بیوگرافی پانته آ پور احمد و همسرش، زندگی شخصی و فیلم ها

بیوگرافی پانته آ پور احمد و همسرش، زندگی شخصی و فیلم ها بیوگرافی پانته آ پور احمد (بازیگر نقش مریم در سریال تصمیم نهایی)؛ زندگینامه پانته آ پور احمد و زندگی شخصی، همسر او، فیلم های پانته آ پور احمد در سلام دنیا بخوانید.

پانته آ پوراحمد از بازماندگان خانواده هنرمند پوراحمد می باشد که سالهاست دیگر به ایفای نقش نمی پردازد و در این عرصه دیگر حضوری ندارد، اما به بهانه پازپخش سریال تصمیم نهایی در این مطلب از سلام دنیا درباره زندگینامه پانته آ پور احمد (بازیگر نقش مریم در سریال تصمیم نهایی)، بیوگرافی و زندگی شخصی، همسر او، فیلم های پانته آ پور احمد، زمان پخش سریال تصمیم نهایی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

زندگینامه پانته آ پور احمد (بازیگر نقش مریم در سریال تصمیم نهایی)

  • نام : پانته آ
  • نام خانوادگی: پوراحمد
  • متولد : اصفهان 1350
  • ساکن: سوئد 
  • ملیت : ایرانی
  • حرفه : بازیگر
  • سال‌های فعالیت : 1373 تا 1380

بیوگرافی پانته آ پور احمد و زندگی شخصی

پانته آ پوراحمد که متولد اوایل دهه 50 می باشد که اصالتی اصفهانی دارد او تنها فرزند منوچهر پوراحمد می باشد که خواهر و برادری نیز ندارد، پانته آ پوراحمد که در یک خانواده کاملا هنرمند بزرگ شد، همراه با پدر ، عموهای خود(کیومرث و مهرداد پوراحمد) و مادر بزرگش ( پروین دخت یزدانیان) در چندین سریال ایفای نقش کرد.


حتما بخوانید: بیوگرافی جنا اورتگا بازیگر سریال ونزدی


اما نتیجه این حضور در بازیگری سه سریال بیشتر نبود و بعد از این مدت از دنیا بازیگری کنار رفت و با مهاجرت از ایران برای همیشه از هنر هفتم دور شد.

پانته آ پوراحمد1

پانته آ پور احمد کجاست

پانته آ پور احمد به دلیل بی علاقه بودن به دنیای بازیگری از حیطه دور شد، با فوت پدرش در سال 1396 نیز حالا سالهاست که از ایران مهاجرت کرده اند. او از سال 1380 همراه با مادرش از ایران خارج شدند و زندگی در کشور سوئد را انتخاب کردند، پانته آ پوراحمد در همان کشور نیز ازدواج کرد.

همسر پانته آ پور احمد

از ازدواج پانته آ پوراحمد سالهاست که می گذرد او در این مدت دو دختر به دنیا آورد و تصمیم گرفت که زندگی خود را وقت دخترانش کند و همراه با همسر و فرزندانش در سوئد بمانند.

فیلم های پانته آ پور احمد

همانطور که عنوان شد خانم پانته آ پوراحمد در مدت حضورش در عرصه بازیگری تنها 3 سریال بازی کردند، ایشان ابتدا در سال 1373 در سریال آخرین ستاره شب به کارگردانی منوچهر پوراحمد در نقش دختری به نام غزاله حضور یافت، این سریال مضونی اجتماعی درباره بیماری ایدز داشت و اولین سریالی بود که در آن درباره این بیماری صحبت می شد. در این سریال پسری به نام کامیاب که برخلاف میلش برای ادامه تحصیل راهی خارج می شود که دچار بیماری ایدز می شود به طوری که خود از این بیماری اطلاعی ندارد.


حتما بخوانید: بیوگرافی پردیس احمدیه و زندگی شخصی


پانته‌آ پور احمد در سال 76 نیز در سریال عروسی 77 ایفای نقش کرد، این سریال هم زمان با ایام نوروز سال 77 از تلویزیون و شبکه یک سیما پخش شد. این سریال به کارگردانی مهرداد پوراحمد ساخته شد که ظاهرا خانم پوراحمد نقشی کوتاه در این سریال داشته است. 

سریال تصمیم نهایی که در سال 1380 به کارگردانی محسن شاه‌محمدی و تهیه‌کنندگی منوچهر پوراحمد ساخته شد آخرین اثر پانته آ پوراحمد می باشد، ایشان در این سریال پلیسی در نقش مریم به ایفای نقش پرداخت، این سریال درباره شخصی به اسم اسماعیل کلانی است که فرزندش دچار اعتیاد شده‌ و همراه با همسرش راضیه، تصمیم می گیرند که از عاملان این مصیبت انتقام بگیرند. نقش مریم مهم ترین اثر پانته آ پوراحمد در این سه سریال می باشد.

عکس جدید پانته آ پور احمد

متاسفانه تصویر جدیدی از خانم پانته‌آ پوراحمد در دسترس نمی باشد و ظاهرا ایشان در دنیای مجازی نیز فعالیتی ندارند.

پانته آ پوراحمد 4

سخن آخر

برای خانم پانته‌آ پوراحمد و خانواده محترمشان در هر کجای دنیا که هستند آرزوی سلامتی داریم. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

بیوگرافی فردوس کاویانی و همسرش

بیوگرافی آرش مجیدی و همسر و فرزندشاز
9
رای