بهترین ویدئو پروژکتور 4k خانگی، لیرزی و سونی سال 2022 با مشخصات

بهترین ویدئو پروژکتور 4k خانگی، لیرزی و سونی سال 2022 با مشخصات ویدئو پروژکتور 4K چیست ؛ 10 مدل از بهترین ویدئو پروژکتورهای 4k سال 2022 با مشخصات؛ ویدئو پروژکتور لیزری 4k خانگی؛ سونی، قابل حمل و بهترین پروژکتورهای سینمای خانگی در سلام دنیا ببینید.

بهترین ویدئو پروژکتورهای 4K عملکرد عالی در تمام جنبه های کیفیت تصویر را به همراه وضوح 4K برای تصاویر واقعاً باورنکردنی ترکیب می کنند ویدئو پروژکتورهای 4K تصاویر عظیم و با وضوح فوق العاده بالا ارائه می دهند. در این مقاله سلام دنیا به بررسی بهترین ویدئو پروژکتور های 4K خانگی، لیزری و سونی در سال 2022 می پردازیم. با ما همراه باشید.

ویدئو پروژکتور 4K چیست

با پیشرفت فناوری تلویزیون مانند نمایشگرهای OLED، صرف هزینه زیادی برای خرید یک تلویزیون جدید می تواند واقعا وسوسه انگیز باشد. با این حال، ارزش آن را دارد که گزینه دیگری را در نظر بگیرید، زیرا هیچ چیز مانند تماشای فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما با یک ویدئو پروژکتور 4K تجربه ای مشابه ای ندارد. ویدئو پروژکتورهای 4K می توانند از هر تلویزیونی بزرگتر باشند و فضای زیادی را هم اشغال نکنند، شما می توانید طراحی زیبای اتاق نشیمن خود را بدون تلویزیون حفظ کنید و همچنین می توانید در صورت تمایل فیلم یا نمایش را تماشا کنید. البته نکته منفی در مورد ویدئو پروژکتورها گران بودن آنهاست، اما تعدادی مدل ویدئو پروژکتور 4K عالی وجود دارد که این روزها کاملاً مقرون به صرفه هستند.


حتما بخوانید: بهترین مدل گوشی آیفون 2022 


به خاطر داشته باشید که وضوح تصویر تنها یکی از جنبه های کیفیت تصویر این دستگاهای پیشرفته است. یک ویدئو پروژکتور با نسبت کنتراست عالی، گستره رنگ، تصحیح کیستون دیجیتالی و روشنایی می‌تواند به راحتی نسبت به یک ویدئو پروژکتور 4K UHD که تنها رزولوشن بالاتری را به ازای هر چیز دیگری ارائه می‌کند، جایگاه خود را حفظ کند. بهترین ویدئو پروژکتورهای 4K عملکرد عالی در تمام جنبه های کیفیت تصویر را به همراه وضوح 4K برای تصاویر واقعاً باورنکردنی ترکیب می کنند.اگر آماده هستید سینمای خانگی خود را به سطح بالاتری ارتقا بدهید، در اینجا بهترین پروژکتورهایی که می توانید برای تصاویر و فیلم های 4K تهیه کنید ارائه شده است. اگر 4K HDR اولویت اصلی شما نیست، لیست ما از بهترین پروژکتورهای سینمای خانگی برای سال 2022 را برای گزینه‌های ارزان‌تر، بررسی کنید. یا اگر قابل حمل بودن ویدئو پروژکتور دغدغه اصلی شماست، فهرستی هم داریم که به شما کمک می‌کند تا یک پروژکتور قابل حمل را پیدا کنید.

