طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه و سریع به سبک سنتی

طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه و سریع به سبک سنتی شربت سکنجبین یک نوشیدنی مقوی و خوشمزه است که خواص بیشماری دارد. در ادامه می توانید آموزش دستور پخت و طرز تهیه شربت سکنجبین خانگی خوشمزه و فوری به روش سنتی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

شربت سکنجبین حاصل ترکیب سرکه و انگبین (شهد) است که اصالتی شیرازی دارد و دارای فواید زیادی است که به مهم ترین ها اشاره می کنیم: از بین برنده تب، اشتها آور، مفید برای کبد، رفع سردرد، باز کردن انسداد عروق، تقویت معده و غیره می باشد. در ایران شربت سکنجبن به عنوان یکی از خوراکی های روز 13 فروردین می باشد که آن را با کاهو نوش جان می کنند ولی با توجه به خواص این شربت آن را بیشتر باید در برنامه غذایی قرار داد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شربت سکنجبین را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شربت سکنجبین

نعنا1 کیلو
شکر3 کیلو
سرکه سفید1 پیمانه
آب12 لیوان

دستور پخت شربت سکنجبین

1

طرز تهیه شربت سکنجبین

ابتدا نعنا را شسته و زمان می دهیم تا کاملا خشک شود. سپس نعنا ها را به چهار قسمت تقسیم کرده با نخ استریل می بندیم و آماده می گذاریم.

طرز تهیه شربت سکنجبین با شکر
2

مرحله دوم: جوشاندن شکر و آب

در این مرحله، شکر و آب را داخل قابلمه ای ریخته و خوب مخلوط می کنیم حالا نعنا های دسته شده را هم داخل آب و شکر می اندازیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا شهد بجوشد و غلیظ شود.

3

مرحله سوم افزودن سرکه به شربت

حالا که شهد به قوام مناسب رسیده و عصاره نعنا هم به خوبی خارج شده است سرکه را هم به شربت می افزاییم و اجازه می دهیم با سرکه هم چند جوش کوچک بزند.

4

مرحله آخر تهیه شربت سکنجبین

حالا اجازه می دهیم تا شربت خنک شود و بعد از صافی عبور می دهیم. داخل شیشه خشک و تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه شربت سکنجبین سنتی خانگی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شربت سکنجبین

  • توجه داشته باشید تا قوام شربت در حد تمام شربت هایی که در آب حل می شوند باشد.
  • در صورت تمایل از 1/3 پیمانه گلاب هم در این شربت می توانید استفاده کنید.
  • باید در شربت سکنجبین از سرکه سفید استفاده کنید.
  • شربت سکنجبین بسیار مشابه گستریک (سس فرانسوی) و اگرودولچه (سس ایتالیایی) می باشد که کاربرد های این سه در فرهنگ غذایی این سه کشور کاملا متفاوت است.
از
12
رای