متن دعای ناد علی با ترجمه + خواص نادعلی کبیر و صغیر برای حاجت

متن دعای ناد علی با ترجمه + خواص نادعلی کبیر و صغیر برای حاجت از خواص دعای نادعلی برای رفع حاجات بسیار ذکر شده است، از جمله ختم دعای نادعلی برای ازدواج و تسخیر قلب افراد. روش‌های مختلفی برای ختم دعای نادعلی کبیر و صغیر گفته شده است که بنا به حاجت متفاوت است.

دعای نادعلی دعایی دلنشین است که فضائل زیادی برای آن گفته شده است. دعای نادعلی کبیر در کتاب زادالعماد و نادعلی صغیر در کتاب بحارالانوار آمده است. این دعا برای رفع نیازهای مختلف مثل نیاز مادی، به تسخیر درآوردن افراد و برآورده شدن حاجات خوانده می شود، در این پست از وب سایت سلام دنیا،  به روش‌های ختم دعای ناد علی برای رسیدن به خواسته ها و خواص آن پرداخته ایم و همچنین متن دعای نادعلی کبیر و ناد علی صغیر با ترجمه را برایتان قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

دعای نادعلی چیست؟

نادعلی دو دعا در وصف امام علی (ع) است که با عبارت "نادِ عَلِیاً مَظهَرَ (یا مُظهِر) العَجائِب" آغاز می‌شود. نادعلی صغیر شعری کوتاه است که با مصرع بالا شروع می‌شود و در کتاب بحارالانوار آمده است اما گوینده آن مشخص نیست. نادعلی کبیر، دعایی است با همان آغاز و موضوع که طولانی‌تر از نادعلی صغیر است. مضمون این دعاها بیان فضائل امام علی (ع) و توسل جستن به اوست.

دعای نادعلی چیست؟

 متن دعای نادعلی کبیر

بِسمِ الله الرحمن الرحیم

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ

حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَ رَمَیتَ مُنقَضی فی ظِللّ اللهِ وَ یُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ

سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ

اَنا مِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ

یا اَبا لغَیثِ اَغِثنی یا اَبَا الَحَسَنَین اَدرِکنی یا سَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یا حُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ

 اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُ تَقَهَّرتَ بِا لقَهرِ وَ القَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یا قَهارُ یا قاهِرَ العَدُوّ یا واِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ

یا مُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَ سَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَ اِلحُکُم اِلهٌ واحِدٌ

لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ یا غیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یا اَمانَ الخائِفینَ یا مُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ

بِرَحمَتِکَ وَ صَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ الِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ.


حتما بخوانید: آثار دعای پر فضیلت یستشیر برای ازدواج و حاجت


ترجمه دعای ناد علی کبیر

بخوان علی را که مظهر عجائب است، تا یاری کننده تو باشد در سختی ها این بنده پیوسته به خدا نیازمند است. و من در همه امورم به او تکیه کرده ام و امور گذشته و آینده ام را به او وا می گذارم برای رفع هر ناراحتی تو را می خوانم . تا مشکل حل و مسائل روشن گردد. قسم به بزرگیت ای خدا و به پیامبریت ای محمد و به ولایت تو ای علی ای علی ای علی مرا در یاب بحق لطف پنهانت.

خدا بزرگ است و من از شر دشمنانت بیزاری می جویم. خدای من بی نیاز از سوی تو یاری می شوم و بر تو اعتماد دارم به حق ایاک نعبد و ایاک نستعین. ای پدر فریاد رسان به فریادم برس، ای پدر حسنین مرا در یاب، ای شمشیر خدا ای دروازه ی خدا مرا دریاب، ای حجت خدا، ای ولی خدا مرا دریاب. به حق لطف پنهانت ای قهار و غلبه کننده به قهر، و قهر حقیقی در قهر و غضب توست، ای قهار ای غلبه کننده بر دشمن ای یاری کننده دوست ای مظهر صفات عجیبه، ای علی یقین دارم هرکه بخواهد ظلم نماید تو به شمشیر کشنده او را از پای در می آوری، من تمام امورم را به خدا واگذارمی کنم.

