7 کتابی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد و نگاهتان به زندگی را تغییر می دهد

7 کتابی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد و نگاهتان به زندگی را تغییر می دهد کتاب هایی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد؛ بهترین کتاب برای تغییر شخصیت و زندگی شما؛ 7 کتابی که دیدگاه شما را به زندگی تغییر میدهند و عوض می کنند با خلاصه از آن را در سلام دنیا بخوانید.

اگر انسان هستید و مغز دارید، پس ممکن است دوست داشته باشید از مغز استفاده کنید. و اگر دوست دارید از مغز خود استفاده کنید، ممکن است لحظاتی را دوست داشته باشید که چیزی را احساس می کنید مانند نسیمی که مستقیماً به صورت شما می‌وزد و باعث می‌شود موهایتان به عقب برگردد و درست مانند کیانو ریوز در فیلم ماتریکس وقتی فریاد بزنید "وو" او هنرهای رزمی کونگ فو را از یک USB که به گردنش وصل شده بود آموخت. من می دانم که این چیزی نیست که بچه ها دوست داشته باشند، اما من دوست دارم کتاب های داستانی بخوانم. بسیاری از کتاب های داستانی متفاوت هستند. و لحظه مورد علاقه من هر بار که آنها را می خوانم زمانی است که کتابی مستقیماً به مغزم برخورد می کند و کل درک من از واقعیت و همچنین خودم را دوباره پیکربندی می کند. عاشقشم. این حالت مانند یک حالت روحی "ارگاسم" است.

ایمیل‌های زیادی دریافت کردم که از من می‌خواستند فهرستی از کتاب‌ها را به آنها پیشنهاد کنم. نمی‌دانم چگونه پاسخ دهم، زیرا کتاب‌های زیادی هستند که روی من تأثیر می‌گذارند که نخوانده‌ام، نه به این دلیل که خیلی خوب هستند، بلکه بیشتر به این دلیل که مشکلاتی را به وجود می‌آورند که باعث می‌شود. هنگام خواندن آنها فکر کنم. برخی از کتاب ها هستند که دیدگاه شما را به زندگی تغییر میدهند. ما در این مطلب از سلام دنیا، به معرفی کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند و کتاب هایی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد پرداخته ایم.

معرفی 7 کتابی که نگاه شما به جهان را تغییر می دهند

1. کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند: شیرجه در خوشبختی (دنیل گیلبرت) ، Stumbling on Happiness 

این کتاب به چه چیزی می پردازد؟ شیرجه در خوشبختی  کتابی درباره شادی است. با اکثر کتاب های این قفسه جور در نمی آید زیرا اساساً کتاب ها سعی می کنند شما را متقاعد کنند که وقتی به دنیا می آیید، نمی دانم شادی چه نوع هیولایی است پس چرا به خاطر آن اینقدر استرس زا است؟گیلبرت یک روانشناس بسیار مشهور دانشگاه هاروارد است که مهارت او در انجام آزمایش های "دیوانه" منعکس کننده شکاف ها و تعصبات ذهن انسان است. او در این کتاب بارها به شما نشان داده است که ما به عنوان یک انسان همیشه در مورد آنچه در گذشته ما را خوشحال می کند و در آینده خوشحال می شویم قضاوت نادرستی می کنیم. هیبریدها و حتی چیزهایی که در زمان حال به ما احساس خوشبختی می کنند.


حتما بخوانید: فواید کتاب خواندن چیست


در واقع، سال‌ها مطالعه گیلبرت در مورد شادی به همین واقعیت نگران‌کننده اشاره دارد: شادی چندان به اتفاقاتی که در زندگی برای ما می‌افتد مربوط نمی‌شود، بلکه به آنها بسیار مرتبط است. ما مشاهده می کنیم که چگونه اتفاقات رخ می دهد. نظریه گیلبرت این است که هر یک از ما یک "سیستم ایمنی روانی" (سیستم ایمنی روانی) داریم ، اساساً یک ماشین احمقانه - جایی که ذهن هر بهانه ای برای دفاع از آنها پیدا می کند. تجربه گذشته، پیش‌بینی‌هایی درباره آینده و وضعیت فعلی‌مان به همان شیوه‌ای که همیشه مرز رضایت را حفظ می‌کنیم. و آن وقت است که این «سیستم ایمنی» کار نکند، آن‌ها نیز در وضعیت ناامیدی طولانی مدت و،یا بحرانی قرار می‌گیرند که در بحران‌های وجودی رایج است.

