بهترین کتاب های جهان؛ 30 کتاب برتر دنیا عاشقانه، تاریخی و معمایی

بهترین کتاب های جهان؛ 30 کتاب برتر دنیا عاشقانه، تاریخی و معمایی بهترین کتاب ها جهان ؛ 30 مورد از جدیدترین و پرفروش ترین کتاب های دنیا 2022 عاشقانه، رمان، معمایی، جنایی، کمدی برای مطالعه که باید به کتاب هایتان اضافه کنید، در سلام دنیا ببینید.

با در نظر گرفتن زمانی حتی اندک در شبانه روز برای مطالعه علاوه بر اینکه می توان حال خود را خوب کرد بر دانسته های خویش می میفزاییم ، در این مطلب از سلام دنیا به معرفی 30مورد از بهترین کتاب ها در سال 2022، جدیدترین کتابهای روز دنیا، پرفروش ترین کتاب های سال دنیا، بهترین کتاب های دنیا برای مطالعه، کتاب هایی که حال آدم را خوب می کنند، خلاصه بهترین کتاب های جهان در سال 2022 خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

فهرست کتاب های تابستانی جادوی نوستالژیک خاصی برای خود دارند. آنها روزهایی را به یاد ما می اندازند که تعطیلات تابستانی و غرق شدن در ادبیات را طولانی می کند. حتی در حال حاضر، با کار در تمام طول سال و تعطیلات بسیار کوتاه، بهترین کتاب‌های تابستانی امکانات و هیجان بی‌پایانی را به ارمغان می‌آورند. و تنوع ژانرها به این معنی است که کتابی برای همه وجود دارد.

به همین دلیل ما لیستی از کتاب های تابستانی که حتما باید بخوانیم را تهیه کرده ایم. سفر و فضاهای بیرونی بیشتر (معروف به مکان‌های مطالعه ایده‌آل)،بهترین زمان برای خواندن برخی از بهترین کتاب‌های تابستانی است که تاکنون نوشته شده است.این کتاب ها مورد تحسین منتقدان قرار گرفته اند و پرفروش ترین کتاب ها هستند. و بسیاری از آنها توسط ویراستاران Reader's Digest و خوانندگانی مانند شما انتخاب شده اند. در اینجا بهترین کتاب‌های تمام دوران ، کتاب‌های داستانی، کتاب‌های خواندنی در ساحل ، رمان‌های فانتزی ، رمان‌های عاشقانه ، کتاب‌های معمایی ، داستان‌های تاریخی و غیره را خواهید یافت.


حتما بخوانید: بهترین کتاب خودشناسی و موفقیت


پس حوله ساحلی خود را تکان دهید، آن را روی شن خالی یا چمن بگذارید، یک لیوان لیموناد بردارید و در کتاب و کلماتی که تابستان شما را عالی می کند غرق شوید. ممکن است تعطیلات تابستانی را بخواهید استراحت کنید اما این تعطیلات نباید شما را از مطالعه کردن دور کند.

بهترین کتاب های جهان برای مطالعه

30 مورد از بهترین کتاب ها جهان در سال 2022

1. از بهترین کتاب ها جهان: زن فلوریدا اثر دب راجرز

برای طرفداران: Nine Perfect Strangers اثر لیان موریارتی و The Girls اثر Emma Cline

از آنجایی که از نامش پیداست، زن فلوریدا یک زن باهوش است که از عجایب ایالت فلوریدا  اگاه است و در عین حال طبیعت آن را نیز به تصویر می‌کشد. این رویا و خیال سرگرم‌کننده و تفکربرانگیز، جیمی را درگیر می کند. پس از دستگیری او برای جنایتی مضحک که در فضای مجازی منتشر شد، او تابستان خود را با انجام خدمات اجتماعی در پناهگاهی برای میمون‌های نجات یافته می‌گذراند و در آنجا به یک انجمن خیریه مذهبی نسوان دعوت می‌شود. و همه چیز از آنجا عجیب  غریب تر می شود. جو اگزوتیک، خود ببر کینگ، در مورد زن فلوریدا گفت : من نوع کتابم را دوست داشتم.» اگر این باعث نمی‌شود که بخواهید این کتاب را به فهرست کتاب‌خوانی تابستانی خود اضافه کنید (یا آن را به  کتابخانه خود اضافه کنید)، می توانید کتاب بعدی رابخوانید!

