طرز تهیه ژله انار شب یلدا خوشمزه و مجلسی با بستنی

طرز تهیه ژله انار شب یلدا خوشمزه و مجلسی با بستنی ژله شب یلدا که ترکیب ژله و انار درست شده باشد، بسیار خوشمزه و زیبا می شود و مناسب تزیین میزهای یلدایی شما عزیزان است. طرز تهیه ژله انار شب یلدا خوشمزه و مجلسی با بستنی را در سلام دنیا بیاموزید.

ژله شب یلدا، یکی از دسرهایی است که در شب یلدا سرو می شود. شب یلدا طولانی ترین شب سال برای ما ایرانی ها بسیار عزیز و فرخنده می باشد. در این شب از مواد غذایی متنوعی استفاده می شود که یکی از آنها می تواند ژله به شکل یکی از میوه های باشد که در شب یلدا سرو می شود. در بخش آشپزی از  سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ژله شب یلدایی با انار و بستنی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ژله شب یلدا با انار

ژله آلوورا1 بسته
ژله انار1 بسته
آب انار1 لیوان
انار دان شده1 لیوان
بستنی لیوانی وانیلی1 عدد

دستور پخت ژله شب یلدا با انار

1

طرز تهیه ژله شب یلدا با انار و بستنی

مرحله اول آماده سازی ژله انار: ابتدا پودر ژله را داخل کاسه ای ریخته و به آن یک لیوان آب جوش بیفزایید و روی کتری قرار دهید تا به کمک گرمای بخار آب تمامی ذرات ژله حل شود، سپس از روی حرارت بردارید.

طرز تهیه ژله شب یلدایی با انار و بستنی
2

مرحله دوم: افزودن آب و دانه انار

حالا یک لیوان آب و دانه انار را به ژله بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا مواد کاملا مخلوط شوند؛ بعد داخل قالب ژله ریخته و تا زمانی که کاملا منسجم شود داخل یخچال بگذارید.

3

مرحله سوم: تهیه ژله آلوئه ورا

ژله آلوورا را داخل کاسه ای ریخته و 1 لیوان آب به آن بیفزایید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا تمام ذرات ژله حل شود. حالا بستنی وانیلی به دمای محیط رسیده را می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم.

4

مرحله چهارم: افزودن لایه دوم ژله

ژله انار را از داخل یخچال خارج کرده و ژله آلوورا را روی آن می ریزیم و دوباره ژله را به داخل یخچال انتقال می دهیم تا لایه جدید هم کاملا منسجم شود.

5

مرحله پنجم: سرو ژله انار شب یلدا

ظرف حاوی ژله را به مدت 3 تا 5 ثانیه داخل کاسه ای که داخل آن آب داغ است می گذاریم، وقتی احساس کردید که اطراف ژله لق شده بشقابی را روی قالب ژله بگذارید و ژله را برگردانید. نوش جان.

طرز تهیه ژله انار شب یلدا با بستنی

نکات مهم و فوت و فن تهیه ژله شب یلدایی با انار لایه ای

  • می توانید مانند تصویر تعداد لایه ها را بیشتر کنید.
  • می توانید این ژله را در ظرف یک نفره سرو کنید.
  • در نهایت با یک برگ نعنا ژله را تزئین کنید.

مطالب مرتبط:

طرز تهیه کیک هندوانه ای ساده بدون خامه برای شب یلدا با فر و بدون فر

تزیین انار شب یلدا با 35 مدل دیزاین شیک و ساده

طرز تهیه انار پلو با گوشت چرخ کرده قزوینی مجلسی برای شب یلدا

طرز تهیه کیک یخچالی انار ساده با بیسکویت و ژله برای شب یلدا

از
15
رای