نقل قول های قابل توجه در کتاب شیرجه در خوشبختی 

ما با آینده خودمان طوری رفتار می کنیم که گویی فرزندان ما هستند و بیشتر روز را صرف ساختن فردایی می کنیم که امیدواریم آنها را خوشحال کند. با این حال، این "کودک زمان" اغلب بسیار ناسپاس است، ما سخت کار می کنیم و عرق می کنیم تا چیزی را به آنها بدهیم. فکر می‌کنند دوست خواهند داشت و شغل خود را رها می‌کنند، موهایشان را بلند می‌گذارند، به سانفرانسیسکو می‌روند یا از آن خارج می‌شوند و بعد تعجب می‌کنند که چرا ما می‌توانیم آنقدر احمق باشیم که فکر کنیم آن‌ها دوست خواهند داشت، آنها نمی‌توانند جوایز و دستاوردها را دریافت کنند. آنها فکر می‌کنند هسته اصلی یک رضایت و پایان زندگی با رضایت به کارهایی هستند که طبق برنامه‌های کوتاه‌مدت و اشتباه ما انجام نمی‌شوند.» "وقتی افراد رشد کنند، اقتصاد افزایش می یابد، اما از آنجا که افراد فقط برای خوشبختی خود قیام می کنند، در واقع، آنها اغلب به اشتباه معتقدند که تولید و مصرف دو تا هستند. راهی برای کمک به هر فرد برای داشتن زندگی شاد". امتیازهای جایزه برای شیرجه در شادی: این بهترین کتاب روان‌شناسی است که تا به حال خوانده‌اید. اگر بتوان این کتاب را در یک تصویر خلاصه کرد، تصویر به این صورت خواهد بود: سگی به نام «فروتن» دائماً دم خود را تعقیب می‌کند و لبخندی بر دهانش جاری می‌شود. .

تاثیرات کتاب شیرجه در خوشبختی

 • شما کارشناسان هاروارد را دوست دارید - کسانی که اغلب در هر فصل بیتلز را مثال می زنند و دوست دارند شوخی کنند.
 • شما به تصمیم گیری غیر منطقی و اقتصاد رفتاری علاقه مند هستید.
 • شما همیشه این احساس را دارید که چیزی نمی دانید اما دوست دارید 400 صفحه کتاب روانشناسی را مطالعه کنید تا آن را برای شما تایید کند.
 • شما می خواهید کتابی بخوانید که شادی را بدون افسانه سازی یا پرستش آن توضیح می دهد.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 1

2. کتاب برای تغییر شخصیت: درباره تبارشناسی اخلاق (فریدریش نیچه)، On the Genealogy of Morals

این کتاب در مورد چه چیزی هست؟ نیچه که پشت نثر مست کننده، گفتار خشم آلود، کفر بی شرمانه و سبیل های بلند پنهان شده بود، با استدلالی قوی و سرد درباره شجره نامه اخلاق نوشت. این کتاب احتمالاً یکی از کوتاه‌ترین و تأثیرگذارترین آثار او و همچنین سرراست‌ترین آنهاست. او در سه سخنرانی در مجموع 100 صفحه، برخی از نکات کلیدی زیر را برشمرده است:

