معرفی بهترین کتاب خودشناسی، خودسازی و موفقیت از نویسندگان بزرگ

معرفی بهترین کتاب خودشناسی، خودسازی و موفقیت از نویسندگان بزرگ معرفی کتاب های خودشناسی و موفقیت ؛ با 20 مورد از برترین و بهترین کتاب برای خودشناسی و بهترین کتاب خودسازی و همچنین بهترین کتاب درباره موفقیت در سلام دنیا آشنا خواهید شد.

برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید مراحل خودشناسی را طی کرد و البته برای رسیدن به هدف محرکهایی هم لازم است، کتاب هایی در این خصوص می توانند کمک کنند. در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین کتاب برای خودشناسی ، بهترین کتاب برای خودسازی، بهترین کتاب درباره موفقیت صحبت خواهیم کرد ، با ما همراه باشید. 

بهترین کتاب برای خودشناسی

1. بهترین کتاب خودشناسی: هفت عادت مردمان موثر نوشته استیون کاوی 

هفت عادت مردمان موثر نوشته استیون کاوی نویسنده امریکایی می باشد، این کتاب یک کتاب خودشناسی می باشید که تنها با خواندن آن به چیزی نخواهید رسید بلکه با عمل به آن نقطه عطفی در زندگی شما آغاز شود ، بعد از خواندن مطمئنا شما دیگر یک شخص دیگری هستید، کتاب هفت عادت مرمان موثر با ترجمه افراد مختلف به فارسی برگردانده شده است.

منتخبی از این کتاب:

" ماهیت ما احساسات، حالت‌ها و حتی فکرهای ما نیستند. همین حقیقت که ما می‌توانیم به چیزهایی فکر کنیم، ما را از فکرها و دنیای حیوانی جدا می‌کند."

2. کتاب خودشناسی نوشته آلن دوباتن

 کتاب خودشناسی شما را به درون خود دعوت می کند، شما را به قضاوت در درون خود وادار می کند، تا زمانی که به خود نپردازید، در شناختن جهان پیرامون خود موفق نخواهید بود.

منتخبی از این کتاب:

اگر جستجوی‌مان برای خودشناسی موفقیت‌آمیز باشد، در نهایت باعث خواهد شد که اذعان کنیم چقدر شناخت کمی از خودمان داریم و شاید حتی هرگز نتوانیم به شناخت کامل و بی‌نقصی از خودمان برسیم.


حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


3. بهترین کتاب خودشناسی: خودتان را بهتر بشناسید اثر دیوید جی. لیبرمن

از سری کتاب های خودشناسی ، خودتان را بهتر بشناسید می باشد که در 5 بخش زندگی کردن در دنیایی جدید با افکار جدید را آموزش خواهد داد تا دست از افکار مسموم و غلط بردارید.

منتخبی از این کتاب:

" زمانی‌که نمی‌توانید چیزی را به‌ خاطر آورید، نخستین فکری که به ذهنتان می‌رسد، این است: «اوه، من خیلی فراموشکارم و همیشه همین‌طور رفتار می‌کنم»، چنین افکاری مانع از آن می‌شود که خوب فکر کنید و در واقع در مسیر تفکر درست اختلال ایجاد خواهد شد."

بهترین کتاب برای خودشناسی

4. بهترین کتاب خودشناسی: شگفتی وجود نوشته جف فاستر

خواندن بخش های کتاب شگفتی وجود، خود واقعی را به انسان نشان می دهد، خودی که از زندگی تکراری و روزمره تان دور است به این شکل یک دریچه از زندگی جدیدی برایتان آغاز می شود.

منتخبی از این کتاب:

" آه دیوانگی و معصومیت ذهن بشری در تلاش برای درک کردن، همان سردرگمی را ایجاد می‌کند که تلاش می‌کند بر آن غلبه کند. در تشنگی‌ اش برای دانش، جهل تولید می‌کند. در طلب حقیقت دروغ می‌گوید."

