10 کتاب انگیزشی برای شروع کسب و کار که افراد مشهور پیشنهاد می کنند

10 کتاب انگیزشی برای شروع کسب و کار که افراد مشهور پیشنهاد می کنند 10 کتابی که باید خواند؛ بهترین کتابهای انگیزشی و زندگینامه که افراد مشهور (ایلان ماسک، وارن بافت، بیل گیتس و اوباما) خواندن آن را برای شروع کسب و کار پیشنهاد می کنند؛ در سلام دنیا بخوانید.

10 کتاب که پرزیدنت باراک اوباما، وارن بافت، بیل گیتس، استیو جابز، ایلان ماسک ... توصیه می کنند، بخوانیم. مهم نیست که ایلان ماسک، استیو جابز، بیل گیتس یا رئیس جمهور باراک اوباما چقدر موفق هستند. همه آنها دائماً در حال یادگیری و تجربه هستند. این سلبریتی ها ادعا می کنند که کتاب ها بخش بزرگی از سفر آنها است تا به آنها کمک کند آنچه را که می خواهند انجام دهند. ما در این مقاله سلام دنیا 10 کتاب که این افراد مشهور توصیه کرده اند، بهترین کتاب های انگیزشی و زندگینامه برای شروع کسب و کار و رسیدن به اهداف خود در زندگی را به شما معرفی می کنیم. خوانندگان می توانند با مراجعه به این فهرست، مناسب ترین آثار را برای خود انتخاب کنند.

بهترین کتابهای انگیزشی و زندگینامه که افراد مشهور پیشنهاد می کنند

1. کتاب اطلس شانه هایش را بالا انداخت- آین رند

 • پیشنهاد شده توسط: استیو جابز
 • موضوع: سیاست، تجارت.

خلاصه داستان: کتاب اطلس شانه هایش را بالا انداخت حول محور شخصیت اصلی داگنی تاگارت می‌چرخد که شاهد فروپاشی تدریجی جامعه است، زیرا دولت کنترل صنایع بیشتری را در دست می‌گیرد. در همین حال، بیشترین مشارکت شهروندان، تحت رهبری شخصیتی مرموز به نام جان گالت، به طور فزاینده ای موقعیت خود را از دست می دهند. گالت گفت که این اعتصاب باعث شد که "انگیزه" جهان را متوقف کند و اگر بر اساس سود و تلاش افراد با عقل و توانایی نباشد، جامعه فرو می پاشد. هنگامی که از استیو وزنیاک - یکی از بنیانگذاران اپل پرسیده شد که چه چیزی استیو جابز را در روزهای اولیه ساخت اپل تحت تأثیر قرار داد، او گفت که اطلس شانه انداخته یکی از کتاب هایی است که جابز آن را "راهنما" برای زندگی و حرفه تجاری خود می داند.

کتاب اطلس شانه هایش را بالا انداخت- آین رند

2. رقابت در برابر زمان - جورج استالک

 • پیشنهاد شده توسط: تیم کوک.
 • موضوع: تجارت، اقتصاد، بهره وری.

حتما بخوانید: معرفی بهترین کتاب خودشناسی، خودسازی و موفقیت از نویسندگان بزرگ


خلاصه محتوای اصلی: رقابت در برابر زمان حول موضوعات استراتژی و زنجیره تامین می چرخد: " زمان مترادف با پول، بهره وری، کیفیت و خلاقیت است. روشی که شرکت های پیشرو زمان را در تولید، در توسعه محصول جدید، در فروش و توزیع مدیریت می کنند. قوی ترین مزیت رقابتی آن کسب و کار» است.رقابت در برابر زمان کتابی است که تیم کوک همه کارمندان جدید اپل را به خواندن آن تشویق می کند.

 رقابت در برابر زمان - جورج استالک

3. ماجراهای کسب و کار (Business Adventures)- جان بروکس

 • پیشنهاد شده توسط: وارن بافت و بیل گیتس.
 • موضوع: تجارت، امور مالی.

