بیوگرافی سردار آزمون و همسرش آناهیتا کریمی + عکس و پیج اینستا

بیوگرافی سردار آزمون و همسرش آناهیتا کریمی + عکس و پیج اینستا بیوگرافی سردار آزمون و همسرش آناهیتا کریمی؛ زندگینامه سردار آزمون، زندگی شخصی، سن و قد، خانواده، مذهب، علت انتخاب نام سردار، عکس، پیج اینستاگرام و خانه سردار آزمون در سلام دنیا بخوانید.

در این سالها سردار آزمون اگر مصدوم نباشد حتما در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفته و انصافا نمایش قابل قبولی نیز برجای گذاشته، در این مطلب از سلام دنیا درباره زندگینامه سردار آزمون، همسر، قد، خانواده، مذهب ، علت انتخاب نامش، میزان تحصیلات ، شروع فعالیت، تیم، پیج اینستاگرام، خانه و گفتگو با سردار آزمون همچنین عکس های سردار آزمون صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

زندگینامه سردار آزمون

  • نام : سردار
  • نام خانوادگی : آزمون
  • تاریخ تولد : 11 دی 1373
  • محل تولد : گنبد کاووس
  • مدرک تحصیلی : رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه روسیه 
  • زمینه فعالیت : فوتبال
  • شروع فعالیت : از سال 1382 تاکنون

بیوگرافی سردار آزمون و زندگی شخصی

سردار آزمون در تاریخ 11 دی 1373 یعنی درست اولین روز ژانویه در شهر گنبد کاووس به دنیا آمد. پدر او خلیل آزمون بازیکن سابق والیبال می باشد و مادرش خانه دار است. سردار تنها یک خواهر دارد به نام سولماز که ایشان نیز متاهل می باشند.


حتما بخوانید: بیوگرافی مهدی طارمی و همسرش


سردار آزمون ترکمنی اصیل با مذهب سنی است. او که در برهه ای از زندگی بخاطر بیماری مادرش از فوتبال ملی خداحافظی کرد اما پس از مدتی با دعوت کارلوس کیروش در سال 2019 دوباره ملی پوش شد، او هم اینک با قرار دادی 5 میلیون یورویی خود پنجمین بازیکن ایرانی از نظر قیمت قرار دارد. علاقه سردار به اسب، تیم های فنرباغچه، رئال مادرید و ترکتورسازی وصف ناپذیر است. او سه اسب مسابقه ای نیز دارد.

بیوگرافی سردار آزمون و زندگی شخصی

همسر سردار آزمون

همسر سردار آزمون ، آناهیتا کریمی است. او متولد 21 آذر 1371 است. همسر سردار آزمون دو سال از سردار بزرگ تر است. همسر سردار آزمون فعالیت گسترده ای در فضای مجازی ندارد. پیج اینستاگرام همسر سردار آزمون شخصی است و خود را درگیر حاشیه نمی کند.

همسر سردار آزمون

همسر سردار آزمون اهل کجاست

از محل تولد آناهیتا کریمی مطلبی در دسترس نمی باشد.

قد سردار آزمون

سردار آزمون با قد 1٫86 سانتی متر ، وزنی حدود 79 کیلو دارد و این از اندامی مناسب و ایده آل خبر می دهد.


حتما بخوانید: بیوگرافی علی دایی و همسر و فرزندانش


خانواده سردار آزمون

خانواده سردار آزمون همیشه همراه او بوده اند و پدرش بازیکن سابق والیبال بوده و حال از مربیان والیبال می باشد. پدر سردار همیشه در قراردادهای سردار حضور دارد و به نوعی مدیر برنامه های او به حساب می آید. مادرش خانه دار و خواهرش سولماز متاهل می باشد.

خانواده سردار آزمون

مذهب سردار آزمون

سردار آزمون به تبعیت از خانواده خود مسلمان و سنی می باشد.

علت انتخاب نام سردار

سردار عنوان کرده که در هنگام تولدش قرار بوده که نام او را پژمان بگذارند اما با توجه به اینکه معنی نام پژمان که پژمرده می باشد، با پیشنهاد پدربزرگش نام او را سردار گذاشتند، سردار به معنی مشتاق به ارتفاع و در برخی از کشورهای آسیای مرکزی نیز به معنای رهبر و حاکم نیز می باشد. البته دوستان نزدیک و اقوامش او را گاهی سریک نیز می خوانند. داستان این اسم هم برمی گردد به دوران کودکی اش که میهمانی از روسیه به خانه آنها آمده بود و او را سریک صدا می زده ، سردار نام یکی از اسب هایش را نیز سریک گذاشته است.

