معرفی کتاب اطلاعات عمومی برای افزایش آگاهی استخدامی و مسابقه

معرفی کتاب اطلاعات عمومی برای افزایش آگاهی استخدامی و مسابقه افزایش اطلاعات عمومی و سطح آگاهی خواسته بسیاری از مردم است، ولی خیلی ها زمان لازم را برای بالا بردن اطلاعات عمومی خود در نمی یابند. بنابراین در این پست سلام دنیا به معرفی کتاب اطلاعات عمومی ، پرداختیم.

انسان همیشه به دنبال کسب و علم و دانش است و میل انسان برای کسب اطلاعات و دانش بیشتر خاتمه ندارد. متاسفانه، در دنیای پرمشغله امروز امکان کسب علم و دانش در همه زمینه ها وجود ندارد و تنها می توان در زمینه های محدودی اطلاعات کسب کرد. با این حال، کتاب های مفیدی در زمینه های مختلف وجود دارد که می توانند اطلاعات عمومی شخص را بالا برده و در مدت کوتاهی علم و دانش فرد را افزایش دهد. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا قصد داریم کتاب هایی برای افزایش اطلاعات عمومی در مدت کوتاه را به شما معرفی کرده و اطلاعات عمومی تان را بهبود ببخشیم. با ما همراه باشید.

معرفی کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی (چگونه اطلاعات عمومی را افزایش دهیم)

1. کتاب «کرد» برای افزایش اطلاعات عمومی

این کتاب اطلاعات عمومی، اختراع ها، ابداع ها و فناوری های مهمی که زندگی مردم را از سال 1500 میلادی تا امروز تغییر داده، در اختیارمان قرار می دهد. این کتاب بیشتر در مورد فناوری صحبت کرده و اطلاعات جامعی در خصوص انگیزه پیشبرد فناوری نیاز انسان به بقا، ضرورت دسترسی به غذا، سرپناه، گرما و سرما و حمل و نقل و به طور کلی هر اطلاعات مفید دیگری را فراهم می کند.


حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


کتاب هایی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد

2. کتاب «مجموعه آچارها» برای افزایش اطلاعات عمومی

در این کتاب برخی از مهم ترین مفاهیم سیاست، علم، ریاضی و فلسفه با رویکردی میانه رو توضیح داده شده است. این مفاهیم نه آنقدر ساده و سطحی هستند که در هر منبعی بتوانید آنها را پیدا کنید، و نه آنقدر پیچیده و دشوار هستند که برای شما قابل درک نباشند. به هر حال، این کتاب ها برای شروع مطالعه و افزایش اطلاعات عمومی به شدت مفید هستند. بنابراین، اگر می خواهید در جمع ها حرفی برای گفتن داشته باشید، مطالعه این کتاب ها را از دست ندهید.

چگونه اطلاعات عمومی را افزایش دهیم

3. کتاب «مجله دانستنی ها» برای افزایش اطلاعات عمومی

این مجله علمی تلاش می کند با بیانی ساده، مطالب علمی در زمینه های دشوار علم و فناوری، طبیعت و تاریخ را بازگو کند. تلاش نویسندگان این کتاب بر این بوده که مطالب این کتاب برای عموم مردم فارغ از سطح تحصیلات، دانش و سواد قابل فهم باشد. این مجله در زمانی که اطلاعات به شکل امروزی نبود، وارد حوزه های تخصصی شد و با به کارگیری زبانی ساده به گونه ای جذاب و دلنشین توانست جای خود را در بین خوانندگان ایرانی باز کند.


حتما بخوانید: فواید خواندن کتاب برای کودکان


4. کتاب «100 دانشمندی که جهان را تغییر دادند» برای افزایش سطح آگاهی

بی شک تکنولوژی و زندگی راحتی که اکثر ما در زندگی امروزی در اختیار داریم، مدیون افراد بی شماری است. کسانی که تلاش های شبانه روزی شان باعث شده تا علم به مرحله امروزی پیشرفت خود رسیده و جهان روندی رو به رشد داشته باشد. در این کتاب در حقیقت به بررسی اندیشه های افرادی مثل گالیله، گراهام بل، ادیسون، فروید و ... پرداخته شده و روزگار آینده بر این اساس شکل گرفته است.