5. بهترین کتاب خودشناسی: هنر و علم خودشناسی نوشته پیتر هالینز

کتاب های خودشناسی رسالتشان در شناخت خود می باشد، تا نقاط قوت خود را دیده و تقویت کند تا زندگی بهتری برای خود بسازد، برای ساختن زندگی همراه با موفقیت شناخت خود امریست ضروری.

منتخبی از این کتاب:

"آن طور که مشخص شده، خوب است گاه‌ و‌ بیگاه به سراغ تجربه‌های جدید برویم و کارهایی را امتحان کنیم که قبلاً تجربه انجامشان را نداشته‌ایم. دلیل این موضوع این است که افرادی که نسبت به تجربه‌های جدید پذیرش و اشتیاق بیشتری دارند در مجموع نسبت به سایرین زندگی شادتری خواهند داشت."

6. بهترین کتاب خودشناسی: راهنمای خودشناسی نوشته مارک منسون 

راهنمای خودشناسی به نشان دادن راههای مفیدی برای کنترل ذهن می پردازد تا بتوانید در راه موفقیت قدم های درستی بردارید ، کسانی که با یک شکست زندگی خود را به بیراهه سوق می دهند.

منتخبی از این کتاب:

"یک شکست عاطفی وحشتناک این فرصت را به ما می‌دهد تا به شکلی صادقانه خودمان را ارزیابی کنیم و بررسی کنیم که رفتارمان چگونه روی روابط‌مان با دیگرانی که عاشق‌شان هستیم تاثیر می‌گذارند."

7. بهترین کتاب خودشناسی: کتاب جز از کل نوشته استیو تولتز

این کتاب با قالب داستانی راههایی از خودشناسی در انسان باز می کند، خاطرات پدر و پسری با مشکلات فراوان خانوادگی که خواندن آن برای افراد نوجوان جذاب خواهد بود.

منتخبی از این کتاب:

"واقعیت این است که کل استرالیا بیش از هر مرد دیگری، پدر من را تحقیر می‌کند، درست همانطور که آن‌ها بیشتر از هر مرد دیگری عموی من را می‌ستایند. ممکن است داستان را در مورد هر دوی آن‌ها به‌طور همزمان پیش ببرم."


حتما بخوانید: فواید خواندن کتاب برای کودکان


بهترین کتاب برای خودسازی

1. «ایگو دشمن من است» نوشته رایان هالیدی 

با خواندن این کتاب که از سری کتاب های خودسازی و خودشناسی می باشد، متوجه خواهید شد که هیچ کس جز خود انسان مسئول شکست های ما نیست، در انتهای کتاب خواهید دید که راهی که طی کرده اید چقدر اشتباه بوده.

منتخبی از این کتاب:

"مردان بزرگ همواره نشان داده‌اند که آماده‌ی اطاعت‌اند، پس از آن نیز ثابت کرده‌اند که قادرند فرمان دهند"

2. کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم نوشته پونه مقیمی

این کتاب داستان گونه و به صورت کاملا واقع گرایانه زندگی و اهداف آن را خواهید دید، مسیر زندگی را با هدف ها و برنامه های مشخص نشان خواهد داد، طرفداران رمان های خودشناسی از خواندن آن لذت می برند.

منتخبی از این کتاب:

«شاید زندگی پیدا کردن بخش‌هایی از خودمان در تکه‌تکه‌هایی از یک کُلِ منسجم است. پیدا کردنی که به‌ اندازه‌ی یک عمر طول می‌کشد.»

3. چهار میثاق نوشته دون میگل روئیز

این کتاب که با ترجمه های مختلف به نام‌های چهار پیمان، چهار توافق و زندگی بر اساس خرد سرخ‌پوستان تولتک هم در ایران منتشر شده است نشان می دهد که می توان افکار و باورهای غلط که از گذشتگان نسل به نسل رسیده است را دور ریخت و با باورهای جدید راه درست زندگی را پیدا کرد.