 • در هر جمعیتی، با گروهی از افراد با استعدادتر ، باهوش تر ، بهتر از مردم عادی روبرو خواهید شد. آنها را "قوی" صدا کنید . علاوه بر این، شما همچنین گروهی از افراد خواهید داشت که استعداد کمتر ، باهوش ، بهتر از افراد عادی هستند و آن را "ضعیف" می نامند .
 • «قوی» بدون هیچ دلیلی غیر از اینکه توانمندتر و با استعدادتر از دیگران باشد، بدیهی است که قدرت زیادی در جامعه خواهد داشت.
 • از آنجایی که از طریق باهوش‌تر یا سازنده‌تر از دیگران قدرت بیشتری به دست می‌آورد و نفوذ ایجاد می‌کند، باورهای اخلاقی را پرورش می‌دهند که موقعیت آنها را ثابت می‌کند. حق با آنهاست: اینکه آنها سزاوار آن مقام هستند، حقوق زیادی متناسب با آن مقام شریف دارند، به چیزهایی دست می یابند که متعلق به آنهاست. نیچه آن را «استاد اخلاق» نامید.
 • از آنجایی که «ضعیفان» قدرت و نفوذ خود را با کمتر هوشیاری و کارکردن کمتر از دیگران از دست می‌دهد، آنها باورهای اخلاقی را پرورش می‌دهند که موقعیت آنها را درست ثابت می‌کند: اینکه آنها مستحق کمک و خیریه هستند، اینکه باید دارایی‌های خود را برای افراد کم‌بخت رها کرد. که باید برای دیگران زندگی کنی نه برای خودت. نیچه آن را «اخلاق برده» نامید .
 • اخلاق ارباب، برده نوعی تعارض است که در تمام جوامع در طول تاریخ ثبت شده است. بسیاری از تضادهای سیاسی،اجتماعی از عوارض جدال خانوادگی بین کسانی است که به «تسلط اخلاق» و یک طرف «بردگی اخلاق» تعلق دارند.
 • نیچه معتقد است که ادراکات گناه، مجازات و «وجدان پلید» از نظر فرهنگی، همه توسط «ضعیفان» ساخته و استفاده می شود تا به تدریج سلطه و قدرت «قویان» را کاهش دهد. او همچنین بر این باور است که «اخلاق برده» نیز توانایی تخریب و سرکوب جامعه را در حد اخلاق استاد دارد. مسیحیت یک نمونه است.
 • نیچه همچنین معتقد بود که "بردگی اخلاقی" بهترین ویژگی های یک انسان از جمله توانایی او در خلقت، نوآوری، جاه طلبی و حتی خوشبختی را سرکوب می کند.

نقل قول های قابل توجه در کتاب درباره تبارشناسی اخلاق 

مهمتر از همه، هیچ استثنایی برای این قاعده وجود ندارد: اینکه مفهوم برتری سیاسی همیشه مفهوم برتری روانی را از بین می برد. "هیچ جشنواره ای وجود نخواهد داشت." جایزه درباره تبارشناسی اخلاقیات این است: بیان می‌کند که ضعیفان باید «خدای بیافرینند» تا بتوانند باور کنند که رنجی که باید متحمل شوند معنای خاصی دارد. نیچه «آدم» بسیار سختی است.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 2

3. کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند: ضد شکننده، چیزهایی که از گیسوردر به دست می آید (نسیم طالب) 

کتاب ، Antifragile: Things That Gain from Gisorder در مورد چه چیزی هست؟ قبل از توضیح ایده های بسیار جالب در این کتاب، لازم است چیزی بگویم تا احساس راحتی بیشتری داشته باشم: طالب مانند یک کارآگاه خودآگاه به نظر می رسد. اگر او با سبک نوشتنش تمام دنیا را مسخره می کند، خیلی خوب عمل کرده است، زیرا برخی از پاراگراف ها تقریباً غیرقابل درک است. طالب ایده های شگفت انگیز زیادی دارد. من در مورد ایده هایی صحبت می کنم که پتانسیل تغییر و تأثیرگذاری بر جهان را دارند. آنها را می توان در حدود 50 صفحه به طور کامل توضیح داد.

450 صفحه دیگر تقریباً سعی کردند ثابت کنند که شما فردی با فرهنگ و آرام هستید و در عین حال توضیح دهید که در مقایسه با گروه های زیر چقدر باهوش هستید: اساتید دانشگاه، سیاستمداران، افراد برنده جایزه نوبل، تحلیلگران وال استریت، اقتصاددانان، روزنامه نگاران، آماردانان، مورخان، مادران فوتبال. (مادرانی که بیشتر وقت خود را صرف فعالیت‌های کودکان می‌کنند، معمولاً کودک را از یک رویداد ورزشی به رویداد دیگر با مشارکت خود می‌رانند)، معلمان، هر کسی که از منحنی زنگ استفاده می‌کند، هرکسی که در حوزه علوم اجتماعی کار می‌کند و هرکسی که با نظرات او مخالف باشد. . پس چه دیدگاه هایی در این اثر باعث «زلزله» می شود؟ در اینجا چند نقطه شروع وجود دارد:

 • طبق تعریف، اغلب تأثیرگذارترین رویدادهای تاریخ کمتر پیش بینی می شود. به آنها "قوهای سیاه" (Black Swan) می گویند .
 • به عنوان مردم، ما ذاتاً تمایل داریم که بسیاری از رویدادهای زندگی و تأثیر آنها را بشناسیم.
 • به دلیل افزایش غیرمعمول فناوری، رویدادهای "قوهای سیاه" به طور فزاینده ای محبوب می شوند و تأثیرات بی سابقه ای بزرگ ایجاد می کنند.بنابراین، ما باید سیستم هایی بسازیم (و خودمان را توسعه دهیم) تا بتوانیم ناملایمات را بهبود ببخشیم، به ویژه، زندگی و جامعه خود را به همان شیوه ای بسازیم که از رویدادهایی که قبلاً پیش بینی نشده بود، بهره مند شویم.

