طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی لاکچری، ساده و خوشمزه کافه ای

طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی لاکچری، ساده و خوشمزه کافه ای صبحانه انگلیسی که از صبحانه معروف انگلیسی است و به آن سینی یا بشقاب صبحانه انگلیسی می گویند، را می توانید به صورت ساده، لاکچری و خوشمزه خانگی به سبک کافی شاپی تهیه کنید.

صبحانه یک وعده غذایی مهم محسوب و در کشورهای مختلف با مواد غذایی متفاوتی درست و سرو می شود. صبحانه انگلیسی یک صبحانه مقوی، خوشمزه و سرشار از پروتئین می باشد که در کشورهای مختلف با اضافه و کم کردن بعضی مواد به شکل های دیگری سرو و در تهیه آن از مواد پروتئینی مانند تخم مرغ و بیکن در کنار قارچ و گوجه فرنگی استفاده می شود، بعضی در کنار صبحانه انگلیسی از سیب زمینی تنوری یا سرخ کرده هم استفاده می کنند. صبحانه انگلیسی یه وعده غذایی کامل و پرکالری است و تا چندین ساعت می تواند شما را سرحال نگه دارد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه سینی صبحانه انگلیسی لاکچری را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای سینی صبحانه انگلیسی ساده، خوشمزه به روش کافی شاپی

سوسیس2 عدد
قارچ8 عدد
تخم مرغ4 عدد
گوجه گیلاسی4 عدد
بیکن انگلیسی2 عدد
کنسرو لوبیا1 قوطی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
روغنبه میزان لازم
نان تستبه تعداد لازم

دستور پخت سینی صبحانه انگلیسی ساده، خوشمزه به روش کافی شاپی

1

طرز تهیه صبحانه انگلیسی خوشمزه به سبک کافه ای

کنسرو لوبیا را داخل یک قابلمه بگذارید و به همراه مقداری آب به مدت 15 الی 20 دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید تا آماده استفاده و سرو شود.

2

مرحله دوم: ایجاد برش روی سوسیس

ابتدا روکش سوسیس ها را جدا کنید، سوسیس را روی تخته کار قرار دهید و با چاقو به دلخواه برش هایی روی آن ایجاد کنید. برش عمیق نزنید که سوسیس نصف شود.

3

مرحله سوم: سرخ کردن سوسیس و بیکن

ماهیتابه ای را روی حرارت قرار دهید و کمی روغن داخل تابه بریزید، زمانی که روغن داغ شد سوسیس ها را داخل روغن داغ سرخ کنید تا پخته و طلایی رنگ شوند؛ همزمان با پخت سوسیس بیکن (گوشت فرآوری شده) را هم داخل تابه به مدت 4 الی 5 دقیقه سرخ کنید. سوسیس و بیکن را بعد از پخت داخل ظرف سرو بریزید.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی لاکچری
4

مرحله چهارم: تفت دادن قارچ ها

حدود 8 عدد قارچ را با آب سرد به خوبی بشویید و پوست روی آن را جدا کنید. سپس قارچ ها را روی تخته کار قرار دهید و به صورت ورقه ای خرد کنید. قارچ ها را داخل تابه ای که سوسیس را سرخ کرده بودید بریزید و کمی نمک اضافه و به خوبی تفت دهید تا رنگ قارچ تغییر کند و آب آن کشیده شود. قارچ ها را هم از تابه خارج کنید و داخل ظرف سرو بریزید.

5

مرحله پنجم: نیمرو کردن تخم مرغ

4 عدد تخم مرغ را با فاصله از هم داخل تابه بشکنید، کمی نمک و فلفل سیاه روی تخم مرغ بریزید و صبر کنید تا تخم مرغ پخته و نیمرو آماده شود.

6

مرحله ششم: سرخ کردن گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و کمی نمک روی آن ها بپاشید و چند دقیقه داخل تابه سرخ کنید تا گوجه کمی نرم شود.

7

مرحله هفتم: سرو صبحانه انگلیسی

باقی مواد سرخ شده را داخل ظرف سرو بکشید و لوبیا را نیز به آن اضافه کنید و همراه نان تست و در کنار یک نوشیدنی گرم نوش جان کنید.

طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه صبحانه انگلیسی

  • اگر از لوبیای پخته شده خانگی استفاده کنید، صبحانه انگلیسی سالم تری خواهید داشت.
  • در صبحانه انگلیسی از گوجه گیلاسی استفاده می شود.
  • قارچ را کمی آبدار بردارید، چون در صبحانه انگلیسی قارچ به صورت آبدار سرو می شود.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه پنکیک شکلاتی ساده و پف دار خوشمزه برای صبحانه

طرز تهیه شکلات صبحانه ساده خانگی خوشمزه فندقی 

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی ساده و خوشمزه رستورانیاز
4
رای