بهترین ویدئو پروژکتور 4k خانگی ، لیزری و سونی

1. بهترین ویدئو پروژکتور 4k: ویدئو پروژکتور اپسون مدل Home Cinema 5050UB 

ویدئو پروژکتور اپسون مدل Home Cinema 5050UB بهترین پروژکتور 4K همه جانبه است زیرا تعادل کاملی بین کیفیت تصویر و قیمت دارد. نسبت کنتراست عالی، همراه با شفافیت چشمگیر و رنگ دقیق، تمامی با جزئیات بهتر از آنچه با یک پروژکتور با کیفیت 1080p ممکن است، و شما تمام قطعات را برای یک تصویر فوق العاده در اختیار دارید. این یک ویدئو پروژکتور UHD ارزان نیست، اما در مقایسه با سایر پروژکتورهای 4K، کیفیت تصویر را افزایش می دهد. جابه‌جایی گسترده لنز و زوم عالی را این دستگاه ارائه می دهد.

بهترین پروژکتور 4K همه جانبه

2. بهترین ویدئو پروژکتور 4k: ویدئو پروژکتور اپسون Home Cinema LS11000

ویدئو پروژکتور اپسون مدل Home Cinema LS11000 از یک فناوری کاملاً متفاوت برای ایجاد نور استفاده می کند: لیزر! اکثر ویدئو پروژکتورهای دیگر به جای آن از لامپ های UHP استفاده می کنند که لامپ های هالید هستند. این قابلیت به LS11000 اجازه می دهد تا تصویری شفاف و رنگارنگ با زمان راه اندازی و خاموش شدن سریع تر، بدون تعویض لامپ و نسبت کنتراست بهتر ایجاد کند.


حتما بخوانید: بهترین لپ تاپ 2022 گیمینگ، دانشجویی 


اگرچه این دستگاه گران‌تر از HC5050 است، اما قیمتی که می پردازید با طول عمر پروژکتور تقریباً یکسان خواهد بود. ویدئو پروژکتور HC5050 در چند زمینه بهتر عمل می کند، اما به طور کلی ویدئو پروژکتور LS11000 تصویری رنگارنگ و با جزئیات بهتر ایجاد می کند.

ویدئو پروژکتور 4k:ویدئو پروژکتور اپسون  Home Cinema LS11000

3. بهترین ویدئو پروژکتور 4k: ویدئو پروژکتور سونی VPL-VE325ES

ویدئو پروژکتور سونی مدل VPL-VE325ES یک پروژکتور حرفه ای با قیمت مناسب است. نسبت کنتراست، که به راحتی مهمترین جنبه کیفیت کلی تصویر است، بهتر از مدل اپسون HC5050 و به طور قابل توجهی از هر پروژکتوری که ارزش هزینه زیاد را ندارد، بهتر است. این خودش گویا همه چیز است،زیرا برند سونی به طور قابل توجهی بیشتر از هر پروژکتور دیگری در این لیست ارزش این هزینه را دارد. اگر قیمت این ویدئو پروژکتور مسئله مهمی نیست، باید بدانید که کیفیت تصویر با وضوح 4K باورنکردنی ارائه می دهد.

بهترین ویدئو پروژکتور 4k سونی

4. بهترین ویدئو پروژکتور لیزری 4k: ویدئو پروژکتور اپتوما UHZ50 

ویدئو پروژکتور اپتوما UHZ50 مانند مدل اپسون LS11000 از لیزر برای ایجاد نور استفاده می کند. لیزر آبی UHZ50 با یک فسفر زرد هماهنگ شده است و نتیجه یک تصویر شفاف و با کیفیت است. جزئیات فوق العاده است و به سرعت روشن و خاموش می شود و کار با آن را آسان می کند. همچنین نسبتاً کم صدا است. نسبت کنتراست برای یک پروژکتور DLP بسیار خوب است، اما به خوبی پروژکتورهای LCD و LCOS در این لیست نیست.


حتما بخوانید: 6 مدل از بهترین هارد اکسترنال برای عکاسان


قاب کوچک و ارزان قیمت نیز دارای حداقل زوم و جابجایی لنز است که قرار دادن آن در برخی اتاق‌ها را نسبت به گزینه‌های سونی و اپسون در این مجموعه سخت‌تر می‌کند. با این حال، به طور کلی، یک پروژکتور عالی است.

