دعای امام زمان برای حاجت گرفتن و ذکر توسل و دعای مشکل گشا امام زمان

دعای امام زمان برای حاجت گرفتن و ذکر توسل و دعای مشکل گشا امام زمان دعای امام زمان برای حاجت گرفتن و همچنین ذکر های توسل و دعای مشکل گشای امام زمان برای برآوردن شدن خواسته ها و رفع گرفتاری و استغاثه به امام زمان را در سلام دنیا بیاموزید.

دعای امام زمان جزء یکی از دعای های معروف و بسیار مجرب شیعیان است که خوانده می شود. این دعا برای حاجت روا شدن، حل مشکلات و گرفتاری ها بسیار توصیه شده است. در این مطلب سلام دنیا، برای شما متن دعای اما زمان با معنی و ترجمه را نیز قرار دادیم. با ما همراه باشید.

دعای مهم امام زمان برای گرفتن حاجت با ترجمه

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

 به نام خداوند بخشنده مهربان

«أنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، مُبْـدِئُ الْخَلْقِ وَمُعیدُهُمْ وَأنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، مُدَبِّـرُ الْاُمُورِ، وَ بٰاعِثُ مَنْ فِی الْقُبُورِ،

تو آن خدایی هستی كه جز تو معبودی نیست؛ آغازگر و بازگرداننده آفریدگان هستی و تویی آن خدایی كه جز تو معبودی نیست؛ تدبیر كننده كارها هستی و هر كه را در قبرهاست، برمی انگیزی ؛

وَ أنْتَ اللهُ الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ الْقٰابِضُ الْبٰاسِطُ، وَ أنْتَ الله الَّذی لٰا إلٰهَ إلّا أنْتَ، وٰارِثُ الْأرْضِ وَمَنْ عَلَیْهٰا. 

تو همان خدای یكتایی هستی كه جز تو معبودی نیست؛ تنگ گیرنده و گستراننده هستی و تو آن، خدایی هستی كه جز تو معبودی نیست و وارث زمین و ساكنان آن هستی.

أسْئَلُكَ بِاسْمِكَ الَّذی إذٰا دُعیتَ بِهِ أجَبْتَ، وَإذٰا سُئِلْتَ بِهِ أعْطَیْتَ وَ أسْئَلُكَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ أهْلِ بَیْتِهِ، وَ بِحَقِّهِمُ الَّذی أوْجَبْتَهُ عَلیٰ نَفْسِكَ أنْ تُصَلِّیَ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ ٰالِ مُحَمَّدٍ، وَ أنْ‌ تَقْضِیَ لی حٰاجَتی، السّاعَهَ السّاعَهَ، یٰا سَیِّدٰاهُ، یٰا مَوْلٰاهُ، یٰا غِیٰاثٰاهُ،

از تو درخواست می‌كنم به واسطه نامت كه هرگاه بدان خوانده شدی، پاسخ دادی و هرگاه بدان وسیله از تو درخواست شده، عطا كردی و به حقّ محمّد و اهل بیت او و به واسطه حقّی كه برای ایشان بر خود واجب ساخته‌ای. از تو درخواست می‌كنم تا بر محمّد و آل محمّد درود بفرستی و حاجتم را برآورده سازی؛ همین ساعت، همین ساعت ای آقای من؛ ای مولای من؛ ای فریادرس من؛


حتما بخوانید: متن دعای فرج (الهی عظم البلا) با معنی


أسْئَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ سَمَّیْتَهُ بِهِ نَفْسَكَ، وَاسْتَأْثَرْتَ بِهِ فی عِلْمِ الْغَیْبِ عِنْدَكَ أنْ تُصَلِّیَ عَلیٰ مُحَمَّدٍ وَ ٰالِ مُحَمَّدٍ، وَ أنْ تُعَجِّلَ خَلٰاصَنٰا مِنْ هٰذِهِ الشِّدَّهِ، یٰا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَالْأبْصٰار، یٰا سَمیعَ الدُّعٰآءِ،‌إنَّكَ عَلیٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ، بِرَحْمَتِكَ یٰا أرْحَمَ الرّاحِمین؛

