بهترین کتاب ها برای تغییر شخصیت، موفقیت و زندگی بهتر

بهترین کتاب ها برای تغییر شخصیت، موفقیت و زندگی بهتر بهترین کتاب برای زندگی بهتر؛ کتاب هایی که به شما کمک می کنند فرد دیگری شوید؛ کتاب هایی برای تغییر شخصیت، کشف هدف زندگی؛ کتاب های انگیزشی که زندگی شما را متحول و دگرگون می‌کند در سلام دنیا بخوانید.

یا به عبارت دقیق تر، این کتاب ها به شما کمک می کنند تا زندگی فعلی خود را دوست داشته باشید و قدر چیزهایی را که دارید بدانید. کتاب ها مانند موسیقی هستند. برخی از مردم ژانر ملایم را دوست دارند، برخی قوی، شدید، برخی کلاسیک را دوست دارند. برخی از مردم موسیقی همراه با متن را دوست دارند، اما برخی دوست دارند برای آرامش در موسیقی بی کلام غوطه ور شوند. هر کتاب معنای خاصی را برای خواننده به ارمغان می آورد. مطمئنا هم من و هم شما حداقل یک کتاب داریم که به ما کمک می کند انگیزه یا ایمان بیشتری به زندگی داشته باشیم. چه کتاب های زبان، داستان های پلیسی، ترسناک، کتاب های خودسازی، رمان، کمیک یا هر ژانر دیگری، ما این حق را داریم که گنجینه ای از دانش را برای خود انتخاب کنیم. کافی است فقط یک بار مطالعه کنید آنوقت متوجه خواهید شد که آنها بسیار پرمعنی هستند. در این مقاله سلام دنیا ما کتاب هایی که به شما کمک می کنند تا فرد دیگری شوید و بهترین کتاب برای زندگی بهتر و تغییر شخصیت را به شما معرفی خواهیپم کرد.

بهترین کتاب برای زندگی بهتر و تغییر شخصیت

1. کیمیاگر پائولو کوئیلو

این کتاب که با نام «کیمیاگر» نیز شناخته می‌شود، رمانی از پائولو کوئیلو است که به زبان پرتغالی نوشته شده است، این کتاب به 56 زبان ترجمه شده است و بیش از 65 میلیون نسخه در بیش از 150 کشور به فروش رسیده و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام ادوار است.«کیمیاگر» حول محور زندگی و سفر مرد جوانی به نام سانتیاگو می چرخد ​​که آرزوی سفر به دور دنیا را دارد. از آنجایی که پدرش موافقت کرد که به او اجازه دهد از ثروتش برای خرید یک گله گوسفند استفاده کند، سانتیاگو اغلب هنگام خواب رویاهای عجیبی می بیند.

دانلود رایگان کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو (PDF)

در خواب کودکی را دید که او را به سمت هرم بزرگ (مصر) می برد و به او می گوید که در اینجا گنج بزرگی دفن شده است. بنابراین سانتیاگو تصمیم گرفت گله گوسفندان را رها کند تا برای یافتن گنج به مصر سفر کند. وقتی نوبت به یک واحه رسید، به سانتیاگو توصیه شد به دلیل جنگ بین قبایل متوقف شود. او در اینجا با فاطمه آشنا شد و عاشق این دختر شد، اما تنها پس از آن مجبور شد دو انتخاب کند: با عشق بماند یا به سفر تحقق رویاهای خود ادامه دهد. فاطمه با دیدن آن، او را تشویق کرد و به او گفت که برای قدم زدن در صحرا به دنبال قلبش برو.

