روز جوان امسال 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز جوان

روز جوان امسال 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز جوان روز جوان امسال 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز جوان و میلاد حضرت علی اکبر در تقویم سال 1402 شمسی، قمری و میلادی چندم و چند شنبه است و علت نامگذاری روز جهانی جوان را در سلام دنیا بخوانید.

جوانان سرمایه های ملی کشور ما هستند به همین خاطر، روز میلاد علی‌ اکبر فرزند حسین بن علی که در کربلا کشته شد، به‌ عنوان روز جوان در نظر گرفته شد. در این مطلب از سلام دنیا،  ما به روز جوان امسال 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز جوان در سال 1402 و علت نامگذاری روز جوان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

روز جوان در تقویم ایران چه روزی است

روز جوان نمادی از در کشور ایران 11 شعبان، روز ولادت حضرت علی‌ اکبر فرزند بزرگ امام حسین (ع)، روز جوان در نظر گرفته شده‌ است. و به دلیل اینکه تولد حضرت علی اکبر در ماه قمری است؛ روز جوان در تقویم شمسی ایرانی ، روز ثابتی ندارد و هر سال تغییر میکند. بنابراین روز جوان (تولد حضرت علی اکبر) امسال برابر است با چهارشنبه 2 اسفند 1402 در تقویم ایرانی.


حتما بخوانید: زمان و ساعت تحویل سال 1403؛ رنگ، حیوان و مناسبتها


تاریخ دقیق روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر سال 1402 چند شنبه و کی است؟

تاریخ دقیق روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر سال 1402 برابر است با چهارشنبه 2 اسفند.

تاریخ دقیق روز جوان امسال در تقویم شمسی

تاریخ دقیق روز جوان امسال در تقویم شمسی برابر است با چهارشنبه، 2 اسفند 1402.

روز جوان 1402 چه روزی است 1

تاریخ روز جوان 1402 در تقویم قمری

تاریخ روز جوان 1402 در تقویم قمری برابر است با أربعاء، 11 شعبان 1445.


حتما بخوانید: متن تبریک و استوری روز جوان و تولد حضرت علی اکبر


تاریخ روز جوان 1402 در تقویم میلادی

تاریخ روز جوان 1402 در تقویم میلادی برابر است با دوشنبه 12 آگوست 2024.

علت نامگذاری روز جوان

در جمهوری اسلامی ایران 11 شعبان تقویم هجری قمری، روز میلاد علی‌ اکبر فرزند حسین بن علی (سومین امام شیعیان) که در کربلا کشته شد، به همین علت این روز  به‌عنوان روز جوان در نظر گرفته شد. زیرا جوانی آغاز شکفتن و میلاد دوباره آدمی است و جوان مهم ترین سرمایه هر کشور و جامعه ای هستند که می توانند باعث پیشرفت، تولید و امور مدیریتی هر کشوری می باشد.

علت نامگذاری روز جوان

روز جهانی جوان

روز جهانی جوانان (IYD) یک روز آگاهی است که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده که هر سال در 12 اوت یا آگوست که مصادف با 22 مرداد در تقویم ایرانی می باشد. برگزار می شود. هدف از این روز جلب توجه به مجموعه معینی از مسائل فرهنگی و حقوقی پیرامون جوانان است.

سخن آخر

در این پست ما به تاریخ دقیق روز جوان امسال یعنی سال 1402 پرداختیم. امیدواریم این مطالب به شما کمک کرده باشند تا تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز جوان را به درستی دریابید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

ماه رمضان 1403 چه روزی است؛ تاریخ دقیق شروع و پایان ماه رمضان 1445

متن تبریک نیمه شعبان کوتاه، عاشقانه و رسمیاز
1
رای