از تو می‌خواهم به واسطه تمامی نام‌هایی كه خویشتن را بدان نامیده‌ای و آن را در دانش پنهانیت نزد خود نگه داشته‌ای؛ كه بر محمّد و آل محمّد درود بفرستی و در رهایی ما از این گرفتاری و سختی شتاب كنی. ای دگرگون‌كننده دل‌ها و چشم‌ها؛ ای شنوای دعا؛ به راستی كه تو بر هر چیزی توانا هستی؛ به واسطه رحمتت ای مهربان‌ترین مهربانان».

*صحیفه مهدیه، صص 576 و 568

دعای مهم امام زمان برای گرفتن حاجت

دعای مشکل گشا از امام زمان

«یا مَن إذا تضایقتِ الأمورُ فَتحَ لها باباً لم تَذهَب الیه الأوهامُ صَلِّ على محمد و آل محمد و افتح لأموریَ المتضایقهِ باباً لم یَذهَب الیه وَهمٌ یا ارحم الراحمین»

ای خدایی که وقتی حلقه‌های بلا به هم گره می‌خورد و انسان را در فشار قرار می‌دهد؛ در این زمان دری را به روی بندگان باز می‌کند که فکر و وهم بشر هم به آن جا نمی رسید. خدایا صلوات خود را بر محمد و آل محمد نازل فرما و مرا که در بن بست گیر کرده ام، تو خودت راهی برایم باز کن که به عقل من نمی رسد.


حتما بخوانید: سوره و دعای رزق و روزی و گشایش کار 


ذکر توسل از امام زمان (عج)

یا فارِسَ الْحِجازِ اَدرِکنْی یا اباصالح‌ اَدْرِکْنی یا اَباالقاسِمِ اَلمَهدِیِّ اَدرِکنِی، اَدرِکنِی، اَدرِکنی و لا تَدع عَنِّی فاِنِّی عاجِزٌ ذَلِیلٌ

ای اسب سوار حجاز مرا دریاب، ای اباصالح المهدی مرا دریاب، ای ابالقاسم مرا دریاب، مرا دریاب، و مرا رها نکن که همانا من درمانده ای خوار و ناتوان هستم.

در جای سکوت و خلوت 70 بار گفته شود.

ذکر توسل از امام زمان (عج)

////////////////////////

ذکر توسل از امام زمان (عج) برای رفع حاجت

یا اللهُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا فاطِمَه یا صَاحِبَ‌الزَّمان اَدْرِکنی وَ لا تُهْلِکْنی

ای خدا، ای محمد، ای علی، ای فاطمه، ای صاحب الزمان، مرا دریاب و هلاکم نکن.

70 بار در روز گفته شود.

////////////////////////

ذکر توسل از امام زمان (عج) برای مشکل گشایی 

یا اللهُ یا محمدُ یا علیُ یا فاطمه یا حسنُ یا حسینُ یا صاحب الزمان ِ، ادرکنی یا صاحب الزمان ِ

ای خدا، ای محمد، ای علی، ای فاطمه، ای حسن، ای حسین، ای صاحب الزمان؛ مرا دریاب ای صاحب الزمان.

100 مرتبه در روز گفته شود.

////////////////////////

«یا حجهُ القائم»

این عمل تجربه شده است.

570 بار در روز گفته شود.

سخن آخر

بر اساس روایات و احادیث بسیار زیاد و نیز طبق تصریح زیارت جامعه که مهمترین و درست ترینِ زیارات است، واسطه فیض عالم، امام زمان «ارواحنا‌فداه» هستند. گرچه همه چهارده معصوم سلام ‌الله ‌علیهم واسطه فیض‌ اند، اما در زمان حال ما، واسطه فیض عالم، امام زمان «ارواحنا‌فداه» بوده و توسل به امام زمان (عج) از مجربات می باشد.


مطالب مرتبط:

متن کامل مناجات شعبانیه با ترجمه

فضلیت خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه با معنی

از
170
رای