منتخبی از این کتاب:

«هر آنچه اکنون در این لحظه می‌بینید و می‌شنوید، چیزی جز یک رویا نیست. شما در این لحظه دارید رویا می‌بینید. شما در بیداری دارید رویا می‌بینید.»

 بهترین کتاب برای خودسازی

4. آدم بسیار حساس نوشته الین.ن آرون

این کتاب با هدف خودشناسی زندگی جدیدی را به روی انسان نشان می دهد، زندگی که با غم و اندوه آنیخته است و با کنار آمدن با آنها و درکشان زندگی عادی خود را سپری کنند، آدمهای حساسی که با وجود ناملایمات خود را می بازند.

منتخبی از این کتاب:

“تو هر زمانی، زندگی کم کم دچار رنج و اندوه میشه. اینکه چطوری باهاشون زندگی می کنیم و به دیگران کمک می کنیم تا باهاشون زندگی کنن، یکی از فرصت های خلاقانه و انسان دوستانه تو این موقعیت هاست.”

5. کامیابی نوشته آریانا هافینگتون

آریانا هافینگتون مفسر امریکایی که با نوشتن کتاب روانشناختی کامیابی جهانی جدید با معیارهای واقعی ترسیم کرده که با خواندنش زندگی موفق فرای داشتن پول و قدرت می باشد.

منتخبی از این کتاب:

“برای داشتن یک زندگی موفق، همان طوری که دلمان می خواهد و لیاقتش را داریم، به عامل دیگری به جز پول و قدرت نیاز داریم. این عامل را می توانید هر چه دلتان می خواهد نام بگذارید؛ اما این عامل 4 رکن دارد :  تندرستی، خرد، بخشندگی و شگفتی” 


حتما بخوانید: معرفی 12 کتاب داستانی برای کودکان 10 ساله


6. قدرت در درون ماست نوشته لوئیز ال هی

برای پیدا کردن قدرت نه مسیر طولانی احتیاج است و نه ثروت فراوان، قدرت درون خود ما می باشد . با خواندن ‌کتاب قدرت در درون ماست متوجه خواهید شد که با کشف خود به تمامی موفقیت های پیرامون خود دست خواهید یافت.

منتخبی از این کتاب:

"قدرتی در درون خود دارید که شما را به سعادت، روابط خوب و شغل و درآمد بالا می‌رساند؛ فقط کافی است آن‌ها را کشف کنید. "

 بهترین کتاب درباره موفقیت

بهترین کتاب درباره موفقیت

1. بخواهید تا به شما داده شود نوشته استر و جری هیکس

این زن و شوهر در این کتاب نشان داده اند در موقعیت های مختلف زندگی چگونه باید عمل کرد و برای جذب افراد چه قانونی وجود دارد کتابی روانشناختی عالی که می تواند در جهت موفقیت شما موثر باشد.

منتخبی از این کتاب:

وقتی انسانی آرزوهای باب میلش را کشف می‌کند، یک احساس رضایت قلبی به وی دست خواهد داد و مطمئن باشید تک ‌تک آن آرزوها جامه عمل به خود خواهند پوشاند. 

2. بیندیشد و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل

کتاب بیندیشد و ثروتمند شوید کتابی فلسفی - روانشناسی می باشد که به دنبال کسب فرصت های مالی و راهکارهایی برای ثروتمند شدن هستند، این کتاب خواهد گفت که چگونه ذهنیتمان را در جهت ثروتمند شدن سوق دهیم.

منتخبی از این کتاب:

" اگر برای دریافت این رمز آماده ‌باشید، پیشاپیش نیمی از راه موفقیت را پیموده‌ اید و نیمه دیگر را به‌ محض آنکه به ذهن شما برسد درک خواهید کرد."

3. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین نوشته فلورانس اسکاول شین

بی شک اثرگذارترین کتاب موفقیت این کتاب خواهد بود که در ایران به چاپ دو رقمی نیز رسیده است، این کتاب راه و رسم موفقیت را به زبان ساده عنوان کرده است و کمک می کند تا آنها را بکار گیرید.

