نحوه خرید، فروش و سرمایه گذاری در بیت کوین و نکات مهم آن

نحوه خرید، فروش و سرمایه گذاری در بیت کوین و نکات مهم آن چه وقت باید بیت کوین بخرید و چه وقت باید آن را نگه دارید؟ جواب آسان این است که زمان حال همیشه زمان خوبی برای خرید بیت کوین است. اگر مقداری پول اضافی دارید که می خواهید سرمایه گذاری کنید، حالا بهترین زمان برای این کار است.

پیش از خرید و یا سرمایه گذاری در بیت کوین دنبال چه چیزی باشیم؟ قبل از شروع خرید یا سرمایه گذاری در بیت کوین، باید چند مورد را بدانید. یکی از آنها وضعیت کنونی بازار ارز مجازی است. گرچه ارزهای مجازی با شتابی چند برابر نسبت به سرمایه گذاری های سنتی در حال پیشرفت هستند، اما همچنان بی ثباتی بسیار بیشتری دارند. با در نظر گرفتن اینکه چقدر کاهش یا افزایش داشته، به ارزش کنونی بیت کوین و جایگاهی که دارد نگاه کنید. زمان حال همیشه زمان خوبی برای سرمایه گذاری در بیت کوین است، اما زمان های مشخصی هست که از سایر زمان ها بهترند. 

وقتی مردم ترس این را دارند که شاید سرمایه گذاری هایشان ارزش خود را از دست بدهد، تمایل پیدا می کنند که آن را به کلی بفروشند، به این امید که پیش از آنکه همه آن را از دست بدهند تا جایی که ممکن است ارزش آن را دوباره به دست بیاورند. اگر بیت کوین اندکی افت داشته باشد، مثلا ارزش آن در طول هفته گذشته %10 کاهش داشته باشد، این در واقع بهترین زمان برای خرید آن است. وقتی مردم نگران ارزش بیت کوین هستند و در حال فروختن آن هستند، می توانید آن را به قیمت ارزانی بخرید. ارزش آن بدون استثنا پس از هر بار افت دوباره افزایش یافته، پس اگر بیت کوین ارزشش را ظرف چند روز گذشته از دست داده، شما قادر خواهید بود که به ازای دلارهایی که سرمایه گذاری کرده اید بیت کوین های بیشتری صاحب شوید. بخش اول از این ضرب المثل که "ترس را بخر، طمع را بفروش" يقينا در اینجا مصداق پیدا می کند. 

از زمان پیدایش بیت کوین، بسیاری ارزهای مجازی دیگر وارد صحنه شده اند و ارزش آنها بسیار بالا رفته است. این ارزهای به اصطلاح "جایگزین" شامل اتر (که پشتیبان شبکه اتریوم است)، ال اس کی (که پشتیبان شبکه لیسک است)، داگ کوین و لایت کوین می شود. ارزش آنها به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است و برخی کارشناسان ارزهای رمزپایه پیش بینی می کنند که ممکن است به زودی ارزش اتر از ارزش بیت کوین نیز بالاتر برود. 

کجا و چطور بیت کوین بخریم؟

اگر در رابطه با سرمایه گذاری در بیت کوین جدی هستید، ممکن است بخواهید که بر روی برخی دیگر از انواع ارزهای رمزپایه نیز سرمایه گذاری کنید. در این صورت، فهرست سهام شما متنوع خواهد شد و پتانسیل بیشتری برای پیشرفت خواهد داشت. و اگر بیت کوین افت پیدا کند که احتمال آن به شدت کم است، همه سرمایه گذاری تان را از دست نخواهید داد. 

