طرز تهیه پاستا با سس پستو خوشمزه و مجلسی به روش ایتالیایی اصل

طرز تهیه پاستا با سس پستو خوشمزه و مجلسی به روش ایتالیایی اصل سس پستو یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین، سس هایی است که برای پاستا، اسپاگتی یا ماکارونی استفاده می شود. در ادامه می توانید آموزش دستور پخت و طرز تهیه پاستا با سس پستو را در سلام دنیا مشاهده کنید.

پاستا با سس پستو یکی از سالم ترین و خوشمزه ترین سس هایی است که برای پاستا می توان استفاده کرد. سس پستو از ترکیب دو مدل پنیر، روغن زیتون بکر، سیر، ریحان سبز تازه و دانه کاج تشکیل شده است. این پاستا به راحتی در عرض چند دقیقه قابل طبخ است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه پاستا با سس پستو را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پاستا پنه با سس پستو

ریحان سبز3 پیمانه
گردو1/4 پیمانه
روغن زیتون1/2 پیمانه
پنیر پارمزان1/2 پیمانه
سیر3 حبه
پاستا پنه1 بسته

دستور پخت پاستا پنه با سس پستو

1

طرز تهیه پاستا با سس پستو

ابتدا یک بسته پاستا را در آب در حال جوش ریخته و بعد از گذشت 8 تا 10 دقیقه (زمانی که دیگر مغزش سفید نباشد) آبکش می کنیم و آماده می گذاریم.

2

طرز تهیه سس پستو برای پاستا پنه

در این مرحله، داخل میکسر کوچک ریحان، روغن زیتون، سیر، پنیر و مغز گردو را ریخته و تا جایی که یک پوره لطیف حاصل شود آسیاب می کنیم. در نهایت نمک و فلفل را افزوده و سس پستو لذیذ ما آماده شد.

طرز تهیه پاستا پنه با سس پستو
3

مرحله سوم پخت پاستا پستو

حالا به دو روش می توانیم عمل کنیم .اینکه سس را به پنه افزوده کمی هم حرارت دهیم و بعد سرو کنیم و یا اینکه پنه را در ظرف سرو ریخته و از سس روی آن بریزیم و با کمی مرغ گریل شده و پنیر پارمیزان تزیین کنیم.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه پاستا با سس پستو

  • در فصلی که ریحان تازه در دسترس ندارید از ریحان خشک یا جعفری می توانید استفاده کنید.
  • اگر دانه کاج در دسترس ندارید از مغز گردو یا پسته که با ذائقه ما جورتر است استفاده کنید.
  • استفاده از روغن زیتون بو دار ترکیب بسیار جذابی را به وجود می آورد.
  • پاستا با سس پستو ، گزینه مناسبی برای کسانی است که پرهیز از خوردن گوشت دارند. البته در بعضی از رستوران ها پاستا پنه را با مرغ گریل شده سرو می کنند.
  • اگر می خواهید سس پستو را به شکل سنتی درست کنید باید مواد را داخل هاون ریخته و بکوبید تا همه یکدست شوند (البته این کار کمی تخصص نیاز دارد وگرنه مواد به جای له شدن آب می اندازند و یکدست نمی شوند). در غیر این صورت نیاز به یک میکسر کوچک دارید.
از
27
رای