منتخبی از این کتاب:

" آدمی به اندازه‌ای مورد لطف خداوند قرار می‌گیرد که خود را لایق آن می‌داند. انسان‌ها تنها مالک چیزی خواهند شد که با دیده‌ی جان آن را مشاهده می‌کنند. هر کار بزرگ و هر دستاورد مهم، از طریق چنین بینشی به منصه‌ی ظهور می‌رسد و غالبا پیش از چنین رویدادهای عظیمی، شکست و ناکامی‌هایی به بارخواهد آمد."


حتما بخوانید: معرفی کتاب اطلاعات عمومی برای افزایش آگاهی


4. محدودیت صفر نوشته آن، جو ویتالی

محدودیت صفر کتابی داستانی است که شما را با راههای پاکسازی روحی به روش بومیان هاوایی آشنا خواهد کرد که چگونه به آرامش، قدرت و ثروت برسید.

منتخبی از این کتاب:

" عصر یک روز دوشنبه دکتر هولن تصمیم گرفت بیرون غذا بخورد. آخر هر هفته در شهر کوچک ما همه در تلاش‌اند تا توریست‌ها را به این‌طرف و آن‌طرف ببرند و روز دوشنبه را تجدیدقوا کنند. فقط یک غذاخوری بود که فکر می‌کردم باز باشد، غذاخوری برگر بارن که همبرگر هم سرو می‌کرد"

5. کتاب قدرت حال نوشته اکهارت تال

این کتاب نه از گذشته از دست رفته حرف می زند و نه از آینده هنوز نیامده، تنها درباره حال و قدرت حال می گوید ، زمانی که تنها دارایی شماست و به آن تعلق دارید ، بررسی حضور در لحظه حال از اهداف این کتاب است.

منتخبی از این کتاب:

" «باطن» تا زمانی که هوشیارانه واردش نشوید، شما را آزاد نمی‌سازد. به همین علت است که حضرت عیسی (ع) نگفته که حقیقت شما را آزاد می‌کند بلکه فرموده شما حقیقت را خواهید دانست و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد."

دانلود رایگان کتاب قدرت حال نوشته اکهارت تال

6. سرسختی در زمین پول آفرینی نوشته آنتونی رابینز

از زندگی علاوه بر داشتن پول سعی کرده تا عوامل و راههای کسب یک موفقیت بزرگ را پیدا کنید، خواندن کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی با شما خواهد گفت که چگونه بدون از دست دادن فرصت ها به موفقیت برسید.

منتخبی از این کتاب:

" پول فقط و فقط یک وسیله است. این وسیله ممکن است شما را به موقعیت دلخواهتان برساند؛ اما هرگز شما را به‌ جای راننده نمی‌نشاند."

7. زن پولدار: موفقیت مالی برای خانم‌ها نوشته کیم کیوساکی

برخی از زن های شاغل تنها هدفشان گذراندن وقت و بدست آوردن اندکی درآمد نیست، آنها تصوراتی دارند که برای رسیدن به هدفشان می جنگند، به دنبال قدرت و استقلالی هستند که خود را نشان دهند، خواندن این کتاب به آنها حتما کمک خواهد کرد.

منتخبی از این کتاب:

" تا زمانیکه اختیار کیف پول زنان دست خودشان نیست، آن‌ها محکوم به وابستگی هستند."

سخن آخر

کتاب های خودشناسی و موفقیت گزینه ای مناسب برای هدیه نیز می باشند، زیرا شما با دادن این نوع کتاب ها به عزیزانتان علاوه بر ماهی، ماهیگیری را نیز یاد می دهید و او زمان موفقیتش ، جایگاهی را که به آن رسیده به شما مدیون می باشد‌.


مقالات مرتبط:

بهترین کتاب های مذهبی که باید خواند (معرفی 10 مورد)

خودشناسی چیست و چگونه خودم را بشناسم (به زبان ساده)

خودشناسی چگونه موجب رشد انسان می شود؟از
5
رای