زن فلوریدا اثر دب راجرز

2. از بهترین کتاب ها جهان: افتر پارتی اثرAnthony veasna so

برای طرفداران: sour heart اثر جنی ژانگ

داستان‌های کوتاه آنتونی ویزنا سو در افتر پارتی با دیدگاه‌های مختلف در مورد دیاسپورای آمریکایی کامبوجیایی در کالیفرنیا است. و کتابی است کمدی و طنز. انرژی که این کتاب دارد بسیار زیاد است که شما را در هنجارهای جامعه، سیاست‌های پیچیده اجتماعی و نژادی، و درام‌های خانوادگی غرق می‌کند. بنابراین آسیب های نسلی ناشی از بازماندگان نسل کشی خمرهای سرخ و همچنین فقر و نابرابری هایی که کامبوجیان در ایالات متحده با آن روبرو هستند را بررسی می کند و به تصویر می کشد. اما این داستان‌های کوتاه دارای طنزی تلخ هستند که ممکن است باعث ناراحتی شما می‌شود و انسانیت لطیفی که جامعه را تحسین می‌کند. پس از مرگ منتشر شد، افترپارتی برنده جایزه جان لئونارد برای بهترین کتاب اول منتقدان کتاب شد.

 افتر پارتی اثرAnthony veasna so

3. از بهترین کتاب ها جهان: کتاب الماس اثر جیمی برنر

برای طرفداران: Blush اثر جیمی برنر و The Vacationers نوشته اما استراب


حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


این کتاب یک درام خانوادگی و در عین حال شاد است که در شهر ماساچوست، گیلت اتفاق می‌افتد ، که درمورد زنان خانواده ثروتمند پاولین و جواهراتشان است. خانواده  توسط الماسی به اصطلاح نفرین شده  رز متلاشی شده است و جما یک طراح جواهرات با استعداد به تنهایی، به دنبال آن است تا آن را پس بگیرد – و همچنین می خواهد انتقام، قدرت و عشق را بگیرد. اگر عاشق شایعات و الماس هستید، یا از خوانندگان بزرگ داستان های زنانه هستید ، جدیدترین اثر نویسنده پرفروش جیمی برنر بهترین کتاب برای خواندن در  کنار استخر برای شماست.

کتاب الماس اثر جیمی برنر

4. از بهترین کتاب ها جهان:  دختران شناور ( the foating girls) اثر لوپاتریک

برای طرفداران: Where the Crawdads Sing اثر دلیا اونز و The Round House اثر لوئیز اردریچ

از کتاب the foating girl لوپاتریک که درپس اب های جورجیا می گذرد نگذرید. این از دیدگاه یک پسر بچه،12 ساله، روایت شده است، اما این یک کتاب برای کودکان نیست . در عوض، The Floating Girls به لطف راوی کودک، اسرار دلخراش خانواده  را فاش می کند و مسائل اجتماعی را نشان می دهد، و  با To Kill a Mockingbird مقایسه شده است .

the foating girls اثر لوپاتریک

5. از بهترین کتاب ها جهان: حیوانات جزایر کوچک اثر جوهیا کیم

برای طرفداران: پاچینکو نوشته مین جین لی و خاطرات یک گیشا از آرتور گلدن

اولین داستان تاریخی جوهیا کیم که نزدیک به پنج دهه را در بر می گیرد - از سال 1917 تا 1965 - سرنوشت  زندگی یک شکارچی ببر، یک زن برجسته و یک افسر ژاپنی در کره را برجسته می کند. این حماسه زیبا به دنبال دوستی ها، روابط عاشقانه و تراژدی های غیرمحتملی است که در زمان اشغال ژاپن رخ داده است. و در حالی که داستان در یک دوره تاریک از تاریخ اتفاق می افتد، کیم  بر روحیه و شادی بی نظیر مردم کره تأکید می کند. پس از اتمام «جانوران یک سرزمین کوچک» ، حتماکتاب‌های دیگر نویسندگان آسیایی را بررسی کنید.