خلاصه: کتاب ماجراهای کسب و کار شامل 12 مقاله منتشر شده در نیویورکر است که توسط نویسنده جان بروکس در دهه 1960 نوشته شده است. به گفته بیل گیتس، ماجراهای کسب و کار به نقاط قوت و ضعف رهبران در شرایط سخت و همچنین مسائل کلیدی که معمولاً در تجارت با آنها مواجه می شوند، اشاره دارد. این اثر واقعاً درباره مردم است و به همین دلیل با گذشت زمان همچنان پابرجاست.دو نفر از ثروتمندترین مردان جهان در یک چیز مشترک هستند: آنها عاشق آثار جان بروکس هستند. با گیتس، ماجراهای تجاری یک درس "چگونه" یا توضیح ساده موفقیت نیست. در عوض، این کتاب داستان‌های سرگرم‌کننده‌ای درباره شخصیت‌هایی با زندگی غنی در بالاترین لحظات اوج دنیای «قاچاق» به شما می‌گوید. در همین حال،وارن بافت با نظرات خود "کلاسیک تر" است، با خواندن این کتاب، "شما فقط افرادی را می شناسید که لباس شنا نمی پوشند زمانی که جزر و مد می افتد."

ماجراهای کسب و کار(Business Adventures)- جان بروکس

4. تاثیر (اقناع روانشناسی) - رابرت سیالدینی

 • پیشنهاد شده توسط: چارلی مانگر و گای کاوازاکی.
 • موضوع: روانشناسی، متقاعدسازی، بازاریابی.

خلاصه محتوای اصلی:این کتاب تأثیر بر 6 اصل کلیدی هنر متقاعدکننده متمرکز است: ثبات، کمبود، پاسخ، شواهد اجتماعی، برتری و همدردی. اگرچه هر یک از این اصول تحت شرایط متفاوتی قرار دارند، اما باید با هم ترکیب شوند تا بیشترین تأثیر را ایجاد کنند.چارلی مانگر - معاون برکشایر هاتاوی ، تأیید کرد که تأثیر زیادی بر افکار او داشته است. 25 سوگیری شناختی، که او منتشر کرد نیز تا حد زیادی تحت تأثیر کتاب سیالدینی است.

تاثیر (اقناع روانشناسی) - رابرت سیالدینی

5. زندگی همان چیزی است که شما آن را ایجاد می کنید- پیتر بافت

 • پیشنهاد شده توسط: بیل کلینتون.
 • موضوع: زندگی، زندگی نامه.

حتما بخوانید: 7 کتابی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد 


خلاصه مطلب: این کتاب زندگی نامه پیتر بافت است، پدر میلیاردر وارن بافت احساسات خود را در مورد خانواده و روند پیگیری رویای تبدیل شدن به یک موسیقیدان و تهیه کننده موسیقی به اشتراک می گذارد.

 زندگی همان چیزی است که شما آن را ایجاد می کنید- پیتر بافت

6. فرضیه شادی - جاناتان هایت

 • پیشنهاد شده توسط: Tony Hsieh (مدیر عامل Zappos).
 • موضوع: شادی، فرهنگ، روانشناسی.

حتما بخوانید: بهترین کتاب ها برای تغییر شخصیت


خلاصه محتوای اصلی: جاناتان هایت باورهای نظام های باستانی را نشان داده و آنها را با توجه به علم مدرن به طور کامل مطالعه کرده است. نویسنده دانش برتر خود را در زمینه روان شناسی و علوم اعصاب را بیان کرده که در عین حال با درک خود از سیستم های باستانی شوخ و قابل درک است. علاوه بر این، نویسنده همچنین خطاها و تصورات نادرست را در مورد بسیاری از مسائل مختلف فهرست می کند و راه حلی مناسب برای بسیاری از عادات بد و مشکلات مردم مدرن ارائه می دهد.