مسئله دیگر هدف های خود شما برای خرید یا سرمایه گذاری در بیت کوین است. آیا امید دارید که یک شبه میلیونر شوید؟ آیا اصول موجود در پس جنبش بیت کوین را دوست دارید و می خواهید بخشی از این جامعه شوید؟ آیا می خواهید برای دوران بازنشستگی پس انداز کنید و با استفاده از پولی که در بیت کوین به دست آورده اید ماشین و یا خانه ای نو بخرید؟ اگر امیدوارید که ثروتمند شوید، شاید لازم باشد که معامله بیت کوین و نیز استخراج آن را به دقت بررسی کنید. تمایل به تبدیل شدن به عضوی از جنبش بیت کوین و بهره برداری از ارزش روزافزون آن به عنوان یک فایده جانبی به طور قطع یک هدف عملی و ارزشمند است. با این وجود، استفاده از بیت کوین جهت پس انداز برای دوره بازنشستگی احتمالا بهترین ایده نباشد. ارزش آن به احتمال زیاد برای آینده ای قابل پیش بینی افزایش خواهد یافت؛ اما شما نمی خواهید که با قبول ریسک ورشکستگی، بازنشستگی تان را به خطر بیندازید. اگر مایلید چنین ریسکی را بپذیرید، مطمئن شوید که با استفاده از چند ارز رمزپایه به آن تنوع می بخشید. فقط آن مقدار که امکان از دست دادنش را می دهید سرمایه گذاری کنید. 

به جای آنکه با پس اندازتان سرمایه گذاری کنید، یک راه بسیار خوب برای خرید و سرمایه گذاری در بیت کوین این است که از پول های مازادی که دریافت می کنید برای این کار استفاده کنید. عیدی کریسمس که در محل کار به شما می هند، یک چک غیر منتظره در صندوق پستی، پول حاصل از حراج لوازم دست دوم و یا پول اضافی ای که از شغل جانبی تان به دست می آورید همگی شکل های فوق العاده ای از درآمد هستند که مناسب سرمایه گذاری در بیت کوین هستند. اگر پولی را که از زدن چمن های همسایه تان به دست آورده اید از دست بدهید، خسارت ناشی از آن به اندازه زمانی که 100000 دلار از پس انداز دوره بازنشستگی تان را از دست بدهید، فاجعه بار نخواهد بود. 

کجا و چطور بیت کوین بخریم؟

برای خرید بیت کوین، تنها کافی است یک آدرس خصوصی داشته باشید که هنگام دریافت کیف پول بیت کوین تان، به شما ارائه می شود. صرافی های متعدد و مختلفی هستند که میتوانید برای خرید بیت کوین از آنها استفاده کنید و هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. کوین بیس بزرگترین کارگزار بیت کوین در جهان است و در حدود 33 کشور فعال است. کوین بیس نقدینگی بالایی دارد، بدین معنا که شرکت قادر به پرداخت بدهی ها است و در فعالیت های تجاری دارای ریسک شرکت نمی کند و سقف خرید بالایی دارد، بدین معنا که شما می توانید از طریق آن بیشتر از هر صرافی دیگری بیت کوین خریداری کنید. رابط کاربری ساده اش احتمالا آن را به راحت ترین صرافی برای کاربران جدید بیت کوین بدل کرده است و شما میتوانید با یک کارت اعتباری فورا از آن بیت کوین بخرید. کارمزد این صرافی نسبت به سایر صرافی ها، کارمزد پایینی است. با این وجود، روش های پرداختی که قبول می کند محدود است و ابهاماتی مطرح است که آیا کوین بیس نحوه خرج کردن بیت کوین را توسط کاربرانش ردیابی می کند یا خیر. ناشناس بودن در شبکه بیت کوین هنگام استفاده از کوین بیس دشوارتر است، چرا که برای خرید بیت کوین در کوین بیس لازم است برخی از اطلاعات شخصی تان را اعلام کنید. 

چگونه بیت کوین را بفروشیم؟

یکی دیگر از صرافی های بزرگ کوین ماما نام دارد. کارمزدهای آن از کارمزدهای کوین بیس بیشتر است، بخصوص برای افرادی که هنگام خرید بیت کوین از کارت اعتباری یا دبیت کارت به جای ارزهای مجازی استفاده می کنند. با این وجود، در کشورهای بیشتری و نیز برخی از ایالت های آمریکا فعال است. کاربران می توانند بدون بارگذاری هیچ نوع اطلاعات شخصی ای تا سقف 150 دلار، بیت کوین خریداری کنند و این امر آن را ناشناس تر از کوین بیس می کند. 