قطعاً او بینا بر بندگان است و خدای شما خدای واحد است و غیر از او خدایی نیست و بخشنده و مهربان است. مرا دریاب ای فریادرس فریاد خواهان ای راهنمای سر گردانان ای پناه ترسندگان ای یاری دهنده پناه آورندگان ای رحم کننده بر بیچارگان ای خدا به رحمتت مرا دریاب و درود فرست بر محمد و آل او و ستایش برای جهانیان است و بس.

دعای ناد علی کبیر

دعای نادعلی صغیر

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

 نَادِ عَلِیًّا مَظْهَرَالْعَجائِبِ تَجِدْهُ عَوْنًا لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلَّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی، بِعَظَمَتِکَ یا اَللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدُ بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ

ترجمه دعای نادعلی صغیر

به نام خداوند بخشنده و مهربان

بخوان علی را که مظهر عجائب است، او را در مشکلات یاور می‌یابی، امید دارم تمام هم و غمهایم به زودی برطرف شود

قسم به بزرگیت ای خدا قسم به نبوتت ای محمد (ص) و قسم به ولایتت ای علی و ای علی و ای علی.


حتما بخوانید: فضیلت و اعمال ماه رجب برای گرفتن حاجت


دعای ناد علی صغیر

خواص دعای نادعلی کبیر برای ازدواج

1. ختم دعای نادعلی برای رفع گرفتاری‌ها خیلی توصیه شده است. به ادعای علامه مجلسی در کتاب زاد المعاد، خواص عجیبی برای این دعا گفته شده است از جمله برآورده شدن حاجات، ایجاد محبت و تسخیر افراد. شما برای بازگشت معشوق می‌توانید از ختم نادعلی کمک بگیرید.

2. طریقه ختم نادعلی مغربی: اگر می‌خواهید شخصی را به تسخیر خودتان دربیاورید باید سه شب جمعه یعنی از اولین شب جمعه ماه قمری و دومین جمعه ماه قمری و سومین شب جمعه ماه قمری، هر شب 14 بار این دعا را به اسم شخص مورد نظر بخوانی و بعد از آن صد بار صلوات بفرستید. شخص به تسخیر شما درمی‌آید و هرچه بگویید از سخن شما خارج نشود. باید حداقل روزی 110 مرتبه بخوانید: «نادِ علیاً مَظهَرَ العَجائِبِ تَجِدهُ عَوناً لَکَ فِی النَّوائِبِ کُلُّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنجَلی بِوِلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ».

3. یکی دیگر از ختم‌های نادعلی برای ازدواج به این صورت است که این دعا را روزهای پنجشنبه و بعد از نماز عشا در حالیکه رو به قبله نشسته اید بخوانید. سپس صبح روز جمعه هزار مرتبه ذکر " اسْتَغفرالله" و یکصد مرتبه " الحَمْدُللهِ رَبِّ العٰالَمین" را بخوانید و 14 مرتبه صلوات بفرستید.

4. برای داشتن ازدواج موفق ختم نادعلی را به این شکل انجام دهید: 40 روز، روزهای زوج 2 مرتبه و روزهای فرد یک مرتبه دعای نادعلی را به نیت ازدواج بخوانید. جمعه ها هم آن را سه مرتبه بخوانید. خواندن این دعا قبل و بعد از نماز بسیار مجرب است. در این مدت اخلاق نیک داشته باشید تا دعایتان مورد اجابت قرار گیرد.

5. یکی از ختم‌های بسیار ساده و با کاربرد فراوان دعای نادعلی برای ازدواج موفق و خوشبخت به این صورت است که دعا را یکبار بعد از نماز صبح و یکبار بعد از نماز عشا بخوانید.

6. در علوم غریبه آمده که ختم دعای نادعلی برای رسیدن به معشوق بسیار موثر است. این دعا را در ابتدای ماه قمری شروع و تا پایان ماه از روزی یک مرتبه بخوانید و تا روزی 15 مرتبه ادامه دهید. بهتر است دعا را با وضو و وقت اذان بخوانید. قبل و بعد از دعا 100 مرتبه صلوات بفرستید. بعد از خواندن دعا نیز دو رکعت نماز حاجت به جا آورید.

