فواید خواندن آیت الکرسی برای حاجت، رزق، کودکان و از نظر اهل سنت

فواید خواندن آیت الکرسی برای حاجت، رزق، کودکان و از نظر اهل سنت فواید آیت الکرسی برای کودکان؛ خواص خواندن آیت الکرسی بعد از نماز، برای رزق و روزی، حاجت، ازدواج، بارداری، اموات، قبل از خواب، از نظر اهل سنت، خواندن 5بار آیت الکرسی در سلام دنیا بخوانید.

خواندن آیت الکرسی در تمامی طول زندگی سفارش شده است ، این آیه مبارکه از فضیلت هایی بسیاری برخوردار است در این مطلب از سلام دنیا درباره فواید آیت الکرسی برای کودکان، فواید آیت الکرسی بعد از نماز، فواید آیت الکرسی برای رزق و روزی، فواید آیت الکرسی برای حاجت، فواید آیت الکرسی برای ازدواج، فواید آیت الکرسی در بارداری، فواید آیت الکرسی برای اموات، فواید آیت الکرسی کامل، فواید خواندن آیت الکرسی قبل از خواب، فواید نصب آیت الکرسی در خانه، فواید آیت الکرسی از نظر اهل سنت، عکس نوشته فواید آیت الکرسی، خواندن 5 بار آیت الکرسی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

فواید آیت الکرسی بعد از نماز

در خصوص فواید خواندن آیت الکرسی بعد از نماز رسول اکرم (ص) فرموده اند: "هر شخصی آية الكرسی را بعد از نماز بخواند هفت آسمان شكافته گردد و به هم نيايد تا خداوند متعال به سوی خواننده آية الكرسی نظر رحمت افكند و فرشته ای را بر انگيزد كه از آن زمان تا فردای آن كارهای خویش را بنويسد و كارهای بدش را محو كند ". و نیز : "هر شخصی آية الكرسی را بعد از هر نماز  واجب بخواند نمازش قبول درگاه حق می گردد و در امان خدا باشد و خداوند او را از بلاها و گناهان نگه دارد ."

همچنین ایشان به امام علی (ع) سفارش کرده اند:" يا علی ، بر تو باد به خواندن آية الكرسی بعد از هر نماز واجب زيرا به غير از پيغمبر و صديق و شهيد شخصی به خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی كند و هر شخصی بعد از هر نماز آية الكرسی را بخواند به جز خداوند متعال شخصی او را قبض روح نمی كند و مانند شخصی باشد كه همراه پيامبران خدا جهاد كرده تا شهيد شده است ".

امام‌ باقر (ع) نیز فرموده اند:" هر شخصی آية الكرسی را بعد از هر نماز بخواند از فقر و بيچارگی در امان شود و رزق او وسعت يابد و خداوند به او از فضل خودش مال زيادی بخشد". 


حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار از امامان


خداوند متعال فرمودند : "شخصی كه بعد از نماز واجبش آية الكرسی بخواند خداوند متعال به او قلب شاكرين – اجر انبيا و عمل صديقين را عطا فرمايد . مداومت نمی نمايد به آن مگر پيامبر يا صديق يا شخصی كه از او راضی شده ام و يا شخصی كه شهادت را روزی او می نمايم."

فواید آیت الکرسی برای رزق و روزی

از فواید آیت الکرسی برای رزق و روزی نیز آمده است که عدد ابجد نام خود را بیابید و آیه الکرسی را به تعداد آن عدد تا سه روز نیت افزایش روزی و مال و دوری از فقر بخوانید تا فقر از شما دور شود، مثلا نام شما علی است ابجد نامتان می شود 110 ، پس تا سه روز و هر روز 110 بار به نیت افزایش روزی بخوانید.

فواید آیت الکرسی

فواید آیت الکرسی برای حاجت

برای گرفتن حاجت مهم آمده است که باید به صحرایی( بیابان های اطراف شهر) رود که در آنجا هيچ کسی نباشد طوری به دور خود خطی بکشد وضو بگیرد و با خضوع روبه قبله بنشیند و 70 مرتبه آیه شریفه آیت الکرسی را تا قسمت هوالعلي العظيم بخواند  به امید خدا حاجتش در همان روز برآورده خواهد شد. 