حیوانات جزایر کوچک اثر جوهیا کیم

6.  از بهترین کتاب ها جهان: تصنیف عشق و شکوه اثر رینا گرانده

برای طرفداران: کوه سرد اثر چارلز فریزر

حماسه عاشقانه رینا گرانده از داستان واقعی گردان سنت پاتریک الهام گرفته شده است،گروهی متشکل از صدها مهاجر که از ارتش ایالات متحده فرار کردند تا با ارتش مکزیک در طول جنگ مکزیک و آمریکا، از 1846 تا 1848 بجنگند. در مقابل این پس زمینه رابطه عشقی پرشور بین جان رایلی، مهاجر ایرلندی که گردان را تشکیل می‌داد، و شیمینا سالومه، یک شفادهنده در خط مقدم به تصویر می کشد. تصنیف عشق و شکوه که به خوبی روایت شده و با دقت ساخته شده است، برای علاقه مندان به تاریخ و هر کسی که به دنبال خواندن داستان های بیشتر از نویسندگان لاتینکس است، عالی است .

تصنیف عشق و شکوه اثر رینا گرانده

جدیدترین کتابهای روز دنیا

7. از بهترین کتاب ها جهان: Belle greene اثر الکساندرا لاپیر

برای طرفداران: passing by nella larsen and boy, snow

Belle greene باهوش و زیبا که در خانواده ای برجسته از روشنفکران سیاه پوست متولد شد، بل گرین در اوایل دهه 1900 مدیر کتابخانه معتبر جی پی مورگان شد. الکساندرا لاپیر داستان واقعی زندگی جذاب گرین را از دریچه ای تخیلی روایت می کندو رشد او در جامعه شهر نیویورک و سرپیچی از مرزهای نژادپرستی و تبعیض جنسی را پوشش می دهد. بل گرین با جزئیات دقیق، به جمع دیگر کتاب‌های ضروری درباره روابط نژادی در آمریکا می‌پیوندد و مطمئناً دوستداران هنر و کتاب‌های کمیاب را خوشحال می‌کند.

Belle greene اثر الکساندرا لاپیر

8.  از بهترین کتاب ها جهان: جایی که  خرچنگ ها اواز می خوانند اثر دلیا اونز

برای طرفداران: T he Great Alone اثر کریستین هانا و The Marsh King's Daughter اثر کارن دیون

از انجایی که فیلم ان در 15 ژوئیه اکران می شود، ولی کتاب ان ارزش یک بار خواندن (یا بازخوانی) دارد. اولین رمان دلیا اونز، در مورد کیا کلارک است که یاد می گیرد به تنهایی در باتلاق های کارولینای شمالی زنده بماند و به «دختر مردابی» طرد شده تبدیل شود. مهارت های بقای کیا زمانی که در قتل پسر شهر کوچکش دخیل می شود دوباره مورد آزمایش قرار می گیرد. بیش از 12 میلیون نسخه از این کتاب دلخراش و در عین حال عالی فروخته شده است که آن را به یکی از بهترین کتاب‌های تابستانی تمام دوران تبدیل کرده است.

 جایی که  خرچنگ ها اواز می خوانند اثر دلیا اونز

9. از بهترین کتاب ها جهان: روزی گرگ ها بودند اثر شارلوت مک کانهی

برای طرفداران: Where the Crawdads Sing توسط Delia Owens و American Wolf توسط Nate Blakeslee

این پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز همه چیز را دارد: دوقلوها، ضربه روحی، قتل، عاشقانه و البته گرگ.این کتاب زیبا و طلسم‌آمیز است، فیلم Once There Were Wolves از دیدگاه اینتی، زیست‌شناس خشمگینی که پروژه معرفی مجدد گرگ را در ارتفاعات اسکاتلند رهبری می‌کند، روایت می‌شود. اینتی به ناچار با مخالفت کشاورزان منطقه روبرو می شود و زمانی که یکی از کشاورزان می میرد و او باید تصمیم سختی برای در امان ماندن گرگ هایش بگیرد. این رمان برای دوستداران طبیعت ایده آل است، این رمان سرسبز نوعی  جدید از رمان پلیسی است و هم قلب شما را می شکند و هم شما را وادار می کند که آزادانه در جنگل بدوید.

 روزی گرگ ها بودند اثر شارلوت مک کانهی

خلاصه بهترین کتاب های جهان در سال 2022

10.از بهترین کتاب ها جهان:  آپارتمان پاریس اثر لوسی فولی

برای طرفداران: The Guest List اثر لوسی فولی و The Turn of the Key اثر روث وار

این کتابی شیک و پرفروش، از ذهن پیچیده و در عین حال درخشان لوسی فولی، در مورد جس است که داستانی خیالی است زمانی که با برادرش تصادف می کند او را گم می کند. هنگامی که جس یکی یکی با همسایگان خود ملاقات می کند، متوجه می شود که شهر عشق بسیار تاریک تر و ترسناک تر از آن چیزی است که او انتظارش داشت. کتاب آپارتمان پاریس تا انتها شما را هیجان زده نگه می داردممکن است برای شما داستانی ناب باشد، طرفداران رمان‌های جنایی واقعی ان را دوست خواهند داشت.

