طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ خوشمزه و آسان با خمیر خانگی

طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ خوشمزه و آسان با خمیر خانگی اشترودل گوشت اصالتی اتریشی دارد و به همراه انواع سس سرو می شود اگر تا به حال فقط نوع بازاری اشترودل را میل کرده اید. برای تهیه اشترودل گوشت خانگی با قارچ و خمیر مخصوص با سلام دنیا همراه باشید.

اشترودل نام یکی از شیرینی های اصیل اتریشی است که تهیه شده از لایه ای خمیر که با مواد مختلفی پرشده و پخته می شود. یکی از موادی که می تواند داخل اشترودل قرار گیرد؛ مواد گوشتی است که اشترودلی بسیار خوشمزه را به وجود می آورد. اشترودل گوشت یک پیش غذای و یا یک میان وعده بسیار خوشمزه است. با تهیه یک خمیر باکیفیت در منزل می توانید یک اشترودل گوشت بی نظیر برای عزیزانتان تهیه کنید. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه اشترودل گوشت را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای اشترودل گوشت خوشمزه و مجلسی با قارچ و فلفل دلمه ای برای 4 نفر

تخم مرغ1 عدد
شیر1/2 لیوان
آب ولرم1/2 لیوان
روغن مایع1/2 لیوان
شکر1/2 قاشق غذا خوری
خمیر مایه1/2 قاشق غذا خوری
آرد سفیدبه میزان لازم
نمک1 قاشق چایخوری
مواد مورد نیاز جهت تهیه مواد گوشتی-
گوشت چرخ شده300 گرم
پیاز1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
قارچ10 عدد
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
مواد رو مال-
زرده تخم مرغ1 عدد
زعفران دم شده1 قاشق غذا خوری

دستور پخت اشترودل گوشت خوشمزه و مجلسی با قارچ و فلفل دلمه ای برای 4 نفر

1

طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ خوشمزه خانگی

مرحله اول آماده سازی خمیر مایه: ابتدا داخل کاسه مناسبی خمیر مایه را ریخته حالا آب ولرم و شکر را افزوده مخلوط می کنیم و زمان می دهیم تا خمیر مایه به عمل بیاید.

طرز تهیه خمیر اشترودل
2

مرحله دوم: طرز تهیه خمیر اشترودل

داخل ظرف مناسبی برای تهیه خمیر شیر، نمک، تخم مرغ، روغن مایع و خمیر مایه به عمل آمده را با هم مخلوط می کنیم و در نهایت به تدریج آرد سفید را می افزاییم و خوب ورز می دهیم تا خمیر به دست نچسبد، حالا افزودن آرد را متوقف می کنیم تا کیفیت خمیر کم نشود.

3

مرحله سوم: ورز دادن و استراحت خمیر

خمیر آماده شده را به مدت 10 دقیقه ورز می دهیم. خمیر باید خیلی لطیف باشد سپس خمیر را داخل کاسه ای گذاشته روی آن را با نایلون و حوله می پوشانیم و 1 ساعت استراحت می دهیم تا حجم خمیر دو برابر شود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی مواد میانی

در این فاصله که خمیر به عمل می آید؛ پیاز و سیر را پوست گرفته و نگینی ریز برش می دهیم و داخل تابه مناسبی ریخته و به همراه روغن خوب تفت می دهیم. حالا گوشت، نمک، فلفل و زردچوبه را به پیاز می افزاییم و همه مواد را با هم تفت می دهیم.

5

مرحله پنجم: افزودن قارچ و فلفل دلمه ای

فلفل دلمه را نگینی ریز می کنیم، قارچ ها را هم ورقه ای برش می دهیم و به مواد گوشتی می افزاییم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا مواد کاملا پخته شوند.

6

مرحله ششم: افزودن رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی را داخل روغن خوب تفت می دهیم تا رنگ آن آزاد شود سپس 1 استکان آب به سس گوشتی می افزاییم و زمان می دهیم تا آب تبخیر شود و سس دوباره به روغن بیفتد.

7

مرحله هفتم: پیچیدن اشترودل گوشت

نیمی از خمیر را روی میز کار آرد پاشی شده به همراه وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم و مرکز خمیر باز شده را مطابق تصویر از مواد گوشتی آماده شده و پنیر پیتزا می ریزیم دور تا دور خمیر مواد را همانند شکل شیار هایی ایجاد می کنیم حالا خمیر های برش خورده را به حالت گیس باف روی هم می آوریم تا روی اشترول بسته و طرح دار شود.

طرز تهیه اشترودل گوشت چرخ کرده در خانه
8

مرحله هشتم: رومال و پخت اشترودل گوشت

حالا زرده تخم مرغ و زعفران را با هم مخلوط کرده و با یک برس روی اشترول را رو مال می کنیم.سپس اشترودل را داخل سینی پخت گذاشته و به مدت 35 دقیقه داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد گذاشته می پزیم.

9

مرحله آخر: سرو اشترودل گوشت

اشترودل بعد از پخت کامل از داخل فر خارج کرده و کمی که خنک شد برش داده و نوش جان کنید.

طرز تهیه اشترودل گوشت و قارچ خانگی

نکات مهم و فوت و فن تهیه اشترودل گوشت چرخ کرده

  • این مقدار خمیر تقریبا به 3 لیوان آرد نیاز دارد ولی به دلیل جذب آب متفاوت آرد ها هر زمان که خمیر به دست نچسبید دیگر آرد اضافه نکنید تا خمیر خشک نشود.
  • کمی از چسبندگی خمیر با ورز دادن از بین می رود.
  • می توانید کمی کنجد هم قبل از پخت روی اشترودل ها بریزید.
  • می توانید از سویا هم برای تهیه مواد میانی استفاده کنید.
از
26
رای