میزان تحصیلات سردار آزمون

در زمان حضور سردار آزمون در روسیه او تحصیلات خود را در رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه روسیه دنبال کرد.

شروع فعالیت سردار آزمون

شروع عشق به فوتبال آزمون از 9 سالگی با سفر به ترکمنستان آغاز شد، او با تیم عقاب گنبد این راه را آغاز کرد هر چند که مدتی نیز در تیم والیبال زیر 15 سال ایران نیز مشغول والیبال بود اما تصمیم گرفت که از بین فوتبال و والیبال ، فوتبال را ادامه دهد و پس از چند سال بازی برای عقاب به تیم شموشک گرگان پیوست و بعد از آن حًور در لیگ یک را با تیم اتکا گرگان تجربه کرد. با حضورش در باشگاه سپاهان نامش بر سر زبان ها افتاد به طوریکه در سن 17 سالگی و در سال 1391 از باشگاه سپاهان به روبین کازان روسیه پیوست و جوان‌ترین لژیونر فوتبال ایران لقب گرفت. او از سن 11 سالگی به عضویت تیم های ملی پایه ای ایران درآمد و در 18 سالگی لقب آقای گل نوجوانان را به خود بگیرد.

شروع فعالیت سردار آزمون

تیم سردار آزمون

سردار آزمون در حال حاضر در تیم بایرلورکوزن آلمان توپ می زند او از 22 ژانویه 2022 رسما به مدت 5 سال بازیکن این باشگاه شد و اولین گل خود را در بوندس لیگا در تاریخ 23 آوریل 2022 در برابر گروتر فور به ثمر رساند. او تاکنون 17 بازی با پیراهن لورکوزن انجام داده است.


حتما بخوانید: بیوگرافی کامل کریستیانو رونالدو و همسرش و زندگی شخصی


پیج اینستاگرام سردار آزمون

سردار آزمون در پیج اینستاگرام خود با 5 میلیون و 100 هزار دنبال کننده و 420 پست از زندگی ورزشی و اجتماعی و شخصی خود فعالیت دارد.

آدرس پیج سردار آزمون با تیک آبی: sardar_azmoun 

خانه سردار آزمون

آزمون در حال حاضر و پس از ازدواجش با همسر خود در آلمان و در شهر لورکوزن زندگی می کند که چندی پیش نیز مهمان هوتن شکیبا و بهرام افشاری بودند.

و مهمانانش در آلمان سردار آزمون

گفتگو با سردار آزمون

سردار آزمون از ارتباط نزدیکش با پدرش می گوید:

«پدرم خلیل آزمون والیبالیست بزرگی بوده و در تیم ملی هم بازی کرده، دو بار به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شده و سال هاست که مربیگری می کند. او اولین لژیونر والیبال ایران در اروپا بوده و چندین دهه قبل به لیگ ترکیه رفته. باور کنید شناختی که از ورزش و علم ورزش دارد، شاید هر کسی نداشته باشد. او مرا خیلی کمک می کند. برخی اوقات که به گنبد می روم برای من بهترین تمرینات بدنسازی را در نظر می گیرد تا در شرایط آمادگی قرار بگیرم. خوشبختانه در خانواده ای بزرگ شدم که ورزشی هستند و به من یاد داده اند که چطور زندگی کنم. من هرگز قلیان نکشیده ام. نمی دانم چرا در جامعه می گویند که همه فوتبالیست ها قلیان می کشند. خودم خیلی ها را سراغ دارم که نمی کشند.»

او از ایرانی بوندش گفته و تفاوت ایران با اروپا:

«تیم ملی بازیکنانی از شهرهای مختلف دارد. مهم اما کلمه ای به نام ایران است که همگی برای سربلندی اش زحمت می کشیم. در تیم ملی کرد داریم، لر داریم، فارس داریم و ترکمن هم همینطور. همه باید به هم کمک کنند. قومیت مهم نیست، مهم ایرانی بودن مان است. وظیفه داریم به همه احترام بگذاریم، از هر دین و آیینی. 