الوكال بیت کوین نوعی صرافی همتا-به-همتا است، بنابراین برخلاف سایر صرافی ها، کاربران برای خرید بیت کوین از شخص سومی استفاده نمی کنند. کاربران توافق می کنند که به صورت حضوری در زمان و مکان توافق شده ای ملاقات کنند و بیت کوین ها را حضور و با قیمت از پیش تعیین شده ای با هم مبادله کنند. این صرافی ناشناس ترین، خصوصی ترین و امن ترین صرافی بیت کوینی است، زیرا همه تراکنش ها به شکل حضوری و بین کاربران رخ می دهد. نیازی به هیچ نوع تأیید اطلاعات شخصی نیست. همه روش های پرداختی که فرد دارنده بیت کوین قبول خواهد کرد معتبر در نظر گرفته میشود. در برخی کشورها که در آن یا بیت کوین را ممنوع کرده اند و یا صرافی های آن بیت کوین را مبادله نمی کنند، لوکال بیت کوین تنها راهی است که مردم می توانند از طریق آن صاحب بیت کوین شوند. با این وجود، کاربران باید همواره مراقب کلاهبرداری باشند، زیرا برخی از کاربران بدخواه ممکن است در ازای پول نقد بیت کوین های جعلی بفروشند. 

صرافی CEX.IO برای کاربرانی که از کارت اعتباری استفاده می کنند کارمزد کمی اعمال می کند. این صرافی در بسیاری از کشورها و نیز ایالت های آمریکا معتبر است و بیت کوین های خریداری شده معمولا ظرف چند روز آماده خواهند بود. بیت کوین ها را می توان به کارت های اعتباری و دبیت نیز منتقل کرد، اما کارمزد آن بیشتر است. 

یک نکته که باید در مورد همه صرافی های بیت کوین به خاطر داشت این است که اگرچه ممکن است بیت کوین ها بر اساس میزان کلی ارز، دارای نرخی واقعی باشند، اما خود صرافی ممکن است نرخ تبدیل بسیار بالاتری استفاده کند. برای مثال، فرض کنید ارزش کنونی یک بیت کوین 5000 دلار است. صرافی ممکن است در واقع نرخ 7000 دلار و یا بیشتر را استفاده کند. مراقب این نرخ تبدیل باشید که به شکل بالقوه ای بالاتر است، زیرا می تواند بر تعداد بیت کوین هایی که میتوانید با دلارهایتان بخرید تأثیر بگذارد. 

چگونه بیت کوین را بفروشیم؟

برخی از کاربران به دلایل متعددی ترجیح می دهند که بیت کوین هایشان را بفروشند. شاید نرخ تبدیل آن قدر خوب است که تصمیم گرفته اند موجودی بیت کوین شان را به پول نقد تبدیل کنند. شاید در همین حال که برای یک خرید و یا رویداد خاص، مانند تعطیلات، پس انداز می کرده اند در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و حالا آماده شده اند که به آن تعطیلات بروند. 

دلیلش هرچه باشد، راه های مختلفی برای فروش بیت کوین وجود دارد. فروش بیت کوین کمی پیچیده تر از خرید آن است، اما بدون شک می توان این کار را انجام داد. یک راه از طریق لوكال بیت کوین ها است. لوکال بیت کوین ها مبادلات بیت کوینی را میان افرادی که از لحاظ جغرافیایی نزدیک به هم زندگی می کنند تسهیل می کند. شما میتوانید در لوکال بیت کوین ها تبلیغ کنید که تعداد زیادی بیت کوین دارید و می خواهید آنها را در ازای مبلغ مشخصی بفروشید. وقتی کاربر دیگری پاسخ دهد، می توانید مکان و زمانی را تعیین کنید و برای این معامله با هم ملاقات کنید. 