5. کتاب «افسانه، تاریخ و علم» برای افزایش اطلاعات عمومی

در این کتاب به سوالاتی فراتر از علم شیمی و جدول مندلیف و ... پاسخ داده شده است. این کتاب در قالب 7 فصل عناصری مثل «چهارتایی ارسطو: عناصر در دوران باستان»، «انقلاب: اکسیژن چگونه دنیا را دگرگون کرد»، «طلا عنصر ستایش شده در عصر نفرین شده»، «راه هشت گانه: نظم دادن به عناصر»، «کارخانه های اتم سازی: ساختن عناصر جدید»، «برادران شیمیایی: ایزوتوپ ها به چه درد می خورند» و «برای اهداف کاربردی: فناوری های مربوط به عناصر» نگاشته شده است. در واقع نویسنده تلاش کرده تا به معنایی فراتر از عناصر تشکیل دهنده مواد بپردازد.

کتابی برای افزایش اطلاعات عمومی در خصوص ایران

کتاب «اطلاعات عمومی» که مولف آن «نصرالله آژنگ» است، یک کتاب دو جلدی است که کامل ترین اطلاعات روز ایران و جهان در خصوص تاریخ، جغرافیا، ورزش، علوم، فضا، ادیان، چهره های بزرگ علمی و ادبی و صدها مطالب خواندنی دیگر را در خود جای داده است. بنابراین، اگر می خواهید اطلاعات عمومی خود را در خصوص ایران و جهان افزایش دهید، مطالعه این کتاب فوق العاده را از دست ندهید.


حتما بخوانید: بهترین کتاب های مذهبی که باید خواند


کتاب های اطلاعات عمومی برای مسابقه

اگر علاقمند به شرکت در مسابقات علمی هستید، کتاب های زیر می توانند برای شما بسیار مفید باشند:

1. دایره المعارف اطلاعات عمومی: این کتاب با پوشش گسترده ای از اطلاعات در همه زمینه های علمی، تصاویر مناسب و توضیحات کافی توانسته رضایت مخاطبان را به خوبی کسب کند.

2. کتاب آیا می دانید؟: این کتاب نیز مجموعه جامعی از اطلاعات علمی در همه زمینه ها را در اختیار دارد. تفاوتش با کتاب قبلی در این است که این کتاب متناسب با سن نوجوانان نوشته شده و می توانید آن را به کودکان هدیه دهید.

3. اطلاعات عمومی علمی: این کتاب با بیش از 1000 صفحه علاوه بر موضوعات معمول کتاب های عمومی، موضوعات سیاسی و اجتماعی را نیز پوشش داده است. ممکن است به دلیل پرداختن بیشتر به مفاهیم علمی، نیاز به صبر و حوصله بیشتری در مقایسه با دو کتاب قبلی داشته باشد.

دانلود کتاب اطلاعات عمومی برای مسابقه

دانلود کتاب اطلاعات عمومی استخدامی

اگر قصد شرکت در آزمون های استخدامی را دارید، در این قسمت چندین مجموعه کتاب مفید به شما معرفی خواهیم کرد:


حتما بخوانید: معرفی 10 رمان عاشقانه جدید و جذاب برای خانم ها


1. کتاب جامع آزمون استخدامی وبسایت «ای استخدام»: این کتاب حاصل تلاش تیم وبسایت ای استخدام است که شامل درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمون استخدامی به همراه سوالات آزمون ها از سال 89 تا 98 است. این کتاب ها شامل فصل های مختلف ریاضی و آمار مقدماتی، هوش و استعداد تحصیلی، مهارت های هفتگانه ICDL، اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی، معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی و زبان انگلیسی و ... است. 

2. کتاب اطلاعات عمومی استخدامی: این کتاب یک پکیج کامل مجموعه کتب درسی عمومی برای آمادگی و موفقیت در آزمون های استخدامی است. این کتاب، سبک آموزشی منحصر به فردی داشته و بیش از 4000 سوال طبقه بندی آزمون های استخدامی را همراه با پاسخ نامه تشریحی در خود جای داده است. 

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم کتاب های مفیدی را برای افزایش اطلاعات عمومی در زمینه های مختلف به شما معرفی کنیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. آیا تجربه مطالعه یکی از کتاب های فوق را داشته اید؟ مطالعه این کتاب ها چه تاثیری در افزایش اطلاعات عمومی تان داشته است؟ لطفا تجربیات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

معرفی 12 کتاب داستانی برای کودکان 10 ساله آموزنده و عالی

قصه های کودکانه برای خواب کوتاه، زیبا، جدید و پرنسسی

از
6
رای