کیمیاگر پائولو کوئیلو

کیمیاگر رمانی است با سبکی ساده، سبک روایی ملایم و گرچه راه های زیادی برای بیان افکار مختلف وجود دارد اما یک چیز در آنها مشترک است: همه آنها رویایی دارند، سرنوشتی از زندگی خود دارند، اما همه آن را دنبال نمی کنند، همه انتخاب نمی کنند بین "یک طرف آشنا نزدیک است و یک طرف چیزی است که شما می خواهید داشته باشید" . اگر سانتیاگو پیش نرود و بپذیرد که برای رمزگشایی از رویا با خطرات زیادی روبرو شود، آیا می تواند زیبایی باشکوه اهرام را ببیند؟ آیا او می تواند عشق شیرینی مانند فاطمه پیدا کند؟ تمام تجربیات سفر او برای تعقیب سرنوشتش به سانتیاگو کمک کرد تا عمیق ترین معنای خوشبختی را درک کند. گاهی آدم ها باید با سختی ها به یک سفر طولانی بروند تا بفهمند خوشبختی درست زیر پای ماست، همان جایی که بوده ایم. کیمیاگر کتاب های عالی برای همه کسانی هستند که به دنبال هدف زندگی خود هستند.


حتما بخوانید: 7 کتابی که سطح آگاهی تان را بالا میبرد و نگاهتان به زندگی را تغییر می دهد


2. شازده کوچولو، آنتونی دو سنت اگزوپری

بعد از کیمیاگر، شازده کوچولو کتابی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان به گریه می اندازد. از زمانی که اولین بار در سال 1943، شازده کوچولو به کتابی برای «کودکان در هر سنی» تبدیل شده است، کتابی کلاسیک که هر والدینی دوست دارد برای فرزندانش بخواند یا گوش کنند چون اینطوری خاطرات کودکی خود را به یاد می آورند. این اثر به بیش از 250 زبان (از جمله گویش ها) ترجمه شده است و تاکنون بیش از 200 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است و به یکی از پرفروش ترین کتاب های تمام دوران تبدیل شده است.

 شازده کوچولو، آنتونی دو سنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو (تجدید چاپ شده)

داستان درباره یک سیارک کوچک است که محل زندگی شازده کوچولو است، سه آتشفشان وجود دارد که دو تای آنها هنوز فعال هستند و دیگری خاموش است. در آنجا، صندلی خود را چند سانتی‌متر بلند کردید و توانستید غروب آفتاب را ببینید و به‌ویژه، یک گل زیبا وجود داشت - عاشق شاهزاده کوچولو بود اما همچنان سرد بود. شازده کوچولو در میان ستارگان مختلف دنیای بزرگسالان سفر کرده است که هرگز آنها را درک نخواهد کرد. سپس وقتی به زمین آمد، متوجه شد که گل او تنها گل نیست و روباهی به او توصیه کرد: "این فقط گل نیست، بلکه گل توست تو باید مسئول آن باشی." و شازده کوچولو تصمیم گرفت به خانه برگردد. سفری نه تنها پر از رویاها، درخشان برای کودکان، بلکه واقعاً عمیق برای کسانی که "زمانی کودک بودند".در شازده کوچولو "بزرگسالان واقعا انسان های عجیب هستند".


حتما بخوانید: 30 کتاب برتر دنیا عاشقانه، تاریخی و معمایی


3. بادبادک باز اثر خالد حسینی

این احتمالاً اولین کتابی است که به خوانندگان ویتنامی کمک می کند تا به طور کامل و صادقانه زیبایی و درد افغانستان، یک کشور، یک ملت، یک فرهنگ گمشده را به رسمیت بشناسند. بادبادک‌ باز هدیه‌ای است تاثیرگذار و پرمعنا که خالد حسینی نویسنده آن را به دیار خود فرستاد، جایی که زندگی آرام هنوز برنگشته است. خلاصه داستان این کتاب حول محور پسری است که در افغانستان به دنیا آمده و در طول زندگی خود فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است. شاید احساس کنید که هیچ رابطه نزدیکی با زمینه وجود ندارد اما بادبادک‌ باز شما را به گریه، عصبانیت و در نهایت شادی وادار می‌کند: شادی با شخصیت‌هایی که رازهای خانواده، قدرت عشق و معنای دوستی را در زندگی کشف می‌کنند.