در خصوص حاجت روا شدن رسول اكرم (ص) نیز فرمودند: "هرگاه برای حاجتت از خانه ی خود بیرون آمدی آیه الكرسی را بخوان كه حاجتت به خواست خدا برآورده گردد."
همچنین امام علی (ع) فرمودند: "هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آْ عمران ( آیه 190 تا آخر) و آیه الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود."

در روایتی دیگر نیز آمده است که :"هر كس آیت الكرسی را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد."


حتما بخوانید: خواص سوره حمد برای حاجت و ازدواج


فواید آیت الکرسی برای ازدواج

افرادی که نیت ازدواج دارند نیت کنند و برای روزهای طولانی و تا زمانی که به خواسته خود برسند با وضو و نیت پاک و حضور قلب طوریکه رو به قبله باشند آیت الکرسی را بخواند .

برای رفع مشکلات ازدواج خود می تواند ختم 29 آیت الکرسی را انجام دهند، باید از روز اول ماه قمری نیت کنند و روز اول یک بار آیت الکرسی خوانده و سپس یک صلوات فرستاده شود. روز دوم دو بار آیت الکرسی بخواند و دو صلوات بفرستد و به همین طریق تا روز بیست و نهم ادامه داده در روز بیست و نهم بعد از اینکه بیست و نه مرتبه آیت الکرسی و بیست و نه مرتبه صلوات فرستاد حاجت خود را گفته و به خواست خدا برآورده می شود.

از دیگر ختم های آیت الکرسی برای امر ازدواج ختم هفت بار آیت الکرسی می باشد، به این طریق که تا هفت روز هر روز هفت بار آیت الکرسی را تا بخش ( و هو العلی العظیم) بخواند.

و اما برای باز شدن بخت نیز می توانید هفت روز هر روز روزی هفتاد بار آیت الکرسی، هفتاد بار سوره ی توحید، هفتاد بار سوره ی ناس و هفتاد بار سوره ی فلق با وضو و حضور قلب خوانده شود.

فواید آیت الکرسی

فواید آیت الکرسی در بارداری

زنان باردار می توانند در ماه سوم بارداری هر روز بر 1 عدد سیب آیه شریف آیه الکرسی را بخواند و به صورت ناشتا میل کنند، همچنین برای حفظ جنین و جلوگیری از سقط جنین در رحم، آیت الکرسی را با زعفران بر روی پارچه یا کاغذی نوشته و به کمر زن باردار ببندند.

فواید آیت الکرسی برای اموات

از فواید آیت الکرسی برای اموات امام صادق (ع) فرموده اند: "وقتی مؤمنی، ثواب قرائت آیه الکرسى را به اهل قبور هدیه کند، خداوند برای هر حرفى از این آیه، فرشته‎ای قرار می‎دهد که خداوند را براى قاری آن، تا روز قیامت تسبیح کند. و به وى پاداش شصت پیامبر را دهد و خدا در هر قبرى از شرق تا غرب، چهل شمع از نور قرار می‎دهد و قبرهاى آنها را وسعت دهد."


حتما بخوانید: خواص سوره ملک برای اموات


فواید خواندن آیت الکرسی قبل از خواب

در خصوص فواید خواندن آیت الکرسی قبل از خواب از محمد بن مروان روایت شده است که امام صادق (ع) فرموده اند: "آیا به شما گزارش ندهم آنچه را که شیوه رسول گرامى خدا (صلی الله علیه و آله) بود که هرگاه ایشان به بستر خواب می‎رفت، چه مى‎فرمودند؟ گفتم: چرا. فرمود: آیه الکرسى را مى‎خواند و مى‎گفت: آمنت بالله و کفرت بالطاغوت؛ بار خدایا! مرا در خواب و بیدارى‎ام حفظ فرما."

