طرز تهیه شربت گلاب ساده بدون زعفران، نوشیدنی مجلسی مقوی

طرز تهیه شربت گلاب ساده بدون زعفران، نوشیدنی مجلسی مقوی شربت گلاب یکی از دلچسب ترین انواع نوشیدنی های محبوب و مجلسی در بین مردم بوده که طرز تهیه ساده ای دارد و می توان با زعفران و هم بدون زعفران به شکل ساده در خانه تهیه و سرو کرد.

شربت گلاب یکی از انواع نوشیدنی های دلچسب مجلسی است که بسیار آرام بخش و گوارا بوده و می توان از آن به عنوان نوشیدنی برای انواع مراسم و مجالس ها استفاده کرد. شربت گلاب را برخی افراد به شکل ساده و برخی دیگر نیز آن را با موادی مثل زعفران دم کرده، عرق بیدمشک، گل محمدی و... بسیار دیگری ترکیب کرده و بعد آن را تهیه و سرو می کنند که تمامی این موارد سلیقه ای بوده و ممکن است متناسب با سیلقه هر فرد متفاوت بوده باشد. تهیه شربت گلاب در منزل کار بسیار ساده و راحتی می باشد و می توان آن را با ساده ترین مواد اولیه و بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه کرد و از خوردن آن لذت برد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه شربت گلاب ساده و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شربت گلاب ساده و مجلسی برای 4 نفر

گلاب1 پیمانه
شکر3 پیمانه
آب1/2 پیمانه
جوهر لیمو1/4 قاشق چایخوری
آب لیمو ترش تازهبه میزان دلخواه
رنگ خوراکی قرمز1 قطره

دستور پخت شربت گلاب ساده و مجلسی برای 4 نفر

1

طرز تهیه شربت گلاب ساده

مرحله اول: آماده سازی شکر به همراه آب و گلاب ابتدا قابلمه ی مناسبی برداشته و سپس داخل آن شکر را به همراه آب و گلاب بریزید و بعد آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و به طور مداوم ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و اجازه دهید تا شکر به طور کامل داخل ترکیب آب حل شود و بعد حرارت آن را کمی بیشتر کنید و زمان دهید تا شربت شما شروع به قل زدن و جوشیدن کند.

طرز تهیه شربت گلاب
2

مرحله دوم: اضافه کردن رنگ خوراکی و جوهر لیمو به مواد

بعد از جوشیدن و غلیظ شدن شربت نوبت اضافه کردن رنگ خوراکی و جوهر لیمو به مواد است پس آن ها را هم در این مرحله به مواد اضافه کنید و کمی ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و 5 دقیقه ای به شربت خود زمان دهید تا در طول این مدت به آرامی بجوشد و سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و درب آن را بگذارید و فرصت دهید تا شربت به آرامی خنک و آماده شود.

3

مرحله آخر: سرو نهایی شربت

بعد از آماده و خنک شدن شربت لیوان هایی که برای سرو آن در نظر دارید را برداشته و سپس داخل هر یک از آن ها را با مقداری از شربتی که تهیه کرده اید پر کنید و بعد به هر لیوان کمی آب لیمو ترش تازه را به همراه آب خنک اضافه کرده و خوب شربت خود را هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست و آماده شود و بعد از آن هم شربت گلاب دلچسب و خوشمزه شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه شربت گلاب

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه شربت گلاب مجلسی و ساده

  • اضافه کردن رنگ خوراکی در این دستور سیلقه ای بوده و در صورت دلخواه می توان آن را حذف کرد.
  • دقت داشته باشید که ابتدا شکر را با حرارت ملایم و کم داخل آب و گلاب حل کنید و بعد به آن اجازه جوشیدن بدهید تا شربت شما به هیچ عنوان شکرک نزند و خراب نشود.
  • در صورت تمایل می توانید به جای رنگ خوراکی از مقداری زعفران دم کرده نیز برای رنگ و عطر بهتر شربت خود استفاده کنید.
  • بعد از جوشیدن شربت به هیچ عنوان به دیواره های قابلمه قاشق نزنید زیرا باعث شکرک زدن شربت شما می شود.

مطالب مرتبط:

طرز تهیه شربت زعفران خوشمزه و مجلسی خانگی با گلاب و آبلیمو

طرز تهیه شربت تخم شربتی خوشمزه و سنتی با گلاب برای رفع تشنگی
 

از
8
رای