طرز تهیه چیز کیک شکلاتی یخچالی خوشمزه و مجلسی با پایه بیسکویت

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی یخچالی خوشمزه و مجلسی با پایه بیسکویت چیز کیک شکلاتی یکی از پرطرفدار ترین نوع چیز کیک می باشد که می تواند دسری مناسب برای تولد و یا مجالس شما باشد. طرز تهیه چیز کیک شکلاتی خوشمزه و مخصوص با پایه بیسکویت و بدون فر در آشپزخانه سلام دنیا ببینید.

چیز کیک یکی از دسر های بسیار پر طرفدار و خوشمزه با اصالتی یونانی می باشد که به راحتی می توان آن را در منزل تهیه کرد. چیز کیک ها به دو نوع تقسیم می شوند یک نوع چیز کیک که نیاز به پخت دارد و یک نوع که فقط نیاز به استراحت در یخچال دارد. چیز کیک شکلاتی هم جزء گروه دوم می باشد و به راحتی و بدون نیاز به فر تهیه می شود. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه چیز کیک شکلاتی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای چیز کیک شکلاتی یونانی خوشمزه و مخصوص با پنیر ماسکارپونه بدون فر

بیسکوییت پتی بور200 گرم
کره آب شده100 گرم
پنیر ماسکارپونه200 گرم
خامه صبحانه400 گرم
شکر50 گرم
شکلات250 گرم
پودر کاکائو2 قاشق غذا خوری
وانیل1/2 قاشق چایخوری
پودر ژلاتین1 قاشق غذا خوری
آب5 قاشق غذا خوری

دستور پخت چیز کیک شکلاتی یونانی خوشمزه و مخصوص با پنیر ماسکارپونه بدون فر

1

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با بیسکویت پتی بور بدون فر

مرحله اول: ابتدا پودر ژلاتین را روی آب سرد ریخته و روی حرارت بخار آب کتری قرار می دهیم و زمان می دهیم تا مایعی شفاف آماده شود.

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی با بیسکویت پتی بور
2

مرحله دوم: آماده سازی بیسکویت

بیسکویت را به وسیله مخلوط کن و یا هر وسیله ای که می تواند بیسکویت را پودر کند پودر کنید. سپس کره ذوب شده را به پودر بیسکوییت بیفزایید مواد را خوب مخلوط کنید تا بیسکویت بافتی مانند شن مرطوب بگیرد.

3

مرحله سوم: آماده سازی لایه بیسکویتی

حالا داخل قالب کمربندی و یا ظرف گردی با قطر 20 سانتی متر که داخل آن را نایلون انداخته ایم، بیسکویت آماده شده را می ریزیم و با پشت قاشق لایه بیسکویتی را کاملا منسجم می کنیم و قالب را داخل یخچال قرار می دهیم.

4

مرحله چهارم: آماده سازی لایه کرمی

برای این کار شکلات تخته ای را خرد کرده و روی حرارت غیر مستقیم ذوب می کنیم. سپس کنار می گذاریم تا کمی از حرارت بیفتد.

5

مرحله پنجم: افزودن پنیر و خامه

داخل کاسه مناسبی پنیر ماسکارپونه، خامه، وانیل و شکر را ریخته و همه مواد را تا جایی که کاملا یکدست شوند، مخلوط می کنیم. سپس شکلات ذوب شده و ژلاتین را هم به مواد افزوده خوب مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

6

مرحله ششم: افزودن کرم شکلاتی

حالا قالبی را که داخل آن لایه بیسکویتی را تهیه کرده بودیم را از داخل یخچال خارج می کنیم و کرم شکلاتی را روی لایه بیسکویتی می ریزیم و به مدت 2 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا استراحت کند و منسجم شود.

7

مرحله آخر: سرو چیز کیک شکلاتی

چیز کیک شکلاتی را داخل ظرف سرو گذاشته و با گاناش و یا تکه های شکلات تزیین و سرو نمایید نوش جان.

طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه و شکلات

نکات مهم و فوت و فن تهیه چیز کیک شکلاتی با سس شکلات

  • اگر قالب کمر بندی نداشتید داخل یک قالب معمولی یک لایه نایلون قرار داده و بعد از آماده شدن به کمک نایلون چیز کیک را داخل ظرف سرو بگذارید.
  • برای تهیه گاناش شکلاتی برای تزیین چیز کیک کافی است 50 گرم شکلات را داخل 50 گرم خامه گرم شده ریخته و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس برای تزیین چیز کیک از آن استفاده کنید.
  • اگر زمان کمی دارید برای سریع تر سفت شدن لایه بیسکویتی آن را 20 دقیقه داخل فریزر قرار دهید.
از
32
رای