 بهترین ویدئو پروژکتور لیزری 4k

5. ویدئو پروژکتور اپتوما UHD35

ویدئو پروژکتور اپتوما مدل UHD35 موارد زیادی را در قاب کوچک و قیمت پایین خود ارائه می کند. می تواند نور زیادی را منعکس کند، رنگ های دقیقی تولید می کند و جزئیات بسیار خوبی دارد. نسبت کنتراست عالی نیست، اما در بین پروژکتورهای 4K در این رنج قیمت، بسیار متوسط ​​است. و این قیمت واقعاً بزرگترین نقطه قوت فروش UHD35 است. کیفیت تصویر عالی را تنها با چند صد دلار نسبت به بهترین پروژکتورهای 1080p ارائه می دهد. تغییر لنز یا زوم زیاد را ارائه نمی دهد، اما اگر در اتاق شما جا شود، راه حل بسیار خوبی برای دریافت تصاویر 4K با بودجه شما است.

ویدئو پروژکتور 4k:ویدئو پروژکتور اپتوما UHD35

6. ویدئو پروژکتور بنکیو HT3550i

ویدئو پروژکتور بنکیو مدل HT3550i خروجی نور را به رنگ های عمیق تبدیل می کند. عمق آنها به اندازه نمونه های موجود در ویدئو پروژکتور ال جی UH810PW نیست،اما نسبت به سایر ویدئو پروژکتورها قوی تر و جالب تر از است و HT3550i تقریباً نیمی از هزینه ال جی است. با این حال، نسبت کنتراست آن فقط برای یک پروژکتور 4K متوسط ​​است، و خروجی نور بسیار کمتر از حد متوسط ​​است، یعنی تصویر آن مانند تصاویر سایر پروژکتورهای موجود در این لیست ظاهر نمی شود.

ویدئو پروژکتور 4k:ویدئو پروژکتور بنکیو HT3550i

ویدئو پروژکتور لیزری 4K قابل حمل

7. ویدئو پروژکتور لیزری Nebula Cosmos 4K انکر: 

از آنجایی که این ویدئو پروژکتور دارای دسته و اندازه جمع و جور است،از این رو Cosmos Laser 4K از نظر فنی قابل حمل است، اما باتری ندارد، بنابراین باید آن را  به برق وصل کنید. همچنین تصویر ان خوب و شفاف است، اما نکات منفی ان عدم زوم، کیفیت کلی تصویر متوسط ​​و قیمت گزاف برای چیزی که دریافت می‌کنید است پس این ویدئو پروژکتور را از لیست خود خط بزنید.


حتما بخوانید: دانلود رایگان بهترین نرم افزارهای پخش فیلم 4k برای کامپیوتر


8. ویدئو پروژکتور ال جی مدل HU810PW:

قیمت ویدئو پروژکتور  HU810PW تقریباً به اندازه Optoma UHZ50 است و همچنین یک پروژکتور DLP با لیزر با وضوح 4K است. جابجایی لنز، زوم بهتری دارد و در حین کار سرو صدای کمی دارد. با این حال، نسبت کنتراست بسیار ضعیف است، بنابراین به طور کلی به خوبی سایر پروژکتورهای 4K که آزمایش کرده‌ایم به نظر نمی‌رسد.

9. ویدئو پروژکتور اپسون مدل Home Cinema 2250

HC 2250 یک پروژکتور LCD عالی با کیفیت 1080p است. این پروژکتور به اندازه پروژکتورهای این لیست دقیق به نظر نمی رسد، اما تصویر آن شفاف است و به غیر از این عالی به نظر می رسد. همچنین بسیار ارزان تر از سایر ویئو پروژکتورها است.