بادبادک باز اثر خالد حسینی

کتابی موضوعی، داستانی مهیج، مهیج، درگیری های شدید بین خطوط شخصیت ها، جنگ، هرج و مرج، شهرهای ویران، آثار فرهنگی ویران شده، زنان کلاهدار عزادار و افراط گرایان با قوانین خشن.همان چیزی که در مورد افغانستان از طریق رسانه های جمعی می دانید. در مقابل، کتاب بادبادک‌باز دیدگاهی کاملا متفاوت ارائه می‌کند: یک افغانستان صلح‌آمیز و مرفه، یک افغان با سنت فرهنگی دیرینه، یک افغان متعلق به مردم شریف و سرافراز، افغانستانی که زمانی وجود داشته و حالا نابود شده است. تو این دنیا را بیشتر دوست خواهی داشت، عشق بیشتری زندگی می‌کنی و نسبت به دردهای مردمان بیشتر احساس همدردی می‌کنی.

4. من ملاله هستم؛ (من ملاله یوسف زی هستم)

یک مرد مسلح طالبان در 9 اکتبر 2012 زمانی که ملاله در حال بازگشت از مدرسه به خانه در شمال غربی پاکستان بود به او شلیک کرد. این گروه جنگجو می خواهد ملاله را بکشد زیرا او "تفکر غربی" را ترویج می کند و از رفتار طالبان انتقاد می کند. گلوله به کتف ملاله خورده اما خوشبختانه فوت نکرده است. او چندین ماه را برای درمان زخم‌ها در بیمارستان ملکه الیزابت در بیرمنگام انگلستان گذرانده بود و از بیمارستان مرخص شد تا به تحصیل خود در این کشور ادامه دهد. من زندگینامه «من ملاله هستم» را نوشتم تا این پیام را به دنیا برسانم که «کودکان در برخی کشورها برای رفتن به مدرسه باید بسیار سرسخت باشند».

من ملاله هستم؛(من ملاله یوسف زی هستم)

5. زندگی ذن؛ دانیل لوین


حتما بخوانید: معرفی بهترین کتاب خودشناسی، خودسازی و موفقیت از نویسندگان بزرگ


این کتاب نه داستان است و نه نوشته ای درباره زندگی واقعی. حتی عنوان آن معنای خود را می بازگو می کند: زندگی ذن مجموعه ای از داستان های کوتاه و نقل قول هایی است که به شما کمک می کند روح خود را آرام کنید. با آوردن زیبایی مدیتیشن به زندگی، آرامش در زندگی روزمره، آرامش در قلب شما حتی زمانی که با باد یا هر راه دیگری برای درک روبرو هستید، زندگی ذن مکانی است برای شما برای یافتن لذت، شادی و امید.

زندگی ذن؛ دانیل لوین

سخن پایانی:

کتاب خواندن برای شما بسیار خوب است. تحقیقات نشان می دهد که مطالعه منظم:اتصال مغز را بهبود می بخشد،دایره لغات و درک شما را افزایش می دهد، به شما قدرت می دهد تا با دیگران همدلی کنید، به آمادگی خواب کمک می کند،استرس را کاهش می دهد،  فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد، با علائم افسردگی مبارزه می کند، با افزایش سن از زوال شناختی جلوگیری می کند و به طول عمر بیشتر کمک می کند.کتاب خواندن به خصوص برای کودکان مهم است که تا آنجا که ممکن است مطالعه کنند، زیرا تأثیرات خواندن تجمعی است. با این حال، برای شروع استفاده از مزایای جسمی و روانی فراوانی که در صفحات یک کتاب خوب در انتظار شماست، هرگز دیر نیست.


مطالب مرتبط:

بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان

معرفی 10 رمان عاشقانه جدید و جذاب برای خانم هااز
1
رای