 آپارتمان پاریس اثر لوسی فولی

11. از بهترین کتاب ها جهان: زنی در کتابخانه اثر سولاری جنتیل

برای طرفداران: قتل در قطار سریع السیر شرق اثر آگاتا کریستی و دختری در قطار اثر پائولا هاوکینز

داستان‌ها مانند کیک این معمای قتل هوشمندانه لایه بندی شده اند، و شما آن‌ها را می خورید  تا بفهمید چه کسی این جنایت را انجام داده است. در هسته آن، چهار غریبه در اتاق مطالعه کتابخانه عمومی بوستون روی یک میز نشسته اند که فریادهای یک زن در سراسر کتابخانه شنیده می شود. آنها به گفتگو می پردازند. البته یکی از آنها قاتل است. با ساختار روایی منحصربه‌فرد، جهت‌گیری اشتباه کلاسیک و شخصیت‌های قانع‌کننده، فیلم The Woman in the Library برای عاشقان رمان های جنایی-معمایی-مهیج عالی است.

زنی در کتابخانه اثر سولاری جنتیل

12. از بهترین کتاب ها جهان: The Hidden One اثر لیندا کاستیلو

برای طرفداران: حقیقت ساده اثر جودی پیکولت

رئیس پلیس کیت بورکلدر فکر می کرد که زندگی امیش خود را پشت سر گذاشته است، اما وقتی بزرگان یک جامعه آمیش در پنسیلوانیا برای حل یک قتل به سراغ او می آیند، شخصاً درگیر می شود - و اولین عشق او متهم است. حتی اگر هیچ یک از کتاب های دیگر مجموعه کیت بورکلدر را نخوانده باشید، The Hidden One دریچه ای جذاب به زندگی آمیش ها و برخی از رازهای تاریکی که ممکن است در کمین آن ها وجود داشته باشد ارائه می دهد. اگر میخواهید کتابی در سفر بخوانید، این می تواند یک کتاب صوتی سرگرم کننده و اکشن برای دانلود و گوش دادن در حین سفر باشد.

 The Hidden One اثر لیندا کاستیلو

پرفروش ترین کتاب های سال دنیا

13. از بهترین کتاب ها جهان: مهمان دیگر اثر هلن کوپر

برای طرفداران: T he Downstairs Neighbor اثر هلن کوپر و دختری در قطار اثر پائولا هاوکینز

در این کتاب جذاب، اسرار تاریکی در زیر یک استراحتگاه مجلل در کنار دریاچه در ایتالیا با ارتباطات مرموز با یک متصدی بار خوش تیپ در انگلستان پنهان شده است. هلن کوپر ماهرانه بین  دو روایت کاملاً مجزا که در «مهمان دیگر» جمع‌آوری شده است حرکت می‌کند: یکی شامل قتلی است که توسط خانواده قربانی پنهان شده است و دیگری شامل یک رابطه عاشقانه است. شما در تلاش برای حل این معما غرق خواهید شد!

 مهمان دیگر اثر هلن کوپر

14. از بهترین کتاب ها جهان: گریه در اچ مارت اثر میشل زائونر

برای طرفداران: On Earth We're Briefly Gorgeous اثر اوشن وونگ و The Year of Magical Thinking اثر جون دیشن

همانطور که از عنوان آن پیداست، گریه در اچ مارت اثر میشل زائونر (خواننده اصلی صبحانه ژاپنی) شما را به سمت دستمال کاغذی می برد. این خاطرات دلخراش و صمیمی ،داستان  زائونر است که در آن او رابطه خود را با مادر مهاجر کره ای خود از کودکی تا مرگ مادرش بر اثر سرطان بررسی می کند. موضوعی که در سراسر این خاطرات وجود دارد، موضوعی است که چگونه عشق از طریق غذا بیان و تقویت می‌شود، و این توانایی زائونر در به تصویر کشیدن این حقیقت جهانی است که کتاب را به‌سرعت به پرفروش‌ترین کتاب  رساند (حتی به «کتاب‌های مورد علاقه سال» رییس جمهور اوباما تبدیل شد).پس از اتمام خواندن گریه در اچ مارت ، حتما موارد دیگر را بررسی کنید.