10. ویدئو پروژکتور بنکیو مدل HT2050:

این مدل چندین سال است که یکی از پروژکتورهای سینمای خانگی مورد علاقه ما بوده است. یعنی چیز جدیدی نیست. بنابراین نه به اندازه سایر گزینه های این لیست تصاویر شفاف دارد و نه 4K است. با این حال، به نظر می رسد فوق العاده و نسبتا ارزان باشد.

سوالات متداول

آیا به پروژکتور 4K نیاز دارم؟

همه پروژکتورهای متوسط ​​و رده بالا یا کیفیت 1080p یا 4K هستند. در صفحه نمایش های بزرگ معمولی حتی یک سینمای خانگی معمولی، اغلب 100 اینچ یا بیشتر، تفاوت 4 برابری بین این وضوح کاملاً قابل توجه است.با این حال، وضوح تنها یکی از جنبه های کیفیت تصویر ویدئو پروژکتورها است. یک پروژکتور عالی با کیفیت 1080pهمیشه تصویری بهتر از یک پروژکتور 4K متوسط ​​ایجاد می کند. همانطور که گفته شد، وضوح اضافه شده مطمئناً ضرری ندارد و لایه جدیدی از واقع گرایی و جزئیات ظریف را به مواردی مانند بافت، مو، چین و چروک و موارد دیگر در تصویر اضافه می کند.

آیا با تهیه یک پروژکتور 4K پول را دور میریزیم؟

قطعا نه، اما اگر بتوانید به راحتی این هزینه را بپردازید، یک ویدئو پروژکتور 4K خوب می تواند عالی به نظر برسد.

چه نوع پروژکتوری باید تهیه کنید؟

پروژکتورهای LCD و Digital Light Processing رایج ترین فناوری ها در این زمینه هستند. پروژکتورهای سطح بالاتر اغلب از طرح های LCOS یا کریستال مایع روی سیلیکون استفاده می کنند. اینها به عنوان SXRD و DILA به بازار عرضه می شوند. LCOS تقریباً از هر نظر نسبت به LCD و DLP برتری دارد، اما به طور قابل توجهی گران تر است. LCD (تقریباً منحصراً توسط اپسون استفاده می شود) و DLP هر دو نقاط قوت و ضعف خود را دارند. DLP معمولا واضح تر است، LCD اغلب شفاف تر است. با این حال، هر دو فناوری تصاویر شفاف و واضح ارائه می دهند. این بیشتر به مدل خاص پروژکتور مربوط می شود تا فناوری های خاص.

آیا برای تجربه بهتر کار با پروژکتور به صفحه نمایش نیاز دارید؟

از نظر فنی می توان از هر سطح صافی برای نمایش تصویر خود استفاده کرد. بنابراین این بسیار دور از ایده آل است، به خصوص با پروژکتورهای 4K. برای مثال، تمام برجستگی‌های کوچک در دیوار، به‌عنوان «نویز» اضافی در تصویر قابل مشاهده خواهند بود. این می تواند حواس را پرت کنند و کیفیت تصویر پروژکتور گران قیمت شما را کاهش دهد.اگر بهترین کیفیت تصویر را می خواهید، حتی یک صفحه نمایش ارزان قیمت گزینه بسیار بهتری است. این به این دلیل است که صفحه های پروژکتور تصویر را به میزان قابل توجهی شفاف و سطح صافی ایجاد می کنند که فقط تلویزیون، فیلم یا بازی شما را نشان می دهد.

کلام اخر:

در این مطلب ویدئو پروژکتورهای برتر سال 2022 را مورد بررسی قرار داده ایم تا بتوانید برای انتخاب به شما کمک کنیم. با مطالعه این معرفی هامی توانید انتخاب بهتری داشته باشید.


مقالات مرتبط:

لیست جدیدترین و بهترین بازی های ایکس باکس وان 2022 و آینده

بهترین نرم افزار مدیریت پسورد اندروید رایگان 2022 + لینک دانلود
 

از
1
رای