روغن کرچک، درمان سریع، طبیعی و خانگی یبوست

روغن کرچک، درمان سریع، طبیعی و خانگی یبوست اگر از یبوست رنج می برید، با روغن کرچک می توانید از این مشکل خلاص شوید. روغن کرچک ملینی بسیار اثربخش است که در ادامه با این ویژگی این روغن آشنا می شوید.

بیشتر ما می‌دانیم که استفاده از روغن کرچک فواید زیادی برای بدن دارد، از مصارف موضعی گرفته تا خوراکی. از دوران قدیم، از روغن کرچک به عنوان درمان یبوست و مشکلات دفع استفاده می‌شده است. هر چند استفاده از روغن کرچک، عوارضی دارد اما فواید آن به این عوارض می‌ارزد و حتی پزشکان آن را به عنوان دارو تجویز می‌کنند.

یبوست به مشکل دفع مدفوع اشاره می کند. طیف گسترده ای از درمان های طبیعی و متعارف در دسترس وجود دارد، و روغن کرچک یکی از گزینه های قدرتمند برای از بین بردن مشکلات گوارشی مثل یبوست است.

روغن کرچک، روغن گیاه کاستور است. این روغن زرد کم رنگ است و در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی در دسترس است. تولید کنندگان گاهی از آن برای تولید صابون، واکس و بلور، پلاستیک، رنگ و دارو استفاده می کنند. برای افرادی که به طور منظم یبوست را تجربه می کنند، روغن کرچک یک درمان طبیعی ارزان قیمت است و جایگزین مناسبی برای بعضی از داروهای گرانقیمت است. با این حال، راه های خاصی برای استفاده از روغن کرچک وجود دارد.

روغن کرچک یک ملین قوی

روغن کرچک یک ملین محرک است. به گفته آکادمی پزشکان خانواده، مسهل های محرک باعث حرکات منظم روده و کاهش فشار می شوند.

یبوست یک شکایت روده بزرگ است که می تواند موجب ناراحتی و درد در هنگام دفع مدفوع شود. روغن کرچک یک ملین قدرتمند است که فرد می تواند به اندازه کافی برای درمان نشانه های مداوم که به درمان خفیف پاسخ نمی دهند، استفاده کند.

روغن کرچک چگونه کار می کند؟

زمانی که از روغن کرچک استفاده می کنید؛ این روغن روده‌ی کوچک و بزرگ را تحریک کرده و باعث می شود راحت‌تر ضایعات را از بدن دفع کنید.

استفاده از متابولیسم های محرک برای طولانی مدت مضر است زیرا ممکن است باعث ضعف عضلات روده شود و مانع از کار کردن طبیعی آن شود. برای همین از روغن کرچک برای تسکین یبوست استفاده نمایید و برای رفع مشکل دفع از مواد طبیعی دیگر مانند روغن زیتون استفاده نمایید.

اگرچه روغن کرچک می تواند یبوست را از بین ببرد، ولی در برخی مواقع ممکن است تهوع و استفراغ را به عنوان یک عارضه جانبی ایجاد کند. شاید استفاده از روغن کرچک برای درمان یبوست، به دلیل طعم خاصی که دارد برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

درمان یبوست با روغن کرچک

روش مصرف روغن کرچک 

اکثر مردم طعم بسیار متمایز روغن کرچک را شبیه به ژله بیان می کنند و به دلیل اینکه روغن کرچک غلیظ است و خوردن آن کمی مشکل است، برخی از تولیدکنندگان روغن کرچک را برای نوشیدن راحت تر، آماده کرده و ارایه می دهند. کسانی که از روغن کرچک برای درمان یبوست خود استفاده می کنند باید دوز مناسب را مصرف کنند. یک دوز معمولی ممکن است حدود 15 میلی لیتر باشد که برابر با نیمی از اونس یا 3 قاشق چایخوری است؛ می باشد.

می توانید روغن کرچک را با یک نوشیدنی مایع یا طعم دهنده مخلوط کنید تا بوی قوی آن را از بین ببرد و عطر و طعم آن را بهتر کند، نوشیدنی هایی که می توانید از آن ها برای ترکیب با روغن کرچک استفاده نمایید عبارتند از: آب میوه، شیر، نوشیدنی غیر الکلی و آب.

چقدر طول می کشد تا روغن کرچک اثر کند؟

روغن کرچک به طور معمول 2 تا 3 ساعت طول می کشد تا موجب حرکت روده شود و اثر کند. با این حال، ممکن است برای برخی افراد تا 6 ساعت طول بکشد.

با توجه به اثرات تاخیری روغن کرچک، از مصرف آن قبل از خواب جلوگیری کنید.

از
19
رای