گریه در اچ مارت اثر میشل زائونر

15. از بهترین کتاب ها جهان: منو پیدا کن اثر ویولا دیویس

برای طرفداران: Becoming اثر میشل اوباما

در حالی که گاهی اوقات ممکن است خاطرات افراد مشهور بیش از حد اغراق آمیز به نظر برسد، این مورد در مورد Finding Me اثر ویولا دیویس صادق نیست . این بازیگر برنده جایزه اسکار عمیقاً به زندگی پر از فقر، سوء استفاده، آسیب های نسلی و نژادپرستی و همچنین شادی و عشق می پردازد. دیویس همه چیز را اشکار می کند، از تولد در مزرعه ای در کارولینای جنوبی گرفته تا مشکلات انتخاب نقش های بازیگری که برای زنان سیاه پوست ایجاد شده است. این  کتاب  دلخراش است، اما در نهایت یک نامه عاشقانه  شخصی و امیدوارکننده به دختران سیاه پوست با رویاهای بزرگ است. در اینجا چند کتاب دیگر از نویسندگان سیاه پوست وجود دارد که می‌توانید به فهرست  خود اضافه کنید.

منو پیدا کن اثر ویولا دیویس

16. از بهترین کتاب ها جهان: Tanquerayتوسط استفانی جانسون و براندون استانتون

برای طرفداران: Humans of New York اثر براندون استانتون و Just Kids اثر پتی اسمیت

داستان واقعی Tanqueray بسیار خنده دار است و  شهر نیویورک، شما را مجذوب خود خواهد کرد. میلیون‌ها فالوور رسانه‌های اجتماعی Humans of New York برای اولین بار در سال 2019 با استفانی جانسون و زندگی غیرمعمول او به عنوان Tanqueray، یکی از شناخته‌شده‌ترین رقصندگان بورلسک در دهه 1970 در شهر نیویورک آشنا شدند. برای کتاب‌های غیرداستانی ، این کتاب تقریباً عجیب‌تر از داستان است. تانکری مملو از داستان‌های پلیسی، دوستی‌های عجیب، و عشق است. این داستان بسیار هیجان انگیز است.

   Tanquerayتوسط استفانی جانسون و براندون استانتون

17. از بهترین کتاب ها جهان: The Summer I Turned Pretty اثر جنی هان

برای طرفداران: To All Boys I've Loved Before  اثر جنی هان و The Summer of Broken Rules اثر کی ال والدر

اگرچه این رمان عاشقانه بیش از یک دهه است که از عمرش می گذرد، این کتاب خواندنی مخصوص تابستان است و با اقتباس تلویزیونی اکنون در Amazon Prime Video، ارزش بازخوانی را دارد. The Summer I Turned Pretty دارای یک خانه ساحلی ایده‌آل، داستان بلوغ و عاشقانه است.به سبک واقعی جنی هان، این کتاب به شما احساس گرمی، مبهم و نوستالژیک می دهد و  یکی از بهترین کتاب های تابستانی برای نوجوانان و بزرگسالان است. یک طرح خاص قلب شما را تحت تاثیر قرار می دهد!

. The Summer I Turned Pretty اثر جنی هان

18. از بهترین کتاب ها جهان: Nora Goes Off فیلمنامه اثر آنابل موناگان

برای طرفداران: عاشقان کتاب اثر امیلی هنری و چگونه آن را در هالیوود جعل کنیم اثر آوا وایلدر

در این کتاب، متا رام کام، فیلمنامه نویس موفق  فیلمنامه ای را بر اساس ازدواج ناموفق خود می فروشد و لئو ونس ستاره سینما در نقش همسرش انتخاب می شود. چیزی که Nora Goes Off Script را خاص می‌کند این است که چگونه مادری مجرد را برجسته می‌کند و روش‌هایی را که کودکان می‌توانند هم عاشقانه جدید را پیچیده‌تر کنند و هم آن را دل‌گرم‌تر کنند. این کتاب عالی است و شما نیز به ان احتیاج دارید.