رسول خدا (ص) نیز فرموده اند: "هر کس آیه الکرسی را در هنگام خواب قرائت کند، خدا او را و خانه‎اش و خانه همسایگانش را، ایمن خواهد کرد."

فواید آیت الکرسی

فواید نصب آیت الکرسی در خانه

از فواید نصب آیت الکرسی در خانه آمده است که خانه ای که در آن آیت الکرسی خوانده می شود دچار فقر و بلا نخواهد شد. همانطور که در حدیثی از پیامبر (ص) آمده است که به امیرالمومنین علی (ع) فرمودند: «آنگاه که از منزل در پی حاجتی بیرون شدی آیت‌الکرسی تلاوت کن، زیرا موجب برآورده شدن حاجت می‌باشد.»

فواید آیت الکرسی از نظر اهل سنت

علاوه بر علمای شیعه و امامان که در خصوص فواید تلاوت آیت الکرسی احادیث و سخنانی بر جای مانده، مفسران سنی نیز بر فضائل این آیه شریفه اشاراتی داشته اند، آیه 255 سوره بقره به توحید و ذات خداوند اشاره دارد که مورد توجه تمامی مسلمانان می باشد، از این روی تلاوت آن در تمامی ساعات و روزها سفارش شده است.

عکس نوشته فواید آیت الکرسی

عکس نوشته آیت الکرسی

خواندن 5 بار آیت الکرسی

از پیامبر (ص) درباره 5 بار خواندن آیت الکرسی نقل شده است که : "هر کس یک بار آیت الکرسی بخواند خداوند فرشته ای فرستد تا او را حفظ کند تا اینکه 5 بار بخواند پس خداوند می فرماید او را واگذارید من خودم او را حفظ می کنم و خداوند او را از تمام موارد ضرر و خطر  حفظ خواهد کرد".

فواید آیت الکرسی برای کودکان

از فواید خواندن آیت الکرسی بر کودکان این است که موجب می شود ترس و اضطراب از آنها دور شود و از چیزی نترسند، می توانید آیت الکرسی را با شعر به آنها بیاموزید تا برای حفاظت از خود بخوانند.

شعر معنی آیت الکرسی برای کودکان

سر آغاز گفتار نام خداست  // که رحمت گر و مهربان خلق راست
نباشد جز الله پروردگار  // که زندست و پاینده آن کردگار
نگیرد خدا راکسالت فرا  // نه هرگز به خواب اندر آید خدا
زمین و سماوات از آن اوست  // همه ملک گیتی به فرمان اوست
چه کس راست در پیش یزدان سزا  // شفاعت کند جز به اذن خدا ؟
ز روز ازل تا به شام ابد  // بداند همه چیز از خوب و بد
به چیزی زعلم یگانه اله  // احاطه ندارد کسی هیچگاه
جز آنچه بخواهد خدای نکو  // که مردم بدانند از علم او
بود وسعت علم او بیکران  // فراتر ز ارض است و هفت آسمان
ندارد بر او زحمتی حفظشان  // علی و عظیم است آن بی نشان
در آئین حق نیست اجبار و زور  // شده آشکارا ضلالت ز نور
پس آنکس که از سرکشی دست شست // بگرد ید مومن به ایزد درست
زده دست بر رشته ای استوار  // که همواره دارد ثبات و قرار
گسستن نباشد چنان رشته را  // سمیع و علیم است حقا خدا
خداوند با مومنین است یار   // بود یاور مومنان کردگار
کند مومنان را ز ظلمت برون // سوی روشنائی شود رهنمون
کسانی که گشتند کافر به دین خدا // بود دیو و شیطانشان همنشین
که خارج نماید کسان را ز نور // در اندازد ایشان به ظلمات دور
از اصحاب نارند ایشان تمام // بسوزند در آتش آن مدام

فواید آیت الکرسی

سخن آخر

خواندن آیت الکرسی در تمامی لحظات زندگی انسان را از خطر ایمن می کند و بدی را از این دنیا و ناراحتی را از آخرتش دور می سازد.


مقالات مرتبط:

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس 

خواص متن دعای مشلول با معنی برای حاجت و ازدواج

از
119
رای