دعای سفارش شده امام زمان و دعای کوتاه برای ظهور امام زمان

دعای سفارش شده امام زمان و دعای کوتاه برای ظهور امام زمان متن دعای سفارش شده امام زمان و دعای کوتاه برای ظهور امام زمان با معنی و ترجمه فارسی که برای گشایش و فرج و ظهور امام زمان (عج) را در سلام دنیا آشنا شوید.

دعای امام زمان موارد زیادی را شامل می شود. دعاهایی که برای زمان غیبت و ظهور امام زمان (عج) سفارش شده است. ما در این مطلب سلام دنیا، برای شما دعای سفارش شده امام زمان و همچنین دعای کوتاه برای ظهور امام زمان (عج) گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

دعای سفارش شده امام زمان

امام زمان (عج) به حسن نصیبی در جوار خانه خداوند دعایی داده اند و فرموند که برای نزدیکی فرج آن حضرت این دعا را بر کررات بخواند و برای فرج و ظهور امام دعا کنند، این دعا معروف است به دعای فرج. متن دعا بدین شرح می باشد:

اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه فی هذه الساعة وفی کل الساعة ولیا وحافظا وقائدا وناصرا

و دلیلا وعینا حتی تسکنه ارضک طوعا وتمتعه فیها طویلا.


حتما بخوانید: دعای امام زمان برای حاجت گرفتن


خدایا در این ساعت و در هر ساعت وصی خود حجت بن الحسن درود و رحمت بر او و پدرانش باد و در این ساعت و در هر ساعت وصی و سرپرست و پیشوا و یاور و راهنما و چشم تا شما داوطلبانه در سرزمین خود ساکن می شوید و برای مدت طولانی از آن لذت می برید. "

دعای سفارش شده امام زمان

دعای کوتاه برای ظهور امام زمان

از ادعیه هایی که برای ظهور امام زمان عجّل اللَّه از قول امیر مؤمنان على (ع) سفارش شده است و می توان در هر وعده نماز در قنوت خواند این دعا می باشد.

أللَّهُمَّ إِلَیْكَ شَخَصَتِ الْأَبْصارُ، وَنُقِلَتِ الْأَقْدامُ، وَرُفِعَتِ الْأَیْدی، وَمُدَّتِ الْأَعْناقُ، وَأَنْتَ دُعیتَ بِالْأَلْسُنِ، وَ إِلَیْكَ سِرُّهُمْ وَ نَجْواهُمْ فِی الْأَعْمالِ، رَبَّنَا افْتَحْ بَیْنَنا وَبَیْنَ قَوْمِنا بِالْحَقِّ وَأَنْتَ خَیْرُ الْفاتِحینَ. أَللَّهُمَّ إِنَّا نَشْكُو إِلَیْكَ غَیْبَةَ نَبِیِّنا وَقِلَّةَ عَدَدِنا، وَكَثْرَةَ عَدُوِّنا، وَتَظاهُرَ الْأَعْداءِ عَلَیْنا، وَوُقُوعَ الْفِتَنِ بِنا، فَفَرِّجْ ذلِكَ اللَّهُمَّ بِعَدْلٍ تُظْهِرُهُ، وَ إِمامِ حَقٍّ تُعَرِّفُهُ، إِلهَ الْحَقِّ آمینَ رَبَّ الْعالَمینَ.

" خداوندا دیده ها به سوی تو دوخته شده، و گامها به سوی تو به حرکت در آمده، و دستها سوی تو بلند گشته، و گردنها سوی تو کشیده شده، و تو با زبانها خوانده شده ای، و سر و راز آنان در اعمال به سوی توست پروردگارا در نزاع ما و امت، بحق حکم فرما تو بهترین حکم کنندگانی. خداوندا ما از فقدان پیامبران، و غیبت اماممان، و اندکی تعدادمان، و افزونی دشمنمان، و غلبه دشمنان بر ما، و دامنگیر شدن آشوبها به ما به تو شکایت می آوریم، خداوندا پس تمام اینها را به دست عدالتی که آشکارش سازی، و امام بر حقی که او را بشناسیم از ما بزدای، ای معبود حق این دعا را مستجاب فرما ای پروردگار عالمیان."

سخن آخر

دعاهایی که مخصوص حضرت ولیعصر باشد بسیار سفارش شده اند. ما در این مطلب شما را با دو دعای سفارش شده امام زمان و دعای کوتاه برای ظهور امام زمان با معنی و ترجمه فارسی آن برای شما بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

متن دعای فرج (الهی عظم البلا) با معنی و خواص آن

خواص نادعلی کبیر و صغیر برای حاجت


 

از
3
رای