حتما بخوانید: بهترین کتاب های جهان عاشقانه، تاریخی و معمایی


نقل قول های قابل توجه در کتاب ضد شکننده، چیزهایی که از گیسوردر به دست می آید 

"توانایی بهبود ناملایمات بسیار فراتر از انعطاف‌پذیری یا استقامت است. تاب‌آوری به شما کمک می‌کند در برابر شوک‌ها مقاومت کنید و به حالت اولیه خود بازگردید؛ توانایی بهبود شرایط به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید. کنایه از فرآیند کنترل آن فکر این است: هر چه انرژی بیشتری صرف کنترل افکار خود کنید و در نهایت به چه چیزی فکر می کنید، افکار بیشتری را کنترل می کنید. "چالش احیای نوابغ است." اگر بتوانید این کتاب را در یک تصویر خلاصه کنید، تصویر این است: مکالمات احمقانه با کاپوچینو در مورد زندگی در فرانسه و صحنه سیگار کشیدن اومبرتو اکو با چند مرد کچل ثروتمند و چاق شما را خسته می کند.

تاثیرات کتاب ضد شکننده، چیزهایی که از گیسوردر به دست می آید

 • دوست دارید احساس کنید باهوش‌تر از افرادی هستید که فکر می‌کنید به اندازه شما باهوش نیستند.
 • شما می خواهید مفهوم "موفقیت" و "پیشرفت" در ذهن شما کاملاً وارونه شود.
 • شما می خواهید کتابی بخوانید که حدود 60 درصد از چیزهای احمقانه را شامل می شود، اما هنوز هم باعث می شود تا سال ها بعد درباره آنها فکر کنید.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 3

4. کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند: معتقد واقعی (اریک هافر) ، The True Believer

معتقد واقعی بحث می کند که چرا مردم در نهایت با تعصب، بنیادگرایی یا ایدئولوژی افراطی موافق هستند. این کتاب احتمالاً یکی از معتبرترین و متمرکزترین آثار فلسفی است که تا به حال خوانده ام. و استفاده هافر از جملات کوتاه منبع قدرتی ایجاد کرده است که می تواند شما را "خفه کند".

نقل قول های قابل توجه در کتاب معتقد واقعی

"بازی تاریخی که توسط بهترین ها و بدترین های جهان انجام می شود اغلب از دانش اکثر مردم در میانه فراتر می رود." "هرچه مردی دلیل موجهی برای این تصور که باید برجسته شود کمتر داشته باشد، بیشتر حاضر است برای مطالبه حقوق خود برای میهن، مذهب، نژاد یا فداکاری خود بایستد." "آزادی باعث می شود که ناامیدی کمتر شود. آزادی انتخاب، تمام مسئولیت شکست را بر دوش هر فردی قرار می دهد. و از آنجا که آزادی باعث ارتقای بسیاری از افراد می شود. با تلاش، ایجاد شکست در تکثیر نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود." جایزه این کتاب این است: طبق آنچه گفته می شود، مؤمن واقعی یکی از محبوب ترین کتاب های رئیس جمهور آیزنهاور است. اگر بتوانید این کتاب را در یک تصویر خلاصه کنید، تصویر این است: یک دست فلیپ فلاپ به سمت گونه شما می رود.