راه دیگر این است که بیت کوین ها را به یک صرافی بفروشید. در لوکال بیت کوین ها شما بیت کوین را به یک فرد حقیقی میفروشید، اما در این روش آنها را به یک صرافی میفروشید. برخی از صرافی ها، مانند بیت استمپ و کوین بیس، به شما اجازه می دهند که بیت کوین هایتان را به آنها بفروشید. در نظر داشته باشید که صرافی ها به دنبال سودآوری هستند، به همین خاطر ممکن است مبلغی که دریافت می کنید به اندازه ارزش کلی بیت کوین هایتان نباشد. 

یک راه غیرمستقیم برای فروش بیت کوین هایتان این است که از آنها برای خریدهای معمولی تان و یا حتی برای یک خرید بزرگ استفاده کنید. برای مثال، فرض کنید شما 8000 دلار به شکل بیت کوین دارید و یک خودرو نیاز دارید. در کمال خوش شانسی شما، در همان حوالی یک نمایشگاه ماشین است که بیت کوین را قبول می کند. شما میتوانید برای خرید آن خودرو به جای دلار از بیت کوین هایتان استفاده کنید. 

خرید و نگهداری بیت کوین

بهترین راه برای آنکه مطمئن شوید که بیشترین سود را از بیت کوین هایتان می برید این است که همه گزینه هایتان را بررسی کنید. به صرافی های متعدد سر بزنید تا ببینید که در هرکدام از آنها چه مبلغی می توانید دریافت کنید. سری به لوکال بیت کوین بزنید تا ببینید که کاربران نزدیک شما مایل اند چه مبلغی بپردازند. اگر کسی از دوستان و خانواده شما هست که می خواهد وارد جریان بیت کوین شود و یا هم اکنون جزو مشتاقان بیت کوین است، به آنها بگویید که قصد دارید بیت کوین بفروشید و ببینید چه پیشنهادی می دهند. اگر گزینه های متعدد و مختلف را بررسی کنید قادر خواهید بود که بهترین معامله را پیدا کنید و امید است که پول بیشتری در ازای بیت کوین هایتان دریافت کنید. 

سرمایه گذاری در بیت کوین بسیاری از کاربران به این دلیل که آنچه را بیت کوین نمایندگی می کند دوست دارند و می خواهند از بیت کوین به جای دلار استفاده کنند، به جریان بیت کوین ملحق می شوند اما تعداد روزافزونی از کاربران نیز متوجه پتانسیل سرمایه گذاری در بیت کوین شوند. سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند راه بی نظیری برای بالا بردن ارزش دارایی هایتان باشد، با این وجود، قبل از شروع این کار، لازم است با برخی رفتارهای بازار آشنا شوید تا جلوتر از بازار بایستید و نگذارید شکستتان بدهد. 

ارزش بیت کوین در نوسان است. بیش از حد. معمولا روندی صعودی دارد و شیب نسبتا تندی هم به سمت بالا دارد اما همچنان ممکن است ارزشش تا حدود %20 و یا بیشتر تنها در ظرف یک روز تغییر کند. لازم است که شما این افت و خیزها را بدون آنکه همه دارایی تان را به کلی از آن خارج کنید، پشت سر بگذارید. برای این کار، شاید بخواهید که خود را از هر نوع خبری در رابطه با بیت کوین دور نگه دارید. شاید این عمل دور از عقل سلیم باشد زیرا اگر اکنون بخشی از جامعه بیت کوین باشید، احتمالا می خواهید که در جریان اتفاقاتی که رخ می دهند باشید. با این وجود، دیدن اینکه سرمایه گذاری تان ممکن است ارزشش را از دست بدهد می تواند بسیار استرس زا باشد و مجابتان کند که آن را بفروشید، حتی اگر روند کلی بیت کوین صعودی باشد. هر روز به نمودارهای ارزش بیت کوین نگاه نکنید. ابزارکی که هر گونه تغییر در ارزش سرمایه گذاری تان را به شما خبر بدهد نصب نکنید. در عوض، پولتان را در بیت کوین سرمایه گذاری کنید، سعی کنید آن را فراموش کنید و بگذارید که رشد کند. مثل کریستوفر کوچ باشید. او 27 دلار را در سال 2009 در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و تا بهار 2013 کاملا آن را از یاد برد. آن زمان، ارزش آن پول به شکل انفجاری زیاد شد و تقریبا به 900 هزار دلار رسید. 

