طرز تهیه کلوچه کشمشی خانگی ساده و نرم و خوشمزه با فر و بدون فر

طرز تهیه کلوچه کشمشی خانگی ساده و نرم و خوشمزه با فر و بدون فر کلوچه کشمشی خانگی یکی از کلوچه های خوشمزه ایرانی می باشد که با کره و بدون شیر تهیه می شود و بسیار نرم و لطیف است. شما می توانید با فر و بدون فر این کلوچه ها را تهیه کنید.

کلوچه کشمشی یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه و لذیذ است که همه این شیرینی بی نظیر را دوست دارند و مورد علاقه خیلی از افراد است. این شیرینی بسیار راحت و آسان درست می شود و خیلی سریع پخت می شود. کلوچه کشمشی پیشنهاد ویژه برای زمان هایی است که دور هم جمع شده اید و یا مهمان دارید، می توانید با یک لیوان چای داغ به همراه این شیرینی بی نظیر از مهمان خود پذیرایی کنید و طعم و مزه بی نظیر این کلوچه همیشه در ذهن مهمان عزیزتان باقی بگذارید. این کلوچه به دلیل وجود کشمش بسیار خوش طعم می شود و دارای خواصی مانند کلسیم، پتاسیم و آهن می باشد. امروز قصد داریم طرز تهیه کلوچه کشمشی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کلوچه کشمشی نرم و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

تخم مرغ2 عدد
آرد220 گرم
کره گیاهی150 گرم
کشمش150 گرم
پودر قند160 گرم
بیکینگ پودر1 قاشق غذا خوری
وانیل1.2 قاشق چای خوری

دستور پخت کلوچه کشمشی نرم و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه کلوچه کشمشی نرم و پنبه ای با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد فر را با دمای 170 درجه روشن کنید تا گرم شود. تخم مرغ را از یخچال خارج کنید و کنار بگذارید. در ظرف مناسب آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کنید و با همزن دستی هم بزنید تا مخلوط شود. سپس آن ها را دوبار الک کنید. در ظرف مناسب کره را همراه با پودر قند با همزن برقی به مدت 7 دقیقه با دور تند هم بزنید تا مخلوط سبک شود.

2

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

تخم مرغ های کنار گذاشته شده را یکی به مواد اضافه کنید و به مدت زمان 2 دقیقه با سرعت بالا هم بزنید و سپس تخم مرغ بعدی را به مواد اضافه کنید و باز هم 2 دقیقه هم بزنید. وانیل را به مواد اضافه کنید و با دور تند هم بزنید.

3

مرحله سوم: اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر و کشمش

آرد و بیکینگ پودر الک شده و مخلوط شده را به آرامی به مواد اضافه کنید و با همزن دستی به آرامی در یک جهت هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند. در آخر کشمش را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا کشمش در مواد پخش و یکدست شود.

4

مرحله چهارم: پخت کلوچه کشمشی با فر

در این مرحله کف سینی فر را با قلم مو مخصوص آشپزی چرب کنید و کاغذ روغنی بیندازید. مواد شیرینی را در قیف بریزید و سر قیف را ببرید و به صورت ردیفی از مایه روی کاغذ روغنی بریزید. سینی را به مدت 15 دقیقه داخل فر با حرارت از پایین فر قرار دهید تا شیرینی ها طلایی شوند.

5

مرحله آخر: پخت کلوچه کشمشی در قابلمه

برای پخت کلوچه بدون فر باید داخل یک قابلمه سه پایه کوتاه قرار دهید و سینی را روی سه پایه قرار دهید و بعد قابلمه را روی شعله پخش کن بگذارید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 20 دقیقه زمان دهید تا کلوچه ها پخته شود. بعد از این مدت سینی را از فر خارج کنید و شیرینی ها را از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف مناسب نگهدارید روی ظرف را سلفون بکشید یا درب آن را ببندید که شیرینی ها خشک نشود. نوش جان.

طرز تهیه کلوچه کشمشی

نکات مهم برای تهیه کلوچه کشمشی بدون شیر

  • اگر بیشتر از 15 تا 20 دقیقه شیرینی کشمشی در فر بماند خشک و سفت می شود.
  • به جای قیف می توانید از قاشق برای ریختن مواد روی کاغذ روغنی استفاده کنید.
  • بعد از اینکه شیرینی ها خنک شدند در ظرف در بسته و در جای خنک نگهداری کنید.
  • این شیرینی را می توانید مدت زیادی در یخچال نگهداری کنید فقط به جای استفاده کره از روغن استفاده کنید.
  • اگر همه مواد داخل سینی جا نشد دوباره سینی را پر کنید و داخل فر قرار دهید و شیرینی های آماده شده را در ظرف درب دار نگهداری کنید.
از
5
رای