18. Nora Goes Off فیلمنامه اثر آنابل موناگان

بهترین کتاب های دنیا برای مطالعه

19. از بهترین کتاب ها جهان: بادیگارد اثر کاترین سنتر

برای طرفداران: The Love Hypothesis اثر علی هیزلوود و The Spanish Love Deception اثر النا ارماس

نقش ها در جدیدترین رمان عاشقانه نویسنده پرفروش نیویورک تایمز ، کاترین سنتر، بادیگارد ، تغییر می کند. هانا بروکس ظریف اندام و ناآگاه - اما کاملاً کشنده - به عنوان بادیگارد برای محافظت از بازیگر و دلربای جک استپلتون استخدام می شود. با استفاده از یک قرار ملاقات تقلبی، می توانید یک  احساس خوب  به دست آورید. اما این طنزهاو مجموعه مهارت‌های چشمگیر هانا است که این یکی را از بقیه متمایز می‌کند. اگر از طرفداران عاشقانه های غم انگیز à la Colleen Hover هستید، این عنوان را انتخاب کنید.

بادیگارد اثر کاترین سنتر

20. از بهترین کتاب ها جهان: غرور و تعصب اثر جین آستن

برای طرفداران: زنان کوچک اثر لوئیزا می آلکات و اما اثر جین آستن

رمان «دشمنان عاشق» ممکن است مورد علاقه خوانندگان رمان های عاشقانه باشد، اما هیچ کس مانند جین آستین، نویسنده ای که آن را با غرور و تعصب به شهرت رساند، این کار را انجام نمی دهد.سازندگان هنوز هم امروز از رمان او استفاده می کنند - اخیراً، این داستان در جزیره آتش ، رام-کام تابستانی همجنس گرا جوئل کیم بوستر اقتباس شده است. اگر آخرین باری که این کتاب کلاسیک محبوب را خواندید در کلاس انگلیسی دبیرستان بود، باید دوباره ان را بخوانید. داستان این رمان عاشقانه عالی است، این رمان عاشقانه در مورد پنج خواهر است که در تلاش برای ازدواج هستند، به‌ویژه الیزابت بنت باهوش، که با مرد مجرد سرد اما ثروتمند آقای دارسی سر به سر می گذارد.طنز و دل انگیز، غرور و تعصب یکی از مشهورترین کتاب های کلاسیک دوران، و همچنین یکی از اولین و بهترین کتاب های تابستانی است.

غرور و تعصب اثر جین آستن

21. از بهترین کتاب ها جهان: رمانتیک های مرده اثر اشلی پستون

برای طرفداران: سریال میانجی اثر مگ کابوت و کلوپ شام ارواح خویشاوند اثر ایمی ای. ریچرت

The Dead Romantics دارای یک روح‌نویس بدبین و عاشق است که می‌تواند ارواح  خشمگین  را ببیند، که در مهلت مقرر به دست‌نوشته‌اش نیاز دارد. وقتی فلورانس دی متوجه می‌شود که پدرش فوت کرده است، برای مراسم خاکسپاری به زادگاهش می‌رود و سردبیرش را نیز در آنجا پیدا می‌کند. این رمان  خنده‌دار و عجیب و غریب است، اما برخی مضامین سنگین‌تر مانند از دست دادن و غم و اندوه را نیز با صداقتی صمیمانه بررسی می‌کند، و دقیقاً به همین دلیل است که رمانتیک‌های مرده در هفته‌نامه مورد بررسی قرار گرفت.

رمانتیک های مرده اثر اشلی پستون

22. از بهترین کتاب ها جهان: لوسی چک این توسط دی ارنست

برای طرفداران: I t Happened One Summer اثر تسا بیلی و پاریس.ایده خوبی است نوشته جن مک کینلی

لوسی 49 ساله در تلاش برای اصلاح زندگی خود تصمیم می گیرد کاری را که به نظر رویایی به نظر می رسد انجام دهد: مدیریت هتل پارادی در رن فرانسه. در حالی که او انتظار این همه سختی را نداشت متوجه می شود که تعمیر یک هتل فرسوده کاری بزرگتر از آنچه او انتظار داشت است. رمان سرگرم‌کننده و دل‌انگیز دی ارنست ثابت می‌کند که برای شروعی تازه، پیدا کردن دوستان جدید و یافتن عشق هرگز دیر نیست. و با توصیفات زیبا از حومه و غذای فرانسوی،این کتاب برای فرانسوی‌ ها مناسب است.