خرید و نگهداری بیت کوین

چه وقت باید بیت کوین بخرید و چه وقت باید آن را نگه دارید؟ جواب آسان این است که زمان حال همیشه زمان خوبی برای خرید بیت کوین است. اگر مقداری پول اضافی دارید که می خواهید سرمایه گذاری کنید، حالا بهترین زمان برای این کار است. فردا هم زمان خوبی برای این کار است. هفته بعد هم احتمالا زمان خوبی برای این کار خواهد بود. هرگز وقت نامناسبی برای خرید بیت کوین وجود ندارد. با این وجود، برخی زمان ها از زمان های دیگر بهترند. اگر قیمت دچار یک افت موقت شود، همان زمان بخرید، در این صورت قادر خواهید بود در ازای 

دلارهایی که خرج می کنید بیت کوین های بیشتری به دست بیاورید. حفظ بیت کوین همیشه یک ایده خوب است مگر اینکه کاملا نیاز داشته باشید که آن را به پول نقد تبدیل کنید و یا برای پرداخت مخارج غیر منتظره آن را به شیوه های دیگری استفاده کنید. به احتمال زیاد، ارزش بیت کوین افزایش خواهد یافت، حتی اگر دوره هایی باشد که ارزش آن افت کند. 

با این وجود، برخی از مردم می خواهند که به طور کامل وارد میدان شوند و به جای حفظ بیت کوین هایشان، می خواهند در معامله گری بیت کوین شرکت کنند. 

معامله گری با بیت کوین

معامله بیت کوین، مثل سایر معامله گری ها، به فرایند خرید و فروش بیت کوین می گویند در زمانی که قیمت بالا و پایین می رود. معامله گران باسابقه روندها را در طول دوره های طولانی بررسی می کنند تا در بهترین زمان بیت کوین را خریدوفروش کنند. ممکن است وقتی قیمت پایین می آید تا جایی که میتوانند بیت کوین بخرند و وقتی قیمتها بالا می رود، همه بیت کوین ها را بفروشند تا سود ببرند. این افراد تمایل دارند که بیت کوین هایشان را برای مدت زمانی طولانی- ماه ها و حتی سال ها، نگه دارند تا به این صورت ارزشش افزایش یابد. 

معامله گران کوتاه مدت بیت کوین آنهایی هستند که ظرف یک روز و یا یک ساعت معاملات متعددی انجام می دهند. آنها می بایست مدام پشت کامپیوترشان باشند و بتوانند در زمان های مختلفی که ارزش بیت کوین بالا و پایین می رود، ظرف یک میلیونيوم ثانیه معاملات را انجام دهند. وقتی که قیمت بالا می رود، می فروشند و وقتی کاهش می یابد، می خرند. گرچه بسیاری از سرمایه گذاران از این فلسفه پیروی می کنند اما ترفند معامله کوتاه مدت این است که این تصمیم ها را ظرف چند دقیقه و یا چند ثانیه بگیرید. معامله گران کوتاه مدت باتجربه از بی ثباتی بیت کوین بهره می برند و می توانند ظرف یک هفته هزاران دلار به دست بیاورند. 

معامله گری با بیت کوین

برای شروع معامله گری با بیت کوین، لازم است یک صرافی پیدا کنید که به شما اجازه بدهد که این کار را بکنید. تصمیمتان را بگیرید که آیا می خواهید به بلندمدت معامله کنید یا کوتاه مدت و اینکه چه اهدافی دارید، سپس یک صرافی پیدا کنید که به بهترین شکل به شما کمک کند تا به آن اهداف برسید. 

سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین

علاوه بر خرید و نگهداری و یا معامله، راه دیگری که بشود در بیت کوین سرمایه گذاری کرد استخراج است، شما همیشه می توانید دکل استخراج خودتان را بسازید و به شیوه سنتی، همان طور که در فصلی قبل توصیف شد بیت کوین استخراج کنید. این کار مطمئنا کمی ریسک و معایب نیز دارد، از جمله این واقعیت که مجبورید برای کسب سود، بهای تجهیزات استخراج را بپردازید. این تجهیزات ممکن است بیش از حد داغ شوند، مدام صدایی شبیه به وزوز از تمام دستگاههایی که کار می کنند شنیده شود، این تجهیزات تنها برای مدتی محدود سودمند خواهد بود، مبلغ قبض های برق ممکن است بسیار زیاد شود، مدام مجبور می شوید که دستگاه ها را تهویه کنید و ممکن است به این خاطر که دستگاه ها بی وقفه کار می کنند خانه تان بسیار گرم شود. یک گزینه جایگزین برای استخراج سنتی، استخراج ابری است که به آن هشینگ ابری نیز میگویند. در استخراج ابری، مجبور نیستید که سخت افزار خودتان را داشته باشید و قبض برقتان سر به آسمان نمی زند. استخراج ابری زمانی است که کامپیوترهای متعدد به یک مرکز داده دور متصل می شوند و قدرت پردازششان را با هم ترکیب می کنند تا هش هایی را از بلوک های داده تولید کننده سه نوع استخراج ابری وجود دارد.

اولین مورد استخراج میزبانی شده است که در آن کاربران سخت افزار را از یک مرکز داده اجاره می کنند و آن را در خانه و یا سایر اماکن شخصی به کار می اندازند. معمولا یک قرارداد هم این بین وجود دارد که در آن شما موافقت می کنید که در ازای هر هش تولید شده مقدار مشخصی از بیت کوین پرداخت کنید و سخت افزار را برای مدت زمان مشخصی استفاده کنید. فایده استخراج میزبانی شده این است که مجبور نیستید خودتان تجهیزات بخرید که می تواند بسیار پرهزینه باشد و مسئول استهلاکهایی که به صورت طبیعی رخ می دهند نیستید. 

نوع دوم استخراج ابری، استخراج میزبانی شده مجازی است. در استخراج میزبانی شده مجازی، یا کاربر و یا شرکت میزبان یک سرور خصوصی مجازی را فراهم می کند. سرور خصوصی مجازی نوعی دستگاه مجازی است که با یک سیستم عامل مخصوص به اینترنت متصل می شود. سپس کاربران نرم افزار استخراج را نصب می کنند (هیچ نیازی به کار با سخت افزار نیست!) و از برق حاصل از سرور خصوصی مجازی برای کمک به استخراج استفاده می کنند. 

سومین نوع استخراج ابری و محبوب ترین آن قدرت هشینگ اجاره ای است. قدرت هشینگ اجاره ای تقریبا مثل این است که یک سهم موقت در یک شرکت استخراج ابری بخرید. کاربران می توانند قدرت هشینگ را خریده و یا بفروشند. برای خرید قدرت هشینگ، آنها مبلغ معینی را (معمولا به صورت بیت کوین به شرکت که معمولا یک مزرعه استخراج است پرداخت می کنند که تقریبا شبیه یک سرمایه گذاری سودآور است. برای فروش قدرت هشینگ، کاربران یک قرارداد با شرکت می بندند که طی آن از قدرت محاسباتی کامپیوتر خود استفاده می کنند تا به قدرت هشینگ مزرعه اضافه کنند. 

بزرگترین نقطه ضعف استخراج ابری این است که کلاهبرداری های زیادی در این زمینه وجود دارد. درواقع، بیشتر برنامه های استخراج ابری کلاهبرداری است. قبل از عقد قرارداد با یک شرکت استخراج ابری، یک تحقیق کامل در رابطه با سابقه آن شرکت بکنید. با جستجوی نظرات افرادی که از آن شرکت برای استخراج ابری استفاده کرده اند سعی کنید بدانید که آیا این شرکت استخراج ابری، معروف و خوش نام است یا خیر. ببینید مکان فیزیکی شرکت کجاست. اگر شک کرده اید که ممکن است در دام کلاهبرداری بیافتید، احتمالا همین طور هم خواهد شد. 

از
0
رای