طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی خوشمزه و مخصوص رستورانی در خانه

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی خوشمزه و مخصوص رستورانی در خانه لذت آماده سازی یک پیتزای پر پنیر را در خانه تجربه کنید. و یه یاد داشته باشید کیفیت موادی که در منزل استفاده می کنید می تواند طعم پیتزای شما را چند برابر کند. در ادامه طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی مخصوص رستورانی آمده است.

پیتزا یک غذای محبوب در کل دنیا است که اصالت ایتالیایی دارد و در قرن نوزدهم توسط مهاجران ایتالیایی به آمریکا رفته است. پیتزا های پر مواد این روزها با توجه به سلیقه غذایی ملل مختلف طبخ می شود. ایتالیایی ها این غذا را با خمیری بی نهایت نازک مانند نان تافتون ما درست می کنند با لایه نازکی از مواد با دست لوله و میل می کنند. مواد اصلی تشکیل دهنده پیتزا مخلوط شامل کالباس، سس کچاپ و پنیر پیتزا هستند. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه پیتزا مخلوط را به شما آموزش دهیم. در این دستور پخت ما از مخلوط گوشت چرخ کرده و کالباس که طعم فوق العاده ای به پیتزا مخلوط می دهند، استفاده کرده ایم.

مواد لازم برای پیتزا مخلوط

خمیر پیتزا1 عدد
قارچ3 عدد
پیاز متوسط1 عدد
فلفل دلمه ای کوچک1 عدد
گوشت چرخ شده50 گرم
کالباس50 گرم
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک فلفل، آویشن،پودر سیر1/2 قاشق چایخوری
روغنبه میزان لازم
سس کچاپبه میزان لازم
ذرت و زیتونبه میزان لازم

دستور پخت پیتزا مخلوط

1

آماده سازی گوشت

داخل تابه ای پیاز نگینی شده را با روغن تفت می دهیم بعد از آنکه طلایی شد گوشت را افزوده به همراه ادویه ها کاملا تفت می دهیم تا رنگ گوشت عوض شده و بوی مطبوعی به مشام برسد.

2

آماده سازی مواد

قارچ ها را بعد شستن و خشک کردن به صورت ورقه ای برش می دهیم. و همچنین فلفل رو به صورت نگینی خرد می کنیم. کالباس را هم به شکل نگینی خرد می کنیم و همه مواد را آماده می گذاریم.

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی
3

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی

ابتدا مقداری از سس کچاپ روی خمیر ریخته و کاملا پخش می کنیم حالا یک لایه از پنیر پیتزا روی خمیر می ریزیم، سپس کالباس خرد شده، فلفل دلمه ای، قارچ و گوشت را روی پنیر به شکل منظم گذاشته و حالا لایه پنیر ضخیمی روی مواد ریخته کمی با دست فشار می آوریم تا منسجم شود حالا با ذرت و زیتون تزیین کرده و داخل فر می گذاریم و به مدت 20 دقیقه در فر گرم شده با 180 درجه سانتی گراد می پزیم. بعد از گذشت این زمان از فر خارج کرده برش داده داخل ظرف سرو قرار می دهیم.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه پیتزا مخلوط خوشمزه خانگی مخصوص رستورانی

  • در صورتی که حساسیت غذایی به ادویه ندارید از جز هندی در کنار آویشن برای این غذا استفاده کنید.
  • پیتزا را با شعله کم مدت طولانی تری بپزید تا همزمان با آب شدن پنیر پیتزا، مغز پخت شود.
  • مقدار مواد روی پیتزا را باید با توجه به قطر خمیر اضافه کنید.
  • برخی از مواد داخل پیتزا را از قبل بپزید.
  • به جای گوشت چرخ شده از گوشت تکه ای پخته شده می توانید استفاده کنید.
از
22
رای