مهمترین تفاوت فوتبال اروپا و ایران در امکانات است. اینجا بازیکنان همه نوع امکاناتی در اختیار دارند. از زمین مطلوب و هموار گرفته که لازمه اصلی فوتبال است تا سایر امکانات پزشکی و بدنسازی. با این امکانات مربی و شرایط فنی ایده آلی هم دارند و تمرینات شان کاملا به روز است و همین کمک می کند که پیشرفت کنند. در بحث استعداد می توانم به جرأت بگویم که ما از روس ها بهتر و بالاتر هستیم و اگر 50 درصد امکانات آنها را داشتیم، شک نکنید که بیشتر پیشرفت می کردیم.»

آغاز زندگی ورزشی از زبان سردار:

«من ورزش را با والیبال آغاز کردم و اتفاقا والیبالم هم خیلی خوب بود. حتی می توانم بگویم که والیبالم از فوتبال بهتر بود! اتفاقا خواستم والیبال را به صورت حرفه ای و تا تیم ملی دنبال کنم ولی یکی از مربیان فوتبال من را به تیم جدیدی که در شهر خودمان بود، دعوت کرد و پدر و مادرم هم از بازگشتم به فوتبال حمایت کردند.

هنوز هم والیبال را ترک نکرده ام و به طور جدی دنبال می کنم. والیبال در پیشرفت من نقش مهمی داشت. این رشته به من کمک کرد تا پرش های بلندی داشته باشم که در فوتبال خیلی به کمکم می آید. سوارکاری نیز پاهای من را قدرتمند کرد که فوتبال امروز یک موهبت و امتیاز است و از همین رو این دو رشته را هنوز هم ادامه می دهم.

علاقه سردار به اسب سواری نیز در حد بالاست، در این باره می گوید:

«سوارکاری یکی از مهمترین علایق من در زندگی است. روایتی وجود دارد که اسب ها از خدا می خواهند هر بلایی که قرار است برای صاحب مان نازل شود را بر سر ما بیاور. هشت اسب داشتم که اغلب آنها را به اعضای خانواده ام هدیه داده ام و در حال حاضر ژیوانا، سریک و راتیکا اسب های خودم هستند که در کورس گنبد هم حضوری پررنگ دارند و موفقیت های جالبی هم کسب کرده اند. به است علاقه خاصی دارم. مثل همه ترکمن ها. شما نمی توانید ترکمنی پیدا کنید که حداقل چند بار به کورس بهاره گنبد نرفته باشد و مسابقات اسب سواری را از نزدیک تماشا نکند. در گنبد همه به اسب سواری علاقه دارند. من هم سوار می شوم اما هرگز در مسابقات شرکت نکرده ام. یادم می آید اولین اسبی که داشتم ریکا نام داشت که مادیون بود و یک کره هم داد. اسم یکی دیگر از اسب هایم سریک است که آقای رادان به من هدیه داد. در گنبد از این اسم خیلی تعریف می کنند. اتفاقا آقای رادان یک اسب هم به فرهاد قائمی داد. این هدیه را آقای رادان به خاطر حضور من و فرهاد در تیم های ملی والیبال و فوتبال به ما داد و دستش هم درد نکند.»


حتما بخوانید:  بیوگرافی امیر مقاره و زندگی شخصی


او از رفتارش در با دیگران گفته:

«سعی کردم قدر خودم را بدانم. مردم خیلی به من لطف دارند. این را در کوچه و خیابان می توانم ببینم. به من انرژی مثبت می دهند. تنها امید من همین است. انتقاد می کنند، تشویق می کنند. البته برخی انتقادها مرا ناراحت می کند. البته حرف های خوبی هم درباره ام می زنند که درست نیست. همانجا به آنها می گویم که اینها درست نیست. کلا عادت ندارم دور از واقعیت زندگی کنم. سعی ام این است که همانطور که داخل خانه و در فضای خودمانی هستم، بیرون هم باشم. نه ژست می گیرم و نه برای این و آن کلاس می گذارم. این را دوستان نزدیکم می دانند. خلاصه اینکه خیلی خاکی هستم.»

غذاهای مورد علاقه سردار آزمون کدامند؟ او در این باره می گوید:

«هر زمان که خانه باشم بیشتر غذای ایرانی می خورم اما من اغلب در باشگاه غذا می خورم و سعی می کنم با شکم سیر به خانه برگردم. ما بیشتر در باشگاه هستیم و غذاهای ما مثل غذاهای ایرانی است، مثلا ماکارونی، برنج و ماهی. در باشگاه هم بیشتر ماکارونی می خورم. پدر و مادرم هم برخی اوقات می آیند و وقتی هستند، دیگر وضعیت شکم به راه است! اگر هم نباشند خودم زیاد بلد نیستم غذا درست کنم. فقط در حد تخم مرغ! من عاشق چکدرمه هستم که یک غذای ترکمنی است؛ مخلوطی از برنج و گوشت که ترکیب فوق العاده ای از آب درمی آید به ویژه اگر مادرم آن را درست کند. دستپخت مادرم را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم.»