لوسی چک این توسط دی ارنست

23. از بهترین کتاب ها جهان: فردا این موقع  اثر اما استراوب

برای طرفداران: عاشقان مدرن نوشته اما استراوب و فی، دور از هلن فیشر

اگر بتوانید در زمان 16 سالگی به گذشته سفر کنید، چه چیزی را تغییر می‌دهید؟ این سؤالی است که نویسنده پرفروش، اما استراوب می پرسد. درام خانوادگی علمی-تخیلی استراوب که یادآور فیلم تلخ « درباره زمان » محصول 2013 است ، بر دختری تمرکز دارد که دوباره وقت گرانبهای خود را با پدرش سپری می کند. این کتاب دلخراش باعث می شود تا زمانی که می توانید با عزیزان خود تماس بگیرید.

فردا این موقع  اثر اما استراوب

24. از بهترین کتاب ها جهان: دختر دکتر مورو اثر سیلویا مورنو-گارسیا

برای طرفداران: گوتیک مکزیکی اثر سیلویا مورنو-گارسیا

این رمان علمی تخیلی،ذهن درخشان و خلاق نویسنده پرفروش نیویورک تایمز ، کتاب گوتیک مکزیکی ، کتاب جزیره دکتر مورو اثر اچ جی ولز را در مکزیک دهه 1870 دوباره به تصویر می کشد. سیلویا مورنو-گارسیا مرگ، اکشن، عاشقانه وانسان و حیوان را در یک منظره رویایی جنگل به ما می دهد. با روایتی که ریشه در وقایع تاریخی واقعی دارد و قهرمان کارلوتا مورو به بلوغ می‌رسد، دختر دکتر مورو رویکردی فمینیستی و ضداستعماری به داستان کلاسیک دارد.

دختر دکتر مورو اثر سیلویا مورنو-گارسیا

کتاب هایی که حال آدم را خوب می کنند

25. شهر و برج قدیم بابل: یا ضرورت خشونت: تاریخ محرمانه انقلاب مترجمان آکسفورد نوشته RF Kuang

برای طرفداران: The Secret History اثر دونا تارت و جاناتان استرنج و آقای نورل اثر سوزانا کلارک

همانطور که عنوان تاثیرگذار آن ممکن است نشان دهد، این فانتزی تاریخی هم در هسته خود یک دانشگاه تاریک است و هم چالشی برای امپریالیسم بریتانیا و ماهیت استعماری ترجمه. RF Kuang، نویسنده پرفروش سه گانه The Poppy War (یکی از بهترین مجموعه کتاب ها برای عاشقان داستان های تاریخی)،  کتاب  خود را "نامه ای عاشقانه و نامه جدایی به آکسفورد" می نامد - و اگرچه ممکن است این فرضیه چندان جالب به نظر نرسد. غیر آکادمیک‌ها، از اینکه این یکی را امتحان کردید سپاسگزار خواهید بود. داستان بابل در بریتانیا در سال 1828 اتفاق می افتد، بابل درمورد  یک دانشجوی چینی است که در تعقیب  دانش و یک انقلاب دانشجویی گرفتار می شود. اگر به دنبال استعمار زدایی از ادبیات خود هستید، اینجا مکانی عالی برای شروع است.

.شهر و برج قدیم بابل: یا ضرورت خشونت: تاریخ محرمانه انقلاب مترجمان آکسفورد نوشته RF Kuang

26. از بهترین کتاب ها جهان: جزیره  اثر آدریان مک کینتی

برای طرفداران: ساحل اثر الکس گارلند و The Chain اثر آدریان مک کینتی

طرفداران کتاب های هیجان انگیز ، فکر می کنید دیگر هیچ چیز نمی تواند شما را شوکه کند؟ جزیره را بخوانید. این فیلم فوق‌العاده هیجان‌انگیز که توسط نویسنده  آدریان مک‌کینتی نوشته شده است، خانواده باکستر را دنبال می‌کند که خود را در جزیره‌ای دورافتاده و عجیب در سواحل استرالیا می‌بینند - با افراد محلی حتی غریبه‌تر که می‌خواهند آنها را بکشند. با صحنه‌های تعقیب و گریز وحشتناک و واقعاً آزاردهنده‌ای که با ترس هم مرز است، از ابتدا تا انتها آدرنالین ترشح خواهید کرد . جای تعجب نیست که این داستان وحشیانه نقدهای ستاره دار Booklist و Publisher's Weekly را دریافت کرد و در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک سریال است!

