روز جهانی پسر 1403 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز جهانی پسر

روز جهانی پسر 1403 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز جهانی پسر روز جهانی پسر 1403 چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز جهانی پسر امسال در تقویم 1403 هجری شمسی، هجری قمری و میلادی چندمه و چند شنبه است؛ روز پسر در اسلام و علت نامگذاری آن در سلام دنیا بخوانید.

در این مطلب سلام دنیا به مناسبت 16 می روز جهانی پسر؛ تاریخ دقیق روز جهانی پسر در تقویم سال 1403 را در اختیارتان قرار داده ایم. در ادامه همین مطلب می توانید علت نامگذاری روز جهانی پسر را هم بخوانید.

روز جهانی پسر 1403 چه روزی است

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد 16 می در تقویم جهانی به عنوان روز جهانی پسر نام گذاری شده است. از جمله اهداف روز جهانی پسر می توان تمرکز بر شادی و سلامتی پسران در خانواده و جامعه اشاره کرد.


حتما بخوانید: متن تبریک روز جهانی پسر


امسال روز جهانی پسر مصادف با روز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1403 می باشد.

روز جهانی پسر 1403 چه روزی است

تاریخ روز جهانی پسر امسال در تقویم 1403 چند شنبه است

پنجشنبه 27 اردیبهشت تاریخ روز جهانی پسر امسال در تقویم 1403 است.

تاریخ روز جهانی پسر در تقویم شمسی 1403 چندمه

27 اردیبهشت برابر با تاریخ روز جهانی پسر در تقویم شمسی 1403 می باشد.


حتما بخوانید: دلنوشته برای تولد پسرم با جملات احساسی تبریک تولد پسرم


تاریخ روز جهانی پسر در تقویم هجری قمری چه روزی است

روز پنجشنبه 7 ذوالقعده 1445 برابر با تاریخ روز جهانی پسر در تقویم هجری قمری است.

تاریخ روز جهانی پسر در تقویم هجری قمری چه روزی است

تاریخ روز جهانی پسر در تقویم میلادی کی است

پنجشنبه 16 می 2023 تاریخ دقیق روز جهانی پسر در تقویم میلادی است.

روز پسر در اسلام

درباره روز پسر در اسلام مطلبی یافت نشد اما 10 رجب مصادف با سالروز میلاد حضرت امام جواد (ع) به عنوان روز پسر و با هدف تکریم این قشر مهم جامعه به تقویم ملی کشور اضافه می شود. اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور، پیشنهاد نام گذاری روز پسر در 10 رجب مصادف با سالروز میلاد حضرت امام جواد (ع) در تقویم عمومی کشور را تصویب کردند.


حتما بخوانید: متن تبریک تولد باکلاس کوتاه، خاص و عاشقانه


علت نامگذاری روز جهانی پسر

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد از سال 2018 میلادی، روز 16 می به عنوان روز جهانی پسر انتخاب شد. تمرکز بر شادی و سلامتی پسران در خانواده و جامعه شعار و هدف اصلی این روز عنوان شده است. همچنین یکی از دلایل نام گذاری این روز تشویق خانواده‌ها به بیشتر وقت گذراندن با فرزند یا نوه پسر است تا با حضور و مشارکت پسران در انجام کارهایی که دوست دارند یک روز خاطره انگیز را برای آنها ثبت کنند. در ادامه چند برنامه ساده برای روز جهانی پسر را معرفی خواهیم کرد:

  • با ارائه یک کارت یا نامه از حضور پسران در زندگی‌تان قدردانی کنید.
  • الگو خوبی برای پسران، نوه‌ها و پسران خانواده و جامعه خود باشید و با تلاش همگانی سعی کمید جامعه وجهان را به مکانی بهتر برای همه تبدیل کنید.
  • با پسران خود وقت بگذرانید.
  • فعالیت‌های مورد علاقه آنها را به صورت گروهی انجام دهید.

علت نامگذاری روز جهانی پسر

سخن پایانی:

روز جهانی پسران با هدف تمرکز بر پسران و بهزیستی آنها نام گذاری شده است.این قشر از جامعه برای شادی، سلامتی و ارزشمند بودن در خانواده و جامعه به این موارد نیاز دارند. علاوه بر این ایده وقت گذراندن با فرزند پسر خانواده به مناسبت روز پسر برای آنها از جذابیت خاصی برخوردار است. با ارزش دادن به پسران جامعه آنها به مردانی شرافتمندی و صادق تبدیل می شوند و می توانند در راه حیاتی برای خانواده، جامعه، ملت خود سهیم باشد و جهان را به مکانی بهتر برای پسران و دختران در همه جا تبدیل کند.


مطالب مرتبط:

متن تبریک تولد برادر خاص و زیبا

متن تبریک تولد همسراز
21
رای