کیف مسدود کننده RFID چگونه از کارت اعتباری و اطلاعات مهم شما حفاظت می کند؟

کیف مسدود کننده RFID چگونه از کارت اعتباری و اطلاعات مهم شما حفاظت می کند؟ کیف پول مسدود کننده RFID مانع از دستیابی سارقین به اطلاعات مهم می شود. فن آوری RFID (شناسایی با فرکانس رادیویی) از میدان الکترومغناطیس برای ردیابی اشیاء حاوی اطلاعات دیجیتال استفاده می کند.

یک کیف مسدود کننده RFID از اطلاعات حساس شما که در جیبتان قرار دارد، در مقابله دسترسی های غیر مجاز حفاظت می کند. همانطور که می دانیم باید مراقب باشیم که رمزهای عبور را به اشتراک نگذاریم و در مورد نحوه مدیریت اطلاعات حساب کاربری خود محتاط باشیم، چنین اطلاعاتی ممکن است به دست افراد نادرست بیفتد.

سارقین می توانند در حالی که کنار شما ایستاده اند، اطلاعات را از کارت های اعتباری شما سرقت کنند، به خصوص اگر کارت چیپ RFID جاسازی شده داشته باشد. چنین کارت های اعتباری به شما این امکان را می دهد که پرداخت های سریع را تنها با لمس کارت روی یک اسکنر انجام دهید به جای اینکه کارت را درون دستگاه وارد کنید یا سریع بکشید. هنگامی که سارقین داده های RFID را کپی می کنند، می توانند یک کلون از کارت ایجاد کنند. به لطف کیف های مسدود کننده RFID، کارت ها و اطلاعات مهم شما حفاظت می شوند.

فن آوری RFID چطور کار می کند؟

فن آوری RFID (شناسایی با فرکانس رادیویی) از میدان الکترومغناطیس برای شناسایی و ردیابی اشیاء از طریق برچسب هایی که حاوی اطلاعات دیجیتال هستند استفاده می کند. بر خلاف بارکدهای مرسوم مورد استفاده برای شناسایی اقلام در فروشگاه ها یا مدیریت فهرست کالاها، RFID دارای اطلاعات اساسی درباره محصول است، به علاوه به اطلاعات حساس و قابل ردیابی دسترسی دارد.

فن آوری RFID زندگی ما را بسیار آسان تر می کند برای اینکه کمک می کند سرعت پرداخت ها را بالا ببریم، در طول سفر جریان امور مالی را بررسی کنیم و پرداخت های بدون تماس فیزیکی داشته باشیم. متاسفانه مجرمین خلاق تر شده اند و دریافته اند که چگونه می توان از فن آوری RFID برای سرقت شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات شناسایی استفاده کنند. آنها این کار را با استفاده از انتقال دهنده RFID و از طریق مجاورت از راه دور این اسکنرها با کیف پول شما انجام می دهد.    

این اسکنرهای RFID اطلاعاتی شامل کدهای CVV و تاریخ انقضاء را از کارت اعتباری شما دریافت می کنند و از این اطلاعات برای سرقت موجودی کارت استفاده می کنند. میدان الکترومغناطیسی این کار را برای آنها ساده می کند، به این صورت که تنها با راه رفتن کنار فرد و نزدیک کردن اسکنر بدون هیچ تماس فیزیکی بین دستگاه و کیف پولتان، می تواند اطلاعات کارت را بدست آورد. قبل از اینکه شما متوجه چیزی بشوید آنها اطلاعات لازم را پیدا می کنند و آن را به کارت جدیدی انتقال می دهند و می توانند در عرض چند ثانیه به حساب های شما دسترسی پیدا کنند.

کیف مسدود کننده امواج RFID

کیف مسدود کننده RFID چه کاری انجام می دهد؟

یک کیف پول مسدود کننده RFID مانع از دستیابی سارقین به اطلاعات می شود. این کیف ها شامل یک لایه ساخته شده از فلز یا فیبرهای کربنی هستند که مانع از رسیدن میدان های مغناطیسی به چیپ RFID کارت اعتباری می شود. این لایه هر نوع ارتباط بین کارت اعتباری و اسکنر را مسدود می کند. به این ترتیب کارت اعتباری امن باقی می ماند. با این حال، کارت باید درون کیف باشد تا حفاظت شود، قرار دادن کارت در مجاورت کیف نمی تواند امنیت آن را تضمین کند.

چگونگی عملکرد کیف های مسدود کننده و محافظت کننده RFID

آیا شما یک کیف مسدود کننده RFID لازم دارید؟    

بله و خیر.

اگر کارت اعتباری شما چیپ های RFID ندارد، پس نیازی به کیف مسدود کننده RFID ندارید. با این حال، اگر کارت های شما دارای چیپ های RFID هستند، پس در خطر اسکن شدن هستند. در نهایت تصمیم گیری با شما است. اگر احساس می کنید خطری کارت های اعتباری شما را تهدید نمی کند، پس احتمالاً به آن نیاز ندارد. علاوه بر این، نسل دوم کارت های دارای چیپ RFID داده های خود را رمزگذاری و محافظت می کنند. این بر خلاف کارت های نسل اول است که عرضه آنها روز به روز کاهش می یابد.

اما اگر می خواهید خیالتان آسوده باشد و قصد سفر به مکان های مختلف را دارید، بهتر است یکی از این کیف ها را خریداری کنید. در هر صورت، اکثر کیف های مسدود کننده RFID قیمت مقرون به صرفه ای دارد و برخی حتی گارانتی یکساله بازگشت پول را در صورت مرجوع کردن کالا را نیز دارند.

سرقت کارت اعتباری جرم است. در حالی که نباید بیش از حد در مورد ردیابی RFID نگران باشید، بهتر است اقدامات احتیاطی را انجام دهید، زیرا دزدان به طور مداوم دانش خود را ارتقاء می دهند.

منبع: maketecheasier

از
1
رای