طرز تهیه آبلیمو خانگی طبیعی با روش نگهداری و گرفتن تلخی آبلیمو

طرز تهیه آبلیمو خانگی طبیعی با روش نگهداری و گرفتن تلخی آبلیمو آبلیمو یکی از چاشنی های ساده و خوشمزه است که می توانید با لیموی تازه در منزل به صورت طبیعی و خانگی با گرفتن تلخی آن با هویج و نمک و روش نگهداری آبلیمو تازه بدون کپک زدن تهیه کرد.

آبلیمو یا آب لیموی ترش یک چاشنی پرمصرف و لذیذ است و برای طعم دهی بهتر در انواع غذاها و سالادها استفاده می شود. آبلیموی خانگی ماده ای طبیعی است اما حتی مواد طبیعی نیز کاملا بی ضرر نیستند. برای مثال استفاده از آبلیمو برای پوست می تواند بیش از داشتن فایده، مضر باشد و در پوست های حساس، سوزش و حساسیت پوستی ایجاد کند. شما می توانید به راحتی در منزل یک آبلیموی کاملا طبیعی و سالم تهیه کنید که مقرون به صرفه هم باشد. مصرف آب ولرم و آبلیمو در جلوگیری از آنفولانزا، کمک به کاهش وزن و درمان گلودرد بسیار موثر می باشد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه آبلیمو خانگی با لیمو تازه را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای آب لیمو ترش خانگی ساده و خوشمزه بدون تلخی و کپک زدن

لیمو تازه4 کیلوگرم
نمک1 قاشق چای خوری
هویجبه مقدار لازم

دستور پخت آب لیمو ترش خانگی ساده و خوشمزه بدون تلخی و کپک زدن

1

طرز تهیه آبلیمو تازه خانگی با لیمو ترش

لیموهایی را انتخاب کنید که سالم و به نسبت حجم خود وزن بیشتری داشته و کاملا آبدار باشند. لیموهای شیرازی بهترین لیمو برای آبگیری هستند که با توجه به در دسترس نبودن می توانید از لیموهای آبدار دیگر استفاده کنید.

2

مرحله دوم: گذاشتن لیمو داخل آب

لیموها را بعد از شستن داخل یک ظرف بریزید و به آن ها آب اضافه کنید تا جایی که روی لیموها را آب بگیرد و به مدت یک شبانه روز اجازه دهید لیمو داخل آب بماند تا آب بیشتری بدهد و لیموهایی که کهنه تر هستند آب به خود جذب کنند.

طرز تهیه آبلیمو خانگی و طبیعی
3

مرحله سوم: خشک کردن لیموها

بعد از این مدت لیموها را از آب خارج کنید، پارچه تمیزی را پهن و لیموها را با فاصله روی پارچه بریزید و زمان دهید تا کاملا خشک شوند.

4

مرحله چهارم: آب گیری لیمو

اگر تعداد لیموها کم است می توانید با آبلیموگیر دستی یا برقی در منزل آب لیموها را به راحتی دربیاورید و اگر تعداد آن ها زیاد است توسط دستگاه های آبلیموگیری بیرون از منزل، آب آن ها را بگیرید.

5

مرحله پنجم: گرفتن تلخی آب لیمو

آب لیمو را داخل یک ظرف بریزید و به ازای هر 4 لیتر آب لیمو یک عدد هویج پوست گرفته را کاملا خشک کنید و داخل آب لیمو قرار دهید تا تلخی آبلیمو گرفته شود. پارچه ای را روی ظرف بکشید و به مدت یک شب کنار بگذارید. بعد از این مدت هویج را از داخل ظرف خارج کنید و آب لیمو را از صافی عبور دهید تا تفاله یا پالپ آن جدا شود.

6

مرحله آخر: نگهداری آبلیمو

آب لیمو را داخل شیشه های خشک و تمیز که ترجیحا رنگ تیره ای دارند و خیلی بزرگ نیستند بریزید و حدود یکی دو سانت از سر شیشه را خالی بگذارید تا حالت خلا ایجاد شود. می توانید 1 قاشق چای خوری نمک هم داخل آن بریزید و درب شیشه را محکم ببندید و در یخچال یا جای خنک نگهداری کنید.

طرز تهیه آبلیمو طبیعی ساده در خانه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه آبلیمو خانگی

  • تفاله یا پالپ لیمو را داخل کیسه بریزید، در فریزر نگهداری و هنگام سرو شربت از آن داخل شربت استفاده کنید.
  • اگر به محکم بودن درب اطمینان ندارید یک نوار چسب دور آن بپیچید تا هوا به آن نرسد و مدت بیشتری آبلیمو سالم بماند.
  • برای تلخ نشدن یک راه دیگر این است که بعد از چند ساعت یک لایه کف سفید روی آب لیمو ایجاد می شود که حتما و به آرامی با یک ملاقه آن را بردارید و اجازه ندهید با آبلیمو قاطی شود.
  • لیموها را کاملا خشک کنید تا باعث کپک زدگی آبلیمو نشود.

همچنین ببینید:

طرز تهیه ترشی لیمو ترش تازه خانگی تند و خوشمزه با آبلیمو

طرز تهیه شربت آبلیمو خانگی زعفرانی خوشمزه و مجلسی غلیظ
 

از
6
رای