/////////////////////

دعای نادعلی برای حاجت و تسخیر و جلب محبت

 • اگر می‌خواهی شخصی را به تسلط خود درآورید، در شب جمعه چهارده مرتبه دعا را به اسم او بخوانید و صد مرتبه صلوات بر محمد و آل او بفرستید، البته بر او تسلط پیدا می‌کنید و هرچه گویید از سخن شما خارج نشود.
 • کسی که می‌خواهد شخص مهمی او را دوست بدارد، اگر نادعلی را سه مرتبه به نیت فرد بخواند و بر خودش بدمد بعد نزد آن شخص برود، او دوستدارش می‌شود.
 • برای برآورده شدن حاجات مهم نادعلی را به همان نیت 7 مرتبه بخوانید.

حتما بخوانید: دعا و سوره ای برای خوش شانسی


خواص دعای ناد علی کبیر برای تسخیر و ازدواج

خواص دعای نادعلی کبیر و صغیر چیست؟

 • بیش از 700 روایت درباره دعای نادعلی و خواص آن ذکر شده است از جمله آن مواردی برای رویارویی با مشکلات و سختی‌های زندگی و امور عاطفی را شامل می‌شود. افرادی که به این دعا اعتقاد دارند می‌توانند از آن برای حاجت گرفتن در اموری مثل ازدواج، بیماری، خوشبحتی و هر شکلی از گرفتاری و مشکل استفاده کنند.
 • گفته شده است اگر مسئله بزرگی برای کسی پیش آمد، خواندن دعای نادعلی برای 7 بار به همان نیت و امید به برآورده شدن می‌تواند فرد را از فضائل دعا بهره مند کرده و خداوند ضررها و زیان ها را از او دور می‌کند.  
 • همچنین کسی که فرزند می‌خواهد، اگر دعای نادعلی را به این نیت بخواند، صاحب فرزند خواهد شد.
 • به همراه داشتن نادعلی فرد را از بلا محفوظ می‌کند.
 • برای کسی که به دنبال مال دنیاست، اگر بعد از نماز صبح 9 مرتبه نادعلی را به این نیت بخواند بی‌نیاز می‌شود.
 • برای کسب عزت باید این دعا روی 10 مرتبه خوانده شود.
 • اگر زنی زایمان سختی دارد، دعای نادعلی را 5 مرتبه بر آب بخواند و بخورد تا زایمان زود انجام شود.
 • جهت ادای قرض 15 روز و روزی 22 مرتبه این دعا خوانده شود تا بلکه قرض ادا گردد.
 • اگر کسی از دشمن بترسد، با خواندن روزی بیست و هفت مرتبه دعای نادعلی دشمن مقهور او می‌شود.
 • اگر فردی که سحر و جادو شده است، این دعا را بر آب چاه بخواند و با آن آب غسل کند و مقداری هم از آن بخورد تا تمام سحر و جادوهای او باطل شود.
 • اگر کسی زهر خورده باشد باید این دعا را با زعفران و مشک روی یک کاسه چینی بنویسید و بیست و بار بخوانید و به خورد او بدهید تا بلکه شفا پیدا کند.
 • کسی که مورد خشم قرار گرفته است باید دعای نادعلی را برای 71 مرتبه در برابر خشم کننده و سه بار هم آهسته بخواند و آرام بر خود بدمد تا بلکه رفع شود.
 • برای رفع تهمت باید دعای نادعلی صبح و شب 40 مرتبه خوانده شود تا تهمت رفع شود.
 • برای پیروزی بر دشمنان باید هر روز 17 مرتبه دعای نادعلی خوانده شود و برای عقدالسان هم روزی هجده مرتبه ختم شود.
سخن آخر

دعای ناد علی، یکی از بهترین دعا است که خواص و فضایل بسیاری دارد. دعای ناد علی کبیر و ناد علی صغیر ، هر کدام می تواند به روش های مختلفی برای رفع حاجت، ازدواج و حتی تسخیر قلب افراد خوانده شود. در این مطلب از وب سایت سلام دنیا ، برای شما همراهان همیشگی متن دعای ناد علی با ترجمه فارسی را قرار دادیم و همچنین خواص این دعای پر فضیلت را بیان کردیم. امیدوارم که مورد پسند و مفید بوده باشد. آیا شما با دعای ناد علی، به حاجت خودتان رسیدید، لطفا در بخش نظرات، برای ما بنویسید.


مقالات مرتبط:

تاثیر و نقش دعا در سلامت روح، روان و جسم و درمان افسردگی

متن دعای عهد با ترجمه + فضیلت، اثرات و زمان خواندن آن

بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج

از
195
رای