با انواع نبشی و عوامل موثر بر قیمت آن آشنا شوید!

با انواع نبشی و عوامل موثر بر قیمت آن آشنا شوید! انواع نبشی فلزی کدام است ؛ عوامل موثر بر قیمت نبشی و روش استعلام قیمت نبشی و خرید از آهن اسپات و آگاهی از قیمت محصولات آهن و فولادی را در این مطلب بخوانید.

نبشی‌ها،‌ پروفیل‌های فولادی هستند که دو ضلع عمود بر هم که به آن ها بال گفته می‌شود، سطح مقطع آن‌ها را تشکیل می‌دهند. این محصول فولادی، از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین پروفیل‌های ساختمانی هستند که می‌توانند به صورت تکی و یا ترکیب شده با سایر مصالح در بخش‌های مختلف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت نبشی، تحت تاثیر عوامل مختلفی است؛ مثلا نبشی‌های طویل و سنگین که سایز بزرگ به حساب می‌آیند، از بقیه گران تر هستند. همچنین مسائلی مانند نوع نبشی، جنس آن و نو و یا دست دوم بودن آن، در قیمت نهایی موثر است. وبسایت آهن اسپات ( Ahanspot )، جایی مطمئن برای بررسی و آشنایی با انواع نبشی، تفاوت و کابردهای آن‌ها و در نهایت استعلام قیمت این محصول و دیگر محصولات فولادی است.

با انواع نبشی فلزی آشنا شوید

نبشی ها می‌توانند بسته به نوعشان، قیمت متفاوتی داشته باشند. این محصولات را می‌توان طبق عوامل مختلفی تقسیم بندی و قیمت گذاری نمود. به طور کلی، نبشی، می‌تواند تحت تاثیر دو عامل مهم تقسیم بندی شود:

شیوه تولید و شکل ظاهری

همچنین ممکن است ویژگی‌های دیگری نیز در این مسئله دخیل باشند، مثلا اینکه ماده اولیه محصول آلیاژی است یا معمولی؟ یا اینکه چه ویژگی‌های خاصی از قبیل استحکام بالا، مقاومت در برابر خمیدگی، ضدزنگ بودن یا از این قبیل نکات مثبت در نبشی دیده می شود؟ در ادامه با توجه به عوامل یاد شده، به بررسی انواع نبشی و کاربرد آنها می‌پردازیم.

نبشی بال مساوی و بال نامساوی

دو دسته از این محصول هستند که بر اساس شکل ظاهری و اندازه بال های آن‌ها تقسیم می‌شوند. نوع بال مساوی، ابعاد یکسانی در قسمت هر دو بال عمود بر هم دارد در حالی که در مدل نامساوی، این ابعاد متغیر است. قیمت این دو نوع نبشی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و بسته به کاربرد می‌توانند انتخاب شوند.

نبشی گالوانیزه

بیشتر در مکان‌هایی که در معرض زنگ زدگی قرار دارند استفاده می‌شود، زیرا پوشش فلز روی در سطح این محصول، از فرآیند زنگ زدگی جلوگیری می‌کند. قیمت نبشی از این نوع، به دلیل کاربرد فلز روی و ویژگی ضد اکسید شدن، نسبت به انواع معمولی بیشتر است.

نبشی اسپیرال

دسته دیگری از این محصول است که بیشتر توسط کارخانه شکفته مشهد تولید می‌شود. این محصول برای تولید فرآیند نورد گرم را طی می‌کند و سایزبندی محدودی دارد. قیمت نبشی اسپیرال را می‌توانید از وبسایت آهن اسپات مشاهده نموده و با انواع دیگر مقایسه کنید.

انواع نبشی فلزی

نبشی ضد زنگ

از جنس فولاد کربنی است، یعنی جنس آلیاژی دارد و به همین جهت استحکام بالا و ضد اکسید بودن از ویژگی های مهم آن به شمار می‌رود. این محصول، به دلیل استفاده از آلیاژ و داشتن ویژگی‌های خاص و کاربردی، ممکن است قیمت بالاتری نسبت به نبشی آهنی معمولی داشته باشد.

نبشی پرسی

محصولی است که ماده اصلی آن، یک ورق فولادی به طول 6 متر است که از وسط عرض آن خم می‌شود و شکل نهایی به خود می گیرد.

نبشی فابریک

برعکس نبشی پرسی که ابتدا به شکل ورق است و سپس شکل می‌گیرد، از همان شروع، شکل نهایی نبشی دارد و به همان شکل از خط تولید خارج می‌شود. در واقع این محصول، قالب مشخصی دارد و فرآیند خم شدن را طی نمی کند. نبشی‌های فابریک، فرآیند پیچیده تری را برای تولید طی می‌کنند و به همین دلیل قیمت نهایی بیشتری دارند. همچنین، استحکام این نوع از مدل پرسی بیشتر است، زیرا تحت فشار و خمیدگی قرار نگرفته است و پیوستگی و استحکام بالایی دارد.

عوامل موثر بر قیمت نبشی

هنگامی که می‌خواهیم قیمت یک محصول را بررسی کنیم، باید عوامل مختلف اثرگذار روی قیمت را مورد توجه داشته باشیم. در بررسی قیمت نبشی‌ ، اندازه بال و ضخامت مهم ترین تاثیر را روی وزن محصول و در نهایت، قیمت تمام شده نبشی دارند. به عنوان مثال نبشی 3*30*30 یعنی اندازه بال‌ها 30*30 و سایز نبشی 3 است؛ طبیعتا این نبشی از سایز 4 کوچک تر و سبک تر است و قیمت کمتری دارد.

مسئله تاثیرگذار دیگر در قیمت نبشی‌ها، جنس آن‌هاست. به دلیل پرکاربرد بودن این محصول در صنعت ساختمان سازی، استحکام و دوام آن حرف اول را می‌زند. هرچه جنس فولاد به کار رفته در نبشی‌ها مرغوب تر باشد و ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر خم شدن، زنگ زدن و... را در اختیار ما قرار دهد، قیمت آن هم به تناسب بالاتر خواهد رفت.

عوامل موثر بر قیمت نبشی

استعلام قیمت نبشی و خرید از آهن اسپات

برای آگاهی از قیمت محصولات آهن و فولادی، راه های بسیار زیادی وجود دارد. نخستین راهی که ممکن است به ذهن هر کسی خطور کند، این است که حضوری به بازارهای خرید و فروش آهن مراجعه کرده و قیمت محصول مورد نظر را پرس و جو کند.

راه دیگری که وجود دارد، این است که از افراد آگاه در این زمینه سوال کنید یا در اینترنت جستجو کنید. موضوعی که در تمامی این راه ها ممکن است مغفول بماند، اعتبار قیمت و لحظه ای بودن آن است. Ahanspot این امکان را به شما می‌دهد که از قیمت لحظه‌ای و به روز انواع نبشی‌ها و دیگر محصولات آهن و فولادی آگاهی پیدا کنید.

همچنین در آهن اسپات، به راحتی می‌توانید به مقایسه انواع مختلف نبشی با یکدیگر بپردازید و به تناسب نیاز خود، یک محصول را انتخاب و خریداری نمایید.

از
1
رای