تیم های موردعلاقه فوتبالی اش:

«من طرفدار پروپاقرص رئال مادرید هستم، از بچگی؛ زمانی که زیدان برای این تیم بازی می کرد عاشق این تیم بودم و یکی از آرزوهایم است که روزی در این تیم بازی کنم. باید سعی و تلاش کنم تا به این هدف برسم. البته دور از دسترس نیست اما کمی هم زحمت می خواهد. بازی های این تیم را دنبال می کنم و اتفاقا همین چند هفته قبل که با روستوف در اردوی مالاگا بودیم بازی این تیم را از نزدیک تماشا کردم. همیشه دوست دارم که ال کلاسیکوها را رئال ببرد. البته بارسلونا را دوست دارم اما نه به اندازه رئال. این تیم خیلی راحت می برد و این برای جذابیت فوتبال اصلا خوب نیست.»

سردار نیز مثل تمام افراد رفقای صمیمی ایی دارد که اوقات فراعتش را با آنها می گذراند:

«وقتی به گنبد می روم همبازی های دوران کودکی ام را می بینم، خیلی های شان هنوز دوستان صمیمی ام هستند. یک رفیق دارم به اسم شکیب که از کوچکی با او هستم. وقتی که سن کمتری داشتم خانواده ام تاکید کردند که اول دور و بری هایت را بشناس و بعد ارتباط برقرار کن. هر کسی را به محافل خانوادگی ام راه نمی دهم. حتی رفیق معروف هم دارم! فرهاد قائمی که الان یکی از ارکان اصلی تیم ملی والیبال است. شاید جالب باشد که بدانید در کودکی و نوجوانی با فرهاد والیبال بازی می کردم و والیبالم اگر بهتر از فرهاد نباشد، بدتر هم نیست! نزدیک ترین رفقای فوتبالی ام هم سعید عزت اللهی و مهدی طارمی هستند. با مهدی خیلی صمیمی هستم. او از نظر اخلاقی حرف ندارد، فقط یک مقدار بی حال است.»

اوقات فراغت سردار آزمون اینگونه می گذرد:

«اینجا اوقات فراغت چندانی نداریم. یا سر تمرین و اردو هستیم یا بازی داریم. از سوی دیگر با توجه به اینکه در یک لیگ فوق حرفه ای بازی می کنم، باید از خودم مراقبت کنم و استراحت کافی داشته باشم. بنابراین اوقات فراغتی نمی ماند. چند ساعت در روز خالی دارم که ترجیح می دهم با خانواده ام باشم و البته فضای مجازی.»

قضیه عمل بینی آزمون را از زبان خودش بشنویم: 

«سال ها بازی می کردم اما به هیچ کس نگفتم که پلیپ بینی ام اذیتم می کند. فقط خانواده ام می دانستند و یکی از مربیانم. پلیپ بینی ام خیلی آزارم می داد. الان و بعد از عمل راحت نفس می کشم و راحت می خوابم. قبلا اینطور نبود. نمی توانستم بخوابم. ضمن اینکه عمل بینی من زیبایی نبود. عمل زیبایی در رسم ترکمن ها نیست. اصلا دلیل ندارد پسر ابرو بردارد و دماغش را عمل زیبایی کند.»

عکس های سردار آزمون 

عکس های سردار آزمون 1

عکس های سردار آزمون 2

عکس های سردار آزمون 3

عکس های سردار آزمون 4

عکس های سردار آزمون 5

عکس های سردار آزمون 6

عکس های سردار آزمون 7

عکس های سردار آزمون 8

عکس های سردار آزمون 9

عکس های سردار آزمون 10

عکس های سردار آزمون 11

عکس های سردار آزمون 12

سخن آخر

بی شک سردار آزمون یکی از ملی پوشان کشورمان می باشد ، برای سردار آزمون در تمام رقابت های ورزشی و زندگی شخصی اش آرزوی موفقیت داریم.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی میترا رفیع و زندگی شخصی

بیوگرافی الهام کردا همسر سعید چنگیزیان

از
10
رای