تاثیرات کتاب معتقد واقعی

 • شما می خواهید بدانید که چرا مردم هویت خود را به چند دلیل مسخره کنار می گذارند.
 • شما تعجب می کنید که چگونه جنگ و انقلاب می تواند رخ دهد؟
 • شما می خواهید چیز خشن بخوانید اما نمی خواهید برای خواندن صدها صفحه پر از اصطلاحات تخصصی آکادمیک سختی بکشید و درک آنها سخت است.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 4

5. تمدن و نارضایتی های آن (زیگموند فروید) ، Civilization and Its Discontents

این کتاب در مورد چه چیزی هست؟ فروید در اوایل قرن بیستم یک "پدیده علمی" بود. او روانکاوی را کشف کرد ( روانکاوی ، یک سیستم روان‌شناختی اولیه که برای درمان برخی اختلالات آزاردهنده استفاده می‌شود، که بعداً مبنای یک نظریه عمومی روان‌شناسی شد) علم روان‌شناسی را به جریان اصلی تبدیل کرد و همچنین در محافل روشنفکری در سراسر اروپا در آن زمان بسیار مورد احترام بود. بعد از آن جنگ جهانی اول شروع شد و همه چیز را خراب کرد. روحیه فروید به شدت کاهش یافت و باعث شد که او در یک وضعیت عمیق بحرانی قرار گیرد و تقریباً در دهه 1920 به دور از جامعه زندگی کند. دلیل خلق این اثر نیز همین است. این کتاب تنها یک استدلال ساده ارائه می دهد که مردم غرایز عمیق حیوانی برای خوردن، کشتن یا نابود کردن همه چیز دارند.


حتما بخوانید: معرفی بهترین کتاب خودشناسی، خودسازی و موفقیت از نویسندگان بزرگ


فروید استدلال می کند که تمدن تنها زمانی می تواند افزایش یابد که افراد کافی یاد بگیرند که چگونه از این امیال فزاینده نفرت انگیز و زشت جلوگیری کنند، آنها را به اعماق ضمیر ناخودآگاه سوق دهند، جایی که (طبق مدل فروید) آنها پوسیده می شوند و در نهایت انواع چیزهایی مانند روان رنجوری را ایجاد می کنند. اساساً فروید به این نتیجه رسید که ما به عنوان یک انسان، یکی از دو انتخاب موذیانه در زندگی را داریم: (1) تمام غرایز اساسی را مهار کنیم تا چیزی شبیه به ظاهر یک تمدن استوار و همکاری داشته باشیم، بنابراین، خودمان را خودخواه و آسیب پذیر کنیم یا (2) بگذاریم آنها از کنترل و کنترل خارج شوند. برای فروید، هیتلر و جنگ جهانی دوم تنها چند سال بعد حرف او را کاملاً ثابت کردند. از آنجایی که او یک یهودی بومی ساکن اتریش بود، مجبور شد وین را به همراه همسرش ترک کند تا به لندن بگریزد. او آخرین سالهای زندگی خود را در شهری که پس از انفجار بمب فراموش شده بود، ادامه داد.

تاثیرات کتاب تمدن و نارضایتی های آن

شما این توضیح را دوست دارید که تنها مشکلی که هر یک از ما داریم این است که می خواهیم همه آنهایی را که در دیدمان هستند نابود کنیم  حتی اگر اجازه انجام آن را نداریم.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 5

کتاب هایی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد

6. کتاب تکینگی نزدیک است، وقتی انسان ها از زیست شناسی فراتر می روند (ری کورزویل) 

کتاب he Singularity Is Near: When Humans Transcend Biolog در مورد چه چیزی هست؟ کورزویل خاطرنشان کرد که در بخش اول کتاب The Singularity is Near، قدرت پردازش کامپیوترها و فناوری به طور تصاعدی در تاریخ در حال افزایش است و احتمالاً به همین منوال ادامه خواهد داشت. در مرحله بعد، او همچنین استدلال کرد که به همین دلیل، تمام مغزهای ما در سال 2046 به صورت دیجیتالی کدگذاری می‌شوند و در ابر بارگذاری می‌شوند، جایی که یک آگاهی جاودانه منحصربه‌فرد است. تشکیل شده، می تواند کل قدرت محاسباتی روی سیاره را کنترل کند.

نقل قول های قابل توجه در کتاب تکینگی نزدیک است، وقتی انسان ها از زیست شناسی فراتر می روند

یک اینچ مکعب در نمودار مدار نانولوله‌ها، پس از توسعه کامل، 1 میلیون برابر قوی‌تر از مغز انسان خواهد بود. "آیا سرعت فناوری می تواند برای همیشه به افزایش خود ادامه دهد؟ آیا برای مردم مهم است که به اندازه کافی سریع فکر نکنند تا با آن همگام شوند؟ برای کسانی که پیشرفت نکرده اند، واضح است. با این حال، 1000 دانشمند در آن زمان که هر کدام 1000 برابر بود. باهوش تر از دانشمند کنونی و 1000 برابر سریعتر از انسان در زمان حاضر عمل می کند. چه کاری انجام خواهد داد (به دلیل فرآیند پردازش اطلاعات در مغزهای غیر زیستی سریعتر)؟ با گذشت زمان، هر سال، به نظر می رسد یک هزاره است. "

