاک کن را بالای خط مژه ها بمالید. خیلی مراقب باشید که هیچ روغنی داخل چشم تان نریزد( روغن که وارد چشم شود چشم را خیلی می سوزاند و باید فورا با آب شسته شود).
  • صبح با آب یا پاک کننده آرایش روغن کرچک را بشویید.

 روش تقویت مژها با روغن کرچک

آیا تحقیقی درمورد تایید استفاده از روغن کرچک برای رشد مژه وجود دارد؟

هیچ تحقیق علمی برای تایید این موضوع که روغن کرچک به رشد مژه کمک می کند وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که اسید ریسینولئیک که یک ترکیب شیمیایی است و تقریبا 90 درصد روغن کرچک را تشکیل می دهد احتمالا می تواند به رشد مجدد مو کمک کند. یک مطالعه از منبع مورد اعتماد مشخص کرد که پروتئین پروستاگلاندین D2 در مردانی که الگوی طاسی مردانه دارند سطوح بالایی دارد و یکی از عواملی که مانع رشد مجدد موها می شود همین پروتئین است. مطالعه دیگری مشخص کرد که اسید ریسینولئیک می تواند به بازدارندگی پروتئین D2 و به طور بالقوه به رشد مجدد موی کف سر کمک کند. مطالعات بیشتری برای انجام لازم است تا مشخص شود که آیا اسید ریسینولئیک می تواند برای درمان انواع دیگر ریزش مو استفاده شود.

مواردی که قبل از استفاده از روغن کرچک برای مژه ها باید بدانید

زمانی که روغن کرچک را به مژه هایتان می مالید باید خیلی مراقب باشید که روغن داخل چشم نرود؛ موقعی که این اتفاق رخ داد چشم هایتان را با آب بشویید. به طور کلی روغن کرچک ماده ای بی خطر محسوب می شود. به هر حال ممکن است برخی افراد واکنش حساسیت زا به روغن کرچک داشته باشند. بهترین کار این است که 24 ساعت قبل از استفاد روغن برای صورت آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست تان تست کنید.

نکاتی که قبل از استفاده از روغن کرچک برای مژها باید بدانید

نتیجه گیری

اگرچه بسیاری از محصولات آرایشی با نصف قیمت تضمین رشد مژه به شما می دهند اما روغن کرچک انتخاب مقرون به صرفه و کاملا طبیعی است. همچنین روغن کرچک برای استفاده آسان و به طور کلی بی خطر است. با کمی صبر و قوام، می توانید با استفاده از روغن کرچک از مژه های بلندتر و زیباتر لذت ببرید.

منبع: healthline

از
9
رای