تونی هسیه گفت: این احتمالاً تأثیرگذارترین کتاب زندگی من در پنج سال اخیر است، نویسنده به اعتقادات مربوط به سعادت فرهنگ ها، ادیان و دیدگاه های فلسفی توجه کرده است، در دوره های مختلف مطالعه کنید، سپس آن باورها را با تحقیقات انجام شده مقایسه کنید. در زمینه علم شادی، کتاب توانایی تحریک تفکر را دارد و مفاهیم ذکر شده می تواند چه در کسب و کار و چه در زندگی کاربرد داشته باشد.

فرضیه شادی - جاناتان هایت

7. چهار توافق - دون میگل رویز

 • پیشنهاد شده توسط: اپرا وینفری و جک دورسی.
 • موضوع: روح، زندگی، شادی.

خلاصه: در چهار توافق، دون میگل روئیز چهار معاهده ایجاد کرده است که برای ایجاد عشق و خوشبختی در زندگی باید آنها را تمرین کنیم، از جمله: با کلمات خود دقیق باشید. (صادقانه، آنچه را که باید بگویید، صحبت نکنید، مخالفت نکنید)، همه چیز را مربوط به خودتان ندانید (هیچ کاری که دیگران انجام می دهند برای شما نیست و اجازه ندهید افکار آنها روی شما تأثیر بگذارد) (به وضوح ارتباط برقرار کنید، به پرسیدن سوال، نه حدس زدن تمایل داشته باشید) و همیشه بهترین تلاش خود را بکنید (در همه چیز بهترین تلاش خود را بکنید).

چهار توافق - دون میگل رویز

8. اعتماد به نفس- رالف والدو امرسون

 • توصیه شده توسط: رئیس جمهور باراک اوباما.
 • موضوع: فردگرایی، غیر روتین و مستقل.

حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان مناسب اوقات فراغت


خلاصه مطالب اصلی: درس چگونگی حفظ باورهای خود با وجود آنچه جامعه و دیگران از شما می خواهند باور کنید.اعتماد به نفس،رالف والدو امرسون را به یکی از تأثیرگذارترین شاعران و روانشناسان قرن نوزدهم تبدیل کرده است. اوباما آن را یکی از پرمعنی ترین کتاب ها برای خود می داند و به آن نیز می پردازد.

 اعتماد به نفس- رالف والدو امرسون

9. زندگی نامه بنجامین فرانکلین - والتر ایزاکسون

 • پیشنهاد شده توسط: ایلان ماسک.
 • موضوع: زندگی نامه، کارآفرین، بنجامین فرانکلین.

خلاصه داستان: این کتاب درباره زندگی بنجامین فرانکلین از زمانی است که در لندن زندگی می کرد تا زمانی که نماینده مجلس قانونگذاری پنسیلوانیا شد.ایلان ماسک گفت که بنجامین یکی از قهرمانان او و نوع آمریکایی بدون تلاش بود: یک سیاستمدار، یک مخترع و یک تاجر.

 زندگی نامه بنجامین فرانکلین - والتر ایزاکسون

10. بازماندهٔ روز - کازوئو ایشی گورو

 • توصیه شده توسط: جف بزوس (مدیر عامل آمازون).
 • موضوع: تاریخ، جنگ جهانی دوم، زندگی و پشیمانی.

خلاصه محتوای اصلی: رمان تخیلی احساسات متفاوتی از زندگی و حسرت به خواننده القا می کند. جف بزوس به اشتراک گذاشت که "اگر "بازماندهٔ روز" - یکی از کتاب های مورد علاقه من - را بخوانید، خواهید فهمید که چرا بعد از 10 ساعت، من زندگی دیگری را تجربه کرده ام.

 بازماندهٔ روز - کازوئو ایشی گورو

سخن پایانی:

در این مطلب سعی شد تا کتاب هایی که افراد مشهور آن را توصیه کرده اند را به شما عزیزان معرفی کنیم تا با خواندن آنها متوجه شوید که چرا این کتاب های برای پیشرفت و موفقیت در زندگی موثر هستند. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

فواید کتاب خواندن چیست

بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان

از
1
رای