طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی مجلسی و خوشمزه با تمر هندی در فر

طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی مجلسی و خوشمزه با تمر هندی در فر ماهی شکم پر جنوبی، یکی از غذا های اصیل و خوشمزه ایرانی است که گزینه مناسبی برای میز های پذیرایی می باشد. طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی با تمر هندی مجلسی و خوشمزه در فر را در سلام دنیا مشاهده کنید.

ماهی شکم پر یکی از غذا های پر طرفدار ما ایرانی ها است که در شمال و جنوب کشور تهیه می شود که هر کدام با روش و مواد خاص تهیه می شوند. ماهی های لذیذ جنوب که کم استخوان هم هستند، بسیار مناسب برای این غذا هستند. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا ، قصد داریم تا طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ماهی شکم پر

ماهی حشو1 عدد
پیاز1 عدد
سیر4 حبه
شنبلیله100 گرم
گشنیز1 کیلوگرم
شیره تمر هندیبه میزان لازم
ادویه ماهی، نمک، فلفلبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت ماهی شکم پر

1

طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی با تمر هندی

مرحله اول آماده سازی ماهی: ابتدا ماهی را شسته و اجازه دهید رطوبت اضافی آن خارج شود، سپس ماهی را با نمک و ادویه ماهی کاملا آغشته کرده و زمان دهید تا خوب مزه دار شود.

طرز تهیه ماهی شکم پر جنوبی با تمر هندی
2

مرحله دوم: پخت مواد میانی

تابه ای را روی حرارت بگذارید و داخل آن روغن ریخته سیر و پیاز رنده شده را در آن خوب تفت دهید و کمی ادویه ماهی، نمک و فلفل به آن بیفزایید.

3

مرحله سوم: افزودن سبزی

حالا گشنیز و شنبلیله ساطوری شده را به سیر و پیاز بیفزایید تا خوب سرخ شوند. در نهایت عصاره تمر هندی را افزوده و از روی حرارت برمی داریم.

4

مرحله چهارم: تهیه ماهی شکم پر جنوبی

تابه مناسبی را خوب چرب کرده و ماهی را داخل تابه می گذاریم. حالا با مواد میانی آماده شده شکم ماهی را پر می کنیم و روی تابه را فویل کشیده و روز فویل چند حفره ایجاد می کنیم.

5

مرحله پنجم: پخت ماهی شکم پر جنوبی

حالا تابه را به مدت 20 دقیقه داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد گذاشته و بعد از گذشت این زمان از فر خارج کرده فویل را بر می داریم و 30 دقیقه دیگر داخل فر می گذاریم تا کاملا طلایی و مغز پخت شود.

6

مرحله آخر: سرو ماهی شکم پر جنوبی

این ماهی خوشمزه و رژیمی را در کنار برنج سفید ایرانی نوش جان کنید.

طرز تهیه ماهی شکم پر بوشهری

نکات مهم و فوت و فن تهیه ماهی شکم پر بوشهری

  • اگر عصاره تمر هندی در دسترس ندارید، برای مزه دار کردن مواد از آبلیمو استفاده کنید.
  • برای تهیه ماهی شکم پر جنوبی در ماهیتابه، و بدون فر ، فقط باید دو سمت ماهی را در تابه بزرگ خوب سرخ کنید تا کاملا مغز پخت شود.
  • می توانید 100 گرم مغز گردوی آسیاب شده به مواد میانی اضافه کنید.
از
17
رای