تاثیرات کتاب تکینگی نزدیک است، وقتی انسان ها از زیست شناسی فراتر می روند

 • شما یک معتاد کامپیوتری ساده لوح هستید.
 • شما می خواهید بفهمید که چرا اینترنت و تلفن های هوشمند تنها نکته بعدی هستند که در طول زندگی ما اتفاق می افتد.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 6

7. کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند: انکار مرگ (ارنست بکر) ، The Denial of Death

این کتاب در مورد چه چیزی هست؟  از آنجا که هر کس فقط موجودی است که قادر است تصور وجود خود را در سر خود شکل دهد - به زندگی فکر کند، در آن شک کند، احتمالات ممکن را در آینده تصور کند - بنابراین، هر یک از آنها فقط حیوانی است که توانایی شکل دادن به این مفهوم را دارد. عدم وجود او، مانند مرگ خودش. به عبارت دیگر، مردم به طور طبیعی می‌توانند آینده و شخصی را که می‌خواهند باشند تصور کنند، اما بهایی که برای این توانایی ذاتی باید بپردازند این است که بفهمند ما روزی خواهیم مرد. یک سگ متوجه نمی شود که می میرد.


حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


ماهی یا سوسک هم همینطور. با این حال، انسان ها می توانند. درک مرگ اجتناب ناپذیر ما را به "ترس" ای سوق می دهد که در هر کاری که انجام می دهیم وجود دارد. بکر استدلال می کند که این وحشت همه ما را الهام می بخشد تا در آنچه که او آن را " پروژه قهرمان" می نامد مشارکت کنیم - جایی که هر فرد تلاش می کند از طریق اقدامات و دستاوردهای خود جاودانه شود، تا چیزی بزرگتر خلق کند که برای همیشه باقی بماند. آن وقت است که «پروژه‌های قهرمان» همه با پروژه دیگری که ما به آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، دست می‌زنیم، کورکورانه و به گناه اعتماد می‌کنیم، در تضاد است. در آن زمان است که پروژه های قهرمان شکست خورده ما را در سرخوردگی و بحران فرو می برند زیرا بار دیگر با مرگی اجتناب ناپذیر و زندگی بی معنا مواجه می شویم.

نقل قول های قابل توجه در کتاب انکار مرگ

مردم نمی توانند بی اهمیت بودن آنها را تحمل کنند مگر اینکه بتوانند آن را به چیزی که با بیشترین امکان ممکن تبدیل به چیزی منطقی شود.» کنایه از آن شرایط انسانی این است که عمیق‌ترین نیاز رهایی از نگرانی مرگ و نابودی است، اما زندگی - این نیاز خود را بیدار کرده است و بنابراین، ما مجبور هستیم که عقب‌نشینی کنیم تا بتوانیم زنده بمانیم.» اگر بتوانید این کتاب را در یک تصویر خلاصه کنید، آن تصویر این است: یک دروگر خشمگین که به تنهایی می خندد در حالی که شما را تماشا می کند یک مرد لگو بسیار استادانه به نام "زندگی" می سازد و شما برمی گردید و می گویید "بخند، این خیلی مهم است".

تاثیرات کتاب انکار مرگ

 • فکر می کنید، گاهی اوقات، زندگی را بیش از حد جدی می گیرید و باید کمی آرامش داشته باشید.
 • شما می خواهید یک استدلال قانع کننده در مورد اینکه چرا ما به جای اجتناب از درد و ترس به آغوش کشیدن آنها ادامه می دهیم بخوانید.

کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند 7

سخن آخر

در این مطلب از سلام دنیا، ما به معرفی کتاب هایی که دیدگاه شما را نسبت به دنیا تغییر می دهند پرداختیم. امیدواریم این مقاله آموزشی به شما در انتخاب کتاب مناسب کمک کرده باشد. در صورت مفید بودن مقاله لطفاً آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

قصه های کودکانه؛ 22 داستان کوتاه کودکانه آموزنده با تصویر

بهترین کتاب های مذهبی که باید خواند (معرفی 10 مورد)از
2
رای