طرز تهیه کیک ژله ای توت فرنگی خوشمزه و مجلسی یخچالی با خامه

طرز تهیه کیک ژله ای توت فرنگی خوشمزه و مجلسی یخچالی با خامه کیک ژله ای توت فرنگی یکی از دسر های خوشمزه و زیبا می باشد که می تواند زینت بخش میز های پذیرایی شما باشد. طرز تهیه کیک ژله ای توت فرنگی یخچالی مجلسی و خوشمزه با خامه را در سلام دنیا ببینید.

کیک ژله ای یکی از دسر های بسیار خوشمزه و زیباست که گزینه مناسبی برای یک پذیرایی عصرانه و حتی یک کیک تولد می باشد. کیک ژله می تواند پایه ای از کیک اسفنجی و یا کیک میوه ای باشد که با طعم ژله هم خوانی داشته باشد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کیک ژله ای توت فرنگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کیک ژله ای

شکر50 گرم
توت فرنگی200 گرم
خامه قنادی200 گرم
ژله توت فرنگی100 گرم
آب سرد150 گرم
آب جوش150 گرم
پودر ژلاتین2 قاشق چایخوری
کیک اسفنجیبه میزان لازم

دستور پخت کیک ژله ای

1

طرز تهیه کیک یخچالی با پودر ژله توت فرنگی

مرحله اول آماده سازی ژله: ابتدا پودر ژله توت فرنگی را داخل کاسه ای ریخته و به آن 150 گرم آبجوش بیفزایید و وقتی ذرات ژلاتین کاملا حل شد، 150 گرم آب سرد را می افزاییم و اجازه می دهیم ژله داخل یخچال به غلظت سفیده تخم مرغ برسد.

طرز تهیه کیک ژله ای یخچالی
2

مرحله دوم: افزودن ژله به کیک

حالا روی کیک اسفنجی را با خلال چوبی حفره هایی ایجاد می کنیم، ژله به غلظت رسیده را روی کیک می ریزیم و داخل یخچال می گذاریم.

3

مرحله سوم: آماده سازی پودر ژلاتین

توت فرنگی ها را با شکر مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا خوب نرم شده و آب بیندازد. حالا پودر ژلاتین را با مقداری از آب توت فرنگی مخلوط کرده شفاف که شد به توت فرنگی می افزاییم و آن را از روی حرارت برمی داریم.

4

مرحله چهارم: افزودن خامه

حالا کیک را از داخل یخچال خارج کرده و با یک لایه خامه قنادی روی کیک را پوشش می دهیم و برای 30 دقیقه داخل یخچال می گذاریم.

طرز تهیه کیک ژله ای مجلسی با خامه
5

مرحله پنجم: افزودن ژلاتینی توت فرنگی

دوباره کیک را از داخل یخچال خارج کرده و لایه ژلاتینی توت فرنگی را که کاملا خنک شده را روی کیک می ریزیم و توت فرنگی ها را هم با نظم روی آن می چینیم و دوباره داخل یخچال می گذاریم تا لایه ژلاتینی کاملا سفت شود.

6

مرحله آخر: سرو کیک ژله ای

بعد از اینکه لایه آخر کاملا منسجم شد کیک را از داخل یخچال خارج کرده داخل ظرف زیبایی گذاشته و با یک چاقوی ظریف کیک را برش می دهیم.

طرز تهیه کیک با پودر ژله

نکات مهم و فوت و فن تهیه کیک با پودر ژله 

  • بهتر است این کیک را در قالب کمربندی تهیه کنید. اگر در دسترس نداشتید داخل ظرفی که کیک را پخته اید نایلون بیندازید، کیک را داخل قالب بگذارید تا بعد اتمام کار کیک را به کمک نایلون از داخل قالب خارج کنید.
  • می توانید خامه را با کمک رنگ خوراکی به رنگ ژله استفاده شده در آورید.
  • برای برش کیک بعد هر برش چاقو را کاملا تمیز کنید.
از
8
رای