بیوگرافی عماد افروغ و همسرش ؛ زندگی شخصی، بیماری و علت درگذشت

بیوگرافی عماد افروغ و همسرش ؛ زندگی شخصی، بیماری و علت درگذشت بیوگرافی عماد افروغ و همسرش ؛ زندگینامه عماد افروغ و زندگی شخصی، فرزندان، فعالیت ها، بیماری، علت و تاریخ درگذشت عماد افروغ و عکس های عماد افروغ را در سلام دنیا بخوانید.

 عماد افروغ جامعه شناس، نویسنده و سیاستمدار است که در کارنامه او حضور در مجلس هفتم، و ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس برجسته است. در ادامه این مطلب سلام دنیا اطلاعاتی درباره بیوگرافی عماد افروغ، زندگینامه و زندگی شخصی، فعالیت ها، بیماری و علت و تاریخ درگذشت عماد افروغ در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

زندگینامه عماد افروغ

  • نام: عماد
  • نام خانوادگی: افروغ
  • سال تولد: 26 دی 1336
  • محل تولد: شیراز
  • تحصیلات: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای جامعه شناسی
  • محل تحصیل: انگلستان، دانشگاه شیراز و دانشگاه تربیت مدرس
  • زمینه فعالیت: جامعه شناس، نویسنده و سیاستمدار
  • وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی عماد افروغ و زندگی شخصی

عماد افروغ جامعه شناس و نویسنده ایرانی در تاریخ 26 دی 1336 در شهر شیراز متولد شده است.،او در محله‌ای به نام «سیبویه» بزرگ شده است.عماد افروغ در خانواده ای پرجمعیت با 11 فرزند متولد شده و او فرزند هفتم خانواده است.مادر او شاعر و معلم، و پدرش حسابدار بود البته به سرودن شعر هم علاقه داشت،هم پدر و هم مادر عماد افروغ به قرآن و شعر علاقه مند بودند و مطالعات ادبی و مذهبی داشتند.

زندگینامه عماد افروغ

عماد افروغ تا زمان اتمام دیبرستان و گرفتن مدرک دیپلم در شهر شیراز بوده و بعد برای ادامه تحصیل به انگلستان می رود.زمان تحصیل او در انگلستان مصادف با انقلاب اسلامی در ایران بوده و او در تظاهرات و نشست‌های ضد رژیم پهلوی حضور فعالی داشته است.به دلیل اوج گیری تظاهرات انقالا اسلامی در تعطیلات ژانویه به ایران بازمیگردد و در فعالیت های ضد رژیم مانند همه مردم حضور پیدا می کند و دوباره با پایان تعطیلات به انگلستان می رود.

در همان سال به دلیل حال روحی نامساعد مرخصی تحصیلی می گرد و برای یادگیری آموزش های نظامی و برای کمک به انقالاب اسلامی به لبنان می رود.با پیروزی انقلاب اسلامی عما افروغ مجددا به انگلستان بازمی گردد تا تحصیلات خود را به اتمام برساند اما در سال 1359 حضور در تظاهرات باعث دستگیری او زندانی شدن او به مدت 45 روز و درنهایت اخراج سیاسی از انگلستان می شود.بعد از بازگشت به ایران به تحصیل خود ادامه داده و در سال 1365 از دانشگاه شیراز در رشته کارشناسی جامعه شناسی فارغ التحصیل می شود.او در سال 1369 از همان دانشگاه مدرک کارشناسی ارشد را دریافت می کند، و در سال 1376 موفق به کسب مدرک دکترا از دانشگاه تربیت مدرس می شود.


حتما بخوانید: بیوگرافی عباس موزون مجری و همسرش


همسر و فرزندان عماد افروغ

عماد افروغ سال ها پیش یعنی در سن 23 سالگی با زهرا کاظم پورفرد(که 18 سال داشتند) ازدواج کرده است. همسر ایشان از 17 سالگی در شغل شریف معلمی مشغول بوده اند. و در حال حاضر با اینکه بازنشسته آموزش و پرورش هستند، اما با داشتن مدرک مشاوره به ارائه خدمات مشاوره می پردازند. حاصل ازدواج عماد افروغ و زهرا کاظم پورفرد سه فرزند پسر است.

همسر و فرزندان عماد افروغ

فعالیت های عماد افروغ

عماد افروغ از سال 1376 تا 1382 به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس فعالیت داشته، و بعد از آن عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می شود.علاوه بر این عماد افروغ مدیر گروه علم و دین دانشگاه تربیت مدرس و استاد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس گروه جامعه شناسی مؤسسه باقرالعلوم نیز بوده است.

این جامعه شناس سرشناس و موفق از سال های 1372 تا 1373 به عنوان مدیر گروه اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری اسلامی اسران مشغول به کار بوده است.مدیر گروه فرهنگ، هنر و تاریخ شبکه یک صدا و سیما 82–80، تدریس در دانشگاه‌های مختلف، دبیر و مسئول کمیته علمی همایشهای روشنفکری در ایران و موازین توسعه و ضد توسعه فرهنگی کلان‌شهر تهران بخش دیگری از فعالیت های عماد افروغ بوده است.حضور او به عنوان نماینده مردن تهران در هفتمین دور مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون فرهنگی از جمله فعالیت های برجسته این جامعه شناس موفق است.

بیماری عماد افروغ

عماد افروغ به بیماری سرطان مبتلا بوده و مراحل شیمی‌ درمانی را برای درمان بیماری خود طی کرده بوده است.

بیماری عماد افروغ

علت و تاریخ درگذشت عماد افروغ

عماد افروغ بر اثر عوارض ناشی از بیماری سرطان دچار ایست قلبی شد و در تاریخ 25 فروردین 1402 درگذشت.صبح روز شنبه 26 فروردین نماز بر پیکر او خوانده شد و مراسم تشییع از مسجد دانشگاه تهران انجام گرفت.در نهایت پیکر عماد افروغ در صحن مصطفی خمینی مقبره روح‌الله خمینی به خاک سپرده شد.


حتما بخوانید: بیوگرافی فیلسوف و حکیم ارد بزرگ خراسانی


عکس های عماد افروغ

عکس های عماد افروغ 1

عکس های عماد افروغ 2

عکس های عماد افروغ 3

عکس های عماد افروغ 4

عکس های عماد افروغ 5

عکس های عماد افروغ 6

عکس های عماد افروغ 7

عکس های عماد افروغ 8

عکس های عماد افروغ 9

عکس های عماد افروغ 10

سخن پایانی:

در این مطلب شما را با زندگینامه، بیوگرافی و زندگی شخصی عماد افروغ محقق، منتقد، نویسنده ،جامعه شناس و نماینده اسبق تهران در مجلس هفتم شورای اسلامی آشنا کردیم.این جامعه شناس دلسوز در تاریخ 25 فروردین 1402 بعد از مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی کامل مژده لواسانی از زندگی شخصی تا عکس

بیوگرافی نیکی کریمی و زندگی شخصی و عکس جذاباز
1
رای