جزیره  اثر آدریان مک کینتی

27. از بهترین کتاب ها جهان: Deep Water اثر اما بامفورد

برای طرفداران: The Ruins اثر اسکات اسمیت و Something in the Water اثر کاترین استدمن

یک داستان دلخراش بقا، Deep Water یک تریلر دیگر در مورد جنبه تاریک بهشت ​​است و اینکه چگونه زندگی جزیره می تواند به سرعت به یک کابوس تبدیل شود. وقتی امدادگران مردی بیهوش و زنی غرق در خون را در یک قایق تفریحی لوکس پیدا می کنند - و وقتی زن به طور نامنسجم به قتل اعتراف می کند - آنها (و ما!) نمی دانیم چه فکری کنیم. اما بامفورد با وفادار ماندن به مکانیک واقعی قایقرانی، در حالی که به آرامی حقیقت هیجان انگیز را در پشت آنچه اتفاق افتاده آشکار می کند، تعلیق ایجاد می کند. این یکی از بهترین کتاب‌های تابستانی برای کسانی است که تابستان امسال به دریا می روند.

Deep Water اثر اما بامفورد

28. از بهترین کتاب ها جهان: دروغ هایی که می گویم اثر جولی کلارک

برای طرفداران: اخرین پرواز اثر جولی کلارک و Codename Villanelle اثر لوک جنینگز

بهترین کتاب برای خواندن بر اساس برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما چیست؟ این کتاب برای شماست! یک تریلر فوق هوشمند درباره یک خبرنگاری که قصد افشای او را دارد، این یکی از آن کتاب هایی است که در یک جلسه خواهید خواند. این دو زن هر دو با انگیزه انتقام، بازی موش و گربه با یکدیگر در یک بازی هستند. کتاب دروغ هایی که می گویم، شما را به این فکر می‌اندازد که چه کسی در صدر قرار می‌گیرد.

دروغ هایی که می گویم اثر جولی کلارک

29. از بهترین کتاب ها جهان: بیدار بمان اثر مگان گلدین

برای طرفداران: قبل از اینکه بخوابم اثر SJ Watson و The Flight Attendant نوشته کریس بوجالیان

آخرین تریلر روانشناختی مگان گلدین، نویسنده پرفروش، با یک پیش‌فرض واقعاً وحشتناک شروع می‌شود: لیو ریس در پشت تاکسی با چاقوی خونین از خواب بیدار می‌شود، دو سال گذشته را به یاد نمی‌آورد، و کلمات «بیدار بمان» روی پوستش نوشته شده است. در همین حال، کارآگاه دارسی هالیدی باید سرنخ‌ها را در این تحقیق قتل جمع آوری کند و تعیین کند که آیا لیو قاتل است یا خیر. هوشمندانه و سریع کار کنید، بیدار بمانید به شما کمک می‌کند تا خودتان بیدار بمانید تا حقیقت را کشف کنید.

بیدار بمان اثر مگان گلدین

30. از بهترین کتاب ها جهان: مرد 6:20 اثر دیوید بالداچی

برای طرفداران: سریال جیسون بورن اثر رابرت لودلوم

توطئه‌های شرکتی، فساد، و قتل همه در این کتاب تابستانی طرفداران تریلر گرد هم آمده‌اند . در کتاب «مرد 6:20» نویسنده پرفروش دیوید بالداچی ، تراویس دیوین، تحلیلگر مالی متوجه می شود که همکارش (که از قضا دوست دختر سابق او بوده است) در شرکت سرمایه گذاری معتبرشان جسدش پیدا شده است واو برای همکارش تحت تعقیب و بازجویی قرار گرفته است.برای پاک کردن نام خود و زنده ماندن، تراویس باید از همان تجربه نظامی که دشمنانش می خواهند علیه او استفاده کنند استفاده کند. بازی بالداچی در این ژانر واقعاً می درخشد زیرا او لایه های پیچیده ای از پیچ و خم های پرچین می سازد تا شما را روی لبه صندلی خود نگه دارد!

 مرد 6:20 اثر دیوید بالداچی

سخن آخر

امیدواریم از لیستی که در این مطلب از کتاب های پرطرفدار دنیا در سال 2022 آماده کرده ایم لذت برده باشید و آنها را در صف کتب هایی که قرار است بخوانید قرار دهید.


مطالب مرتبط:

معرفی کتاب اطلاعات عمومی برای افزایش آگاهی استخدامی و مسابقه

بهترین کتاب های مذهبی که باید خواند (معرفی 10 مورد)
 
 

از
5
رای